Së shpejti, një “Pol i Tretë”, si shanci i fundit për të larguar regjimin Lul-Rama

Nga Kreshnik Spahiu

Rotacion apo Revolucion?

Kjo është pyetja që vlen 1 milion euro sot në Shqipëri.

Dikush do të thotë që Revolucionin e provoi Luli dhe Mona.

Po….. Po e provuan dhe madje e dogjën si kauzë.

Nuk mund ketë Revolucion që të udhëhiqet nga ish-pushtetar që kanë 30 vjet në politikë.
Po Rotacioni a do e ndryshonte Shqipërinë?
Sigurisht që jo.

Shqipëria s’ka asnjë shpresë për ndryshim nga rotacioni dhe kjo është arsyeja që 63% e shqiptarve duan të largohen.
Monika dhe Luli nuk ngjallin shpresë për një Shqipëri ndryshe.

Ata janë partner në establishmentin e vjetër politik.
PD-PS janë dy nofulla të së njëjtës gojë.

Në këto kushte Partia Demokratike e ka të mbyllur misionin e saj dhe nuk mund ta përmbys këtë rregjim politik pasi është pjesë e oligarkisë politike.

Themelimi i Polit të Tretë në Shqipëri është mision historik për këto arsye:

– sepse pluralizmi politik nuk po funksionon për shkak të pazareve dhe marrveshjeve të fshehta dhe publike PD-PS

– sepse PD-PS-LSI janë kthyer në tre biznese familjare të kryetarve dhe kan hymbur misionin elitar që nga krijimi tyre

– sepse 3 liderët kryesor janë sot politikanët më të korruptuar në Ballkan dhe duhet përballen me drejtësinë,

– sepse Partia Demokratike është shkatrruar nga strukturat dhe nuk e rrëzon dot regjimin politik pasi është pjesë e saj,

– sepse opozita shqiptare ka 1 vit e 2 muaj që nuk organizon dot asnjë protestë,

– sepse 30 vite janë shumë dhe këto grupime e kanë mbyllur ciklin e konsumit politik,

– sepse zgjedhjet e ardhshme me këtë konfigurim rrezikon ti fitoj sërish Rama dhe mos ndodh ndryshimi,

– sepse komuniteti ndërkombëtar nuk po gjen dot partner dhe po detyrohet të ulet sërish me 3 banda hajdutësh në negociata,

– sepse në Shqipëri ka me mijra të rinj dhe intelektual që nuk gjejnë hapësira në partitē e vjetra,

– sepse Shqipëria ka aspirata europiane por sundohet nga parti me standarde afrikane,

– sepse opozita s’mund jetë monopol i njē idioti si Lulzim Basha. Në sistemet politike: qeveria është një dhe opozitat janë disa,

– sepse ka arshur momenti që prespektiva politike të mos shikohet vetëm brenda koalicioneve PD-PS

– sepse Shqipëria, së paku sa Kosova duhet afroj më shumë se dy alternativa politike

Për këto arsye ka arshur koha që çdo faktor dhe aktor kundër PS-PD duhet bashkohen në një koalicion parazgjedhor.
Është momenti që Rudina Hajdari, Astrit Patozi, Endri Shabani, Bamir Topi, Spartak Ngjela, Ralf Gjoni, Kreshnik Osmani, Jozefina Topalli, Myslym Murrizi, Adriatik Alimadhi, Erjon Kristo, Dritan Hila, Endira Bushati, Fatos Lubonja, Edvin Kulluri, Lumturi Ratkoceri, Amoz Dojaka, djemtë e Vetvendosjes apo Aleancës Kuqezi dhe çdo intelektual anti-establishmet të bashkohen për të larguar xhaketat e vjetra.

Veç e veç secili prej tyre nuk mund të sjell ndryshim por së bashku bëhen alternativ.
Kauzat e mëdha, nuk ndërtohen me njerës të vegjël dhe anonim.

Ndoshta ndonjë emër nuk do ju pëlqej lexuesve por ky është ekuacioni politik.

Edhe unë në jetë s’kam komunikuar kurrë me Jozefina Topallin dhe e kam kundërshtare ekstreme, por në politik:
“Armiku i armikut tim, është miku im”

Shqipëria s’ka më kohë për të humbur duke zgjedhur mes dy të këqijave, atë më të voglën.
Ne duhet ti japin Shqipërisë:

Alternativën Kombëtare, për një Shqipëri Ndryshe!

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “Së shpejti, një “Pol i Tretë”, si shanci i fundit për të larguar regjimin Lul-Rama”

 1. poli leshit says:

  Pirdh e shfryj o kalec i Sal shpellarit.

  1. 001 says:

   Deri diku ishe mire pastaj i fute nje shqelm si ajo lopa qe derdh koven me qumesht ne fund
   Fatos Lubonja antishqiptari nr 1
   Shoku ngushte i sali shpellarit dhe lulqim pederastit.
   Dhe ti thuaj te ndryshosh sistemin me vemje e idiota
   Asnje emer nga brezi I ri . Pse keshtu more kreshnik, a i thuhet mikut ik?

   1. Cabal EU says:

    Lul-Ram-Meta ti gzoni, vec ata meritoni..ene Islamikun Kreshnik, patjeter.

   2. Deso says:

    Hahaha…Poli i trete, Jozi, patozi, topo, e mbylla leximin direkt…ik mer bythqim kaqol qorr, nuk behet poli i trete me njerez te pakenaqur qe i qiu Lul Bibilishi ne sume. Duhen kompket figura te reja, te paperluera. Ik qihu Niku.

  2. Zeqo says:

   Une nuk marr pjese ne revolucion se moma e ketij ne klase na thoshte gjona te turpershme dhe shkonte te shtepia e nexhit ku I bonte mesim ne privat kungullit te enverit.

  3. Kalec Dega says:

   Regjimi i Lul-Ram-Metes?

  4. Drenova says:

   Te gjithe emrat qe rreshtove me siper jane per te fshire …bythen!
   E gjithe klasa politike shqiptare ka deshtuar keto 30 vjet!

 2. kur bo ene ky hajn isbullah me dhon Mende 👳‍♂️

  1. Prind says:

   Logjika funksionin fuqishem, ne emra te mos kishe hyre. E urrej skenen e sotme politike, por nese me permend Fatos Lubonjen si zgjidhje, te me thahet kjo dore nese shkoj te votoj mĕ sa te kem jete.

 3. Ladi says:

  Aman me nja 3 bythqira si Lubonja,Erion Kristo dhe Ralf Gjoni na hape barkun.Po qe se mbeshtetesh tek keta perse ske futur dhe Buthatin,Zhejin,Sonilen,Enin,Fevzon ,Çanin e laro te tjere qe kan 30 vjet i bejne feesk doktor vdekjes,fute edhe Te Qimin e Pekajve.

 4. tekniku says:

  O Kreshnik se ke edhe emer te madh por bere nje vrime ne uje me levizjen tende.Ideja per ti futur te gjithe ne nje thes nuk ecen sepse disa forca politike si Pd perfaqsojne vetem regres me udheheqjen e tyre te fjetur ne nje gjume letargjik.Se dyti xhaketat e reja qe ti mendon se do bejne namin me polin e trete ne thelb jane te infektuara me coronavirusin e xhaketave te vjetra prandaj nuk te ngjallin shprese.Sistemi dy partiak egziston ne Usa prej qindra vjetesh dhe topi kalon sa ne njeren fushe ne tjetren.Edhe sistemi shume partiak nuk ka prodhuar gje vecse lufte politike te pafundme,grindje ,korrupsion.Ky eshte kapitalizmi ku jemi,por qe mundohemi ta retushojme here pas here per ta bere sa me te pranueshem nga njerezit me aspiratat per nje jete me te mire.

  1. Prind says:

   E pame kur doli LSI si pol i trete se cfare ndodhi, shume pole vec pazare do bejne ne kurriz te shqiptareve. Keto parti qe jane vella, te vendosin demokraci brenda vetes se tyre, ti shporrin hajdutet e ketyre 30 viteve dhe te garojne me rregulla e parime.
   Nese nuk ka demokraci brenda partise , si mund te pretendojme ne se mund te kete demokraci ne qeverisje!

  2. Gresp says:

   ishalla sa me shpejt.

 5. Raul says:

  Po ky revolucioni qe sipas spurdhjakut Nikoll lehesi fillon ne shtator( ashtu tha dhe vjet per zgjedhjet lokale se do sulmohen kutite e votimit dhe ngeli si mut kur votimet u bene normalisht dhe opozita rrugore numeroi bashkite qe i dorzoi pd leshelija) dhe jane tre tipe revolucioni qe i jane hedhur opozites rrugore per te zgjedhur:
  1_ revolucioni lefterohunderromaliqjan
  2_revolucioni nafijedybekobaxhellian
  3_revolucioni nikollabythqirolehesjan. Grupi i punes me ne krye Famulltarin e dioqezes se shqupit priftin pastor imzot Dorian Telit barkderri dhe Nora bythderrja e Nafije dybekut te leshitlikes po punojne intensivisht per te zgjedhur variantin me te mire te revolucionit.

 6. Shkelzen Selimi says:

  Me cfare te ardhurash jeton ti ne Gjermani?
  Ke vite qe nuk punon, ky eshte fakt.
  Nuk e them dot si fakt, por e kam degjuar nga shume gjyqtare qe ti dhe Bamir Topi e cuat drejtesine ne ate derexhe qe as vetingu spo i ben derman. Se e kishit nje transferim per ne gjykate fakti TR 150.000 € dhe per ne Apel 200.000€.
  Kurse nga Saranda ne Vl apo Fr 50-60.000€.
  Kuptohet qe ata gjyqtaret qe ua paguanin, do i benin keto leke, se nuk ishin koqe. Do i nxirrnin nga xhepat e popullit kuq-e zi.
  Po cte plaste ty e Bamkes, ju benit miliona euro.
  Tani ben moralistin neper media.
  Dhe na e shpif fare.

 7. $$$ says:

  Ti qe flet dhe do te japesh mend je nje nga “dhembet me te prishur te asaj goje me dy nofulla…”.Ti je nje nga therrimet e mbetura ne xhepat e pardesuve te bardha te 1990….Ti dhe te gjithe ata pseudo -analiste,si dhe ato studjo qe ju Japan hapesire te mpini opinionin publik me “argumenta”te sheqerosura e kini vendin ne koshin e hedhurinave…

 8. Nik niku nga kopliku says:

  Ky eshte filozofe ka nje parti qe nuk e votoje asnjeri as vete kete por jep leksione ne politiken shqiptare
  Ky eshte kaq qesharak dhe deshtak ti nik niku te ishe i zoti te kishin votuar ndaj mos beje adoleshentin bushati qe vetem leh leh si qeni lesi nikolle .
  Rama do fitoje se punone kjo eshte aresyeja e vertete kur ta kuptoshe ti do jete vone o nik niku

 9. damam Damashi says:

  Shume sakte. Nese krijohet nje fryme e re anti Rame e anti bashe,Shqiperia do te marre fryme lirisht. Ndryshe te mos dalin shqipatret ne votime dhe kete vend ta qeverisin nderkombetaret. Rames, Metes, Bashes, Berishes, shqiptaret ia pine lengun…….

 10. Rreth PD-se te bashkuar por pa idiotin dhe me sorren inteligjente perpara says:

  Po per cfare i ke gjithe keta? Nga keta ke skuadren qe e ka gati lugen ne brez, ne kete grupim ben piese edhe ky sorra.Po ne kete grupim kemi edhe skuadren e te friksuarve te cilet nuk kane asnje force te ndalin kerdine me lugen, mbush ketu e mbush atje te te forteve me merita te PD-se te cilet bejne be, se na duan shume dhe vetem per ne popullin mendojne.

 11. Ladi says:

  Keshtu me llafe: u be! – dhe nuk eshte aq e tmerrshme pamja, durohet, por sapo te beheni bashke – nje parti, do filloni te hani njeri tjetrin! Ti nxirrni ne menxhelis te lara e te palara, madje edhe ato qe ne, populli akoma nuk i dime..
  Keshtu qe per mua ke deshtuar, pasi me shume se 80% te emrave i ke te konsumuar, i ke te dreqosur..!
  M. Murrizi, me emra te rinj: po, mer vota.

 12. ben says:

  Bravo kreshnik
  Ti njelloj si avukati nuk zhgenjen asnjhere ne lepirjen ndaj rames.
  Ke te drejte se duhet ti besh sherbim rroges.
  Zgjidhja e nik sores eshte qe te votohet rilindja
  Duke ditur qe te vetmit 2 emra te shoqerise civile nuk kane ndermend kurre te meren me politike Lubonja dhe Kristo, zgjidhja eshte le te votohet lym murizi me hajdareshen.
  O nik sora vec ndonje delenxhiu rilindas keta vota shqiptaresh te tjere nuk marin.
  Sepse me shume ka votuar lymi me hajdareshen ed ramen se elisa spiropali.
  Bej ca te besh mer rrogen edhe keta 9 muaj dhe o bura gjej ndonje restorant te lash pjatat ne gjermani.
  Rrogen mujore ta harosh me.

 13. Koli says:

  U be bytha e kreshnik spahiut te japi mend.

 14. Ervin Qerimi says:

  Mos e lodh koken me analiza , mos e lodh as doren me shkrime por nxito ne PD se po zihen vendet. Nuk ka pol te trete sepse simpatizantet e PD kane tete vjet qe shesin fara. Tani po i vjen dita dhe nuk ia kane nevojen asnje koalicioni.

 15. Niku says:

  Hajde bujrum ylli i politikes shqiptare, cfare pret formo polin e trete. Je xhakete e vjeter or ti Kreshnik. Nese e kerkon rrotacionin te rrije ne Shqiperi, e jo duke na bere leksione, pasi jemi ngopur me to. Harrove te na e thuash se ke qene pale me lulushen per Republiken e Re. Ne e mbushe mendjen o Kreshniku i Spah(th)ijve.

 16. pjeter says:

  Ju qe shtireni per “e reja” nuk kuptoni nje gje themelore tek shqiptaret ne pergjithesi.Nuk i behet vone njeriu per polin e trete,apo te karert,kush prezantohet si i ri,duhet te binde shqiptaret qe eshte me i mire se Edi Rama.Nuk po shof njeri qe nuk ja kemi pare bojen dhe te kete bere,apo te kete premisa te beje me mire se Rama,natyrisht,duhet marre parasysh rrethanat ne te cilat jeton Shqiperia dhe shqiptaret,gjeppolitoke dhe ekonomike boterore,qe padyshim influecojne ç’do qeverri ne Shqiperi.Gjithsesi,perseri nuk ka dal akoma dikush,qe nuk e kemi pare,prandaj ,Ish kuqeziu kishte shanc njehere e nje kohe,por ne momentin qe po ndahej e verteta nga aktrimi,u terhoq,dhe zhgenjeu te gjithe ata qe ne nje fare menyre,e shifnin si levizje ndryshimi ate kuqezi,te drejtuar nga Spahiu.Tani,buka e thyer,nuk ngjiter me.

 17. Kuq e zi says:

  Akoma ske dhene pergjigje se kush te coi te aleanca kuq e zi per ta shkaterruar dy jave para zgjedhjeve

 18. Franci says:

  Ke harruar juristin trim, te pakorruptueshem e te pater ROMEO KARA.

 19. Franci says:

  Ke harruar juristin trim, te pakorruptueshem e te paster ROMEO KARA.

 20. iksi says:

  O rrot Kreshnik . Kjo qe thua ti do te thote te nusrosh per here te dyte , sipas proverbes se popullit :Ah sikur te nusroj edhe nje here sa mire do dinja me nusru . Ja ti marrim nje nga nje sejcili me injorant se tjetri , shumica jane provuar dhe jane karta te djegura . Nder te gjithe ata i pranushem mund te jete vetem Murrizi . Ti mund te thuash po Rudina Hajdarin pse nuk e pranon , ajo eshte nje cope injorante qe nuk merr vesh nga lidhet gomari . A kujtoni te atin Azemin dru me pre po ti thoshe Azemit hajde na ndihmo per te biseduar me ndonje person per tu rregulluar se kisnin qejfembetje ai menjehere pergjigjej ti vrasim , ja kjo ka qene politika e tij , jedhja , presjoni , shterngimi .O Kreshnik rrota n.q.s do besh ndonje propozim nga larg beje qe te zere vend .Per shembull , njerez te ndershem te afte te ngritur qe nuk kan qene ndonjehere ne funksione , studenta me taban , klase punetore , e keto te krijojne nje parti shiko sa elektorat do kene . Ose me mire me thene qe ne radhe te pare duhet shkerrmoq sistemi qe kemi ne fuqi pra sistemi kapitalist dhe duhet me vene ne krye sistemin socjalist , pse keni frike me e thene more trimat e xhaxhajt . Vetem nje sistem socjalist i paster i zgjidh ata pune se ju po e shihni vete çfare qeverishe kemi patur keto 30 vjete . Dhe ai shtet socjalist e ben reformen ne drejtesi per nje vit dhe mbas nje viti pune te kesaj reforme ne drejtesi qe te beje sistemi socjalist te gjitha dosjet perfundojne dhe sejcili person pergjegjes merr ate qe ka bere nga nje dhome me qera ne Reç te Malesise se Madhe . Ndersa perat ne kesh qi i kan vjedh per 30 vjete futen ne Banken e Shtetit Shqiptar .

 21. Trotski says:

  E di ate perrallen e Zylyfit me Ujkun ??? Na ishte Zylyfi nje bari me dhen dhe nje dite briti KOT :UJKU !! UJKU ! -U ngrit i gjithe fshati me burra e me Gra ,me pushke dhe me cfurqe ,po kur mbriten ne Mal pane Zylyfin qe qeshte .U kthyen fshataret mbrapsht te zemeruar .Po nje dite Ujku ra me te vertete ne Kope dhe po i shqyente nje nga nje .Bertiti Zylyfi :UJKU !! UJKU !! po kesaj rradhe nuk i erdhi njeri per ta ndihmuar .U kthye Zylyfi ne Fshat i Reckosur dhe i gjakosur me me kope te gjysmuar keshtu dhe Ti Mo Nik Sorra -E pate nje mundesi per te krijuar Polin e Trete po fillove te tallesh me mbeshtetsit e tu dhe si perfundim e pesove si Zylyfi .A te kujtohet kur qaje si delenxhi i perdhunuar se nuk more as 1 % ne zgjedhje ?????

 22. ryka says:

  Me duket se kërkon me vesh dhe ti xhaketēn e vjetër, por mis harro se ti je karte e djegur e viçidolit.

 23. Zeqo says:

  Une nuk marr pjese ne revolucion se moma e ketij ne klase na thoshte gjona te turpershme dhe shkonte te shtepia e nexhit ku I bonte mesim ne privat kungullit te enverit.

 24. VLONJATI QE JU CA TRAPI NGA KETA POLITIKANE says:

  o kreshnik a te qifja udhet…de more de…u keput nje kembe mali.po ik o vrare se politika eshte art…dhe duam apo sduam ne …politikani me i mire mbas 90 eshte edi rama.ju jeni bibilusha para atij.poli i trete per ca duhet…ti shtojme shpenzimet taksapaguesve shqiptare per te trashur qafen tuaj…ikni ore punoni mos u merrni me politike..seshte per ju sa te jete edi rama gjalle…STAN ME LEPUJ NUK BEHET A TE KEQEN VELLAI…

 25. Baba says:

  Loqe jo kte radh , ta fitoj e dhathta dhe pastaj bejet ajo qe thua ti por pa bolshevik o loqe fishkur brenda ktij kualicioni , nuk behet stan me lepra dhe me bolshevik dududm .
  Ik tani se na cave rrocken loqe pazari.

 26. ? says:

  Ato emrat qe permend ti o Kreshi nuk ka vorbe qe i zin, sic thoshte i nerumi Lym Alla.

 27. Cuku says:

  Meqe fute Lubonjen dhe ca laro te tjere si Lubonja. Pse nuk fute dhe Kaç Islamin. Clirim Rustem Gjaten dhe Andi Hysni Bushatin dhe del si ai I treti (ai me I gjati))ky poli I treti
  Dhe si perfundim fiton ate me te gjatin
  D.m.th te tretin

 28. O Zot na ndihmo prej kriminelave edhe te korruptuarve edhe ta pa aftet..

 29. padituria says:

  Ky qe pretendon zotrote eshte poli i katert se poli i trete eshte djegur kur formuat nen çadren e Arvizut “kuç e zi” or kreshnik i maleve!
  Se dyti kur permend Hajdaren e vogel qe pasi beri dashuriçka ne SHBA edhe te beje kariere ketu per te mbrojtur te emen qe pas Ilir Metes thone qe renditet e dyta per nga gjobat e gjyqeve!
  Sa per ty ,Tak Ngjalen,Bamir Topen ,Fatos Lubonjen nuk e di nese e ke njoftun Lym Allen apo jo qe kur disputohej per ndonje lojtar te sprovuar pergjigjej :Lene me amon se ai shte “xhaket e kthyme”!Bamiri ore “kuç e zi” eshte nga ata intelektuale qe pasi kapi majen me te larte te nje kariere politike ,pas mandatit krijoi parti!Si thu ti or Niki Niki a shko kjo pune apo keshtu ta ka dhene instruksionin “qendra ” e je i detyrum ta hedhesh ne treg!
  Nuk e kuptoj se perse ne listen tende prej intelektuhaleje nuk figuron edhe Ilir Demalia dhe Shqiperine ta ktheni perseri ne vitet 90,por me nje ndryshim se kesaj radhe lukuniaa e uqerve budallenj eshte me e etur sepse sa vjen e po shtrengohet or Niki Niki!
  Ndersa sa per ata djemt e vet çvendosjes i pame ne Maqedoni qe jo vetem qe tubimet e deri tek fjalimet neper podiume jo vetem qe nuk paten asnje efekt pozitiv por ndoshta prej inatit te tyre PDI u rrit edhe me shume se ç’pritej! Ata or Niki Niki jane zjarrvenes e fondamentalist ndaj mos beni gabim te ndizni zjarre se vete do digjeni te paret e se Shqiperia nuk duron dot me !Ndoshta po me kthehet ne bindje qe sa here qe Shqiperia keron stabilitet ju stemaxhinjte poshte jakeve te zhaketave doni me çdo kusht qe ta destabilizoni ate!A thua qe beogradi te dale kaq hapur apo eshte ndonje nostalgji ndaj Carit Rus!Kjo mbetet per tu pare!
  Ndaj jo ti e Vet çvendosja qe eshte bere si ato turmat e arixhinjeve qe sot jane ketu e neser atje tu i ra daulleve ,por te mblidhen edhe nja 40 a 50 formacione fondamentalistesh-populist nuk keni ndikim tashme ne Shqqiperi!Sepse oshetima Juej “o hej ,o hej” ne vend qe te na çante daullen e veshit na ka çare mender b..then e kerkush nuk don me ju ndigjue!
  Qyteterimi eshte i vjeter e sado qe te perpiqet lukunia e uqerve duke perdorur lloj lloj tinguj zanor ,nuk ka se si mund dialentiken qe tregon qartazi se kafsha me u kthye ne njeri do pune e kohen e vet te evolucionit!Sado deshir te kesh ti or Niki Nik nuk ke kapacitet jo te te ndigjohesh por as te besohesh per çka pretendon si fare e nje bime te keqe qe u mbolle dikur e nga fara e kungullit nuk mund kurrsesi te dali karpuz por kungull ka me dal,o hej o hej o hej!
  Edhe sikur te pretendoni revolucione nuk mund te behet me brekdhjere si Bamir Topja e Astrit Plloshet apo Qim Peket as ùme burgaxhinj si Tak Ngjala apo Fatos Lubjana! Xhaketa te kthyme ka thene i madhi Lym Alla!

 30. Zano Prifti says:

  Kreshnik , emrat qe ke permendur nuk jane poli i trete , por jane nje turli mish mashi e ngrohur prape , jane si ajo gjella corb qensh , nuk jane poli i trete dhe mos u mundo ti mbledhesh bashke , jane po ate qe ishin te pakenaqur , balliste, te larguar nga PD per arsye personale , jane njerez qe vuajn per pak karike dhe pastaj le te behet qameti , kundershtsre te pavlere qe kane manine te thone nje te kundert , bythlrpires te betuar , servile , hajdute , te paskrupull……keta jane poli i trete?????? Ne PD , po , ne LSI po , e kane partine e tyre familjare , ne P S pe gjekund ti familjaritet ???? Ke p.sh.?? Po Rama hoqi menjeane ish ministrin e jashtem vetem e vetem per familjaritet , dhe ti na tregon paralla ??? Ty Kreshnik diku tu prish endera per te bashepunuar me PD dhe diku ishe anetar i saj , atehere nuk te bente pershtypje familjariteti ?? Te gjithe ata qe permende jane karieriste te semure , plera , ata jane poli i trete ???? Une kuntoja se kishe 2 para mendje , po ti paske qene fyell me 18 vrima , thuaj qarte se ste gjen gje , duam te perfitojme nga ndryshimi i kushtetutes , dhe kete tja dish per nder Edi Rames , qe hapi listat se ndoshta konkuroni per kantidate se te qe per ish sistemin e vjeter ku kryetari i partise vendoste se kush do perfaqesonte partine ne parlament , ti dhe te gjithe zullumqaret qe permend do ishit diku jashte duke llomotitur no limits , duke bere analistin , duke bere parashikuesin , duke u lepire andej e ketej per pak karke ….plera vrtem kete fjale mund te them , nje tufe me plera ….

 31. DEN says:

  O Kreshnik . Nuk te njohe nga afer ose me mire te njohe neprmjet medias e televizionit ku ke qene i pranishem per ate kohe. Me je dukur intresant si tip dhe me thene te drejten kishe njefare rrjedhshmerie logjike ne te komunikuar te ideve e mendimeve te tua qe te linte per te shpresur.Peseri, kam mendimin se ti je nje djale i zgjuar. U perpoqe te beje dicka me Levizjen Kuq e zi dhe e duk per pak se do te ishe nje alternative serioze per te konkurruar ne arenen e politikes.Por, fatkeqsisht u fike shpejt pa arritur te ndizesh e te ngjizesh.E natyrisht faji per kete eshte i joti e nuk mund tja kerkosh te tjereve apo gjetiu.Te jesh djale i zgjuar e i edukuar nuk do te thote qe nuk do te gabosh.Por fatkeqsia jote eshte se ti gabove ne momentin e pare qe tu dha dhe ne”” Momentin e Jetes”” tende politike.Ne shume raste kjo eshte fatale dhe me bindje e them qe kjo eshte nje humbje e madhe per ty personalisht si person dhe levizjen qe krijove.Kuptohet, nuk eshte fundi i botes.Edhe mund te ringriesh nese ke aftesi per te kuptuar ku ke gabuar e te nxjerresh leksionet e duhura nga to. e padyshim te duhet energji e dinamizem i pashoq per tu rifutur ne arene.Intelekti nuk me lejon ose me mire me thene me ndalon te shprhem bazuar ne ato afera qe perfliten per ty, pasi e di se te futesh ne arenen politike shqiptare pa dyshim do peryesh me to. Per aq kohe sa nuk ka vendime gjyqesore qe te fajesojne per to ti je ne te drejten tende ti perbuzesh ato.
  Por ky shkrim i sotem juaji me ben te mendoj se ti nuk ke kuptuar ku ke gabuar e aq me teper te nxjerresh mesime nga to per tu ringritur.Vazhdon me idene e lodhur tashme se te gjithe jane njesoj dhe i fut ne nje thes PD;LSI; PS; ne nje kohe qe ka nje ravijezim te qarte se cfare perfason secijla force, kush ka qene refraktare e kush bashkepunuese.Cfare kane bere ne vite per ta sjelle Shqiperine ne kete pike ku eshte sot. Nuk shohe asnje maturim te ty dhe si te ngjashmit si ty.Por me e forta eshte kur fut ne Polin e Trete figura qe kane nje te kaluar politike te spikatur negative.Kjo nuk te ben mire kuptohet nese mendon se mund te rikthehesh ne politike.Ne fakt, pervoja sot na meson se politika eshte sot per nje aktor politik nje shfaqje me nje akt. Nese ti e konsumon aktin tend e ke te veshtire per te mos thene te pamundur te behesh faktor. Te jesh sot lider duhet te kesh te lindura disa instikte qe nuk ti meson kush por natyrisht duhet ti zhvillosh e t ti persoshesh me tej ato pa lene menjane armatosjen me dije e njohuri te reja.Nuk po zgjatem me per te thene se pse ti deshtove.

 32. NjeQytetarOptimist says:

  Kur Cezari marshonte ne Gaul dhe veshtronte nga larg 150 mije veta ne fushen e betejes te shperndare ne menyre sporadike dhe trupat e tij ne rresht ne form ushtarake dhe plan si te mbyllnin rrethat ne beteje me 40 mije ushtare.. Edhe ju, me klane dhe fise te ndryshme deri ne Kosove, do versuleni tani me formulen qe Cezari ju lejoj ta sulmoni duke u dukur sikur u ekspozua dhe do bini viktime e asajt qe enderruat.. Endrra se si te shqyejm me shume se keta qe jane ne pushtet shtetin shqiptar. Do shqyeni njeri tjetrin se kush do jete gjeneral e kush rreshter. Provojeni dhe do eleminoni njeri tjetrin pa dale akoma ne fushebeteje. Kur te dilni ne fushebeteje, do mbeteni nje grusht njerzish qe do jeni aq te lodhur, sa do kerkoni meshiren e Cezarit. Ti ke endrra te medha por idet e juristit, nuk vlejne ne politike se eshte zanat tjeter..

 33. zamle says:

  me gjysmen e listes e ke dhi kreshnik…po me lubonjen e ke qelb fare…

 34. Ed says:

  PSE HUMBNI KOHEN KOT ME KOMENTE THUAJANI SHKURT. TI JE TRRRADHETAR SERBO. TI I UREN SHQIPETARET. TY TE KA DALE BOJA.

 35. Shenjestra says:

  Deri diku mire e ke o Kreshnik i maleve,por me Fatos Lubonjen dhe djemt e vetevendosjes e ke dhjer fare.Ata janen personazhet me negativ te shkrimit tend.Prandaj nuk fiton e djathta se ka njerez te keqinj,agresiv,mashtruesa,analista kazani qe i mbrojn Meten,Berishen,dhe idiotin tend Bashen.Ke thene nje te vertete qe basha eshte idiot,nuk vetevepron por suflohet nga Sali Berisha.Nje pol i trete duhet, por jo me keta qe thua ti, se ata jane llumi i shoqerise shqipetare.Pra me mire me kete qe jemi sot,se sa te na vij nje tjeter Berish te na vrasin e te na djegin.

 36. Xha Mezini says:

  Pse Bamiri xhakete e re eshte apo harrove qe nje emerim apo levizje prokurori ose gjyqtari qe te kryhej gjoba tek Bamiri ishte 100.000 deri 200.000 €sipas vaktit te keqen xha Mezini.

 37. SHQIPERI TE KAM DHJER says:

  O Milet ! Akoma spo kuptoni qe kte “qeleshe doni” ! Ky kreshniku ka ber nje list te na mbush mendjen e jemi po aty me po ata ! Ky popull ka vdek apo me mir esht kthy ne qen rrugac qe vetem lef ! Ky popull ska gjak e smundet te gjej shpetim ! Po pret nga Amerika qe Amerika ja futi e coi ktu e tashi don me pastru halen Shqiperi te pushtume prej shqiptareve me te ndyr ,kriminel e hajdut se nuk cajn byth per ket popull,popull qe din vetem tja math prej shpie ani se ngelet pa Atdhe ! Popull qe nuk di te organizohet, se pabesia e spiunimi nuk ju ka dal prej gjaku te infektum , popull qe shitet e blehet me nje thes miell! Edhe ku ju dha rasti ne 97 ten ti lante hesapet nuk ishin te zot se udhehiqeshin nga bandit ordiner si Zani Caushi me shok ! Pse e kerkoni fajin ke hajduti e krimineli qe ka 30 vjet qe nuk ndron ves e nuk pysni veten , pse vall sjeni te zot me shpetu prej tyne ! Nje her ne vaktit ishte nji Esat Pash qe e qeroj nji Avni Rustem e tashi jan bo me qindra Esata e nuk del ma nji Avni, po duhet nji POPULL ,i organizum e tju hyj ne parlament qe mos dal kush i gjall ! Shifni si tallen e si lujn mbas skene , hajduteria politike e po derdelisni per “pole” ,me falni per “bole” desha te them se ila po te jet per “pole” ,edhe 30 vjet te tjera aty i ke…..Jepini tani edhe nji mandat ktij bole gjatit ,se ska tjeter qe tju rrej per 4 vjet tjera e zbrazeni Shqiprin! Popull indiferent , i percar , qe sdoni njeri tjetrin , kjo hije do ju ndjek …..

 38. Genci says:

  Suksese Nik, ti bashke me shporten e karavidheve. Jeni qesharake dhe te felliqur te gjithe. Bashkohem me mendimin e mesiperm, duhen figura te reja, te paperlyera. Lista juaj bashke me ty eshte teresisht e perlyer dhe e neveritshme.

 39. Trotski says:

  O Xha Mezin ! Ato Pare i Merrte dhe i ndante Nik Sorra me banden e Tij

 40. sopiqoti says:

  ME ATO QE NA BROCKOLLIS Kreshniku AS DER I KE DERA E H a l e s e NUK MUND TE SHKOSH.Pale,na hiqet si mendimtar i madh ky “bythe e plasur e Kolonjes”.

 41. xheladin tafallari says:

  I lexova shumicen e komenteve, dhe si perfundim , gadi te gjitha jane kunder ides per nje pol tetrete me keto persona qe i permend Kreshniku. Ne nje koment hasa nje ide nga njeri qe ka dhene : qe vetvendosja te formoje polin e ri. Pajtohem dhe une, pasi kjo parti ka si moter edhe ne Shqiperi, si dhe do shtoja se ne Kosove eshte e pranushme ne mbi 70% te popullates, ngase eshte e pakorruptuar.

  kosovari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *