Ambasadori i ri Presidentit Trump në Gjermani mendon se SHBA gaboi që sulmoi Serbinë në 1999

Në një intervistë në radio, në 2019, koloneli në pension Douglas Macgregor kritikoi ndërhyrjen e SHBA-së në Kosovë në vitin 1999.

“Ndërhymë kundër serbëve ortodoksë, serbëve të krishterë ortodoksë në Kosovë dhe vumë një mafie myslimane të drogës në krye të vendit dhe e quajtëm sukses për demokracinë”, tha ai gjatë intervistës. “Këta njerëz nuk kanë qenë kurrë miqtë tanë. Janë armiq të pashërueshë,. E kam fjalën për islamistët sunitë”.

Deklaratat e tij në favor të Serbisë janë edhe më shokuese kur kujton se si ushtarak ai ka marrë pjesë në përgatitjen e fushatës bombarduese të NATO-s në atë kohë. Mirëpo, pikëpamjet e tij kanë filluar të ndryshojnë kur filloi të intervistohej regullisht nga “Rusia Sot” (RT/Russia Today) kanali propagandistik i Kremlinit.

CNN ka zbuluar shembuj një seri deklaratash kenofobiste dhe raciste që ish-koloneli ka filluar të bëjë publikisht që kur mbajti anën e Rusisë në konfliktin e Ukrainës.

Departamenti i Shtetit që zakonisht është përgjegjës për ambasadorët nuk komentoi për emërimin e ri dhe i ka thënë CNN-it që të komunikojë drejtpërdrejt me Shtëpinë e Bardhë.

Nëse emërimi i tij miratohet nga Senati Amerikan ai do të shënojë një pikë tjetër ulët në marrëdhëniet amerikano-gjermane që janë përkeqësuar gjatë mandatit të Presidentit

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Judd Deere, tha për CNN me email se Mcgregor ishte mëse i kualifikuar për punën e ambasadorit duke cituar njohjen e historisë dhe gjuhës gjermane të mësuar nga koha kur ka shërbyer në Gjermanin Perëndimore. (r.a.)

Intervista ku flet për Kosovën mund gjendet këtu: https://omny.fm/shows/the-joe-piscopo-show/8-am-hour-4-19-19-the-joe-piscopo-show

REMOTE_ADDR:[]

63 komente në “Ambasadori i ri Presidentit Trump në Gjermani mendon se SHBA gaboi që sulmoi Serbinë në 1999”

 1. Vertet? says:

  E pastaj, kush pjerdh per opinionin e tij?

  1. Blerimi says:

   Kafsheri tipike shqiptare “e pastaj, kush p….”
   Nuk eshte thjesht mungesa e educates por injoranca e thelle dhe refuzimi kategorik provincial per te kuptuar se ç’ndodh perreth apo për t’u edukuar. Opinionet kercenuese te nje diplomati ne nje pike kyçe te aleances se Atlantikut nuk jane asgje perballe rrezikut qe i kanos Shqiperise injoranca spektakolare dhe e rrezikshme e bashkatdhetareve te mi te dashur.

   1. askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten......[PLATO] says:

    nje e VERTETE ne pak fjale: ”……….sunitet nuk kane qene kurre miqte tane,por armiq te pasherueshem……”

    1. Afer-dita says:

     Po ne s’kemi gje me ju iranianet, ti ç’pate?

     1. askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten......[PLATO] says:

      Ik ore sunit plehre, na shiajve na rruani erdoganin. Irani eshte e ardhmja

      1. Iraniani grek>/> says:

       Lol. THenia a PLATOs i pershtatet sojit tend si magjyp “helen” qe je

    2. armand says:

     U te dhjefsha sunitet ortodokset e kompani. Shqiptaret perpara fese kane vendosur gjithmone identitetin kombetare . Po flas per ata qe shqipen e kane gjuhen e nenes dhe te babes dhe Jo per dobicat e atyre qe kane lene kockat ne kete vend. Kush flet ne emer te fese dhe fut edhe shqiptaret ne mes bene vetem lojen e armiqve te ketij vendi. Ky komb ka arritur te ekzistoje vetem per distancen qe ka mbajtur nga cdo lloj feje. Identifikimi ne ortodos,katol o muslim eshte vetem largim nga te qenit shqiptar dhe i hap rrugen asimilimit. Ne shqiptaret puthim vetem doren e nenes dhe te babes , ju doren e priftit hoxhes e kompani. E kupton ndryshimin o njeriu i perendise ?

    3. Malo says:

     Cfar nen kuptone te jeshe Mike?si duhet te veproshe qe te maresh titullin Mike?thuaj pastaj qe cdo interviste e dhene jepet pa nje motive…..

  2. Hoxh Armandi says:

   E kuptuan amerikanet qe ne kosove vetem sa fuqizuan nje turqi te dyte ne ballkan po shume vone muhabeti. Tani turkosovaret e mbushen Sirine me xhihadiste se ashtu i meson recepi.

  3. Lala says:

   Opinioni i ati është opinioni i Trump si rrjedhim opinioni Putinit . Kështu del e vërteta, d m.th. Amerika ka për president një tregtar femrash të emruar nga Rusia e Putini.

  4. Neverland says:

   Po mire le te bejme ca
   pyetje te sakta qe te kemi pergjigje te mira dhe objektive.Shteti i Kosoves ka treguar moral,eshte shte demokratik europian?A nuk jane baza e ketij shteti njerez me formim,botekuptim levantin ,tradite familjare islamike?A nuk ka ndikuar ne formimin e tyre realiteti me prezence ku mbizoterojne minarete ,ferexhete dhe ezani i hoxhes qe te heq dhe ato 2 gr mend qe i kane nga gjenetika ?.Gjithashtu a nuk ka qene mbeshtetja nga grupet e narkotrafikut dhe mafia islamike si dhe grupet paramiltare terroriste faktor kyc i promovimit “te elites re”?Pjesa e civilizuar qe e do civilizimin europian nuk ka asgje ne dore apo jo?Po ne Shqiperi qe ka 108 vite shtet,le te dale dikush qe ka nje personalitet dhe formim te thote se a eshte ndier mire me kete shtet?Apo le te flase dhe ne emer te brezave te kaluar,kurkush me dinjitet dhe njerez serioz me formim nuk kane kaluar dhe as nuk jane ndier mire me kete shtet moster/krijese e imp.italian dhe austro-hungarez (per qellime gjeopolitike te tyre)

   1. Andrea says:

    Nqs nuk ndihesh mire 300 evro ti jep papui bashke me nje pastrim dume cdo jave. Ik nga ke origjinen, ne mongoli. Race muti jevgjite

  5. Drenova says:

   Ky palo ushtarak i trajton popujt jo si qenie humane,por si besimtare te feve armike te tikj!
   Jo more antinjeri!
   NATO nderhyri ne Kosove jo per te mbrojtur fene islame,por kunder genocidit serb atje!
   Ti nuk meriton te quhesh njeri e jo me te te pranoje Gjermania si ambasador!
   Hyyyy,felliqesire!

 2. ilir says:

  shume mire ka thene edhe sot e kesaj dite hoxhallaret ne shqperi e kosove shajne ameriken europen izraelin skenderbeun nene terezen varikanin.e lavderojne erdoganin edhe lindjen e mesme. hoxhallaret po armiqsojne kombin shqiptar me perendimin dhe kete e bejne me qellim te caktuar qe te jepet perendimit imazhi qe shqiptaret nuk jane europiane as me kultur as me fe edhe as me origjine si pretentdojne hoxhallaret spiune te udb QE NA KA SJELLE OSMANLLIA NE KETO TROJE. ndertimi i qindra xhamive ne shqiperi u be per kete qellim qe serbia te dale e pafajshme dhe ta marre kosoven mbrapsht . ne shqiperi e kosove nuk flitet me per fe .. ne xhami hoxhallaret propagandojne islam politik duke lavderuar osmanet . prisni prisni se eshte fillimi se keni per tia pare sherrin kesaj pune

  1. SHQIPTAR says:

   O injorant a kupton se ky muslimani shqiptar ty të sheh si vella dhe ky idioti amerikan mbron serbet ortodoks qe na kan asimilu nga te krishtere katolik ne te krishtere ortodoks dhe na kan humb gjuhe e komb!

   1. Shqiptar i vertete says:

    O “shqiptar”, te thencin, po ti e kupton qe dhe otomanet turq na kan asimilu nga te krishtere ne myslimane dhe na kane tjetersu duke ndaluar gjuhen shqipe dhe ne nje kohe qe lulezonin shkollat turke e greke , shkolla shqipe ishte e ndaluar dhe te mesuarit e te folurit shqip paguhej me koke. Per cfare vellai me flet ti o i paditur. Vellezerit e mi te nje gjaku e kombi jane te gjithe shqiptaret, por jo tuqit , serbet e greket. Kete gje ngule mire ne koke. Gjerat duhen rregulluar mes nesh ne radhe te pare. Te rregullojme shtepine tone te perbashket.

    1. O.Pamuk: ''.....muslimonet shqipfoles jane birazeret tane turq'' says:

     kurre nuk jane tjetersuar ne turq myslimonet shqipfoles,por kane qene perhere e kudo turq.
     kshq nuk ka cudi se perse myslo e citon si birazer turkun,fundja eshte e drejta e tij qe nuk mund tia mohosh.
     dy jane mega problemet ne vatan,se pari turkoshqipfolesit qe me pafytyresine me te madhe luajne ”autocthonus” apo vero shqiptarin! dhe se dyti te tredhurit[atheoi] shqiptare[kristianet] qe konsiderojne ”birazere” apo ”bashkkombas” turkoshqipfolesit……………..!

  2. abc says:

   Koloneli ka thene nje te vertet te madhe dhe te dhimbshme.
   “Une qe bombardoja Serbin, u bera pishmen me vone kur kuptova qe me sulmet ndaj te Krishterve Serb i hapem rrugen Mafjes Islamo-Politike ne Ballkan”

  1. Votoni bre burra says:

   Mos cani b…th ju fansat shqiptare te Trumpit se nuk di gje presidenti se ke ve ambasador. Votat per trapin ne nentor, edhe ne dhjetor do kullosni delet ne vendlindje (po nuk ju mori covidi perpara).

 3. Fredi says:

  Or te qifsha gruan ate qe te mban pragu , nuk e sulmoj per KOSOVEN amerika serbin o pler jo , por dihmoi europen se po plaste luft ndershtetrore dhe ne kte luft do hynte per veç nesh qe çuam ushtrin ne kufi , dhe greqia por dhe turqia o pler e felliqur nuk na ndimuat ne dhe KOSOVEN por europen pler.

  1. 77 says:

   O Fred.
   Po te pergjigjem mr fjalorin tand.
   Ta qift tane turkia nanen si ti ka qi gjyshet tuja more sperme jeniceri arab .

 4. Hahaha says:

  Paska ik per lesh ky tipi,
  Duhet ta kene paguar, ska mundesi te flasi
  Me pozitivitet per serbet dhe pushtimin rus te Ukrainës.

 5. vlora says:

  Vete udheheqesit kosovare me veprimet e tyre te papergjegjeshme,me korupsionin galopand u kane dhene te drejte ketyre te flasin.nqse udheheqesit kosovar do ishin patriote,nuk do e kishin mendjen te vidhnin e pasuroheshin sic kane bere e me fakte cdo dite ,cdo ore papushim me fakte do denoncionin genocidin e serbise kundrejt popullit kosovar edhe bota sot do kishte tjeter qendrim .Ate qe nuk e bene kosovaret e bene serbet qe u sollen si viktima dhe shiko rezultatin.udheheqesit kosovare erdhen nga punet e rendomta qe benin jashte e u pasuruan ne kuriz te popullit te vuajtur.Gjykata e krimeve eshte pak per ta se dhe korupsioni krim ndaj popullit tend eshte

 6. patrioti says:

  Kjo tregon veç te tjerash se Serbia, nderkohe qe ne siperfaqe “punonte” me Ramën per Shengenin ballkanik, nen rrogoz ka bere nje fushate te eger dhe kembengulese lobimi kunder Kosoves !

  Ne kete kuptim, udheheqesit tane te nderuar te heqin dore nga enderrat ne diell se mund te behen nej dite lidere globale por te vene mend nje here e mire e ta kuptojne se shkjau mbetet shkja.

  !!!!!!!!!

 7. SPQR says:

  Pse! Meqe ishin ortodokse duheshin lejuar te vazhdonin genocidin dhe krimet kunder njerezve te pambrojtur, grave dhe femijeve?!! C’ne ky mentalitet kryqtari nga nje qe pretendon te jete “diplomat”?!! Bebet e masakruara nga halete e Arkanit ishin sunite?!! Po femrat, ne emer te ortodoksise i perdhunonin bajgat e Sllobodanit?!! C’lidhje ka elementi fetar ketu mor pleh?! Serbia u denua publikisht nga bashkesia nderkombetare jo prej ortodoksise, por per krimet dhe dhimbjet qe iu shkaktoi popujve te ish-Jugosllavise??!! Yyyy bastard, robt ty dhe atij qe po te ve ambasador ty!!!

 8. 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰 says:

  👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 9. TURP TË KETË!!!🤮🤮 says:

  Armiku i Shqiptarëve !

 10. Cecile f Melville says:

  Jam shume i gezuar qe Trump ve njerez te tille ne pika kyce. Ky pikpamjet e tij i ka treguar hapur ne shume intervista. Sigurisht shtypi i Sorros gjithone perdor si metode diskriminimi shpreje te tilla si ‘tha keshtu” apo “beri ashtu”. Sa per nderhyrjen e USA ne Kosove gjithe bota e di qe ishte gabim. S’fare fiton populli amerikan nga nderhyrjet ushtarake ne bote? Vetem varferohet. Cfare fitoi populli amerikan nga nderyrja e ushtrise agresive te USa ne Kosove? Neve si shtet i vogel sna duhet gjoja mbrojtja e USA por vetem dhe vetem marredheniet e mira me gjitonet . Mbijetuam te pakten 15 shekuj vetem pa ndihmen e askujt kurse tani propaganda e Sorros na e paraqet se pa USA jemi te vdekur. Gabim

  1. pjeter says:

   A i shkreti ti,ta kan pjerdh trunin me perralla Sorrosa.

  2. Maverick says:

   Ngushëllime trurit!!! Të të rrojë kusuri!!!

  3. Dashnor Kokonozi says:

   Mire e ke, ja une me gruan tende shkojme shume mire. Po ashtu edhe Thimio hidrauliku edhe nja njezet ushtare ne Grehot.

  4. Mona pa breke says:

   Robt e shtepise ty dhe gjithe kurvave Putiniane si ty .Ne nuk kemi gjitone por fqinj o grek i qelbet. Dhe maredheniet me fqinjet i kemi sipas sjelljes se fqinjeve. Plasni inati ju greket,serbet dhe gjithe armiqte e shqiptareve kudo qe jeni. Krye kurva e Putinit do jete ne shtepine e bardhe deri me 20 Janar 2021 pas asaj dite ben mire ti hipe avionit per ne Moske. Hajt te q.fte Sorrosi ty dhe gjithe psikopatet si ty.

  5. Xhumanxhi says:

   Motren ty me gjiton dhe serbve dhe ktij robqIrit qe ka fol kunder. Ik mblidh ullinj te greku rrac kurvash.

 11. rexha 10 says:

  SE MOSE E NGATRRON KOSOVEN ME TALEBANIN KY ZOTRIA E TRAMPIT.PSE MORE ZOTRI NE JUGOSLLAVI NUKE KA MAFIE ,C’FARE VLERE KA MAFIA MYSLIMANE ,ME MAFIEN E KRISHTEREVE???????????? SI U BENKA KJO RRACIZEM KAQE HAPUR NGA KUADROT E LARTE TE SHTETIT AMERIKAN,QE KANE 240 VJETE QE KANE KRIJUAR SHTETIN.DERI DJE E NE VAZHDIM KENI RRACIZMIN ME TE MADHE NE BOTE NDERMJET TE BARDHEVE ,DHE ATYRE ME NGJYRE. NGA KU ORGANET ME TE LARTA TE SHTETIT DREJTONIN KU_KUS_KLANIN.TANI DOLET HAPTAZI SE LUFTEN JUVE E NDANI NE MYSLIMAN KUNDER TE KRISHTEREVE. DO TE DOJA TE RESPEKTOJA ,PORE MEQE KJO BOTE PO SHKON PER LESHE ,SHKOFSHE EDHE TI E TE TJERE SI PUNA E JUAJ QE KERKONI VETEM LUFTE MIDISE NJERZEVE ME FE TE NDRYSHME KU ASE FEJA E NJERIT ,APO TJETRIT NUKE E DONE LUFTEN,PORE VETEM PAQEN. PO QE SE DO I MBAJME SHPRESAT TEKE NJERZE TE TILLE ,JEMI TE HUMBUR TE GJITHE .NUKE KA GJE ME TE KEQE SE SA TE HUMBESH SPRESAT QE KE TEKE AMERIKA .PO E SHOHIM SE EDHE KJO PO E HUMBET KREDIBILITETIN NEPER BOTE NE SAJE TE POLITIKAVE TE NDRYSHME QE PO MBANE.ME VENDET E NDRYSHME .

 12. Albann says:

  Asgje e re nga kampi islamofob.

 13. Doda says:

  O cercil e tregove veten per antishqiptar Te morem vesh o saçme serbis , amerika veç mutin ka futur ne ter planetin historikisht , siç i fuste mutrit tek ne ne vitet 50t , ska len vend pa ber çorb , nuk na ndimoj ne amerika o kal por europen , se do behej luft ndershtetrore shqipri serbi do hynin dhe aktor te tjerne kte luft dhe do i shkonte muti ne gryk europes prandaj sulmoj amerika , me nje gur vrau dy zogj dhe futi europen ne borxh , por dhe me kosoven po ben siç i do bytha , me mir mos kish nderhyr do e zgjidhnim vet kte gje si Koacia ne shqiptaret dhe serbet , por sot nuk do i lepinim bythen europes dhe amerikes por do e kishim ven kufirin vet , panvarsisht se na udhheqin plera antishqiptar si puna jote qe i ka xbath breket ametikes qe ne vitin 90t .

  1. Lani says:

   Po mor Dode. A me thika do luftoje serbin a😜😂?

 14. Na myten says:

  Shqiptaret kane problem me te verteten. Ne kemi 2 narkoshtete dhe kete nuk ka nevoje te na e thote nje amerikan.
  Shtetet tona jane kapur nga mafija si thojn ne Kosove.

 15. Piro says:

  Mjer ti per ato mend, Cecile! Ata komshinjte e tu na i kane futur qysh prej shekullit te tete e deri tash. Te mirat i kemi pare nga Amerika qe eshte larg, na ka mbeshtet e na ka shpetuar. Ambasadori shpreh mendimin e vet, ai nuk perben shtetin amerikan. Shteti amerikan jane presidentet qe marrin vendime. Eshte Willson qe ju tha fqinjve te tu, ne Konferencen e Parsit, jo ndryshim kufinjsh. Eshte presidenti Klinton, qe urdheroi bombardimin e serbise, per te shpetuar vrasjet dhe perdhunimet e kosovarve. Mqse ka qene ushtarak, ky tipi, le te bisedoje me Gjeneral Wesley Clark, komandantin e natos qe drejtoi bombarfimet mbi serbi. Ai e di mire cfare ka ndodhur. Vendimi per nisjen e nje lufte eshte vertet i veshtire. Por kur eshte e domosdoshme, kur duhet nderprere nje genocid, ajo nis patjeter. Ajo lufte nuk kishte arsye fetare, sic thonin serbet, ishte shperthim i nacionalizmit serb deri ne genocid. Se mu kijtua. Kur gjeneral Clark erdhi ne shqiperi pas lufte, per tu dekoruar, i ka thene Nanos kryeminister: lidhuni fort me ameriken se ne evrope askush nuk ju do.

 16. Agim Anastasi says:

  Z. Thaci, ku duhet te shkosh te flasesh per ceshtjen e Kosoves, me administraten Trampf apo me Gjermanine ?????? Ne krye te Amerikes eshte nje njeri qe nuk popullin e vet e jo me kosovaret.
  Mos e le veten te te perdorin.

 17. american16al says:

  Trump po largon trupat Americane nga Gjermania, dhe ambasadoret qe jane low profile keshtu dhe opinions e tyre personale nuk kane ndonje efekt!!
  Ky eshte ushtarak ne pension..!

 18. Sorry says:

  Mire e ka thane .
  Shume kosovare e makedonas turko shqiptar kane vu para kombesie myslimanllekun.
  Ta qojne bythen perpjete tash e te i falen Erdomutit.
  Kane arritur deri aty sa te mohojne edhe te gjithe patriotet qe musliman e kristian qe luftuan kunder hordhise anadollake duke filluar nga Skender beu,Hasan Prishtina etj ,etj.
  Po fitoj Trump rreziku asht i madh.

 19. usa says:

  ca mund te presesh me nga administrata Trump! shume shpejt do zhduket dhe president do jete Biden

 20. Sali Rrumpalla says:

  Ti biem shkurt! Ameriken e njoh se kam jetuar per ca kohe. Kini parasysh jane 327 milion njerez me kombesi, rrace, dhe fe te ndryshme. As 1% e tyre nuk e di ku eshte shqiperia dhe kosova. Si prisni ju simpati nga te gjithe ne nje popull aq te madh? Ne amerike myslimanizmi sjell ne mendje popujt nga lindja e mesme ose popujt me ngjyre te Azise. Pra po u the muslimsn menjehere u vjen ne mendje rraca tjeter qe nuk e duan. Nuk e dine se ka myslimane te bardhe. Feja e krishtere ka ndikim te madh te njerzit. RRiten qe te vegjel me frymen e krishterimit dhe jane fanatike per ate kulture. Ne kishe ata qajne hallet, gjejne pune, gjejne doktoret e mire, shkollat e mira etj. Pra kisha eshte nje shtylle e forte e jetes. Pse e paragjykoni gjeneralin? Ai po luftonte kunder bindjeve te veta! Bindja e tij ishte krishterimi dhe ai po luftonte per myslimanet. Pse nuk e vini piken mbi i? Pse nuk thoni qe perqafimi nga ana e shqiptereve te kesaj feje te epokes se gurit dhe te shkretetires ishte nje karllik i pashoq qe asnje popull i botes nuk e ka bere? Si mundet qe xhamite te mbushen aq shume si fole grenxash dhe pastaj te presesh nje popull te krishtere te te doje? Pa shko ne Kosove ne xhaamite e tyre predikohet xhihadi per Palestinen? A nuk coi Kosova 400 luftetare per xhihad kunder amerikes ne Siri me ne krye Lavderim Muhaxherin. Pse urreni Gjeneralin dhe jo Muhaxherin?

 21. Orest Saraci says:

  Obobooo , Administraten Trump e paska lidhur per koqesh Putini ……, nuk eshte dhe shume negative qe e tha nje ambasador , e tha , varet si e tha dhe pse e tha , gjysma e se keqes …………por e keqia e madhe eshte nese Administrata Trump fitonzgjedhjet e dyte radhazi , atje pastaj dhe zoti ngre duart lart ….vellezerit tane kosovare pastaj te pregatiten per dite te zeza ……mbasa shfaroset dhe eksperimenti qe bene amerikanet me keta karabushin Trump , qe ka sjelle vetem trazira dhe nje polarizim te papare ndonje here , dhe me e keqia eshte se nga keto gjullurdira , gjithe keto ferkime nuk ka perfituar USA aspak , por keto jane fitore qe i kor Putini ……
  Durim vellezer kosovar , ndoshta ditet i ka te numuruara administrata me e keqe ne gjithe historine e USA …….

 22. Piskuriqi says:

  E verteta vonon po Nuk harron

 23. Vatra says:

  USA dhe vendet tjera të krishtera janë ma shum të lidhura në çdo aspekt me Turqinë dhe shtetet Arabe se sa shqiptarët

  1. askushi says:

   Sipasteje pse nuk na don askush….??????

 24. Nish-Preveze says:

  Ashtu edhe Bushi, ashtu edhe Obama, ashtu edhe Trumpi erdhen te gjith si pro-Serbe te medhenj por kur u shkon dosja me fakte pastaj se kush vertete eshte kush sikur pastaj detyrohen te “lepine ate qe kan peshtyre”.
  Keshtu qe mos raportoni kot c’ka menduar ky qyqari atehere por pyeteni c’mendim ka sot?

 25. emigranti says:

  Te jete vetem opinion i tij s’ka problem, por mos jete edhe opinion i qeverise amerikanetek e cila ne shpresojme.
  E them kete sepse veshtire te propozohet nje kandidat per ate pozicion pa kaluar ne site.
  Kjo duhet te jete nje sirene alarmi per politikanet e Kosoves qe te jene me te pergatitur per bisedimet dhe nuk kane aresye pse te nguten, por te ngulin kembe ne njohjen e krimeve serbe ne Kosove.

 26. Blaublut4 says:

  Ju komentues të mbaruar dhe pa Atdhe sllavo(UDB)-grekë-xhonturqë, gabelë komentues.
  Koha juaj ka mbaruar. I vetmi sukses në jetën tuaj që keni, është të komentoni këtu, pasi keni mbetur aty ku jetoni si ” muti i mbetur në mes të pyllit vetëm”.

  Koha jonë nuk ka kaluar, por tani ka filluar 🇦🇱🇦🇱
  Që nga 1887, ne shqiptarët kemi patur një ngadalaim të hegjemonisë sonë Autoktone Europianë nga anti europianët e rinjë.

  Koha jonë dhe kauzajonë, pati një ngadalaim shumë të madhë, pasi Turqit(Osmanët) në bashkëpunim të fshehtë me sllavo-grekët, si dhe pjesërisht nga Europa e vjetër kurvë, bashkë me një pjesë të arvanitasve, por edhe një pjesë e shqiptarëve tradhëtatë në portën e lartë në Szamboll si dhe sot, u munduan si dje dhe sot, të na ndalojnë dhe minojnë rrugën tonë.

  Por Zoti ka qenë i vetmi perkrahës i yni gjigand, si dhe në Momente të caktuara USA , Gjermania dhe Austria. Ata pa pasur parasysh se kush është në Shtepinë e Bardhë President ose si ky ambasador i mbaruar. Prap do vendosim për përkrahijen e shqiptarëve. Ndryshe për 24 orë nuk janë aty ata, pasi do shklnin në mënyrë flagrante Testamentin e baballarëbe të USA.

  Lufta do vazhdon deri në dominimin tonë perfundimtatë, mbi të këqijtë barbarë dhe të keqen.

  Amin 🙏 hapjen spektakuläre që do të perjetojë Kombi Shqiptar në 150 vjetët e ardhshëm.
  Ju morra komentues sllavo-grekë-turq. Nuk do të ju gjinden as varret tuaja në Illirinë tonë, por as edhe stër-stërnipërve tuaj nuk do Ju gjindet asnjë gjurmë të ekzistencëss tuaj në tokën tonë të lashtë. Sic nuk ju gjinden gjurmë tuaja edhe para 1000 vjetësh.

  1. Gimi prej Tirone says:

   dhe pasi u zgjove nga gjumi a e kuptove realitetin se me keto gjysem turk,grek apo sllav nuk kemi per te ba asnji hap perpara.Perderisa te formojme nje identitet kombetar siq e prediconte Pashko Vasa jemi te humbur.

 27. Devolli says:

  Me kete deklarate une mendoj se Ambasadori nuk ka asnje dijeni ne lidhje me historine e popullit shqiptar ne Kosove si dhe politiken Amerikane ne Kosove dhe rajon , ose ka ngrene ndonje gavete me supe te prishur te ushtrise Ruse. Departmenti I shtetit urgjentisht mendoj duhet te reagoje ne lidhje me keta dipllomate qe me deklarata te tilla krijojne ammulli dhe corientim ne politiken e jashteme Americane.

 28. shabani says:

  Po kush e pjerrdh kete legenin keta ikin ne nentor pyet amerika per kolonel hajde rrote hajde

 29. Liri says:

  SHABE JA KE FUT PORDHES,KJO QEVERI HIKEN NE NENTOR PO MBAS KATER VJETESH.KETA TE GJITHE HEQIN BUSTIN E SKENDERBEUT KUR VJEN VELLAI I RAMES,ERDOGANI,O SHABE PALLA.APO TRUMPI E KA FAJIN DHE PER KETE.

 30. Trotski says:

  Na Hengt Mune ky Delenxhi i Blere nga Serbet.Turp qe eshte dhe Amerikan .Mos eshte ndonje i aferm me ate Prekurorin Special?? Atehere del dhe parashikimi i Mark Twain ne tregimin :Njeriu qe Korruptoi heidelbergun.Pune legenesh .Si pensionist duket se eshte ngushte nga paret…….

 31. KORÇARI says:

  Ky Kari, që do që të quhet “Dipllomat” me këtë gjuhë që përdor ,nuk mund të quhet as “Çoban” për dhentë.
  Ky Loqja që na i ngre në piedestal Sërbinë Ortodokse , dhe na hiqet si gjoja i Krishterë, PËRSE LEJOI ERDOKARIN TË KTHEJË KISHËN E SHËN SOFISË NË XHAMI, a s’është ky një KRIM ndaj Ortodoksisë ????
  Ky KokëLoqja ,që mundohet të na mbushë mëndjen për gjoja Sërbinë Ortodokse ,LE TI FUTË NË BYTHË DEKLARATAT E TIJA FALLCË, pasi dihet nga e gjithë bota që, QEVERITË NË BALLKAN I ZGJEDH SHBA-ja, DHE PA MIRATIMIN E SAJ ,NUK BËHET ASGJË, dhe kjo U DUK HAPTAZI, KUR BYTHQIRI GRENELL RRËZOI QEVERINË LIGJORE TË ALBIN KURTIT, VETËM E VETËM SE CËNONTE SËRBINË, E PRA O KOKËLOQE SHQIPTARËT DHE MBARË BOTA E DI SHUMË MIRË SE NQS DARDANIA,SHQIPËRIA ETJ KANË KËTO QEVERI TË KORRUPTUARA SOT , ËSHTË PIKËRISHT SEPSE JUVE JU INTERSESON KJO, PRA JENI JU QË I NGRINI DHE I RRËZONI QEVERITË SIPAS INTERESIT TUAJ
  PRA O SHKËRDHATË, PARA SE TË NA ÇASH [email protected] ME DEKLARATA IDIOTE , KËSHILLOHU NJËHERË ME SHTETIN TËND ,SEPSE MESA PO KUPTOJ , S’KE AS DY PARE TRU.

  1. Sahiti says:

   Paska edhe ne Korce budallenj me oke.

   1. KORÇARI says:

    Kujdes , se ndoshta je djali tim.
    Se kam shkërdhyer të t’ëmë …..

 32. fiqiri ismaili says:

  tony blair, mund te kemi opinione te ndryshme per te, eshte arkitekti i pavaresise se kosoves. Usa-n e vuri pari faktit te kryer me dergimin e luftanijeve britanike ne ujerat e ish jugosllavise dhe usa-es si ngeli gje vec te pranonte the road map dhe te shkonte pas aleatit te vjeter. si puna ketij karit heretik ka shume ne usa dhe ne perendim ne pergjithesi… ka dhe mesin e shqipfolesve qe mendojne si ki…. por, zoti eshte i madh, keto mllefexjinjte mesjetare nuk jane shumice ne asnje vend keshtu qe le te lehin. its albanian era.

 33. askushi says:

  Mir e ka se fajen e ka politika Shqiptare dhe Kosovare
  Po pse more shqiptar kaq budadhenje jemi ne
  Po ktheje fen ne fen e te pareve tane qe i dhan krishterimin botes dhe sot na shajne se jemi myslyman .po aruan se Osmanet ngelen 500 vjet dhe bota nuk na ndimonte
  Po ne shqiptaret rrojtem vetem me fjalen bese ke te shkruar ne libra te shqiptareve ne emigracion si shqiptari kur e kercenonin te tregonte luftetaret neper male ti vrisnin djalin
  Ai perqjiqjej besa eshte me e forte te me vrasesh dhe femijen prap nuk e tregoj ku jan se kam dhen besen
  Dhe ju o shqiptar e keni problem te nderoni fen
  Nderoheni sa nuk eshte von ne fe Katolike cfar prisni cfar ate fe kemi pasur se kemi ber lufte . Ortodoksit nuk moren pjes ne lufte me Osmanet ben dhe krushqi Serbet mbreti i serbis i dha cupen Sudhtanit nuk ka ber lufte
  Vetem Albanet kan ber lufte po te ishin Ortodoks do kishte paqe po te ishin Myslyman prap paqe
  Ajo kuptohet ishim Katolik dhe bem luften
  Tani e meritojme per ata trima qe luftuan 30 vjet me osmanet qe dhan jeten per Katolicizmin dhe ne qe luftuam nuk jemi Katolik pse se kemi nje politik te shurdhur kemi nje politik tradhetaresh ajdutersh qe tadhen dhe ven ne prov lirin e Shqiptareve ate liri qe e kan paguar me qjak me luft dhe trimeri nuk e kuptoni se Osmanet as Shkodha nuk na lejonin per qjuhen ton te bukur te mesonin femijet tan
  Detyrimishte femijet do ti mesonin ne qju te tjera nuk e kuptoni dhe kaq kan ber shum Shqiptaret mir nga te huajte ne luftuam po duhet te luftojm dhe me te shiturit qe kemi brenda ne troje dhe ne politik kjo eshte kulmi
  Shpirtin doni te na e merni mor kriminela
  Ngriuni o shqiptar dhe rrezoheni kete far te keqe qe na udheheq se bodhe i duruam keta osmandhin keta shqipfoles
  Ne dhe kur vim nga emigrimi keta ven bandat te na rahin te na vjedhin te na vrasin
  Nuk keni sy ne badhe ne cdo qytet i keni bandat e tyre i shikoni me sy ne cdo dit jan njerezit e politikes
  Pse kan frik nga ne shqiptaret qe duhan te na shkaterojn
  Po kan se po u bem bashke ne dim te punojm dhe te luftojm e kemi te shkruar ne histori
  Duhet te kthehemi katolik duhet rreferendum te votoj Populli se populli eshte me i vuajturi ai e di se cfar duhet te bej ta nderoj fen apo jo REFERENDM per te kthyer fen sa me par
  Pastaj vin qjerat me rradh
  Ti shikojme osmanet greket dhe serbet sa vedhezer na kan
  Ka ardhur koha o popull te vemi e te vem ne pozit te qjithe boken se ne jemi Katolik dhe 100 Karatsh dhe trima dhe puntor dhe te shkodhuar kemi dhe besen po e kemi dhe do ta kemi mos shikoni sot ca grupe kriminelesh qe mbajne qytetet peng ca te shitur
  Po te jemi bashke si ne kohen e Skenderbeut nuk na nundin dot as krimi as politikanet as qje nuk na qjen
  Sot jemi te percar dhe feja ben punen e saj percarje kete i ben osmanet se nuk e mundnin dot albanet me force po me dinakri
  Te njehtet qje bejne dhe sot iqni fen dhe shqiptaret do han me lug floriri kthehuni ne fen katolike katolike dhe te qjithe bashke te kerkojme trojet tona ne cdo cep qe na i kam mar
  Dhe keta historian te shitur hiqini cdo qe qe qjejne arkiologet i shesin ne Greqi Serbi dhe Turqi
  Ngriuni o popull ngriuni te qjithe bashke si ne kohen e Skenderbeut rrofshin Albanet Dardanet dhe Iliret
  Ky eshte qjaku jon i paster qjaku Arjan

 34. Haleja Ilir nga Skrapari says:

  keshtu si e ka nis ky do ta perzejne nga gjermania sic perzune ate dylberin tjeter !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *