PAMJET: Fundoset anija ushtarake në Dhërmi, ja shkaku

Një anije e vjetër luftarake është vendosur të fundoset qëllimisht në gjirin pranë Dhërmiut.

Anija u fundos për qëllime turistike, pra që të apasionuarit pas zhytjes të kenë mundësi ta vizitojnë më pas.

Po ashtu një anije e tillë e mbytur mund të shërbejë si ekosistem i ri për gjallesat ujore.

Ndiqni pamjet: 

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “PAMJET: Fundoset anija ushtarake në Dhërmi, ja shkaku”

 1. Sali Rrumpalla says:

  gjujtsi i vogel?

  1. Eno says:

   “Ushtria” e sotme shqiptare, nuk mbyt dot një anije të “Traktatit të Varshavës”. Kjo është: të dhjesësh në brekë nga të qeshurat!!

   1. Cudia says:

    Une mendoj qe anija e 7te te mbytet ne Osum,,, Do mbytet me shpejte dhe nuk do kete nevoje per nje anije tjeter me pompe uji dhe grup njerezish qe nuk kane me se te merren

 2. Vendi i qelbesirave says:

  Republika e bananeve.
  Nje minister, nje komandant flote dhe nje tufe barkderrash te pushtetit lokal merren me nje varke te vdekur te kohes se xhaxhit.
  Ejani te beni turizem ne Jemenistanin e katnareve.

 3. tani durres says:

  Diletante Komplet

 4. Zen says:

  Cudira shqiptare!!!!!!!!!!!

 5. Eklisp says:

  Momentin e fundit, Ku Te gjitha ne Jemi Te Interesse per Ta pare, Kur anija fundoset, kameramani filmon malet..😂😂😂😂
  Ku i gjeni keta operatore🙏🙏🙏

 6. spata says:

  Atraksjon turistik qe do ti rrisi vlerat nje zone qe vuan nga turizimi thot Klosi .Tani, nga gjithe vendet e botes do vijne turiste qe te zhyten nene uje per te ndier nga afer anijet luftarake te komunizmit shqiptare .Dhe cudia nuk ndalet ketu .Eshte parashikuar qe te mbyten dhe 5 te tjera.Kulmi i cmendurise se Rilindjes .Bota punon te pastroj detet ne fundosim kalbesirat qe politika i nxorri jashte sherbimit . Anjijet e mbytura, pran zonave turistike, behente rrezikshmeperpushuesit necfardo thellsije qe te jene. Do kthehen ne folete egersirave qe do shtohen me shpejtesi. Nese skemi patur peshkaqen ,qe sulmojne njeriun, tani ne meduart tona u japim mundesi te ushqehen me mish njeriu.Bravo Rrilindja .

 7. asd says:

  Shpresojme mos jete e vetmja pune e bere nga Ministria e Turizmit per 2020!

 8. Fatos says:

  O zot injorantët, idiotat dhe sharlatanët që kanë pushtuar vendin. Barkmëdhenj që duket sikur i ke sharë nga motra kur japin përgjigje, tjetri në telefon bën pazar për shtëpi me qera për pushime, rrota e karit me uniformë harxhon 2 orë me pompën që dhe mund të prishet +harxhim karburanti për të fundosur anijen, të cilës fare mirë mund ti kishin bërë çarje anash ose poshtë. Ato robt ku ti keni!

 9. Foni says:

  Eshte shum e vertet anijet e mbytura kthehen ne vendstrehim peshkaqenesh.

 10. qytetar says:

  Humor ne kohe COVID 19

 11. Një ish marinar says:

  Një ish marinar.
  Po pse i mbytni ? Për turizmin ? Hapni ankand. Kush dëshiron ti blejë, ti modifikojë, e ti përdorë të shetisë turistët
  gjatë bregdetit. Ka më shumë përfitime se ti mbytësh. Më bëri përshtypje shumë të keqe që, e torturuat të shkretën për ta varrosur në ujë. Mbi dy orë duke i pshurrur ujë mbi kokë e duke i bërë shkumë nga dy motoskafë.Por ajo e shkreta s’ dorëzohej. Ajo punë bëhet nga inxhinierë që dinë si ta fundosin një anije e jo nga amatorë. Sa u shpenzua sot për këtë shfaqje ? Mundet që dikush më vonë do shpenzojë shumë për të pastruar detin nga këto çmendurira.
  Ndaloni hedhjet e tjera.

 12. Titaniku says:

  Na bete me vjelle me komentet e tufes se qelbesirave qe rethonin Klosin.Komplet cfaqje katunaresh.

  1. Luan says:

   I toksikuari Klosi e kishte marre dozen e kokaines dhe po sodiste punen si minister.

 13. Ledio says:

  Barkderrat e Tiranes donin te mernin ca dieta per nje fundjave edhe menduan se cfare mund te benin. Tani do plasi turizmi nuk do ngeli shtepi edhe hotel pa u pronotuar. Lexoni ore Carre me zile se si ben turizem psh Costa Rica. 4 miliard te ardhura nga turizmi edhe duke mbrojtur me fanatizëm natyren. Ne Shqiperi kercet cekici gjithandej edhe ja hedhim pleherat njeri tjetrin kur nuk i shikon njeri edhe pastaj vriten per nje gjethe fiku. Mortja te gjitheve.

 14. Nard Ndoka pompisti says:

  Ide te çmendura qe kushtojne shtrenjte…Se doni te shtoni turizmin , me vone hapni fjale qe atje eshte fshehur thesari i Like Floririt…

 15. Durim says:

  Dhendrri i Klanit, Klosi, po e shet si sukses por eshte vetem nje atraksion i ri per fshatin Green coast i Samirit dhe Sander Frangaj. Klosi ka shtepine e vet aty e duhet te meritoje dhuraten

 16. mari says:

  O zot ca turpi,flota Shteterore ne funksjon te privatit diten per diell perballe me Drymadhes dhe njekohesisht edhe ne TV.E Shesin si strategji turizmi, nderkohe gjithcka behet qe Albanian Adventure Club te kete ku te shetisi klientet qe bejne diving.
  Gjithe spektakli zgjati nga ora 8 deri ne 4 te pasdites dhe uji per pushuesit u be i paperdorshem nga pislliku qe 4 anije prodhonin. 1000 lek shezloni per tu lare ne karburant.

 17. Zigur Qarri says:

  Bravo, nje atraksion me shume ne bregun e bukur te Dhermiut.

 18. durresi says:

  Fuck you.
  Ne nuk dime si ti pastrojme detet keta fundosin nje anije me qellim. Mallkuar qofshi ju dhe turizmi juaj i bythes.

 19. Marinari says:

  Hahahahaha

  Turi I vockel qe edhe pak u be Kunderadmiral. Eh mo spiun ordiner qe e more me qaf FD. Ty dhe Xhacke kacurreles shpejt do tju vije radha

 20. Faleminderit shume per injorancen dhe paaftesine ushtarake, shteterore dhe shoqerore. Ka raste qe them perse ika nga Shqiperia, por kur pashe videon thashe me vete “ke bere gjene me te mire qe Ike nga ai vend qe drejtohet nga derrat. Te dhjefsha komandantin e flotes qe nuk mbyt nje anije te mbaruar. Imagjinoni te nga mbrojne keto nga trafiqet e paligjshme se per lufte detare as qe behet fjale. Pa le komunikimi sikur te ishe ne nje stalle kooperative dhe jo kuadro drejtues shteterore. Sikur te ishit be nje vend normal democratic duhet te perfundonit ne burg. Ptu….turp….turp….

 21. Anijet e tjera i merni dhe i hidhni nga llogaraje drejt tek resorti shkaterues qe SAMIR MANE i beri natyres se palases , says:

  BARBARI kafsherore ne bregun e Palases , idjotesira te tille vetem ne shqiperi behen

  1. per ate Resors Katastrofal ne rrejet e Palases ,
   duhet qe Biznesmeni barkedeerri anadollak ,qe s’dihet se paret e kujt levron ,
   te paditete per rrezikun e Errozionit qe ne rste lekundje toke – pra Termeti
   mudet te rrezikoje gjithe Palasen .
   Veteem ne te vend , idioteet e mskrenjte Politike bejne gjithcka i do bytha ,
   larg cdo studimi shkencore, duke injorur jovetem bukurine e Natyres,
   por rrezikur kudo me trut e tyre tee dhjer ,prej kafshe shkaterruese.

 22. Komunisti i papenduar says:

  Gjysma e shtetit mezi mbyti nje anije te ndryshkur. Imagjinoje te duhet te shpetojne nje anije. Sa keq, sa joprofesional bejne show per facebook komadant me grada.Sa kot qe jemi.

 23. Iliria e bashkuar says:

  Ju te trash organizator duhet te futeni ne burg per ndotje te ambientit. Ju duket argetuese plonzhimi ne ndryshkun e perjetshem ?

 24. Hidhni Vilat e Lalzit e dete .
  e boni Muzeun e Korrupsionit nji atraksion turistike nenUjore ,
  madje nqs eshte e mundur edhe kafkat e birishit dhe mut-mutit 💀🌊💀
  te jene lidh me zinxhire brenda Vilave te Fisit te Korrupsionit

 25. Viron Xhavara says:

  Nuk ka mundesi te jete per turizem kjo qe po ndodh me kete anije ,pasi une mendoje se italianet duan te testojne si do reagojne te afermit e 120 Shqiptareve te Masakruar ne mes te Detit ne Kanalin e Otrantos, ne ujerat shqiptare dhe ato nderkombetare ,nga anija Sibila e marines italiane .Nje avokate nderkombetare po tenton qe te rihap procesin ne gjykatat nderkombetare, por po has ne veshtiresi te medhaja,qe do te thote, po pengohet shume nga autoritet italiane te ndihmuara nga ato shqiptare per te mos e paisur me dekomentacionin perfundimtarte te procesit,dokumentacion i cili eshte i gjithi i fallsifikuar ,dhe ne qofte se ai do te hedhe ne dore kete dokumentacion,do te kete arrestime ne nivele te larta si ata italiane dhe ata shqiptare, te cilet kane mare pjese, si ne masaker ashtu edhe ne fallsifikimin e procesit dhe grabitjes se demshperblimit te te afermeve te viktimave dhe ku emrat e tyre jane shume paster ne dosjen hetimore.Duke perfunduar do te thoshja ,a ka njeri ne planet qe te besoje se kjo qe po ndodh me kete anije ne Dhermi te jete per turizem ne kohen qe plazhi eshte i mbushur plot me pushues dhe pastaj mbetjet e saje si karburanti, ndryshku do te qendrojne ne buze te detit per nje kohe te gjate,jo nuk eshte e besueshme, ,sepse ne qofte se do te ishte per kete qe flitet,ky gjest mund te behej ne kohen e dimrit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *