Lideri çeçen “sfidon” SHBA i armatosur deri në “dhëmbë”: Unë e pranoj luftën!

Pasi Departamenti Amerikan i Shtetit renditi në listën e zezë dhe Ramzan Kadyrov e familjen e tij, udhëheqësi çeçen dërgoi një përgjigje.

“Pompeo, unë e pranoj luftën”, shkroi Kadyrov poshtë fotografisë në të cilën pozoi me një armë.

Departamenti i Shtetit sanksionoi Kadyrov sepse, sipas sekretarit të Shtetit Mike Pompeo, ai përdori pandeminë e koronavirusit për shkelje serioze të të drejtave të njeriut në Çeçeni.

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova, tha se do të ishte e vështirë të zbatonte vendimin e SHBA-së.

Kjo, pasi dihet lidhja e ngushtë e Kadyrov me Vladimir Putin, të cilin dhe po e “kopjon” në pushtet.

16 komente në “Lideri çeçen “sfidon” SHBA i armatosur deri në “dhëmbë”: Unë e pranoj luftën!”

 1. Santa Quaranta says:

  Dergojini nje dron kur te jete me pushime……..

  1. Shpetimi Debatik says:

   Njoftoje ti o santa Quaranta kur Kadirovi ti vij te ju me buqen pompino te Pompeos or zagare…..

  2. Theatre and Drama says:

   nuk ia dergojne dot dronen se oshte shtetas rus ahaha…e di kadriu kete prandaj i shpall lufte Pompeos ne instagram
   nga ana tjeter,nuk eshte se perben ndonje rrezik serioz per sigurine e US apo per interesat e saj se ia bejne si atij te Iranit

 2. Theatre and Drama says:

  edhe Sadami e pranoi luften,edhe Gadafi,Bin Laden,Miloshevici,ai gjenerali iranian e tj

 3. Patrioti says:

  Do shkoje dhe ky si Qasem Souleymani! Si shume i fryre duket per te luftuar USA me pistolete lare me flori si Ghadafi apo me AK -47 si Bin Laden!!!

  1. Bujar. says:

   Ai mund te jete rrot cari por ti je bythqir qe ja mban ne goje cifuteve te amerikes.

   Nje pederast nuk i kupton dot trimat.

 4. ilir says:

  ky nuk eshte as gadaf as milloshevic, ky eshte shtetas rus dhe flet si funksionar i shtetit rus,milloshevici etj nuk ishin shtetas rus, kurse ky punon per federaten e rusise , eshte njesoj sikur rusia te vrasi guvernatorin e chigagos qe as nuk mendohet, dhe usa ska si vret guvernatorin rus te nje province ruse ne toke ruse pavarsisht se eshte cecen po ky ka pashporte ruse dhe punon per shtetin rus, i kuptoni pasojat apo shikoni filma me lufte gjithe diten, ne qofte se ky flet keshtu si trim flet si rus dhe ka shtetin e vet rus nga mbrapa ky nuk flet si cecen se perndryshe e kishin heq qafe me kohe

 5. mos u merzit says:

  nuk te kuptojme dot zoteri se na ka qire ne bythe usa
  i kemi ulur breket

 6. mos u merzit says:

  nuk te kuptojme dot zoteri se na ka qire ne bythe usa
  i kemi ulur breket

 7. toni says:

  Mos u merni me pijanecë që pijnē vodka dhe kur skanë vodka pijnē alkolin e baterisë makinēs , sa tē mēnçur janë.

 8. mos u merzit says:

  nuk te kuptojme dot zoteri se na ka qire ne bythe usa
  i kemi ulur breket
  ca pret nga brekulirut te thone
  prandaj edhe udheheqen nga te korruptuar

 9. kodrasadikit says:

  Ky qeqen ose ma mire me thene pseudoqeqen faqezi e ka shitur shpirtin per ca leke e per ndonji kocke si disa tek ne qe vendosin shamija per fe e pseudofe qe skan asgje me shqiptarine ose disa pizgavena qe marrin nji zalloge nga pseudogreket e llafosin kinse grekqe ! I tille eshte edhe ky faqezi sepse e dijme mire qe ne luften mes qeqenise e rusise si u maltretuan qeqenet e shkrete qe kerkonin pavarsine nga rusija ,Ky faqezi llomotite deri ne momentin kur i preke ne tel SHB-ase e cila e drejton drejte e ne gjehnem siq e meritojne ata qe punojne e lehin per pushtuesit ,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *