Moderatore në emisionin grek, ish-Miss Shqipëria zëvendëson figurën e njohur të ‘SKAI’

Ish Miss Albania 2016, Kristiana Skura do jetë në krye të emisionit “Kalo Mesimeri” (Mirëmbrëma), në kanalin “Krititi tv”, pjesë e rrjetit “SKAI” në shtetin grek.

Kështu, shqiptarja 24 vjeçare e cila jeton prej vitesh në Kretë të Greqisë, do të zëvendësojë për sezonin e ri moderatoren greke Ioanna Maseskou.

Përveç se e njohur në vendin tonë pasi fitoi kurorën e më të bukurës në vitin 2016, Kristiana është e njohur dhe për publikun grek, pasi ajo ka marrë pjesë në një program, ku bëri përshtypje me bukurinë e saj dhe trupin.

Kristiana është rritur në Rodos, ka studiuar në Departamentin e Teknologjisë Ushqimore dhe është me origjinë nga Lezha.

27 komente në “Moderatore në emisionin grek, ish-Miss Shqipëria zëvendëson figurën e njohur të ‘SKAI’”

 1. AliPasha says:

  Kjo neo grekja, Maleksou qenka si tranvestite sic jane shumica e femrave greke, sepse Jane perzierje rracash.

  Skura eshte nje nga mbiemrat me te vjeter Shqiptare, biles eshte mbiemer fisnik mesjetar.

  Por duke pare ne wikipedia Pashe qe gabelet neo grek ( qe jane aktive ndryshe nga makutet e Rilindjes qe vetem vjedhin) Skurajt mundohen te na i paraqesin si grek nga Lezha kur vet ne ate kohe gjysma e Greqise se sotshme ishte e kolonizuar me shqiptare.

  Se mos kjo lezhanja i ka mare koka ere dhe na e ka prezantuar veten si te tille.

  1. AliPasha says:

   Nuk ishte per familjen Skuraj por Spani.

   Neo greket gabel, kerkojne te krijojne histori te mesjetes kur nuk e kane.

   Edhe pse Spani mund te kete kuptim ne Greqisht, duke qene se greqishtja ishte gjuhe zyrtare e Perandorise Romake te lindjes dhe gjuhe e liturgjise, greqizime te emrave ndodhnin, sic ndodhin ne kohen kur Perandoria Romake perdortet latinishten.

   Ne kohen e Spanajve, gjysma e Greqise se sotshme, ishte e kolonizuar me Shqiptare.

   1. ben says:

    Se mos eshte hera e pare qe neogreket kerkojne te pervetesojne individe te suksesshem qe u perkasin kombit shqiptar. Ne fund te fundit ishin shqiptaret qe krijuan shtetin grek.

  2. tani says:

   Ali Pasha fshati:SKURAJ ndodhet midis Leshes e Reshenit,bile ma Sakte kjo vajze eshte prejardhje merditore netto.Katundi Skuraj dallohej ne Mirdite per vajzat e sajz njaft te bukura.

  3. vang says:

   ”kallomesimeri”’,eshte :”mirdita”dhe jo mirmbrema.

 2. gjygjtari says:

  Tamam fshatare shqiperie,reklamon Oren dhe bythet.Keto te dytat mire ben se ato i kane sjelle dhe te paren

  1. AliPasha says:

   O hajvan gabel qe flet shqip, ajo modele dhe mis eshte dhe e ka per pune te tregoje trupin ne poza.

   Pastaj nuk e bejne katunaret shqiptare kete, sepse ky eshte nje fenomen qe vjen nga Perendimi.

   Injorant bythe.

   1. gjygjtari says:

    O Ali rrocka une nuk te shava e as te ofendova per komentin qe e ke shkruar ne kar te eres.Ti ke te drejte ti dalesh per zot njeriut tend dhe per kete te pegezoj.

 3. suliot says:

  skurat jane me origjine vllahe , ky mbiemer eshte devijuar dhe ne zguro-zgura, por vete fisi skura jane vllehe te vjeter ne rethinat e lezhes

  1. vunjoti says:

   GOMAR! Vllehte nuk jane latine origjinale, por jane popullsi vendase te latinizuara. Kete e dine ata vete dhe gjithe bota bashke me ta. Pra nese ka ndonje vlleh me mbiemer Zguro, kjo tregon se ai eshte shqiptar i latinizuar dhe jo e kunderta. Kuptove o koktrash?

 4. tropoja says:

  sa lajm kot kaq inferior jane shqipot sa me hy dhe pastruese nje shqiptare diku ne ndonje institucion jashte behet lajm menjehere,a thua cfare ka bere kjo gazetare ne nji televizion leshi lokal a e shohin 100 vet apo jo,ka ik ajo tjetra per pushime dhe hyn kjo biba jon edhe o burra shqiptarja pffff

  1. ik ere pirdhu says:

   Ne fakt inferior dukesh ti, me keto qe shkruan …

 5. Hoxh Armandi says:

  Bravo Kristiania. Sa me larg turkoshqiptareve dhe traditave te tyre. Dhe emrin shume te bukur e ke. Se po te ishe turkoshqiptare do quheshe mereme, haxhie, sanije sabije..

  1. psikologu says:

   Lale ti ke nevoje per psikolog, je rende fare!!!

 6. Evropa says:

  në shqipëri do të quhej Osmani (ar’bana osmani)

 7. Evropa says:

  në shqipëri do të quhej Osmani (ar’bana osmani)

  1. Azia says:

   Po ne Graqi si i bie te quhej?
   Karamanlida Tsausoglou

 8. gjyqtarit mos ja vini re ,
  ai ka shije pederesh .


  Shqiptaria eshte nji Yll dhe meriton mirenjohje nga shqiptaret dhe korifillket .

  1. gjygjtari says:

   Je i vetmi qe me kuptove ndaj bej si te besh ma nep nje here.Bej nje te mire ne kete dhe si engjell qe je

   1. u dhime duke qesh says:

    O gjyqtar, paske ngel keq o toc kuklle 😀 😀 😀 😀 😀

 9. Krist says:

  Skurajt jane nga fshati Skuraj I Kurbinit. Scura ka shume arbereshe ne Kalabri. Nje linje autobuzi qe lidh Kalabrine me veriun e Italise, quhet Scura.

 10. Syri kaltër says:

  Kërkoni….: “Porosia e fundit e Ded Skurës”, dhe mos debatoni kot…..

 11. Labi says:

  Nuk eshte cudi,ajo krahine ka dhene prova se behen cdo gje per interes,jan bete Serb tash behen Grek,vetem Shqiptare nuk mund te behen,pabesine e kan te perbashket me Greket prandaj e kan kollaj te behen dhe Greke.

  1. Albani says:

   Haha kush po flet turku shqipfoles…..

  2. saliu says:

   Je i madh Labi……

   1. Yyyyyyyyy says:

    i madh si palloshi qe te ka hy ne sume …

 12. ABC KORCA says:

  Paskan plasur njohesit akademiko historian se kush ka qene kari qe qiu ster ster ster ster gjyshen e kesaj dhe lindi ster ster ster gjyshi i kesaj vajzes dhe keshtu me radhe.
  Njeri thote qe kari i pare ishte vllah…tjetri thote qe ishte slavogrek.Kuptohet qe,qe te dy qenkan njohes karash.
  Vajzes i urojme emision te mbare… por e shikoj se e shumta per nje vit do ia hane vendin( sic ndodh ne cdo vend tjeter pervec memedheut ku nje e huaj cilesohet me e mire se vendalihet)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *