Elton Deda: Prej 5 muajsh, ne artistët po denigrohemi. Rama po na çon drejt një grope të madhe

Elton Deda ka reaguar pas vendimit të mbulljen e club-eve dhe diskove pas orës 20:00, pas shtimit të rasteve të infektimit me koronavirus.

Këngëtari i njohur thotë se artistët preh 5 muajsh ndihen të denigruar dhe ky vendim po i çon drejt një grope të madhe.

“Reflekto or mik sa nuk eshte vone. Mos jua mbyll shqiptareve te derrmuar ate dritaren e zbehte qe u jep pak kenaqesi.

Ka plot forma qe mos ti rrenosh muzikantet e bashke me ta gjithe zinxhirin e biznesit.

Shfuqizo ate aktin e cuditshem dhe bej nje te ri ku shtrengon masat.

Ti do thuash “jemi keq si komb e s’marrim vesh”… por ta garantoj qe keshtu nuk do marrim vesh jo per inat, por sepse po shkojme drejt nje grope te madhe.

Sa me shpejt madje. Miqesisht, nje pjese e armates te denigruar prej 5 muajsh”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Elton Deda: Prej 5 muajsh, ne artistët po denigrohemi. Rama po na çon drejt një grope të madhe”

 1. petrit says:

  “Tatim paguesit e rregullt”,sic jane kengetaret ,kane plotesisht te drejte te ngrene zerin.

 2. pilafi says:

  Boll o Elton se na cave trapi.
  KOVID – 19 po merr jete njezish ndersa ti doe ba muzike.
  Rrnofte Edi Rama!

 3. Martin says:

  O artist! E gjith bota esht mbyllur nuk ka as diskoteka as kinema as te shkosh ne stadium as koncerte A i shikon lajmet?? Apo ci qi tem ne Shqipataret jemi te fort nuk na ze virusi.. ju pa licens punoni c’far halli ke ti?? Ty nuk te kerkon njeri as taksa as tatime. Apo te bjeri shi ne bacen time thua ti.. te vin njerzit te hedhin ca lek kur kendonj ju se ju duhen. O pika qe nuk te bie ty legen. Qenke ber dhe ti kengetar mejhanesh

  1. gashi says:

   ku jeton ti mor palle i Rames more sufllaqexhi i droguar. lexon aoo nuk lexon. italia i ka hapur qe ne 5 qershor dhe lombardia qe eshte vendi me vdekjet me te medha ne bote i ka hapur ne 13 korrik. te hapen sepse po rrenohen dhjetrs industri qe shkojne zinxhir me keto aktivitete.

 4. Alleanca per mbrojten e tallashit says:

  Sa i idhet doli ky Rama,ene kete virusin ky e ka shpik.
  Mer edhe ate te birn e Zefit edhe dilni infektoni njeri tjetrin.
  Po cfare borxhi kane hallexhinjte e tjere?
  Nje bote e tere dridhet nga semundja vdekjeprurese,ky si e ema e Zeqos ne maje te thanes.
  Ne artistet,thote moku.
  Jane te tjeret qe te cilesojne artist,jo ti veten

 5. Black Jack says:

  Toch and idiot hesapi. Koka si pit bull

 6. TIRONA says:

  Se kush je ti elton deda,populli te njeh mire ,por jo si artist.Because,you just imitoni tuistet tuaja!
  SORRY:TI NUK JE AS ARTIST AS FAMILJAR!

 7. Valona says:

  artist clube natesh, ha ha ha, te keqen te kok mushkes

 8. Niku says:

  Ndaj nuk behen parate raki e mish, Tono. Ruhen per nje dite te keqe. Edhe ndonje zanat mesohet se s’i dihet jetes. Po mbyllen zinxhire restorantesh, zinxhire kinemash, studio e Hollivudit s’po xhirojne me, ligat sportive s’bejne me ndeshje e po humbasin miliarda dollare, jo me nje cope pubi qe ke ti me Sandrin e Redonin. Bej si te besh, si gjithe ne populli I thjeshte, kurse aty, kurse atje, shko jeto me mamane prape, cfaredo qe te duhet per te mbijetuar. S’ke c’ben, jete muti.

 9. Demir zykua says:

  Po te qaeni dhe ju qe nuk dini sa lek keni …ne regull paster i kini fituar…po aman gjith andej esht keshty…po te mendosh ata qe vin te shohin ty rezikojn veten e shoqerin…ne shum raste jan cop cop fukarenj….nuk do flisje keshtu po do i jepje te drejt qeveris ….posht sali krimineli…

 10. Atdhetar says:

  ky rrot kari ka qene gjithe jeten .tani ka fillu me dale edhe neper intervista dhe flet kodra pas diellit o dede te gjithe e dime se ca mut muzikanti je prandaj ik kendo ndonje kenge te kopjuar bashke me ate karin tjeter sander gjoka merni ndonje lek e ik e pini raki gjithe diten po te pakten ai sandri ka ze po ti cpidh motre ke je bo dhe si homeless tamom si zhulc dukesh vajte edhe ne usa po atje e pe sta vari njeri te la edhe gruja dhe ngele si pice of shit neper tirone fuck you

  1. Black Jack says:

   Ha haaaaaa haaaaaa 🥴🥴🤣🤣 I modh plako . Tamom homeless duket

 11. nuriu says:

  Na plasi trapi per tra la la, ketu po vdesin njerez ky koqe thote tralala….

 12. pilafi says:

  Or taj komentus gashi, mos u merrbre me mu se po te vij ne shpaj e po te pedhunoj. Ti je kalyshi sal ram shiqere birishes krimineli maiadhe i ballkanit.
  Rrnofte Edi Rama!

 13. Karrocjer Tirone says:

  Sna bo gjo Korona,
  Sna bo gjo Ramiu,
  Jena rrace e forte,
  Rrace arixhiu.

 14. Pd rrumpalla says:

  O gashhhhh karri ,po ti palla e kujt je o kokë loqe? lëre mënjanë faqoren e rrakisë se do shkosh në gop të xhixhisë ,se ky karri i Ferdinandit e ka për profesion karllëkun.
  Lëre faqoren o Gashi se do pësosh cerozë.

 15. Tomori says:

  Mut i jati dhe mut i biri ….

 16. Ferri jupret says:

  Qeveritaret per xhepat e tyre me mes te nates e pandemise e shkaterruan teatrin. Pse te tjeret nuk punojne nuk ka problem. Elton duhet te kishe ik me kohe. Ai vend eshte per plehrat. Shih komentet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *