Ramush Haradinaj refuzon takimin me Ramën

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka refuzuar takimin me kryeminsitrin Edi Rama, i cili ndodhet në një vizitë në Prishtinë.

Në emisionin “Debat Plus”, Haradinaj tregoi se nuk “do të kishte logjikë” të takohej me të, në një kohë kur Rama e ka paditur në gjykatë.

“Është e pamundur me u takue i padituri me paditësin. Kjo s’ka kurrfarë logjike. Nuk ndihem mirë që si i paditur të takohem me askënd e as me zotin Edi Rama. Nuk kam mundësi që në këtë rast të bëjë lëshime”, tha ai.

Rama ngriti padi ndaj Haradinajt në janar të këtij viti për “shpifje”, në lidhje me deklarimet e tij mbi temën për shkëmbim të territoreve.

56 komente në “Ramush Haradinaj refuzon takimin me Ramën”

 1. Ramushi says:

  Sa i vogel qe je o ramush. Po me mire keshtu qe edhe populli te kuptoje se sa tru ke. dmth qe nuk ke fare!

  1. Kelmendi says:

   Ramush, nderi yt si luftetar nuk do te cenohet nfonjehere. Por ti nuk po refuzon te takosh Edi Ramen por kryeministrin e Shqiperise ne nje moment shume delikat per Kosoven. Dhe kjo si politikan nuk te nderon. Me keq akoma, ne syte e armiqve te tregon te dobet dhe naiv.

   1. Papi says:

    Z.kelmend
    Ramushi nuk eshte krejt gabim sepse edhe rama akuzen si km i shqiperise e beri
    Ajo qe skuptoj eshte pse i gjith ky hall i rames per thacin?
    Kur ramushi u akuzua per te dyten here dhe ishte kryeminister pra akoma me shume se thaci a u ngut rama per me kerku bashkim ne kosove? Me kujtohet jo
    Dicka tjeter zien
    Gjykata speciale qe si baze ka ligjet e kushtetusetes se kosoves ka ngritur akuze kunder thacit jo kunder shtetit te kosoves pra pse rama po kerkon te adresoje akuzen per atje ku seshte?

    1. Kelmendi says:

     E drejte eshte, Rama nuk duhej t’a bente padine. Por koha e do te jemi me te zgjuar se kaq. Eshte keq te jesh gabim nje here por eshte shume here me keq nese insuston ne te qenit gabim.
     Ne rastin e Ramushit akuza edhe pse e padrejte u be sipas protokolleve zyrtare dhe pak a shume dihej perfundimi i procesit. Ne rastin e Thaçit, giditja eshte dukshem për te penguar marveshjen e udhehequr nga SHB dhe kjo godet Kosoven

   2. Fredi says:

    Rramushi esht i vogel ne trup por shum i modh îi patriot , ky perversi jon esht i madh ne trup por miniskyl i vogel pa dinjitet si atdhetar , esht ky sharlatani jon qe behet me i mir me vuçicin se me rramushin , nuk ka nevoj rramushi te takoj kte lloj njeriu , RRamushi esht patriot , ky esht matrapaz nuk shkojn me njeti tjetrin , sikur kush esht ed rama , nje ordiner qe ofendon luften dhe njeri me moral zero , qe diskretiton institucionin qe i kan varur ne qaf shqiptaret , siç e kan dhjet me nje mut saliu iliri luli dhe fatosi , njeri me ordiner e mashtrus e bastard antishqiptar se tjetri , kerkojn te hiqen dhe si politikan kta qe kan vetem kostum mashtrusi alabaku dhe antishqiptari , RRAMUSHI luftoj me arm ne dor per lirin e kosoves , ky perversi jon me 300t firma krijon komunitet grek, po i fal grekut jugun po i jep te drejten 300nt maskarenjve bythshitur te vetvendosin brenda tertitorit ton , te ngren shkolla dhe shtet me vete mos o zot dhe ushtri. Vetem ne i njofim ish rrefugjatet per autokton dhe i japim te drejta autoktoni , kur them ne politikanet antishqiptar qe na kan udhehequr kto 30 vjet.

  2. Përsëri ta shtiru dorën , qurrash i egër. says:

   Oo Ramush , ta kesh për nder që të ka paditur dhe nuk ka bërë atë që bëre ti , që akuzon si GRAT E LIGA i themi ne këtej dhe je dhe luftëtar, akuzon vëllain më keq se të ishte sërb për TRADHËTI pa pasur asnje fakt asnje vendim , e bën këtë sepse ke mbetur ne llogore e ske dal akoma , ti mund të kesh vrar shqiptar të kosovës në lift me këtë llogjik, demek për Tradhëti sipas gjykuesit paragjykuesit Ramush . Prano gabimin , tërhiq akuzën dhe Rama do heq Padinë që e ke nxitur ti dhe ai shum burrërsht ka bër atë që do bënte çdo funsionat kur akuzohet për TRADHËTI .

 2. Agim Kosova says:

  gabim i madh Ramush….
  Nje politikan nuk i humb rastet per paqe.

 3. Saimir says:

  Keshtu i do mushka drute. Arsyetim logjik.

  1. Ramush Palcari says:

   Populli yne ka shprehjen me te bukur dhe me domethenese:
   Te mencurit iken ( jashte vendit te tyre )
   Trimat u vrane ne lufte.
   Budallenjte kane mbetur.
   Prandaj o njerez te nderuar mos u habitni me cu shikojne syt dhe ju degjojne veshet.

 4. RROFTË HASHIM THAÇI ♥️ says:

  Këtu ka folur shumë mirë , edhe PSE ja fuste kot më kot kur thoshte që ATDHETARI HASHIM THAÇI do të ndaj KOSOVËN !! ATDHETARI LEGJENDAR HASHIM THAÇI KURRRRRRRRRRË NUK E ka çuar ndërmend Ndarjen e KOSOVËS O Ramush BUDALLAI , por HASHIM THAÇI ATDHETAR ka folur gjithmonë për BASHKIMIN e KOSOVËS me MEDVEGJËN ,BUJANVCIN dhe LUGINËN e PRESHEVËS , dhe këtu NUK ka asnjë të KEQE , sepse që të treja këto janë TROJE SHQIPTARE !!! RROFTË KOSOVA dhe POPULLI i NDERSHËM SHQIPTAR kudo në 🌏 !! RROFTË HASHIM THAÇI ♥️♥️ ATDHETAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 5. selfo says:

  KJo tregon nivelin shume te ulet te Ramush haredinaj dhe s’duhet marre per keq. Keqardhje vetem per popullin qe e ka pase kryeminister. Pse aresye eshte kjo qe e ka hedhur ne gjyq? Kushdo per te gjetur te drejten ene demokraci do ja parashtroje drejtesise dhe jo vetegjyqesi; eshte normale ne demokraci, por kjo tregon nivelin shume te ulet intelektua dhe dmokratik te keti Ramushit. Bile ta takonte do te ishte karshillek serioz dhe do tregonte potencen intelektuale te kohes. Eshte shume poshte dhe nuk e meritonte Ramushi edhe takimin. Do ishte Rama qe te mos ta takonte fare.

 6. RROFTË HASHIM THAÇI ♥️ says:

  Këtu ka folur shumë mirë , edhe PSE ja fuste kot më kot kur thoshte që ATDHETARI HASHIM THAÇI do të ndaj KOSOVËN !! Për Edvin Ramën ka të drejtë deri diku Ramush Haradinaj , por kur shkon dhe TAKON Like KRYEHAJDUTIN e LSI PLAÇKITJES me 40 BANDITËT e tij dhe kur shkon dhe TAKON TERRORISTAT dhe ANTISHQIPTARËT e PD NARCO-KOKAINËS NDËRKOMBËTARE , Ramush Haradinaj bëhet si VEGËL e këtyre TRADHTARËVE dhe HAJNAVE , dhe pastaj bëhet edhe i PABESUESHËM FARE !!!!!! ATDHETARI LEGJENDAR 🇦🇱 HASHIM THAÇI KURRRRRRRRRRË NUK E ka çuar ndërmend Ndarjen e KOSOVËS , O Ramush BUDALLAI , por HASHIM THAÇI ATDHETAR ka folur gjithmonë për BASHKIMIN e KOSOVËS me MEDVEGJËN ,BUJANVCIN dhe LUGINËN e PRESHEVËS , dhe këtu NUK ka asnjë të KEQE , sepse që të treja këto janë TROJE SHQIPTARE !!! RROFTË KOSOVA dhe POPULLI i NDERSHËM SHQIPTAR kudo në 🌏 !! RROFTË HASHIM THAÇI ♥️♥️ ATDHETAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 7. Dajti says:

  Hajvani ngelet hajvan,duket Sali krimineli,dhe Ilir hajduti nuk i kane dhene leje qe te takonte Ramen,me mire keshtu.

 8. Teki Lybeshari says:

  O Ram-ush, dikur të thërritshin Ramë, por qysh se je lidhë e je bo bythë e brekë, me Ilir Metën, filluan me të thërritë Ramush. Tani që je ish- kështu, e ish- ashtu, je bërë ush, ush, ush.
  Ta gëzosh apartamentin ne katin e dytë bashkë me bodigardin tënd në katin e tretë, tek FaFa në shkëmbin e Kavajës, që ta bëri peshqesh Pronari, i këtijë kompleksi, Ilir Meta.
  Se si u bë kjo, e di ti më, mirë, me kleringun në anët e tua.

 9. gurbetcari says:

  Edi Rama mendon qe Ramushi eshte Ilir Meta, Lulzime Basha qe luajne loje femish,

  1. Tefta says:

   Shkruaje shqipe shoku lere gomarin Ramushe

 10. Tomorr says:

  Ramush nqs uk e takon ke te drejte dhe je politikane qe te do as 10% e elektoratit.Sepse njerzit votojne politikanet mashtrues demaoge hajdute te korruptua etj

 11. Pokeristi says:

  Z.Ramush!
  Ne rast se e ndjen vehten te pafajshem ju do jeni me i qete me vehten ne kete takim,ku ma do mendja s’behet per intersa tuaja,por per interes te Kosoves.
  Po s’u çliruam nga keto komlekse personale asnjehere s’do te bejme hajer.
  Lere inatin per ne shtepi.Inat duhet te te mbaje ai per te cilin ti ke shpifur.

  1. roni says:

   Mos e ngaterro!
   Keto takime behen vetem per interesa te Rames!
   Nese do ishun per interes te Kosoves, duhet te ishin bere shume kohe me perpara.
   Por Rama ne ate kohe ishte i zene ne takime me Vucicin, per projektet e Minishengenit Ballkanik!
   E harruat si tha Rama: Minishengeni do te behet!
   Kosova po deshi le te vije. Nuk na mban dot peng!
   E keni harruar!

   1. sllavo mongolian komunist rilindje says:

    korrekt..biles kur Kurti lutej per nje takim te perbashket liderash Shqiptare edvucici as qe merrte mundimin ti pargjigjej…kur e vizitoi si kryeminister ne Tirane bertiste me te madhe qe me pare shengeni ballkanik e kurresisi shengeni Shqiptar si the thoshte Zt Kurti…vecse duhet dhe pak durim se shpejt po ju rreshket toka nen kembe ketyre pacavurave te poshtra anti-shqiptare

 12. emigranti says:

  mos u merrni me rramushin sepse eshte nje cope injoranti

 13. Muni.ka says:

  I plasi Cari Rames se nuk takoi koqevarin

 14. Illyria-Shqiperia says:

  Ky eshte i trashe! Po shume i trashe ama!

 15. Muco says:

  Ca kujton ky k… se atij k…. Tjeter po i rruhet shume te takoj kete gomarin

 16. Niu says:

  Ky eshte qen i Saliut do thote dikush, ose eshte fshatar ose malok. Kushdo qofte, sa Rama nuk i ka bere kush keq dy kombeve

 17. mona says:

  Ka marre urdher nga Ilir Meta dhe Sali Berisha.

 18. Deda says:

  Rama eshte fatkeqeia me e madhe per kombin shqiptar , mbolli vetem percarje brenda dhe jashte Shqiperise. Takime te tilla formale jane sa per nje foto , ndasite mes nesh sot jane me te medha se kure . Bravo Haradinaj qe nuk u be pjese e kesaj farse .

  1. Na mbyten idiotet says:

   Puna mbare o Dedë!
   Hiç, ja po mbjell ca qepë!
   †*†**********************
   Morali i ketij thenie o Dedë eshte qe ti nuk mbush. Ty ta kane mbushur koken me pleh ne vend te trurit, dhe tani vetem perserit si papagall ato we thone Saliu, Meta, Haradinsj. Por eshte demokraci. Eshte e drejta jote te jesh trap.

 19. Ari says:

  Kur politikanet nuk.kane forcen e pajtimit ( qe e kane per detyre, ndaj jane zgjedhur), atehere cfare te presim nga njerezit e thjeshte qe te pajtohen e gjejne gjuhen e bashkepunimit? Ky eshte shembulli?

 20. Luli says:

  Kokeforte. Inat malsori.

 21. specialisti says:

  Z.Haradinaj, kjo tregon Injorance.
  Ti ishe gati te takoheshe me Vucic e me Edi Ramen jo.
  Mos harro se jeni shqiptare.
  Te ka ardhur miku ne shtepi, kerkon me te taku e ti nuk pranon.
  Jeni ne gjak ?
  Te ka vrare njeri Edi, si serbet ?
  Me qetesi e dashuri z.Ramush.
  Edhe Albini u takua me Ramen.
  Jemi nje KOMB

 22. fteri says:

  Ramushi pika kafe me Monikën te gjiri lalëzit.Ka shok Saliun nuk i duhet Rama .

 23. Lame Duka says:

  Frike njeriu duhet te kete nga e verteta e jo nga takimet me cilidoqofte. Sfida nuk i behet askujt qe te vjen mik ne shtepi. Me se pari te besh politike do te thote te merresh vesh.

 24. Roku me roba doku says:

  Heeee kur ngeli politika ne duart e nje gomari nje roje diskosh
  Rama e dinte qe ky nuk e ka guximin per ta takuar eshte burre frikacak, shpifesi nuk e ka kurajon te perballet me te verteten . E gjithe kjo ishte loje e Rames per ta diskretituar .

  .

 25. Fuck it says:

  Epo mbaje gojen kur shpif si i mare. Me aq tru sa ke ti sja vlen te takohesh . Si mund te flasesh brockulla per nje kryeminister tjeter , shpifje te ulta sajime. Race majmuni primitiv . Shko meso Lexo ndonje liber si duhet te sillet nje kryeminister. Cudi si u bere ti. Sma ha mendja me intelligence.

 26. Shqiptari says:

  Tè lumtè Ramush. Mbete i vetmi burre qe nuk perkulesh para askujt.
  Edi Rama ,pse mbrojte Thaçin? E di ti qe ai ishte per t’ia dhen Serbise veriun e pasur ne kembim te lirise se tij (pasi ai eshte person qe e pret burgu,kjo u pa tani)!? Sa te çmuam kur ia the ne sy Vuçiqit ne Beograd qe Ks eshte shtet i pavarur dhe Serbia duhe ta njihte nje ore e me pare. E gjithe Kosova te duartrokiti e te mbeshteti. Por u zhgenjyem shumè. Sepse perkrahe njeriun qe i beri gjemen Kosoves edhe pse ia ndali turrin nje person i vetem,i vetmuar ne kete ndermarrje,z. Ramush Haradinaj. Gjèmen sepse edhe nese ky projekt u ndal njeherè pernjeherè,ia la deren hapur Serbisè qe ne te ardhmen te bej perpjekje per ta fut nen ombrellen serbe pasurine nentoksore te kesaj pjese te Ks.,ne emer te nje grushti serbesh te cilet jetojne aty. Kjo eshte vepra e Hashim Thaçit te ciles i ndihmove edhe ti e qe bere te hap gojen LUBIA Sali Berisha,i cili po derdh lot krokodili per Kosoven. Perse re ne kete batak zoti Rama? E pate mundesine qe te rreshtoheshe drejt per te ardhmen e KOMBIT. Kete nuk e bere. Tash fillon beteja nga e para. Evropa nuk e pranoi planin e ndarjes. Jo edhe aq qe i digjet xhani per ne,por kjo ishte e rrezikshme sepse do te perfshinte shume shtete per rishikim kufish per arsye se ne Evropè ka shume shtete qe kane brenda minoritete. Si nuk e kuptove nje gje kaq te thjeshte? Sa keq.

 27. stark says:

  Në Kosovë thojnë, ky shyti!

 28. Milan says:

  Behet fjale per kombin o Ramush koqja

 29. nari says:

  O Ramush, po per akuzen qe i bere publikisht nuk quhet?! Pra ti I bere Nje akuze qe per Ramen eshte e pavertete, dhe te paditi, pra jeni Nje me Nje.
  Pastaj ketu behet fjale per te demostruar unitet per kombin shqiptar ne lidhje me akuzen ndaj Thacit para bisedimeve me Serbine.
  Demostro se sa patriot je!

 30. 😳😳 says:

  Ky Haradinaj 😟 si për gjynah ?!

 31. Atdheu says:

  Te lumte Ramush, ishe dhe mbete i vetmi gomar ne politik. “Ajde dru me pre” .per ket je ti. GOMAR.

 32. mik says:

  Mund ta quajme gjithçka Ramush Hajradinajn : Mund te themi se ai asht idjot, injorant, i trashe, ka marre urdher nga Likja apo nga Sala, agjent i ketij dhe i atij , e ku ta di une tjeter ( neve Shqiptareve nuk na mungon paturpesia te etiketojme tjetrin simbas qejfit ) , por ama, zoti Hajradinaj asht njeri qe ka disa principe, ka nje far burrnie, veti kjo qe akoma vlersohet si virtyt nga i gjithe njerzimi.
  Hajradinaj nuk asht Rama, qe gazeta Gjermane Bild ” shpifi ” per te, ku ky bani padine ne gjykate kunder tyre dhe e terhoqi prap, pasi gjate nje kokteili Rama ” konstatoj ” se ato ishin çuna te mire, dhe u sqaruan per ” keqkuptimin “.
  Ramush Hajradinaj ka mangesi plot, as nuk e ve ne dyshim kete, por prap, ne krahasim me te tjeret akoma ka ngel diçka pozitive tek ai.
  PS : Politikanet tone kane permasa shume te vogla, e nuk do kaloje shume gjate kur te gjitha pislleqet e tyre do dalin ne drite.

 33. U RAMUSH.ME THUAJ ME KE RRI..TE TE THEM SE CILI JE…PO TE KESH MIK KRIMINELIN SALIOVIC..DHE LIKE SUPERHAJDUTIN…CFAR DO PRESESH NGA NJI SI PUNA JOTE….SA PER PADINE NE GJYKATE…HEREN TJETER KUR TE AKUZISH KRYEMINSTRIN E NJE VENDI…LIDHE GJUHEN TRE HER NYJE…APO SI TRAP QE JE..TE PERDORI SALIU ME METEN…NE GJYKAT SHKO ME FAKTE…SA PER REFUZIMIN ME RAMEN.MA MIR KESHTU…TE FLASESH ME TY PER POLITIKE…ESHT SI TE NXJERRESH DHJAM NGA PLESHTI….

 34. gora says:

  Rama kerkon ti bej shantazh, bravo Rmushit. pilivecet e tiranes jane vetem te turbullojne. Ramushi I tregon vendin.

 35. Sheethead says:

  Qenke budall more Shqiptar, qe vetem shqiptar s’mund te jesh. Dhe Ramushi eshte budall, si puna jote qe perhap perralla me shitje teritori. Nje kryeminister i pergjegjshem nuk leshon fjale te pakontrolluara. Por Ramushi, si coban dhish qe eshte, flet kot, nuk pranon takime, kot. Pune katundi. Harron ky malok se perfaqson kosoven dhe jo veten e vet. Rama shkoi atje per situatsn e krijuar qe sjell pasoja mbi kosoven. Se per Ramushin as ia ndjen fare.

 36. Ramush Palcari says:

  Populli yne ka shprehjen me te bukur dhe me domethenese:
  Te mencurit iken ( jashte vendit te tyre )
  Trimat u vrane ne lufte.
  Budallenjte kane mbetur.
  Prandaj o njerez te nderuar mos u habitni me cu shikojne syt dhe ju degjojne veshet.

 37. roni says:

  Mos e ngaterro!
  Keto takime behen vetem per interesa te Rames!
  Nese do ishun per interes te Kosoves, duhet te ishin bere shume kohe me perpara.
  Por Rama ne ate kohe ishte i zene ne takime me Vucicin, per projektet e Minishengenit Ballkanik!
  E harruat si tha Rama: Minishengeni do te behet!
  Kosova po deshi le te vije. Nuk na mban dot peng!
  E keni harruar!

 38. Konjak says:

  NJe shtet e pushtet me nivel te larte del nga nje popull me nivel te larte . Ne te kundert , kemi shtetin dhe pushtetin qe na takon . Dy shqiperite e meveteshme , kane udheheqiet e tyre , sot per sot , me te mirat e mundeshme . E domosdoshme eshte , te gjejne vet-veten dhe te punojne per vendet e tyre . Prapaskenat dhe merite nukse kan vend tek politika jone , mirpo keta jemi , keshtu sic jemi , nuk mund te behemi me te mire sec jemi . Besojse duhet nje perpiekie gjitheshqipetare , per te mundesuar marrveshie dhe bashkerendim , ne interes te te gjithe shqipetareve , kudo qe jane .

 39. buj says:

  SH MIRE JA KA BO RAMUSHI KTIJ DELIRANTIT TONE

 40. fred says:

  ja ke ba mire mor ramush ,je malcor, po pederasti i jone,i lepin durt erdoganit.

 41. drenica says:

  Kercu mashkull ky din vetem ti pervishet malit i mgarkuar
  kete e kisha perdore ne vend te gomarit eshte fix
  Por politikan ne kosove u bene te gjithe qe moren nje pushke dhe kjo eshte fatkeqesi
  Ramush boll kafshe je por malin nuke e shtyne me gjoks

 42. J-32 says:

  Mos u mërzisni se do ta shohim shumë shpejt kush janë dobiçët serbë dhe kurvat e caktuara të BE-së për të sabotuar Kosovën.
  Do ta shohim shumë shpejt se kë shtet favorizon dhe mbështet SHBA-ja , ndryshe nga çdëgjojmë në mediat super kurva të kapur nga lekët e dobiçëve serbë dhe qarqe të caktuara kurva të BE-së.

 43. SHKELZENI says:

  RAMUSHI ESHTE I VOGEL NE TRUPE NE MENDJE NE SJELLJE .
  RAMUSHI ESHTE PLESHT I VOGEL NJERI PA KURRAJO FRIKACAK I PA ZVILLUAR MENDERISHTE .
  ESHTE TURPE PER ATA QE KANE VOTUAR KETE FEMER FRIKACAKE .
  KAM BINDJE QE EDHE THACIN KY E KA SPIUNUAR PER TE SHPETUAR VETEN KOHA DO TA VERTETOJE MENDOJE QE KY MORRACAK MUND TE JETE BASHKPUNTORE I PROKURORISE SPECIALE NJEREZ FRIKACAKE SI KY TE SHESIN PER PESE LEK

 44. Ramushi says:

  Ramushi eshte budalla
  Sa ishte shuma qe do shitesh veriu i kosoves
  30 milione Ky eshte debile po me debile jane ata qe e votojne kete bajge .
  Une kur e shikoje kenaqem duke qeshur se per ta kuptuar cfare thote duhet perkethyes i gjuhes shqipe .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *