FOTOT: Kurora për Aneta Ramën nga i gjithë kabineti i kryeministrit, ja pamjet e fundit nga ceremonia

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama ndau me të gjithë lajmin e trishtë se nëna e tij, Aneta Rama ndërroi jetë.

Ajo u shua në moshën 82-vjeçare ndërkohë që do të mbahet mend jo vetëm si nëna e kreut të qeverisë po dhe si një prej femrave të para stomatologe në vend.

Në shtëpinë e saj modeste pranë zonës së “Vasil Shantos” në Tiranë pallati është mbushur me kurora me lule, ku bien në sy emrat e kabinetit të kryeministrit duke nisur nga Vali Bizhga, Pirro Vengu ish pjese e stafit të Ramës, sot Drejtor i Portit të Durrësit, Gent Cakaj, Ogerta Manastirliu etj.

Më herët familja Rama tha se do të respektonin protokollin e situatës aktuale duk kërkuar mirëkuptimin e miqve në pamundësi për të pritur ngushëllime.

11 komente në “FOTOT: Kurora për Aneta Ramën nga i gjithë kabineti i kryeministrit, ja pamjet e fundit nga ceremonia”

 1. butrinti says:

  Pse jeni kafshe. Kjo eshte respekt per ate qe iku dhe po ashtu ngushllime per kolegun e tyre. turp te keni ju nuk jeni shqiptar por fare e keqe.

  1. Ngushellime says:

   Butrinti c´pate ?! Te pickoi grenxa apo nuk te ka dhene Endri Fuga sufllaqe sot ?

 2. Socialisti jo rilindas says:

  I qoft dheu i leht nenes se kryeministrit , po kush burr do mbaj Spiropalin ne varrim ,, ruani Spiropalin mos pesoj noj hata mor amani.

 3. Labi says:

  Sa bukur Titulli ”
  NGA I GJITHE KABINETT.
  Po ato te kabinetit do i kishin dhuruar VITE nga jeta e tyre jo me lule.
  E ndjera u prehte ne paqe.

 4. Andi says:

  Kujdes ate kurven qe ke ne shtrat se spiropali e ka hamshorin ne krevat.Nuk ia mban bytha kujt ti hedhi syte.Nuk eshte shoqja grida sumes.

 5. fteri says:

  Vdekja e Aneta Ramës ,gruas fisnike , me edukatë e personalitet të lartë ,mbetet model e gruas shqiptare ,shpirti saj i pushoftë në parajsë .Ndarja nga jeta është një humbje e madhe për familjen Rama ,por i bindur se jeta e mësimet e saj do të rrojnë në breza pasardhësish ,si Nënë me vlera ,por dhe guri i qoshes së shtëpisë Rama ,do të vazhdojnë të frymëzojnë pasardhësit e familjes së nderuar të Skulpëtorit i kalibrit botror ,atdhetarit të flakët Kristaq Rama,dhe Djalit saj talentit kryeministrit vendit Edi Kristaq Rama ,për të mirën e shqiprisë.
  (Ngushllime nga D.V. Banor i lagjes vjetër njësia 7.

 6. lana says:

  Te ndjehet ne paqe kjo grua e nderuar
  Ngushellime familjareve

 7. AliPasha says:

  U prehte ne paqe.

 8. Natasha says:

  i lehte qofte dheu i atdheut zonjes me kuptimin e zonjes gruas nenes motres qe me sjelljen e saj me respektin edukaten qe e kishte te trasheguar,me urtesine e saj tregonte qe ishte shembull i VIrtuteve te nje nene shembullore te nje gruaje te jatzakoneshme ,cdo gje ja la kohes per te vertetuar te te gjithe mllefin e njerezve perbindesh qe dhe sot qe eshte dita e fundit mes nesh mundohen ta perbaltin po nuk munden apo jo manjani ,te gjithe e pane vilen e saj tek te vasil shanto ajo ishte nje nga femrat e para stomatolloge qena nderoi te gjithave i perjeteshem qofte kujtimi i z ANETA RAMA

 9. Kruja says:

  Largimi i nenes eshte i rrende sepse me te iken dashuria me e madhe qe ka njeriu. Ngushellime Edi Rames dhe familjes. I qofte dheu i lehte dhe Zoti e bekofte.

 10. Pedro i ri says:

  U prehte ne paqe. Humbja e nenes eshte humbja me e madhe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *