Takim me “armiqtë” në Prishtinë

Kryeministri Edi Rama ka nisur një vizitë në Prishtinë këtë të hënë, pas akuzave të Gjykatës Speciale në ngarkim të presidentin Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit.

Rama ka takuar dhe po takohet me gjithë drejtuesit dhe faktorin politik në Kosovë, për shkak se akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit mund të trazojnë politikën kosovare.

Mes tyre, Rama është takuar edhe me “armikun” Albin Kurti, marrëdhënia me të cilin prej muajsh është inekzistente, ndërsa pritet të takohet me një tjetër “armik”, Ramush Haradinajn, kontakti me të cilin mungon që prej padisë që ngriti ndaj këtij të fundit.

Kjo, pas akuzave të Haradinajt në drejtim të Ramës.(TemA)

16 komente në “Takim me “armiqtë” në Prishtinë”

 1. Baliu says:

  E mora rrugen per Prishtine, o per Prishtine, o per Prishrine, o per me pa o “lalin” tim, o “lalin” tim, o “lalin” tim, … .

  1. Kalec Dega says:

   ene timin, gjithashtu…

 2. Shqiptari says:

  Eshte moment tejet delikat dhe i rendesishem per kombin tone qe kerkon mbeshtetje, vemendje,aksion politik unuk kombetar dhe diplomaci te kujdesshme,qendrime dhe reagime te oeshuara dhe te koordinuara.Serbia,me mbeshtetje nderkombetare,me lobim te fuqishem,duke luajtur me karten e viktimes,arriti te ngreje gjyjaten speciale dhe te pretendoje e te ngreje akuza kunder drejtuesve te larte teUÇK-sé.Jane perpjekjej te gjata te diplomacise serbe,mbi versionin e Karla Pontes dhe Dik Martit,te cilat implikojne per krime kunder njerezimit drejtuesit e larte kosovare.Agresoret qe ushtruan genocid,vrane,perdhunuan,deportuan dhe masakruan popullsine e pambrojtur kosovare,tashme jane shendrruar ne viktima.Ne momente kyçe te bisedimeve ne Washington,luajne kete karete.Duhet kujdes,mbeshtetje dhe politike e zgjuar unike.A do hete ne gjendje klasa jone oolitike ta kaloje kete prove?Koha do e tregoje.Rama ja rol te rendesishem ne kete beteje? Te oresim dhe te shpresojme.

 3. Shqiptar says:

  Rama i dashuron armiqte dhe i urren miqte. Kjo duhet. Nuk eshte dicka e re.

 4. Timi says:

  Nje bravo e madhe per politikanin me te mire qe kane pare trojet shqiptate deri me sot, Edi Rama, qe nuk rri kot te vrasi miza ne keto momente te veshtira per kombin shqiptar por po jep nje leksion politikeberje oer te gjithe truthatet qe u gezuan per antishqiptarizmin e gjykates speviale. Rama po i takon te gjithe sepse jemi te gjithe shqiptare dhe nuk ka dasi. Do te behemi te gjithe bashke te perballojme kete goditje te oabese nga nje gjykate qe po na nxjerr serbet viktima….

 5. "BOHOTINA" says:

  Te shkoje Salihu me Meten. Ata i japin dum problemit. E duan shume kombin… Tani kam shprese.

 6. Presheva says:

  Ky është dallimi mes Edi Ramës e gjithë ata putat tjerë.
  Njeri vizionarë, të lumtë o i madhi Edi🙏🏻
  Shqipëtarët të duan fortë🤗.

 7. Referendum per arrestimin e koleres sali says:

  Po lulic basha me berishovicin,kur do e bejne viziten
  Keta te dy duhet te kene dosjet e uck.

 8. dulla says:

  O Edi perse takohesh me gomere te tipit Ramush e Albin….??

 9. VATRA says:

  Kështu sillet politikani pan shqiptarë që ka qasje qytetare ndaj partive dhe jo politikë fshatareske mesjetare të pistë si Salih Ramë Berisha që vetëm ka përqarë partitë dhe njerëzit

 10. Tony says:

  Shumë nga komentuesit e fillojnë nga këmbët duke parë vetëm veten por duhet parë ca mē larg. Europa” kurva plakë ka qënë kundër Shqiptarizmit dhe sot po luan përsëri njē lojë të rrezikshme qē nuk është shuar akoma dhe ajo don ta ndezë përsëri.Si ka mundësi që po shkosh tē shikojsh ne shumē qytete të Kosoves ke vorreza të luftes në Kosovē me popullsi civile me gra pleq dhe fëmijë tecilët kapin shifrën me mijra dhe po me mijra nuk janë gjetur akoma te vrarë gjaksoret serb dhe tani gjykata speciale bashkë me europën kurvë ndryshojn historinê e njê populli që e nisi luftën me heroizëm vetēm dhe u fitua me vendim marjen e aleatit më të madh të shqipëtarëve ShBA dhe tani historia po shkruhet siç e don Serbia. Kjo ëdhtë një kafshatë që kur nuk do të kapërdihet e drejta e kosoves dhe luftëtarēve të UÇK do të triumfojê duke hedhur poshtë këtë baltë të turpëshme.

 11. Pokeristi says:

  Te mos harojme asnjehere,ne asnjë moment:
  1)-Ruset jane 100% pro serbë
  2)-Trump ka dashuri me te hershme me Putinin,se sa me Kim Jongun
  3)-Trump ka emeruar kryetarin e gjykates speciale ne Prishtine
  4)-Ne per gati dy shekuj kemi perçarje te brendeshme
  5)-Ne ne nje perqindje jo te vogel s’kemi akoma te qarte dallimin e shtetit demokratik me bajrakun.
  6)-Xhelatit gjithmonë i leverdis të luajë rolin e viktimës.
  7)-Ështe një shprehje,Me mirë m..,se I vogel.
  8)-Evropa e ka “merrak “ te madh Trumpin.
  Ekuilibri eshte mjaft kompleks dhe i veshtrirë.Te shpresojme kete herë se shqipëtarët do dalin ne breg me aftesite e tyre.

 12. den says:

  Edi Rama pa diskutim eshte udheheqsi i gjithe shqiptareve . Ka treguar se ka vizion dhe nuk i druhet problemeve po rreket ti diskutoj e zgjidhe ato me miqte por edhe me armiqte.Kuptohet gjerat nuk varen ne doren e tij gjithmone por ai eshte aty kur kombi e therret e ka nevoje.Mund te sillet e sillej ndryshe por ka treguar se di te ngrihet ne lartesine e nje patrioti te vertete.
  Mund te thone se e bene per tu dukur por koha ka treguar gjithmone se ai eshte gjimone ne drejtimin e duhur dhe ne anen e duhur pamvaresisht turbullirave qe krijohen.
  Ketu do jemi, por kombit shqiptare do ti duhet kohe ta nxjerre nje lidere te permasave te tilla.
  Uroj te vazhdoje te udheqe kombin shqiptare ne kete menyre.

 13. N says:

  Menyra si ky po e shikon Albin Kurtin te trembe, nje pamje xhelati.

 14. shqip says:

  Nje BRAVO e madhe per Ed Ramen. Ka rendesi momenti qe shkoj ne Kosove, mesazhi qe percjell

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *