Tërboi Britaninë me dasmën 50 mln euro të vajzës, falimenton dhe bie në burg, vëllai miliarder: Aty të rrijë

Kjo është një nga ato historitë, që shpesh i shohim nëpër filma.

Pramod Mittal, një nga njerëzit më të pasur në Britani, i cili vetëm për vajzën e tij disa vite më parë, harxhoi plot 50 milionë euro, ka përfunduar në burg.

Ai falimentoi dhe raportohet se ka borxh 130 milionë euro, pasi u përfshi në një hetim për pjesmarrje në krim të organizuar, me një kompani boshnjake.

Vëllai i tij, Lakshmi Mittal, prodhuesi më i madh në botë i çelikut, pasuria e të cilit është diku tek 7 miliardë euro dhe është i 19-ti në listën e më të pasurve në Britani, ka befasuar ndërkohë.

Ai nuk është i gatshëm të paguajë për lirimin me kusht për vëllain.

Një burim i tha “The Times”:

“Ata nuk janë më shumë të afërt me njëri-tjetrin.

Lakshmi nuk e sheh pse ai duhet të jetë përgjegjës financiarisht për vëllain e tij.

Ky borxh nuk ka asnjë lidhje me të”.

Pramod Mittal “tërboi” Britaninë 7 vite më parë, me dasmën e vajzës.

E mbajtur në Barcelonë, ajo zgjati tri ditë dhe pati mbi 500 të ftuar, ndërsa kushtoi plot 50 milionë euro.

Vëllai i tij, me të cilin duket se ka rivalitet të fortë, Lakshmi, thuhet se kishte harxhuar 40 milionë euro në dasmën e vajzës së tij Vanisha në Pallatin e Versajës, në 2004, në të cilën këngëtarja e njohur Kylie Minogue dha një shfaqje, ndërsa  fishekzjarret u vendosën në Kullën Eifel.

Dhe Pramod Mittal, për inat të vëllait, mendoi të bënte një dasëm edhe më të madhe.

Vetëm se tani është në telashe dhe ndihma e të vëllait do t’i bënte punë, duke qenë se mund të qendrojë në burg për një kohë të gjatë, ndërkohë që ka humbur dhe gjithë pasurinë e tij.

(TemA)

12 komente në “Tërboi Britaninë me dasmën 50 mln euro të vajzës, falimenton dhe bie në burg, vëllai miliarder: Aty të rrijë”

 1. Elidon says:

  Dava jevgjish…….

  1. qytetar says:

   sakte … dave evgjitesh

 2. io says:

  I rrofte parja! Edhe keta si shqiptaret qekan, jetojn per inot te dynjos.

 3. Yp Xhixhi says:

  Vetem mashtrim bejne indianet. Mashtrim bejne edhe ne Kanada. Qelben boten keta qelbesira.

  1. ben says:

   Sakte.
   Rraca me e poshter qe kam njohur ne jeten time.
   Ne mentalitetin e tyre, ata qe kane si shefa i respektojne me shume se sa zotin. Ata qe kane poshte tyre, i shkelin me kembe.
   Per fat te keq, Kanadaja eshte e mbushur me keta plehra qe shtohen si buburrecet.

 4. kp says:

  Aman na mbani te postuar si do shkoje halli i ketyre te dyve, se jemi ne ankth

 5. Tironci says:

  Pune jevgjish. Jevgu kur ka di vetem te kendoje e kerceje.
  Une u habita kur e lexova, po kur pash fotot, pastaj dihet gjithshka. Jane indian. Jevgj hesapi

 6. Likja says:

  Pun jevgjish.gjedh qensh….

 7. kodrasadikit says:

  Magjup te indise !! Ky shtet ende se ka njohur Kosoven shtet !!

 8. Ypi says:

  Bene dasem keta? Kjo ka rendesi te tjerat rregullohen vete. Pune indianesh, kudo qe shkojne keshtu mendojne

 9. american16al says:

  Rrace evgjitesh😜😜😜😜…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *