I nxorrën nga banesa, djali i Enver Hoxhës letër Ramës: Po na trajtoni me keq se Berisha, duke na vjedhur, fyer e persekutuar

Djali i madh i Enver Hoxhës, Iliri, i ka dërguar një letër të hapur kryeministrit Edi Rama dhe ambasadorëve të huaj në vendin tonë, pas prishjes së shtëpisë në Unazën e Madhe, për shkak të ndërtimit të rrugës.

Ilir Hoxha ankohet se familja e tij po trajtohet më keq se çfarë i ka trajtuar Sali Berisha në ’93-n.

Ai vazhdon më tej, duke thënë se po persekutohen, fyhen dhe vidhen.

Letra e plotë e Ilir Hoxhës

Drejtur: Zotit Edi Rama kryeminister i Shqipërisë

Për dijeni: Zonjës Yuri Kim, Ambasadore E SHBA

Zotit Luigi Soreca, Ambasador i BE

Zonjës Erinda Ballanca, Avokate e Popullit

Komitetit të Helsinkit për mbrojtjen e të drejtave të njeriut Vjenë

Ju drejtohem Juve Z. Edi Rama (pavarësisht opinionit që keni për Enver Hoxhen, ai është mendimi juaj që mua nuk më intereson) une po ju drejtohem si Kryeministri i vendit tim, për të me mbrojtur nga institucionet që ju drejtoni. Më konkretisht ndaj IKMT-s me drejtuese Znj Dallëndyshe Bici.

Bazuar në ligjin e shpronësimeve Nr. 8561 datë 22.12 1999, në kuadër të realizimit të projektit “Mbikalimi i Pallatit me Shigjeta- Rrethrrotullimi Shqiponja”, (Loti I), u njoftuam për shpronësimin e banesës sonë. Nuk patëm asnjë kundërshtim, madje treguam mirëkuptimin tonë të plotë, për mospengimin e realizimit të kësaj vepre të madhe publike. 

Ndërkohe ishim në pritje të merrnim dëmshpërblimn që na takonte, që të sistemoheshim në një banese tjetër si dhe prisnim njoftimin shkresor nga IKMT-janë lidhje me afatet qëNe duhet të largoheshim nga banesa. Gjykoj se këto janë detyrime që administrata shtetërore ka ndaj qytetarëve të këtij vendi, të cilet kanë të drejtën të trajtohen me kujdesin dhe respektin e duhur dhe jo me veprime fashiste sic ndodhi me ne.

Por … Më datë 26 Qershor 2020, ora 9, në godinën ku banoja une dhe pjestarë të tjerë të familjes Hoxha, u paraqitën inspektoret e IKMT me fadroma për të prishur ndërtesen. Për t’ju vëne në dijeni, neve nuk na kishte ardhur asnjë vendim shkresor nga IKMT për prishjen e pallatit, ku duhej të ishte e përcaktuar dhe data që duhej të largoheshim nga ndërtesa. 

Pra u ndodhëm para një veprimi krejt arbitrar. Në këto kushte u detyrova t’idërgoj nje sms znj Dallëndyshe Bici ku i shkruaja :”Mirëdita, po ju lutem për një gjë. Kanë ardhur për të prishur shtëpinë. Nuk kemi kundërshtim. Të lutem ta shtyni dhe dy ditë se nuk po arrijmë të zbrazim apartamentin. Do ju lutesha me mirëkuptim për shtyrjen. Faleminderit. Me respekt Ilir Hoxha.

Zonja në fjalë megjithëse e pa sms, nuk dha asnjë përgjigje, duke qenë institucioni i saj fajtor.

Për mos u zgjatur, pas presioneve të vazhdueshme arrogante të punonjësve të IKMT , duke na prerë dhe dritat për ta bërë fakt të kryer, na nxorrën me dhune nga banesa, ku kishin mbetur shumë relikte dhe materialetë Enver Hoxhes si dhe objekte tona personale.

Qëllimi i znj Dallëndyshe Bici ishte qëme cdo kusht të nxirrte në mes të katër rrugëve familjen e Enver Hoxhes, dhe ia arriti qellimit. Mbetem pa shtëpi dhe ato orendi dhe objekte që shpëtuam ishpërndamë në miq e shoqeri. Më vjen keq zoti Kryeministër që t’ju them, se u përserit e njëjta situatë sic na nxorri nga shtëpia Sali Berisha në vitin 1993. Më vjen cudi si përputhen këto akte fashiste edhe pas 30 vjetëve, për më shumë nga një qeveri e majtë?!!!

Por, nuk mbyllet me kaq. Persekutimi i familjes së Enver Hoxhes u duk qartazi, se pasi na larguan me forcënga banesa, IKMT jo vetëm nuk e prishi pallatin por lejoitë hyjnë njerez nga rruga që të plackitnin cfarë kishte mbetur në banesën tonë. Në këtë rast ne u demtuam jo vetëm materialisht por edhe moralisht se gjërat e shtëpisë tonë përfunduan në duart e njerzëve të panjohur, ndërkohë që mund të ishim lejuar ne ta boshatisnim banesën.

Nuk e kuptoj zoti Kryeminister. Administrata juaj kishte gati dy vjet kohë, që cdo gjë të shkonte më së miri. Edhe Ne të sistemoheshim në kohë dhe punimet të mos pengoheshin. Pse duhet kjo arrogance. Për të treguar që jeni të fortë dhe mund të bëni cfarë të doni, apo keni një administratë të paaftë për fatkeqësi të këtij populli.

Institucioni i IKMT mban përgjegjësi dhe une do të ndjek rrugën ligjore për:

– Dhunim banese

– Vjedhje e relikteve dhe dokumentacioneve të ndryshme të Enver Hoxhës

– Vjedhja e orendive personale

– Shkelja e të drejtave të njeriut

– Dëmi moral dhe ulja e dinjitetit të familjes time.

Për të gjitha këto do të kërkoj dëmshpërblim moral dhe material.

Uroj dhe shpresoj që drejtësia e re do të jetë e paanshme dhe jo e politizuar.

Në fund kam një falenderim për korrektësinë e Policisë së Shtetit që ishte në lartesinë e detyrave të saj.

Me respekt

ILIR HOXHA

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

94 komente në “I nxorrën nga banesa, djali i Enver Hoxhës letër Ramës: Po na trajtoni me keq se Berisha, duke na vjedhur, fyer e persekutuar”

 1. Salivirusi ppsh says:

  Saliu dmokrat me vila 5 milion euro
  Enveri diktatore pa shtepi fare
  Tani kush eshte diktatori dhe kush eshte demokrati se nuk po e kuptojme

  1. S3D says:

   Eh sa ligjor sa ligjor qe ishte Dulla, vrau gjysmen e shokeve kot fare dhe ua treti familjet internimeve, eh mor dobiçi i Nexhmije ubdashes sa ka per te pare raca juaj per poshtersite qe keni bere.

   1. Flm says:

    Pa c’ka qe eshte djali i diktatorit me gjakatar te shteteve Komuniste, perseri Shteti duhet te jet asnjanes dhe i drejt.
    ###
    Duhet te demshperblehet dhe te respektohet si te gjithe qytetaret.
    Te njejtat gjera them si per fshatarin e Shkodres, per minoritarin e Himares, por edhe per Kulishin e Famkeqit Hoxha.

    1. Tarasi says:

     PRANDAJ NUK KA DEMOKRACI TË VËRTETË NË SHQIPËRI.. PËR KËTË ARSYE SEPSE NË 90 I GJITHË BLLOKU DUHEJ VARUR NË LITAR SEPSE KTHYEN 3 MILIONË NJERËZ NË 3 MILIONË SKLLEVËR

     1. Zamiri says:

      I dashur Ilir
      Babai yt krijoi nje shtet ne nje toke qe i takonte Greqise, Jugisllavise dhe Britanise se madhe

      Ndaloi fene duke u mohuar te drejten njerezve t’i luteshin Janullatosit apo Erdoganit

      Hapi shkolla dhe universitete ku kultivohej nje gjuhe e ndaluar, gjuha shqipe.

      Zhduku gjakmarrjet qe te mos e benin ligjin Haklajt dhe shume perparimtare si ata

      U ra me qafe pasanikeve qe te hanin buke ne nje softer, edhe punetoret brekgrisur

      Poshteroi burrat duke i bere me te drejta te barabarta me grate.

      Rraskapiti popullin neper male e kodra duke ndertuar hidrocentrale, hekurudha e brezare me fruta qe shume lehte mund t’i mernim falas nga fqinjet

      Ndaloi te drejten shqiptareve per te dale jasht shtetit e per te shpalosur vlera e talente unike si prostitucioni, droga dhe puna skllaberore per nje cope buke

      Sigurisht qe ti s’e meriton te shetisesh ballelart si Zeni i Berishes

      1. Xxx says:

       Respekte ironi shume e holle. Madje shto edhe faktin qe djali i zogut gezon titullin dhe pasurine e trasheguar nga i ati te cilin e vodhi me djerse nga populli yne

     2. ik eee taras koqja….sot ke shpetuar ti…te erdhi liria…hape syt ti katunar muti…te ra koma ne asfalt…sa shkoll ka ky iliri.ti ske honger buk…shif kta legenat sot si kopili saliut qe ska kap pun me dore dhe esht milioner….disave si ouna jote e keni pas hak ate kohe…

    2. Hajro Lula says:

     Per minoritarin e Himares noc rokun madje dhe me gunga qe ti futet dhe mos ti dale kurre …..
     Cte bejme , keto jane kushtet , per te gjithe ata qe thua ok te gjithe , per sherbetoret e Agimit te Arte dhe kriminelat e organizatave MAVI te gjatin , madje me gunga , e theksoj ate …….me gunga qe ti leje me pasoja …..
     Na venke ne nje balance Fradi Belerin me fshatarin e Shkodres dhe me tej ……..e perseris , per lamashet antishqiptare dhe bukshkale , hu ne bithe dhe ne Korfuz……..po te doni , keto jane kushtet …….keto ka menuja per lapanjozet qe hane buken shqiptare dhe bejne zito per vorioepirin ….

   2. Luan says:

    Ishin ligjet e shtetit dhe ne ate shtet ligjet zbatoheshin.Po ti shkelnin ligjet dhe te afermit e Enverit ata do denoheshin njelloj si te gjithe.Mos flisni kot se e kemi jetuar ate kohe.Para ligjit ishin te gjithe njelloj.

   3. S4D says:

    O debil, nuk u ndrrua sistemi qe te keni revanshin juve pocaqite e bashkepuntorve te fashizmit. Ne nje sistem demokratik gjithkush ka te drejte te kerkoje rrugen ligjire. Kuptove o nip e sternip tradhetaresh?

   4. zhaku i pamposhtur says:

    Boo ça bëhet mër jahu. ..ngrihet i biri i qoftëlargut dhe të flet për demokraci. .po të ishte gjallë qoftëlargu do ta mbyste me thonj djalin e tij. .kuptohet në emër të popullit (jo të demokracisë..)

  2. Operacioni Zjarri says:

   I dashur Ilir, krijo nje parti dhe nxirri ne rruge te gjithe keta qelbesirat. Merr drejtimin e Shqiperise dhe vur drejtesine ne kete vend ashtu siç beri dikur yt ate. Ky vend nuk ka shprese tjeter vec teje. Me rast se kjo te duket se nuk perputhet me deshiren tende athere beje kete sakrifice per atdheun.

  3. FSHATARET says:

   Eshte hakmarje e brekushes me mbesen baxhelle,Qeashtu si i gjyshi nuk mundet te jete as pastruese e ministrise,e jo me ministre baxhelle.

 2. Arjan says:

  Respekte Like, krijo nje parti dhe shiko sa % fiton byrazer …. degjoje mikun tend se nuk del keq !!!!

  1. sunitet nuk bejne shtet,lloji i kafshes......... says:

   mos harro edhe ”votat” e mijerave te vdekur,interruar,masakruar,zhdukur apo dhunuar nga i ati pederast Hoxha per 45vjt………….plehre!

   1. Nuk e kane fajin ata says:

    Ju pederastet e njihni mire njeri tjetrin. Idiot fashist. Fajet e Enver Hoxhes, ky do t’i mbaje? E mban veten per grek, por ke folur me keq se sunitet e Arabisë.

    1. Atdheu says:

     Z.Hoxha, ne fillim e kane rradhe per tu demshperblyer ata, qe babai yt i ka torturuar, plackitur , vjedhur, degdisur, i ka shuar si familje. Dhe ti e di shume mire se ke qene krahu i djathte i tij. ( Ne ministrine e brendeshme) .Prandaj ule koken dhe do te demshperblehesh kur te te vij rradha. Kerkohu nje here falje familjeve shqiptareve per dhimbjet qe babai yt dhe ajo mamaja jote (dhelper) edhe ti gjithashtu u keni shkaktuar. Ne djall vafshi dhe mos u kthefshi me.

   2. Grekmoterqirat says:

    Shko mor grekqire. Ty edhe bytha te eshte bere tunel i Lamanshit.

 3. Tironci says:

  Po kur vinte policia e babes tat qe plackiste e te nxirrte me dru nga banesa te hypte ne karroceri te kamionit te pa mbuluar ne mes te dimrit dhe te conte ne internim, cfare ishte ajo? dhe me e keqja askush nuk u ankua se i fusnin plumbin, ndersa ty te kane nxjerre ne oren 9, i ke marre ca placka, je pa pranga, mund te shkosh ku te kesh deshire, dhe fillon te ankohesh o bythqire i ndyre. Ju keni gjak per te paguar per krimet qe keni bere.

  1. Ari says:

   Ti ke 1000 per qind te drejte, por e para, jemi ne demokraci, e dyta, hakmarrja nuk te con gjekundi. Prandaj ish te persekutuarit jane fisnik, sepse diten te falin.

  2. Pd rrumpalla says:

   Kujdes Tiranco ,, mos u nxeh e mos u hapë shumë bythësh se do të dali gjak, dhe do të të marin për të smurë me dizanteri.
   D.m.th. si thua ti , të hapim një cikël tjetër diktati, sipas mendjes tënde,se ja i pagoj djali i Enverit zullumet e babajt, po pas 10 vjetësh ku ta dimë që nipat a stërnipat e tij vijnë në pushtet, dhe i marin zvarrë, nipat e tu, dhe kështu cikli i idjotëvë si puna jote, përsëritet e përsëritet o Tironco i Babrus.

   1. ladi says:

    Tironci nuk flet per hakmarrje or mik por per drejtesi. Diferenca midis ketyre dy termave eshte e vetshpjeguese.

    1. Enveri ka vdekur says:

     Ku e sheh drejtesine ti Ladi? Tek fjalia e fundit e Idiotit Tironc? “….. keni gjak per te paguar.”
     Pra gjakun e Enverit ta paguaje i biri. Shyqyr qe nuk je gjykatës, se mjere familjet e kriminelëve. Ti do t’i internoje, siç bente edhe Enveri.
     Edhe ti mbrapa Pallatit te Kultures e ke shtepine, si Tironci?

    2. Vladimiri says:

     Ladi thirri mendjes qe te hjesh kokrren e grurit qe ke ne kafken te de ne vend te trurit: Ilir Hoxha duhet te persekutohet se eshte djali Enverit? Cfare kak llogjike eshte kjo mor Vladimir? Per kete u ndrrua sistemi? Te marrim hak pa pushim?

    3. Pd rrumpalla says:

     Landi…di të përkëthesh nga shqipja në shqip. Pa lexohe pak rreshtin e fundit të komentit:
     “Ju kini gjak për të paguar, për krimet që kimi bërë” ku e sheh drejtësinë or lum miku, kur në të perzihet fjala,,”gjak” , pa shihe pak , se më duket po gabon, po rrëndë fare ama.

   2. Tironc plonci says:

    😂😂😂😂 famoz. Bravo.

   3. Tironci says:

    Ti o rrumpalle se me duket edhe nga menja rrumpalle qenke, e para gjaku nga bytha te ka dale ty se te paskan shkerdhy komunistet aq keq sa ta paskan heq mendjen.
    Tironci i babruse do jesh ti apo dikush si puna jote qe nuk e dini se cfare krimesh ka bere enveri ne Tirone. Sa per ate nipat e sternipat e tij vijne ne pushtet, me sa duket te paskan futur friken ne palce, ose do jesh ndonje kelysh i ndonje komunisti. I biri e enverit kur e shikonte qe babai i tij ishte nje kriminel qe vriste popullin e vet, nuk ishte kalama , por mbi 40 vjec dhe kurre nuk e hapi gojen te thote nje here cfare je duke bere o baba. Pra edhe ky nje kriminel si i ati eshte prandaj duhet varur ne litar bashke me ata qe e kane ndihmuar. Ne familjen time kemi te pushkatuar dhe une apo djemte e mi si dhe fisi im kurre nuk mund te falim gjakun. Ti si spiun apo kelysh komunisti vazhdo te mbrosh keta qelbesira. Dita do vije edhe per ate e per ju.

    1. Arber says:

     Nuk ke nevoje te marresh vete gjakun. Ta merr sekretari i partise te spitaleve, shoku sali berisha; i vuajtur si ti e familja jote. Mjafton te votosh per te e partine e tij.
     Hë , beju i zgjuar!

    2. Pd rrumpalla says:

     Tironc zgjebja…..mos ma shkurto epitetin, jo rrumpalla, po PD Rrumpalla, PD përse e ke hequr nga qarkullimi apo e ke kuptuar që është zhdukur nga qarkullimi, e para
     E dyta o Tironc leshteriku, më duket se ke ngatërruar sumën tënde me timen, unë nuk qahem nga komunizmi, ti je ai që të paska parë bytha lloj -lloj të gjatësh me gunga në komunizëm, dhe lexo me kujdes se çfarë kam shkruar, nuk kamë unë frik o leshteriku deti nga ardhja në pushtet i nipërve të tyre, për ca vemje si ty , bujrum të vinë një orë e më parë, të shohim pastaj , cili do rendi më parë me pantallona nëpër duar.
     Shkollohej o Tironc i Babrusë, dhe mos ha plonc pa e zjerr mirë , se të zë diarreja dhe i bën shoqëri Dash ploncit.

   4. Askushi says:

    PD Rrumpalla, Ilir Hoxha nuk do te paguaj zullumet e te atit. Ai ka zullumet e tij per te paguar. Pa pyete me se eshte mare, ku ka punur, cpune ka bere? Te shofim cpergjigje do marresh. Ai ishte njesoj katil si i jati.

    1. Informohu ti o mik se me se esht marre dhe sa shkolle ka ai. sa shkoll ka ky.ti ske ngren buk…ne kohen e te jatit…merte autobuzin dhe vinte punonte ne shkozet te durresit nga tirana…shiko se po e ngaterron me zenin e babit…qe ngeli ne maldive…

  3. Kimi says:

   O Tironc katnari (gjithe tiranasit katnar jane) me dru ne 2 te nates policia e Enverit ngarkonte ato familje qe komlotonin per vrasje dhe te rrezonin sistemin me dhune,se kush ishte i ndershem dhe punonte me djerse per te mbajtur familjen dhe ndertuar atdheun Enveri u jepte shtepi te reja ne pallat dhe qeraja ishte nje gjysem dite pune.Sistemin e Enverit e shajne tradhtaret e kombit dhe hajdutet se shqiptaret e ndershem e kujtojne me respekt ate kohe.

   1. Tironci says:

    Ti o debil, po ta dish se kush jam une, rri gatitu, dhe jo vetem qe nuk jam katunar, por edhe po te isha nuk do te ishte ndonje turp, por perkundrazi nder se ne kemi jetuar ne vendin tone dhe nuk zbritem nga malet e erdhem ne Tirone sic bene baballaret tuaj spiune te enverit.
    Sa per ato pallatet e reja, ato ndertoheshin me pune vullnetare dhe te merrje shtepi aty do te duhej te kishe ndertuar nja 4 te tjere me pare dhe qeraja ishte per 2 e 1 guzhine tek 600 lekeshi, pra 4 dite pune o jabanxhi enverist.
    me sa duket edhe ti po ndjek rrugen e komunizmit si yt ate apo jot eme .

    1. Lajmesi says:

     O tironci si e ke mbiemrin? Thuje troc pa tu dridh qerpiku.

    2. Tironc i gafurr says:

     Kujt i kerrcet pordha se kush je ti? Me rri palla karit gatitu kush shef sumen tate tironc i leshit.

   2. nacionalisti says:

    e po nuk ngeli malok nga zona e pare operative pa dhon men
    a ju qivja udhet o rrota kari ENVERISTA FARE E NDYRE E KETIJ VENI
    Jepni men ju se ca bote Enveri ju!!!!
    ju bythqima spiuna te sigurimit, plehra ordinera, njerez pa dinjitet e pa moral qe per IDEAL TE PARTISE fusni ne burg bab e non, u bot ju vemje te jepni men se ca ka bo enveri ne tirone
    zot i madh na ruaj mendt e kokes se kan zbrit maloket e zones se pare operative ne tirone e japin men

    1. Rudy says:

     E tmerrshme te shohesh ende njerez qe mbrojne Drakulen enver pas larjes ne gjak qe i bere nje populli ka ende midhje re kuqe qe e mbrojne . Ky bastardi i Drakules vertet s’mund te paguaje per krimet e atit Perbindesh , por te pakten te kishte miresine e heshtjes dhe te faljes ne gjunje .

 4. Ardian says:

  Dallëndyshe Bushtra thuaj.
  Vajtur dhe mbajtur në atë detyrë
  Si dashnore pa pagesë
  Jo si shtetare!

 5. Alfred says:

  Na vjen sh. keq e njejta gje na ndodhi edhe ne kurre filloj projekti lungo mare ne vlore dhe na lane rrugeve kemi te bejm me nje papergjegjesi istitucionale ku krimi duket duket bolle re shikosh se cfar bejne keta bandit te veshur me pushtet drejtesia vonon por nuk haron

 6. Niko says:

  Babai jot o ilir të fuste në burg dhe të internonte për një fjalë. Ti mbron babain dhe ankohesh që janë shkelur të drejtat. Ku jetojmë tashti që ti e quan fashizëm dhe si jetonim në rregjimin pa asnjë të drejtë elementare që ti e mbron.

 7. Debatik says:

  Kjo quhet dhjero kraci palaco kudo Ju ILIR nuk fitoni dot me keta ju keni kulture keni arsim dhe mbi te gjitha jeni biri i te madhit Enver duhet te krenohesh kurse keta Jane alabake mos prit drejtesi mesohu te jesh i forte

 8. Pd rrumpalla says:

  E morët vesh o farë e pa edukuar shqipëtare; Lexojeni, lexojeni me vëmendje se si i trajton me kulturë problemet djali i ish “diktatorit, dhe pastaj krahasojini me ligjëratat idijote në parlament, të vajzës së ” dëshmorit të dhjeroktacisë”,,,,,,,djali i ish “diktatorit” kulturën që ka e tregon qartë dhe pastër në gjuhën shqipe, kurëse idjotja me baba
  “Dëshmor kriminel” edhe ëndrat i sheh në anglisht…..hapu dhe.

 9. Agim says:

  Me vjen shum keq por ju edinit shum mire qe 80% e popullit shqiptar vuanin per streim jeta esht krijuar keshtu una volta salita he vice verso.

 10. vjola says:

  Te lumte Ilir Hoxha !

  1. gerneta says:

   Ja edhe nje bajge tjeter e vetafirmuar moniste.

 11. Filip says:

  Bravo te qofte per dinjitetin e treguar Ilir. Por keto plehra nuk mendojne t’u drejtohesh me respekt.
  Keto jane frymezuar nga Saliu te gjithe, jane barbare. Te uroj shendet ty dhe familjes.

 12. Al says:

  Iliri eshtene demokraci gjoja o komentues….nuk ndodh me te vije nje shkrese as ne Burundi …..my eshte turp I madh…..fakti qe ndertesa nuk eshte shembur tregon me se miri me cfare kemi te bejne.Iliri te hedhi ne gjyq drejtuesen e ikmt personalusht jo institucionin…..

 13. selfo says:

  O Niko, rriji bythes siper se po te çfryne; ketu nuk diskutohet babai Ilir Hoxhes, por diskutohet se si duhet te verojne adminstarta e shtetit shqiptar. ne kete rast Ilir Hoxha eshte korrekt, shteti nuk eshte korrekt. Silluni si njerez se ngelet bageti si çakenj tere jeten dhe do vdisni si te tille e nuk i sherbeni askujt ve injornaces.

 14. Sali Rrumpalla says:

  Ilirin e kam pare njehere ne nje vizite ne Pashaliman. Kur ishte perendi. Tere pordhe! Tani as fende nuk ka! Familje kriminale, tju behen te gjithe poshtersirar e kesaj bote, nuk me behet vone.
  Keta duheshin asgjesuar te gjithe deri tek brezi i 5te. Fare e keqe kriminelesh dhe gomeresh. Lane nje popull te tere ne mjerim, se masturbonte Enveri!
  Une vij gjoja nga nje familje e mire, por sme ka ngelur dhemb ne goje, se nuk e rruante njeri per shendetin e popullit, sidomos i jati i Ilirit ishte monster vrasese

  1. qafa pazarit says:

   Aman mos flit keshtu se do na acarosh besniket e Enver bythqirit ketu tek tema. Iliri na kerkon drejtesi per shtepine e tij thote. Po mire more azgani i Hoxhajve po per ata pronaret legjitim te asaj viles ne bllok ku ti u linde e u rrite me gjithe soj e sorollop, po per ata te shkrete qe kane 75 vite qe enden rrugeve fale babait tend qe i pas shkofte shpirti pertje ferrit per ato qe i ka bere ketij kombi, po ata ku ta gjejne te drejten e tyre. Po ata qe yt vrau duke i thyer ne mes te gjalle ne Spac, i preu, masakroi e internoi po ata ku ta gjejne te drejten e tyre .

  2. Flutura says:

   Rrumpallat atehere rrinin ne rrumpallat.

 15. Çimi says:

  Ne na nxorrën nga shtëpia në 2013 Sali Berisha e mori pallatin një me dokumenta fallco edhe njerëzit thonin se i kishte premtuar goces se berishoviçit 2 hyrje vetëm se si jetojnë këta dy këlyshët e serbit çfarë pasurie marramendëse atëherë kush është diktator Enver Hoxha Sali Berisha apo Edi Rama apo të tre

 16. Jane pa fund krimet tuja says:

  As i plas kujt per ty, o Ilir. Jeni rrace e keqe. Ashtu iu pafshim, pa shtepi e pa pune, qe te kuptoni ci keni punuar ketij populli. Rrote kari.

 17. Mirditori says:

  ju te gazetes, perse nuk e jepni komentin tim?

 18. Pavlin says:

  SI QYTETERA I KETIJ VENDI ME VJEN KEQ SHUME zoti Ilir per kete keqtarjtim qe ju kane bere.
  Si jurist jam plotesisht dakort me ju.
  Mendoj se ti ke gabuar qe nuk ndoqe rrugen e babait tend ne menyre qe te ishe ti kryeminister dhe te rrespektoje ne maksimum popullin Shqiptar qe eshte neperkembur edhe ne kohen e babait tend jo kaq lehte por 100 fish me keq se sa ju.
  Te pakten ju keni te drejte ti drejtoheni gjykates per demshperblim dhe e drejta anon nga ju.Ata qe vdiqen nga persekutimi qe ju beri babai yt nuk e kishin kete te drejte , madje nuk kishin as te drejten minimale qe te qonin femijet ne shkolle , ne pune etj, por persekutoheshin joveq si familje por edhe si fis, madje as varret e te afermëve te tyre sot e kesaj dite nuk i dine se ku i kane pushkatuar, aq me pak pronat e tyre.

  Për sa me siper, nëse ti i lexon keto që unë po shkruaj, dua te them se je në kohe që të ndjekesh rrugen e bababit tend që të zgjidhesh me vote të lire dhe te drejtosh me mire se Rama.

 19. Pd rrumpalla says:

  Kujdes Tiranco ,, mos u nxeh e mos u hapë shumë bythësh se do të dali gjak, dhe do të të marin për të smurë me dizanteri.
  D.m.th. si thua ti , të hapim një cikël tjetër diktati, sipas mendjes tënde,se ja i pagoj djali i Enverit zullumet e babajt, po pas 10 vjetësh ku ta dimë që nipat a stërnipat e tij vijnë në pushtet, dhe i marin zvarrë, nipat e tu, dhe kështu cikli i idjotëvë si puna jote, përsëritet e përsëritet o Tironco i Babrus.

 20. Toni says:

  O Ilir ne na nxorrën nga shtëpia dhe na lanë rrugëve me pronar me dokumenta fallco kur me nxorrën nga shtëpia që Enver Hoxha paska qenë shumë më i mirë se berishoviçi sepse ai të paktën nuk të lente në rrugë ndërsa ky diktator serb të kërkoj falje sepse e paskam shajtur kot sepse isha i ri dhe bëja propagandë për PD Allahu indershkofte këta që punojnë kundër Shqipërisë dhe bëjnë zullume kundër nesh si popull

 21. vjola says:

  Ju te persekutuarit e halese e kishin bere hak ne ate kohe , shumica kriminele te lidhur me UDB , CIA etj .Tani ti pretendon qe je demokraci leeeshiiiii .

 22. ppa says:

  Per sa shkruan, ka shume te drejte. Si ka mundesi, qe ajo zj. Bici, te tregohet kaq e poshter – nuk pritet 1 apo 2 dite !?

 23. vjola says:

  Ju te persekutuarit e halese e kishin bere hak ne ate kohe , shumica kriminele te lidhur me UDB , CIA etj .Tani ti pretendon qe je demokraci leeeshiiiii .Mbyll I gryken se nga ju u be rrumpalle dynjaja , u mesuat me te vjedhur kete dini demokraci ju njerez pa vlere.

 24. Torino says:

  Per ty tironc dhe niko!Asgje sme lidh me familjen e E.Hoxhes,po perpiqem te kuptoj pse kjo vrazhdesi me femijet e niperit e tij.Sipas komeneteve tuaja lufta e klasave spaska mbaruar.Pra meqenese babai te nxirte me shkelma nga shtepia edhe ne ti nxjerrim po me shkelma.Ndofta jeni ne emocion e siper dhe se keni lexuar deri ne fund letren e hapur te zoterise.Do paguani deri me nje demshperblimin per dhunim banese(shteti)po ama me leket tuaja.Edhe pas 30 vjetesh lufta e KLLASAVE vazhdon,po tani me pak ndryshim,mjafton nje kallzim penal dhe hopa milionat,pak a shume si te basha ne tynel te uji ftote

 25. Kasemi says:

  Ka te drejte! Rama e ka administraten cope – cope, megjithe vullnetin e mire per te bere shtet!

 26. Jim says:

  Nuk e kuptoj pse nuk tregohemi nice (njerzor) me njerzit por harbute pavaresisht se kush eshte personi. Kjo eshte administrata qe kini krijuar turp! Kujtova se ka ndryshuar Ai vend!

 27. Dardani says:

  Kjo eshte paburreri e qeverive qe sillen me femijet e Enver Hoches ne kete menyre. Cfar faji kane sta? Pse u dashka trajruar keshtu? Ky nuk po kerkon privilegje por zbatim te ligjit. Jam shum i bindur qe po te ishte kryeminister ndonje i perndjekur politik ne postin e kryeministrig nuk do sillej keshtu, do zbatonin ligjet dhe kaq. Por komunistet qe erdhen ne krye te te gjitha qeverive sillen keshtu per te treguar se gjoja nuk kame lidhje me komunizmin. Kane lidhje qe cke me te por aktrojne para popullit si hijenat. Shqiptaret nuk i miratojne keto menyra sjellje. Po kjo eshte fatkeqesia qe vjen nga komunistet ekdtremidte qe brenda nates u konvertuan ne antikomuniste me gjith Ramen brenda i cili nuk ka patur nevoje te sillej keshtu pa dinjitet shtetari.
  Turp per ata pseudo antikomuniste qe hakmerren ndaj femijeve te kundershtarit politik.
  Nuk duhej sjelle keshtu ndaj femijeve te Enver Hoxhes te cilet kane qene shembull korrektese para 90-tes dhe gjate vitrve te dhjerokracise neokomuniste.
  Perseri turp por me e keqja eshte qe keta zarbo sillen keshtu me te gjith qytetaret e pambrojtur.

 28. Anda says:

  Me ca shof tani fene ja u ka luajtur Enveri se ju njihte cfare muter ishit…shife tani hakdutllek..poshtersi..maskarallek..gjithe hajdutet ne pushtet…cdo popull meriton ate qe zgjedh…gjithe jeten zvarre do jeni o njerez pa tru…ne bythe ekeni dhe skeni per tu ndjere..

 29. Mehmet Shehu says:

  …Vjola apo ju te tjeret qe vazhdoni i thurni lavde diktatures nuk e kuptoni qe Enver Hoxha nxori nga shtepia te gjithe te pasurit dhe kundershtaret e tij dhe i la ne mes te rruges pa asnje mundesi strehimi apo jetese. Kto jane fakte. U rrembeu cka paten dhe asgje nuk ndodhi. Iliri ka te drejte si qytetar shqiptar te ankohet dhe t’a ndjeke ne rruge ligjore padrejtesine e bere sipas tij. Nga ana morale duhet te mbylle gojen e te kete me shume respekt per Shqiperine dhe shqiptaret. Nuk mendoj se duke i bere ate cka Enveri i beri te tjereve gjerat shkojne ne vend. Skam pse te kerkoj qe Iliri te paguaje per krimet e te atit, por e perseris nga ana morale duhet te heshte dhe te ndjeke rrugen ligjore. Reliket e Enver Hoxhes kane bere gabim qe i kane humbur. Duhet te gjehen me patjeter qe brezat e ardhshem te kene fakte e prova mbi jeten dhe veprimtarine e diktatorit me te eger te Evropes.

  1. Franci says:

   O kar me zile , Enveri vertet ua mori pasurine te pasurve mbas lufte ,por ua dha te tjereve qe e kishin me shume nevoje , si mamase tende p.sh. qe skish brek ne bythe , i dha buke te haje dhe babait tend qe per vite e vite i kish zene bytha rjet merimange , beri njerez mijra e mijra shqiptare te varfer , beri shtet Shqiperine qe e peshtynin te gjithe brenda dhe jashte kufijeve ,sigurisht qe goditi , dikujt ua mori , lajmeroi ama ,kush degjoi dhe qe i zgjuar , e dorezoje te tjeret ne tranxhe …..u mori atyre qe kishin , nuk eshte regjistruar asnje rast i vetem qe i sekuestroi nje te varferi dicka , por sekuestroi atyre qe kishin nga 10 -15 saraje dhe ua dha te shumteve qe jetonin ne baranka ,akuzoje per shume gjere por jo per zhvatje , beje krahasimin me kedo politikan te sotem si majtas dhe djathtas me ke do , dhe shiko nese do gjesh emerues te perbashket …..
   Nuk beri vila me para te vjedhura , nuk shiti fabrika e uzina dhe idrocentrale , pasuri shteterore .
   e quajne Enver Hoxha , quaje diktator , si te duash , por nuk e quajne Ilir Meta hajduti , apo Sali kanceri, hajduti , krimineli , shpifesi dhe trdhetari …..ja beje krahasimin ???? lapanjoz , viktime e njeriut mosmirenjohes , u bene gabime , per dike dhe te renda , por nuk u vodh enkas , djersa dhe gjaku i nje populli te vuajtur …..

 30. Wth says:

  Sjellja e administrates eshte nje turp i vertete. Ne nje demokraci nuk diskutohet , mendohet e veprohet si disa shtetare, politikane e komentues truthare. E drejta duhet te jete e shenjte per kedo.

 31. Tarrasi says:

  MIRE THOTE POPULLI~RANE MALET E U NGRITEN HALET~.

 32. katunari i viçidolit says:

  Per Ty Tironci dhe Ty Niko!
  Pjesa dermuese, ne mos 80% e popullit shqipetar, nuk ka qene dakort me ate sistem dhe ate regjim dhe sidomos me ate lufte klasash.
  Ashtu ishte ai sistem dhe prandaj u ngritem, qe te mos urrenim me njeri, te mos vazhdonim edhe me tutje me luften e klasave, duke vleresuar te mirat dhe kritikuar e reflektuar per te keqijat sepse te gjithe se bashku ishim pjese e bashkfajsise dhe duhej te nisnim nje jete te re, me piksynime te reja dhe te ecnim perpara. Me sa kuptoj ne postimine pergjigjeve tuaja, J´u qenki per vazhdimin e luftes se klasave, ashtu si nisi qe nga viti 1993 dhe qe ne disa raste vazhdon edhe sot.
  Jo te nderuar, nuk duhet ashtu si shprehi Ju.
  Shikoni kulturen e shkrimit te te demtuarit. Analizoni edhe shkrimin (pergjigjen) Tuaj.

 33. Bled Kosi says:

  JAM PLOTESISHT DAKORD ME ANKESEN E Z HOXHA POR NUK E DI PSE ME DUKET DICKA E PA VLERE TI DREJTOHET RAMUSHIT A KUJTONI SE NUK E DINTE APO NUK E KA DHENE URDHERIN RAMUSHI
  BYTHPAMBUKET E TIRANES KETE STIL KANE BEJNE SI UJK SHURDH JU RAFTE NE KOKE BREZ PAS BREZI ISHALLA

 34. bojaxhi rilindas says:

  Ilir jeni qe jeni a nuk i futeni famijiarisht punes duke thare ndonje kenete apo bonifikuar ndonje toke bujqesore. Keshtu e kupton me mire se cfare do te thote persekutim.

  1. Respekte says:

   Bojaxhiu, respekte.
   Koment me shume inteligjencë. E para te pamundur të mos qesh me ironine e hollë. Madje edhe emrin e ke zgjedhur kuptimplotë. Sikur opozita te kishte njerez si ty, dhe Jo ata rronxhobonxhot qe mbledh Basha rreth vetes, Shqiperine do e prisnin dite me te mira.
   Lexova komentet e shume idioteve me lart, qe jane gati ta vrasin Ilir Hoxhen, per te marre haqet e babait te tij, te cilin e lane te vdiste dhe te varrosej si hero. Burracakër dhe njerez te vegjël.
   Pavarësisht te drejtes demokratike qe ka Ilir Hoxha per te marre plaçkat me dinjitet nga shtepia e tij, komenti yt do ta kishte bere me turp, sikur t’ja kishe thene ne sy, dhe do.kishte ulur kokën. Pa mllef, pa urrejtje, ke thene diçka madheshtore. Nje mesim per idiotet me siper, per te cilet nuk e dime ne se Jane te persekutuar te regjimit, apo e kane ngrëne nga ligjet e shtetit.
   Nejse, eshte e rralle te lexosh komente te tilla.
   Respekte.

   1. o respekte…kujdes se na mallengjeve dhe ne…po perlotemi….pika ty….

 35. Eshte turp qe nje administrate gjoja ne demokraci sillet si te jene fashiste e kaluar fashizmit. Mua me cudit fakti qe ne shqiptaret nuk dime te dallojme Burrin e Shtetit sic ishte Enver Hoxha dhe nje palo burre sic jane keta pordhacet qe kane 30 vjet qe na rjepin. Po mire mor qorra, nuk e mbani mend ju ku banonte “diktatori” dhe ta krahasoni me vilat e Saliut dhe te Like Floririt ne Lalez? Po si ini kaq te pafytyre kur zini ne goje Enverin i cili iku ne ate bote me xhepat bosh, duke e lene familjen ne stallen e pulave ne Laprake? Une them se do te vioje dita per te vene pikat mni I, por lume kush terroje per te pare me sy ate te vertette te madhe.

 36. Arqile says:

  Turp dallen..katile bici dhe punonjesit e tjers te kesaj injorante.Por shume keq edhe per Ramen qe la hall se i thone mbron Enverin po ti largoje keta maskarenj qe nuk pyesin fare per njerzit dhe nuk njofin asnje ligj .Keta jane me keq se pashallarete kuq .Keta duhet ti ndeshkoje Kryeministri dhe marin vesh te tjeret qe jane gati ti pijne gjakun popullit.Turp.Tjrp Turp.

 37. Trotski says:

  NE FAKT ESHTE SHUME PAK NE KRAHASIM ME ATE QE U KA BERE YT ATE sHUME SHQIPTAREVE BILE DHE SHOKVE APO MIQVE QE I KISHIN DHENE BUKE DHE STREHIM

 38. E lejojne edhe te shkruaj neper gazeta says:

  Djali I ketij u kap duke perpunuar kokain ne xibrak te Librazhdit,ketij jo Tia perishing por Tia marrin dhe sekuestrojne te gjitha(1.000.000-5.000.000 miliona $)pasuri Ka ky .familje kriminelash

 39. Madravellua says:

  As nuk dua fare te komentoj kush ishte Enveri dhe cfare beri per 40 vjet. Ilir Hoxha eshte qytetar shqiptar dhe kjo me mjafton per te bere komentin e meposhte. Pa mllef, pa paragjykim.
  MEndoj se ne kete situate na sjell fakti qe ne nuk kemi patur ( dhe kam frike se as nuk do kemi ndonjehere) kryeminister qe te mund te ndertoje shtet me rregulla dhe procedura.
  – Vjen Kryeministri ne Novosele me qengj ne krahe per t’ja dhuruar fshatarit te permbytur. Kryeministri duhet te ndertoje institucione qe te ndihmojnenjerzit ne keto fatkeqsi, jo te shperndaje qengja per show.
  – Ngrihet nje qytetar ne mbledhje me Kryeministrin dhe i thote: – Na zvarrisitn legalizimin. Kryeministri pa e njohur fare sitauaten, kap per veshi shefin e legalizimeve dhe i thote: – Degjo ktu ti, po nuk e zgjidhe deri neser, je i pushuar nga puna….pa marre vesh si , pse et. Kryeminstri duhet te krijoje administrate luajale , transparente dhe te pakorruptuar . Ai duhet te ndertojee procedura, institucione dhe tì mbroje ato, jo te kercenoje kot se koti administraten.
  – Na i dergon Kryeminstri sms ministrit te ekonomise per nje tender ku i thote: Po te kam thene or KAR, pse nuk i beni mire letrat!!! Dhe Ministri qe vertete eshte kar (komplet i korruptuar) i thote : Na fal shefi. Na shpetoi nga vemendja. Do e rregullojme. Imagjinoni nje Minister te fyhet ne kete far feje dhe te perulet keshtu deri neveri. A do e bente nje njeri me integritet kete ??? Patjeter qe jo. Vetem plehrat pranojne te tilla fyerje.

  Nuk dua ne asnje menyre te mohoj punen e bere, por duhet te kuptojme qe shteti ndertohet mbi baze institucionale, jo mbi baza populiste.
  Fakti qe Rama ka perballe nje opozite cope-cope dhe nje kryetar opozite si Lul bilja, nuk i japin te drejte absolute te venedose veton sipas deshires apo konjukturave.
  Z. Rama . Erdhe ne pushtet per te ndertuar shtet, jo per te dhene urdhra. Ndertoje. E di qe merr kohe, e di qe nuk eshte e lehte, po jo dhe kaq…Kohet e fundit me duket se po ecim mbrapa.
  Po e mbyll me nje shprehje qe diku e lexova: `Ne te dhame voten te kesh dy duart ne timon, ti po e le timonin pa duar fare…

 40. Lomy says:

  Vazhdojne teatrin bythqiret – si e si ti japin leke njeri tjetrit

 41. dyshuesi says:

  Çfar trishtimi ! Me kujtohet nje batute e Xhorxh Washingtonit kur trembedhjet kolonite ne kontinentin e ri shpallen pavaraine nga mbreteria e bashkuar . Kur nje njeri nga populli e pyeti se kush do jete tani mbreti yne Washimgtoni u pergjigj -“nuk hoqem nga qafa nje mbret per te vendosur nje tjeter” . Po cfar do jemi nese nuk jemi mbreteti – pyeti serisht qytetari. Republike , nese do te mundemi . U pergjegje Washintoni. Sipas disa komentuesve paskemi hequr nje Enver qe te nxirrte nga shtepia per ta zevendesuar me nje tjeter qe ben te njeten gje? Prandaj gjithmon dyshoj nese ben per ne demokracia , nese e bejme dot , nese …..

 42. fteri says:

  Enveri ju dha dritën e syve qëtë shikoni .ju ja nxorët ati dhe fëmijve !
  Njëqndë herë Harammm,Saliut ,dhe Edi Ramës ,Fatos Nano. Ilir Metës dhe tërë klasës politike hajdute e pasurisë duke sha Enver Hoxhën grabitët djersën e 50 vjetve të pasurisë shqiptarve ,Harrrami ju ngecët në grykë ,mos pafshi hajre brez pas brezi ,buka e Enver hoxhës jua zëntë fytin,bashkë me Saliun me Zenin , sy peshkaqenin që pa punuar ka një pasuri përrrallore .Pa harruar Ilir Floririn e Monika kokëmadhen ,që zotrojn vilën dy katëshe në gjirin e Lalëzit me hapsirë e pasuri përrallore ngritur mbi truall shtetror bregdetar të grabitur me 5 euro m2. Bashkë Edi Ramën -maskarajn ,dhe Zahon e pa fajshëm që duhet të përballoi pasojat indiferente të jatit ,që kryen masakrimin të pa drejtë të fëmijve të legjendarit Enver Hoxhës që e nxjerr në rrugë të madhe ,gjenocid hitlerjan si hebre të L2b .
  Asnjë votë këtyre kriminelve nuk duhet dhënë më.Populli duhet ti demaskoi këta politikan kriminel që kan uzurpuar shqiprinë ,dhe kurr litarin klasës politike të sotme të mos u ‘ a’ heqë nga fyti.Zoti ju masakroftë brez pas brezi.

 43. rexha 10 says:

  Ne qofte se me te vertete Edi Rama mendon sice shkruajn ca komentus ketu ,athere per vrasjet e bere gjate demostratave qe Rama organizoi
  u vrane njerze ku femijet e tyre ngelen jetimAthere i bie qe edhe femija e Rames t ngele jetim.Me pake fjale te merret hake.
  Perse qenka e thene qe gjynahet e babait ti paguaj i biri. kushe e deshiron kete gje.Rama duhet te marre masa per ta stabilizuar kete familje,per ndryshe do jete cifuti me i keqe ne kete boteDo te jeshe nje mosemirnjohes me i madhe. Jepi nje nga shtepite e tua qe ke ne gjithe shqiprine.
  Fundja c’fare ke me teper ti me gjithe banden tuaj qeveritare qe nuke e sistemoni kete familjare,apo se eshte femija e ENVERIT.Ai te rriti dhe te dha shkolle sepse ishit nga te paret qe bertisnit PARTI ENVER :JEMI GATI KURDOHER. Ai per 40 vjete vetem nje shtepi ndertoi,kurse ju te pangopur keni zaptuar gjithe shqiprine.Po ta marresh nga ana e pervetsimit te pasurise se popullit ,ju me gjithe shoket tuaj per dy mandate keni perlyer duarte gjere ne rreze me vjedhjet qe i keni bere atije vendi.

 44. Vlora 9 says:

  Enver Hoxha ishte shqiptar I fundit qe luftoi e punoi si as kush tjeter per kete vend e kete popull. Te tjeret pas tij nga Sali 97, e deri te Ilir floriri dhe Edvin nudisti jane pushtues te ketij vendi e ketij populli. Do te vije dita qe historia do te flase me gjuhen e te vertete.

 45. Cfare s'na degojne veshet says:

  Lerini mo keqardhjet per femijte dhe nipat e Enver kriminelit. Mos u tregoni me te ndjeshem se sa duhet. Ne kete bote lahen te gjitha. Babai i ketij karit ka vrare pa gjyqe, ka denuar te pafajshem dhe ka persekutuar gjithe fisin e tyre. Krimet e familjes Hoxha jane pafund. Ky mut qe flet per te drejta, nuk ka lidhje me te drejtat e njeriut. Sepse kur i jati persekutonte nje popull te tere, ky kapardisej drejtor dhe nuk u ngrit ti kujtonte te jatit te drejte e njerezve per te jetuar. Nuk i tha te jatit te mos prishte fejesen e shokut te tij, djalit te Mehmet Shehut. Nuk i tha te jatit; qe denimi babait te mos shoqerohej dhe me denimin e femijve. Ky eshte nje hale qe duhet te vuaj, qe te kuptoje vujtjen e atyre qe iu muar shtepia e pasuria, qe u mbyten neper keneta e u zvarriten te vrare neper qytete. Ilir Hoxha eshte nje cope muti qe duhet pare me perbuzje.

 46. Pd rrumpalla says:

  Landi…di të përkëthesh nga shqipja në shqip. Pa lexohe pak rreshtin e fundit të komentit:
  “Ju kini gjak për të paguar, për krimet që kimi bërë” ku e sheh drejtësinë or lum miku, kur në të perzihet fjala,,”gjak” , pa shihe pak , se më duket po gabon, po rrëndë fare ama.

 47. Brezi i djegur says:

  Ne kohen e Enverit persekutohej pakica dhe perkrahej shumica, tani ndodh e kunderta.. Nje pakice qe jane bere miliardere dhe fshin djerset me 500 eursha, duke grabit nga drejtesia nga kadastrat e nga cdo gje dhe nje shumice qe kane 30 vjet qe I mohoet cdo gje, qe ka ngel rrugeve e burgjeve te botes, shumica qe Jane ne Shqipri nuk kane zgjidhje fotoksinen ne xhep edhe udha e mbare per ne xhenet

 48. Hysen says:

  Kap naj avokat vazhdo gjyqet jep intervista dhe rrasja dhe nji rruge drog bashke me djalin kapni naj lek

 49. Te gjithe flasim ne emer te popullit , populli foli para nja 2 vjetesh , kur OSBE beri nje SONDAZH , dhe jo pak por 60% , Enver Hoxha kishte mbi 30 vjet qe kishte vdekur, e as kush nuk beri fushate .

  1. Askushi says:

   A pa pa pa cte kane bere mo Ilir… te kane marre shtepine?????? Uë po cthua a derezi… a pa pa pa pa… po te bene djali nje tjeter mo…. me parate e droges mo….

 50. Ilir says:

  Ti e ke ne terezi or mik. Mos me Edin me ate kopilin e bllokut qe mendon te behet kryeminister e ke te sigurt kompensimin. Vetem rriji afer doktor mortjes.

 51. Elton says:

  Enveri ishte ai qe ishte por nuk mori pasuri e ta fshihte .Por keta te rinjte qe jane miliardere..
  Populli shqiptar nuk zoteron me asgje ,toka ,deti ,lumejte ,pyjet te gjitha jane shitur .

 52. Fidel says:

  Kur te vijne zgjedjet Edi Rama te shkoje te PDistet ta votojne se te majteve ja ka kthyer shpinen me kohe. Shpresojme vetem te dali nje parti serioze ne te majte te PSse dhe ta fusi Edi Ramen ne dollapin e historise.

 53. Tepelena says:

  Per tju pergjigjur djalit te Enver Hoxhes duhet ta kesh jetuar diktaturen dhe njekohesisht duhet te jesh i ndergjegjshem se cfare te mirash krijoi banda e hajduteve qe i pari quhesh Sali Berisha. Diktatura ishte e madhe ne ishim te varfer pothuajse te gjithe por ishim te lumtur midis nesh. Sot shikon vetem cudira por qe jane te verteta, Pallate apo restorante si edhe stacion benzine te cilat ne ditet tona i kane si pronesi kriminele te kategorise boterore, nuk ka te pasur milionera Shqiptare apo te pasur qe i kane trasheguar shqiptarve miliona por edhe tokat si prona nje shumice kane marre nje banese ne kembim. Djali i Enver Hoxhes eshte qytetar Shqiptar qe shteti i yne nuk duhet te arrije ne vecanti me kete qytetar duke e gjykuar si djalin e udheheqsit diktator, se keshtu trajtohen njerzite ne Shqiperi mbas botes Shqiptare si kafshe e eger. Kjo situate e krijuar me nga dora e qeverise tregon se ne jemi njerez te pa qyteteruar udheheqja koka drejtuese dikur keta mjerane djemte e komunistave ishin te shkolluar dhe te edukuar dhe te ndershem sot milionera hajdute matrapaze kriminela dhe perkrahes te krimit Shqiptar. Turp dhe injorance ekstreme qe nje shtet nuk njeh fytytren e vertete te demokracise por realiteti eshte se njerezite e krimit ordiner kriminelat lirohen nga burgjet kurre paguajne shuma marramendse per te forcuar shtetin e krimit te sotshem Shqiptar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *