Berat Buzhala kundër konspiracionistëve të “virusit me çip”: Qysh është e mundur?

Nga Berat Buzhala

Qysh eshte e mundur?

– Nuk e din asnje gjuhe te huaj, qe te mos themi as gjuhen amtare, ama e din me perqindje absolute planin sekret te masoneve, te Bill Gates’it, qe e kane shpike kete virus, ne menyre qe me na vaksinu, qe pastaj permes çipave me i kontrollu mendjet dhe mendimet tona?

– E shkruan llome ne vend te dhome, didhi ne vend te dielli, …. ne vend te pyelli, ama e ka kristal te qarte krejt skemen fuqive e boterore, pse behen lufterat, kush kujt i shet arme, kush kend e ka aleat, kush kend do ta pushtoje, dhe fare ne fund, kush do te ngadhnjeje e kush do te humbe?

– Nuk din me e çele nje email, ama e din saktesisht qysh funksionon sekreti i armeve berthamore dhe menyra e aktivizimit dhe kontrollimit te tyre?

– Nuk e din tabelen e shumezimit, ama e din cka ka ndodhe deri ne detaje me udhetimin e njeriut te pare ne Hane.

Pergjigje e tij perfundimtare eshte: Nuk ka shku njeriu i pare ne Hane, krejt ka qene manipulim teknologjik. Niset prej vetes, deri vone nuk ka shku as deri te dajte vete.

Ku po i mesoni more kete sene? Ju me lexu nuk dini, e as me kuptu jo?

George Orwell ka thane: Injoranca eshte fuqi. Fatkeqesisht injoranca eshte shumica.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Berat Buzhala kundër konspiracionistëve të “virusit me çip”: Qysh është e mundur?”

 1. arbi says:

  O Berat, ne hene nuk ka shkuar njeri se ka nje logjike te thjeshte … derguan 12 njerez ne hene ne vitet 60-70 dhe tani pas 50 vjetesh asnjeri nuk shkon dot asnjehere te vetme ….. pse keshtu?
  e ka nje hile ketu !!!

  1. Endri says:

   Une jam dakort qe nuk mund te gjykohet peshku per aftesine qe ka per tu kacavjerre ne peme.
   Por kush ka trurin e peshkut te kuq, eshte mire te meret me cfare e rrethon ne akuariumin e tij, sesa te meret me henen e yjet se pastaj flet idiotesira! Keshtuqe edhe ti Arbi mos u mer me gjera qe ndoshta se ke kapacitetin t’i kuptosh, sepse kushedi ç’do brroçkollisesh pastaj dhe do na duhet ne te tjereve te te gjykojme.

   1. Elba says:

    Avocati na paskesh qene Officer.Tani ,Teoricen Konspirativ.A e dini cthone?Vaksina eshte nje cip per te ko troll us Njerzit.Eshte genjeshter e terrei e verrci.Nje teeter Officer eshte bere Imam,predi’Kush I Fese.Me pelqen Metamorfoza tek keto njeres.A nuk do te Ishte e udhes dhe humane te rrinin ne radhe dhe te mbyllnin gojen?Dje trembnin Popullin me idiotizmat e Enverit,Sot budallalleqet e tyre nuk Kane te sosur.Lereni Popullin ne Hallet e tyre Lerici Mjeket te punojne.Merrni shembull nga icona Sherif Merdani.17 Vite burg.Donte te kendonte.Kush e denoi?

 2. Huligani says:

  E forte,Berat ,na bere per te qeshur.
  Ti shane ata qe nuk dine te shkruajne gjuhen amtare?
  Po ti vete si dukesh me gjuhen amtare?
  Shiko njeher veten ne pasqyre,poooor mos u tremb.

  1. AleKS says:

   Huligan! Berati di te shkruaje shume mire. Kete shkrim Tema e ka marre nga profili i Beratit ne facebook. Ne facebook ai u drejtohet ndjekesve te vet ne dialekt.

 3. Baliu says:

  O llapush debili “keshilltar” i malokve, pinjoll i Kurveleshit, ti e pate gjete edhe menyren per ti bere te “pa demshme” helmet luftarake te Sirise. Thjesht nuk je i vetedijshem per pavetedijen tende, dhe pikerisht ky eshte “aseti” yt. Pirdhu me gjith at Llull Rak-un dhe ca vajtore tjera me pagese.

 4. kosv says:

  Edhe ufo-t or Berat kan tash katerdhet vjet ci konsiderohen si konspiracion por ama filmime te analizueme profesionalisht provojn krejt te kunderten. Ketyre c’ka do u thush , ci nuk di me lexu anglisht a? Kur u ba ky amerikoni kompjutareve virolog ci duhet na me i besu. hajt mor bur se ky shkrim yt asht marre.

 5. xheku says:

  Kot nuk e ka emrin Berat BUDALLA ky se eshte i zgjuar se UDBashet keshtu jane…

 6. drini says:

  Berat per kete shkrim meriton nje bravo te madhe.Po e vertet keta njerez nuk kuptojne dhe duan te dalin si gjithelog neper Tv internet dhe gazeta.Po keta te TV per te patur pak me shume shikues si u japin leje kete injoranteve qe te shttojne me tej injorancen e popullit. Turp per keta mjafton te arrijne qellimin te bejne pak me shume para por nuk ka rendesi mjeti nuk kane rendesi idiotlleqet dhe mbrockullat qe perhapin teorite konspirative.

 7. Shpalosësi says:

  Ti je gazetari me çipin serb,
  E ke gjetur veten ne anen shkaut, si Ali Shukriu Rrahmon Morna etj. Ti je ai qe Hashim Thaçin deshiron me pas nen dhe. Kete e ke thene si Moderator ne L E G N I N TV7.
  Ashtu e duan Hashimin edhe ne Beograd.
  Turpi qoft ne ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *