‘Spotify’ publikon listën, dy shqiptare në mesin e 10 këngëtareve femra më të dëgjuara

‘Spotify’ ka publikuar listën e 10 këngëtareve më të klikuara në këtë platformë, ndërsa në mesin e tyre janë edhe dy këngëtare shqiptare.

Dual Lipa dhe Ava Max janë këngëtaret me origjinë shqiptare në mesin e emrave të mëdhenj të muzikës botërore.

Dua Lipa është në vendin e tretë, duke lënë pas emra si Ariana Grande, Beyonce, Lady Gaga apo Rihanna, ndërsa Ava Max mbyll listën në vendin e 10.

Një arritje e madhe për këngëtaret, të cilat nuk e kanë mohuar asnjëherë origjinën e tyre.

1 komente në “‘Spotify’ publikon listën, dy shqiptare në mesin e 10 këngëtareve femra më të dëgjuara”

  1. Yjet Shqiptare qe s’bukurojne Flamurin e Kuq si zjarre ,
    si vet shpirti i Shqiptarit .
    Fleminderit Yje Dua Lipa + Ava Max & etj ✅👍

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *