Ilir Meta “godet” Gjykatën e Hagës: Ngritja e saj ishte e padrejtë dhe e sforcuar

Ilir Meta la të kuptojmë se nuk i beson  Gjykatës Speciale të Hagës, teksa foli për aktakuzat ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit.

Meta tha se “ngritja e kësaj gjykate ishte e padrejtë dhe e sforcuar”, ndërsa theksoi se nuk beson te akuzat e ngritura nga Prokuroria e Hagës, por te pafajësia e drejtuesve të UÇK-së.

“Nuk besoj se ka patur shqiptarë që ka qenë pro dhe e kemi konsideruar si të padrejtë dhe të sforcuar.

Të gjithë drejtuesit e UÇK kanë shkuar në Hagë dhe unë e thashë edhe më parë se ka qenë një kompromis dhe siç e tha vetë Thaçi, ata e kanë marrë parasysh pse duhej pranuar ky kompromis.

Më pas do të vendoste Këshilli i Sigurimit dhe situata do të bëhej më pak e favorshme për Kosovën.

Jam ibindur në pafajësinë e tyre. Siç kam qenë për Haradinajn, për Limajn e për të tjerë”, nënvizoi tha Meta ne nje emision televiziv.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ilir Meta “godet” Gjykatën e Hagës: Ngritja e saj ishte e padrejtë dhe e sforcuar”

  1. N says:

    Ky hajdut ordiner nuk beson asnje gjykate, as gjykaten e hages, as ghykatat e reja qe po ngrihen ne shqiperi. Ky beson vetem gjykatat e vjetra shqiptare qe jane te korruptuara se i ka ngritur dhe stolisur me doren e tij te arte bashk me kolegun e ngusht te tij sali berishen se kane te njejtin problem me drejtesine. Po ashtu keta te dy dhe klani hajdut-mafjaz-kriminal qe i ndjek nga pas mund te besojne te gjykatat e reja shqiptare por ti rregullojne keta me duarte e tyre “te pastra dhe te arta”. Populli me keta i ndane vetem plumbi se drejtesia nuk i reziston dot presionit te tyre.

    Kata fytyra kane 30 vjete qe vjedhin gjithe pasurin kombetare dhe nuk kane lene gje pa bere duke vjedhur gjithcka dhe duke vrare njerez te pafajshem. Fal gjykatave shqipetare qe i kane rregulluar me duart e tyre qe keta jane te lire, se ndryshe keta duhet te ishin prapa hekurave vite me pare dhe te kalbeshin atje. Keta duhen propozuar per ne gjykaten e hages se krimet e tyre jane po ashtu dhe krime kunder nje populli te tere. Nuk numurohen viktimat e tyre, te vrara ne syte e popullit dhe pas kraheve. Gjykata e hages eshte hak per keta hajdute dhe kriminel qe po shkaterrojne nje popull te tere.

  2. Ganiu says:

    Keshtu per patriotizem dhe shprehje patriotike te mer ne qaf ti mor hajdut , qe re ne gjunje dhe bere shqipen , per te tilla sta kam friken , per hajdutlleqe sna jep ndonje version , per valuten ,floririn , kursimet e fakirit per nje dite te madhe , thuaj dicka …….do te ndjeki nga mbrapa gjithe jeten nofka “hajdut ” dhe shprehja : Gimi me tha mua aty te 700……ose numri 7%.
    Palaco , turpi i Kombit Shqiptar……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *