Akt-akuzat kundër Thaçit, Lubonja: Karla Del Ponte ka të drejtë për krimet e UÇK. Analisti nga Kosova: Libri i i saj joserioz

Analisti Fatos Lubonja dhe analisti nga Kosova Ismail Tasholli kanë debatuar me njëri-tjetrin për librin e Carla Del Pontes, ku besohet se flitet për akuza drejtuar presidentit të Kosovës Hashiim Thaçi dhe ish luftëtarëve të tjerë të UÇK-së.

Tasholli tha se libri i Carla Del Pontes është joserioz dhe se vetë Del Ponte është e diskretituar nga vetë një zëdhënëse e saj.

Ndërsa Lubonja u shpreh se e ka lexuar librin dhe se aty flitet për persona që kanë penguar drejtësinë ndërkombëtare nga Kosova, Shqipëria, por deri edhe nga Afrika.

Ismail Tasholli: Prokurori ka thënë se besoj e jo se është fakt.

Fatos Lubonja: Tani akuza ishte aty. Kush e ka bërë këtë, kush është armiku?

Ismail Tasholli: Rezulton se kërkon të mos prishen raportet me Amerikën.

Fatos Lubonja: Unë për Amerikën flas gjithmonë, madje edhe ndaj Amerikës, kur e meriton.

Ismail Tasholli: Edhe Carla Del Ponte nuk është person që duhet besuar. Edhe zëdhënësja e saj e diskretiton fuqinë e saj.

Fatos Lubonja: Unë them atë që mendoj pasi e kam  lexuar. Libri është akuzë politikë, nuk është libër juridik, por është politik.

Ismail Tasholli: Nuk ka të vërteta.

Fatos Lubonja: E ke lexuar librin zotëri? Libri merret me Shqipërinë, Kosovën, për Afrikën etj që duan të pengojnë drejtësinë kudo ku ka probleme.

Ismail Tasholli: Libri është joserioz. Kjo Gjykatë Speciale nuk është ajo që donin parlamentarët. Gjykata sot me atë që u votua ka dallim.

Fatos Lubonja: Çfarë prisnin? Që këtu nuk ka asnjë fajtor, këtë prisje ti e ata?

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Akt-akuzat kundër Thaçit, Lubonja: Karla Del Ponte ka të drejtë për krimet e UÇK. Analisti nga Kosova: Libri i i saj joserioz”

 1. vera says:

  Ketij Lubonjes i ka ikur truri fare, nuk e kuptoj si e marrin si analist, ose eshte i paguar nga qarqet serbo ruse greke se gjithmone politiken e tyre e merr ne mbrojtje, ky eshte nje antishqiptar dhe duhet te denohet per mendimet e tij.

  1. Salbeu says:

   Po si nuk tha një llaf të mirë për Shqipërinë dhe Shqiptarët ky plerë mor aman. Po edhe serbi më i keq nuk nxjerr kaq pislliqe nga goja për Shqiptarët si ky plerë. Çfarë i kanë bërë Shqiptarët këtij maskarai . Mos i kanë shkërdhyer gjë nënë , babë dhe familje dhe nuk e dimë. Çfarë tv kemi pse e lejojnë të flasi këtë antishqiptar? Në çdo vënd të botës do ta kishin zhdukur pa e marrë vesh njeri një plerë të tillë.

 2. Temo says:

  Ca eshte ky psikopat mbron serbet shan skenderbeun dhe lavderon turqit ky eshte shume bastard per ty duhet prape enveri o idiot merrni ambulancen se ka ikur nga spitali i elbasanit

 3. ermal says:

  eshte skandaloze qe Lubonja qe zakonisht ve ne dyshim gjithcka eshte i prirur te besoje menjehere kur flitet keq per Kosoven. Del Ponte nese kishte akuza per te bere le t’i bente zyrtarisht, ishte prokurore e Gjykates per krime lufte ne Jugosllavi. Pse priti kur te mbaronte funksionin per te shkruar romane? Sepse sic thote Florence Hartmann, qe ishte zevendesja e saj, s’kishin asnje baze serioze, vetem thashetheme serbe.

 4. violina says:

  Bastard ,bir bastardi, qe vetem te kqia i kane sjelle ketij vendi.M… biri M……

 5. Fatosin e zgaflluan ne prapanice kur ishte ne burg prandaj i ka leviz truni.

 6. mario says:

  Si nuk del nje Kosovar tja fusi koken ne bythe ktij teveqeli vlleh.Spiun i qelbet ngeli gjithe jeten.Behet fjale me keto gjyqe nga gjykatat mund te vihet ne diskutim edhe vete ekzistenca e nje Republike mor pis legen mashkull,qe vetem mashkull ske qene ndonjehere.Vlleh muti ,babe e bir nje mut jeni,yt ate ka vrare si shok i enverit derisa dhe vete iku ne te semes,ti te vret me fjale mor Qose.Ste ngjova njehere te shkruash dhe te flasesh nje fjale te mire per shqiptare mor pis njeri.

 7. !!!! says:

  Po ku është pengu drejtësia në Kosovë more shpifës i flliqur cili dëshmitarë gjyqtarë prokurorë politikan
  është kërcnu apo vrarë në Kosovë ajo spiunja Delponte e ka shru librin për të shpëtu vehten nga këcnimet serbo sllave nëse drejtësia është cenu dhe ate nga forca të armatosura është vet Serbia ku edhe kryeministri ishte vrarë si dhe rexhimi i Salihut tand ku janë eliminu dëshmitarë dëshmi prokurorë e gjyqtarë …

 8. Ilir Flori says:

  dergoheni perseri ne Spac.

 9. Bardhoku says:

  Ky Lubonja eshte bole komplet . Te qif..a syte dhe trute o Fatos

 10. LIDHENI !👎👎 says:

  KY ËSHTË I ÇMENDUR

 11. O njerez I beni nje ndere vendit tuaj dhe vetes, I rini large qoftelargut se u bene pis prania e Lubonjes, nga I keqi spa hajer familja e vete I denoncoj Todi Lubonjen baben e vete çfare prisni nga nje verem si ky

 12. Ladi says:

  Mereni kete palaço kete antishqiptar futeni ne psikiatri.

 13. Salbeu says:

  Po si nuk tha një llaf të mirë për Shqipërinë dhe Shqiptarët ky plerë mor aman. Po edhe serbi më i keq nuk nxjerr kaq pislliqe nga goja për Shqiptarët si ky plerë. Çfarë i kanë bërë Shqiptarët këtij maskarai . Mos i kanë shkërdhyer gjë nënë , babë dhe familje dhe nuk e dimë. Çfarë tv kemi pse e lejojnë të flasi këtë antishqiptar? Në çdo vënd të botës do ta kishin zhdukur pa e marrë vesh njeri një plerë të tillë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *