Instituti i Shëndetësisë në Kosovë: Gjithkush ka të drejtë të infektohet! Reagon Vesa Luma: Çfarë dreqin është kjo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë në një postim ditën e djeshme kishte shkruar “Gjithkush ka të drejtë të infektohet”.

Kjo ka rënë në syrin e këngëtares Vesa Luma, e cila nuk e ka anashkaluar këtë gafë apo lapsus, duke reaguar përmes një postimi në ‘Instagram’.

“Zgjohet njeri me shpejtësi me pa situatën në faqen zyrtare, dhe del kjo. Çfarë dreqin!”, shkruan këngëtarja.

Kosova deri më tani ka regjistruar 256 viktima nga COVID-19, ndërsa numri total i rasteve pozitive është 9.049.

5 komente në “Instituti i Shëndetësisë në Kosovë: Gjithkush ka të drejtë të infektohet! Reagon Vesa Luma: Çfarë dreqin është kjo”

 1. ci keni këto? says:

  marrëzi marrëzi! unë thashë se mos vesa luma ishte ambasadore?!

  flet sekretari amerikan, reagon sabiani

 2. Lexojn ose degjojne Shprehje te noj Figure Boterore ,(mbi Virusin )
  dhe e Adoptojne vend e pavend ne vendin e vet ,
  pa Asnji lloj sensi
  apo llogjike ,
  ne rrespekt te Situtes kritike qe populli gjendet !
  Politikane te Papergjegjshem ne gjithcka flasin e bejne pik 👎 🙈

 3. Allahile para disa ditsh e kom po ,
  mu dukt ndryshe vaaaaalla 😲

  1. Arber says:

   A e di gjuhen shqipe? Ç’do te thote kjo “allahile”? Po “kom po”? Po ” valla”?
   Mos thoni ju kosovare se “ju bien ne qafe”.
   MESONI SHQIPEN !

 4. Virusi says:

  Fjalia qe acaron Vesen: “gjithekush ka te drejte te infektohet”; duhet shkrujt: “cdokush mund te infektohet”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *