Ndahet nga jeta nëna e kryeministrit Edi Rama: Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra

Është ndarë sot nga jeta në moshën 82 vjeçare nëna e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri përmes një postimin në facebook.

“Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra, e ku mbetëm gjithnjë fëmijë.

E di, që deri sa të shoh dot diellin e yjet do të jesh me mua, e bukur dhe e fortë si askush.

Do të na mungosh shumë, por asgjë më shumë nuk bëje dot për ne sesa e pamundura që bëre plot përkushtim gjithë jetën, prandaj prehu në paqe mam”– shkruan Rama teksa poston foton e saj. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

44 komente në “Ndahet nga jeta nëna e kryeministrit Edi Rama: Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra”

 1. xhoxhi bucka says:

  Te rroni e ta kujtoni….u prehte ne paqe….

  1. Tony uk says:

   Ngushellimet me te thella per per kete Zonje te nderuar.

  2. I ndriste Shpirti Zonjes Aneta! says:

   Ngushellime te perzemerta Edit, Olsit, niperve e mbesave dhe te gjithe te dashurve te saj!
   I ndriste Shpirti Zonjes Aneta!
   Mos harroni t’ia beni te gjitha nderimet si duhet e si kryhen ne Kishen Ortodokse 2020 vjecare se ciles i perkiste, per ta ndihmuar qe Shpirti i Saj te Ndrise e nga Lart te behet Engjelli Juaj Mbrojtes! Per te ditur me shume kerkoni ne Google : “Unbelievable For Many, But Actually a True Occurrence”

   P.S. Nese ia jepni Edit kete mesazh, do e ndihmoni Zonjen Aneta shume! Ju lutem, mos e neglizhoni!

 2. Mario says:

  Te rrosh dhe ta kujtosh nenen.Ke pasur prinder te mrekullueshem Edi.

 3. Neri says:

  Ngushellime femijve

 4. eli-Tiv says:

  ..ngushellime z.K/minister !

 5. qytetari says:

  Ndjehesh qe ish nje nene e vertete dinjitoze.
  Nuk ka fjale qe te ngushellon,kur nena largohet fizikisht,vec asaj qe mendja dhe shpirti,ta sjelle te ndjere tere kohen prane,si engjell mbrojtes.

 6. Nuri says:

  Ngushellime per ndarjen nga jeta e nenes Tuaj !

 7. Diana says:

  Ngushëllime të sinqerta.

 8. Ladi says:

  Ngushellime djemve te saj dhe familjareve te tjere.
  Ka qene nje grua dinjitoze dhe fisnike.
  Tju kete lene uraten

 9. Zhaklina says:

  Ngushellime zoti kryeminister. Ndenji ne hije kur ti ishe ne krye, siç i kish hije nenes tende. Respekte per te. U prehte ne paqe.

 10. Tuk Tuk says:

  Zonja Rama nje grua e zgjuar dhe pa pordhet e koleres se sotme..u prehte ne Paqe ,ngushellime Zoti Rama kur te iken Nena je jetim me gjithe kuptimin e fjales…me siguri Sali qenin nuk e ndalon vdekja e kesaj Gruaja fisnike ta shaj prape ,plaku I piste me goje kurve..

 11. Berti says:

  Ngushellime e te rroni e ta kujtoni.

 12. Pensionist says:

  Ngushëllime për humbjen më të madhe në jetë, ndarjen përgjithmonë të nënës tuaj të shtrenjtë!
  Të keni jetën dhe shëndetin ju, të rroni e ta kujtoni me nderim!

 13. Ti rroni ju ,,,,
  femijet e niperit ,
  pasaredhesit e denje te asaj Familje Qytetare
  Prinderve te Denje Qyetare .
  Mjerishte asnji s’eshte i perjetshem .
  U prehte ne Paqe zonja e nderuar Aneta Rama …

 14. Il says:

  Dukej qe ishte grua me dinjitet. T’ju rrojne femijet.

 15. Sassati says:

  Ñgushllime per nenen tuaj te dashur Aneten!
  Te rroni e ta kujtoni!

 16. " Mirditori " says:

  Ngushellime Z.Kryeminister.
  Zoti ju dhent force.
  Te rroni e ta kujtoni nenen Tuaj te dashur.

 17. shoku says:

  Ngushellime i nderuari Keyeminister Rama !

  1. Liri says:

   Ngushellime per Nenen e nderuar shqiptare. Na ben nder me qytetarine e saj. I paharruar kujtimi.

 18. shoku says:

  Ngushellime i nderuari Kryeminister Rama !

 19. xhoxhi says:

  Ngushëllime për mamanë.Të roni dhe ta kujtoni..

 20. Hapu Xhipe says:

  Te rroni dhe ta kujtoni.

  1. vang says:

   ngushellime per humbjen e nenes tuaj z RAMA, ate grua te thjeshte aq te bukur dhe dinjtoze.

 21. Mario Mario says:

  Ngushllime dhe u prefte ne paqe

 22. Ngushellime e mia per ndarjen nga Jeta e Nenes tuaj z. Rama .
  Te rroni e ta kujtoni , u preft ne paqe .

 23. Vladimir says:

  E paharruar Aneta Koleka, bije e nje fisi dinjtoz, atdhetar e kokelarte, qe nuk i ka kthyer mbas as plumbi. Vetem respekt per Te dhe per te paret e saj!

  1. Ygfjjhh says:

   Koleka fis dinjitoz !!!!! Pfffff .
   Te mos behem me i keq sot se nuk eshte dita .

 24. Shenjestra says:

  Ngushellime kryeminstrit Edi Rama.Te rroni dhe t’a kujtoni nenen tuaj Aneten.U mpreft ne paqe.

 25. Anna says:

  Ngushellime sa zonje grua

 26. BAJRAM BALA says:

  VDIQ NJ IKONE NJE GRUA EMENCUR DHE E BUKUR POR BUKURINE JA SHTONTE DASHURIA E PAKUFISHME PER VUNOIN TRIM NE SHEKUJ
  PER KOINCIDENCE PUSHOI SOT KU BREGU I HIMARES PERKUJTON FESTEN E LUFTETAREVE QE GJITHMONE KA QENE I PAPERKULUR
  I LEHTE QOFTE DHEU
  BAJRAM BALA
  IZRAEL

 27. Permetari says:

  Ngushellime zoti km rama…te roni e ta kujtoni kete zonje grua…

 28. Tepelena says:

  Z.Kryeminister ngushellime dhe jete te gjate per ju edhe familjen tuaj.

 29. Ne paqe zonje! says:

  Nuk shoq qe Mero te kete shprehur ngushellime ne koment?
  ti duhet te ishe i pari

 30. Ne paqe zonje! says:

  Nuk shoq qe Mero te kete shprehur ngushellime ne koment?
  ti duhet te ishe i pari

 31. Kujtim says:

  Iperjetshem kujtimi i saj, ngushellime familjes shpirti ju prehte ne parajse Amin.

 32. NGUSHËLLIMET MË TË NDJERA PËR NËNË ANETËN.
  DUKE E NJOHUR NËPËRMJET VEPRAVE TË TË BIRIT, KJO SHQIPONJË SHQIPTARE RRITI DHE EDUKOI SHQIPET E SAJ QË TË FLUTUROJNË LART E MË LART NË QIELLIN E ATDHEDASHURISË SHQIPTARE PA CAK E DIMENSIONE…!
  E NË LUFTËN E PËRDITSHME ME BEKIMIN E SAJ SHQIPONJAT E REJA NUK PYESIN PËR SORRAT, NUK PYESIN PËR GALAT, SKIFTERËT E HAJNAT, BUFAT E KUKUVAJKAT…!!!
  SHQIPONJAT FLUTUROJNË VEÇ LART.
  ME FAT QË NJË SHQIPONJË ENDE FLUTURON PAFUNDËSISHT NË QIELL DHE ME BEKIMIN E SAJ SHQIPET E REJA KRENARË PËR TË VAZHDOJNË DENJËSISHT AMANETIN E NËNËS ANETË.

 33. Fadili. Malesi e Madhe says:

  Ngushellime per humbjen e njeriut Tuaj me te shtrenjte.

 34. profesori says:

  Ngushellime Z. Kryeminister,
  I qofte i lehte dheu kesaj zonje te nderuar dhe qofte e parajses. Koken lart Z. kryeminister per prinderit e mrekullueshem qe ke patur, per fisnikerine dhe qytetarine qe shfaqnin dhe dhuronin pa kursim.
  Te rroni dhe t’a kujtoni!

 35. Mihali says:

  Ngushellimet e mia për familjen Rama,të rroni dhe ta kujtoni për jet.U prehtë në paqe.

 36. aleko says:

  Ngushellime familjes…U prefte ne paqe!..

 37. ED TIRONCI says:

  Z.kryeminister ngushellimet me te sinqerta per kete zonje grua.kam pasur privilegjin ta njof personalisht.ishte si thone italianet DONNA DI ALTRI TEMPI.u prehte ne paqe.

 38. Hamit Vangjeli says:

  Zoti Rama, Ju lutem pranoni ngushellimet e mia te thella per humbjen e nenes tuaj te dashur,
  E njoh kete dhimbje per nenen ,sepse e kam Kaluar para jush , por forca e shpirtit tuaj me mbeshtetjen dhe dashurine e gruas dhe djalit
  do ta perballoje kete dhimbje, krahas kesaj ju keni dhe barren e madhe te drejtimit te shtetit,
  por ju jeni i paepur zoti kryeminister , zoti JUNIOR ISMAIL QEMALI,
  ju urojme force the shendet per Shqiperine
  Me respekt familja Vangjeli , Canada

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *