Armina Mevlani e Shkëlzen Berisha, pushime luksoze në jahtin e vilën 2 mijë euro nata! “Biznesi” i boronicave lejon këtë komoditet që shkon deri në Korfuz

Fill pas skandalit të biznesit të boronicave, ku Shkëlzen Berisha kishte blerë një fabrikë 1.8 milionë euro, ai bashkë me Armina Mevlani po shijojnë pushimet luksoze mes Sarandës e Korfuzit.

Të shtunën ata u vendosën në vilën luksoze të ndërtuesit të njohur, Artan Dulaku në Keep Merli, ku një natë kushton 2 mijë euro.

Po ashtu ai ka vënë në dispozion jahtin e tij luksoz për të udhëtuar në Greqi.

Armina dhe Shkëlzeni, këtë të dielë lundruan me jahtin e pangatërrueshëm të Dulakut dhe pushuan në Korfuz.

Një klauzolë e shtetit helen lejon jahtet luksoze nga Shqipëria të hyjnë në Greqi, pavarësisht Covid-it.

Të hënën në mbrëmje jahti u ankorua në Keep Merli dhe ata zbritën, per t’u vendosur në vilën luksoze.

Të martën, sipas burimeve të dritare.net, nga ekuipazhi, jahti do të jetë sërish në dispozicion të çiftit.

Pas këtij udhëtimi mbresëlënës, biznesmenit të njohur do t’i hiqet nofka Dondollaku, siç Berisha e ka quajtur shpesh në përmendjet e tij.

 

14 komente në “Armina Mevlani e Shkëlzen Berisha, pushime luksoze në jahtin e vilën 2 mijë euro nata! “Biznesi” i boronicave lejon këtë komoditet që shkon deri në Korfuz”

 1. dhjerotisti qe hengri mut says:

  Keta jane te 100 e 99-ave. Pisllikun e kane ne gjak. Edhe ky edhe e motra edhe supermbesat edhe nuset edhe dhendrri. Bejne jete poligamije me jahte dhe defrime.
  Liri -Shkerdhaci✌️

 2. iliri says:

  Biznesmeni i lumt!
  nuk ben politik me biznesin e tij.Kush paguan, i gezon investimet per aq koh sa i paguan.
  Dhe mero kur mer parat , boton dhe artikull qe e shkruan vet Saliu o ndonje tjeter!

  1. sypeshkaqeni po shijon jeten si bllokmen says:

   Ti more iliro osman sa keq te vjen per sypeshkaqenin qe te hedh ndonje kocke…
   Pse te mos tallet me popullin ky rrace krimineli,kur nuk i shkon ofl per te justifikuar pasurine nga shoket e babit

  2. qytetar says:

   e gezofsh emrin Ilir

 3. lam kapshtica says:

  ky Tan Dulaku u sherbyeka te gjitha qeverive se kam degjuar Salen ta shaj shpesh si mafioz e oligark te lidhur me pushtetaret e PS. Po qenka edhe i Sales

 4. Kolaneci says:

  Nuk kane faj majmunet e Vicidolit qe harbohen akoma.Fajin e ka,udheheqesi pa corape bashke me me profesorin kada…Leshi qe si denoncojne per ti futur ne burg,por vazhdojne ti mbrojne.Se bashku me ate cobanin Dulakun,qe per te mos i kerkuar miliardat borxhet qe ka,eshte gati te q.. ne b….

 5. Viola says:

  Pse jo kur nuk i ka hyre gjjemb ne kembe deri me sot dhe me sa duket as ka per ty hyre ndonje here.

 6. Fatekeqesi.. says:

  Fatekeqesi,,paturpesi deri ketu kemi haritur ..
  Dikur ndanim Buken dhe djathin..
  Nga 90 e ketej,, mbeten duke na vrare ,, dhe mbetem duke u vrare njeri me tjetrin..
  Keta Kriminele ,bejne Plazh me gjakun e te vrarve..

 7. Albi_I says:

  Dulaku, shoku i ngushte i Rames, qe ka perfituar prej tij trojet ku ka bere ndertimet, mban me te mira djalin e Berishes.

  Ju te tjeret zihuni per “malokun” dhe “drogaxhiun” se atyre aq u behet.

 8. Ama says:

  Dulaku tipiku i skuthit. Ja pse Sala nuk e sulmon edhe pse ka rrjep gjithe Shqiperine. Kudo shkon te thone kjo eshte e Dulakut. Hajduta mos i gezofshi! Dihet se Sala sulmon ata qe nuk i vjel ose nuk i nenshtrohen. Ky eshte ligji malokut

 9. Mandravellua says:

  Se mos ke dale ndonje dite andej nga Libani, ore shejtan. Se te pelqejne bumjet tya.

 10. qytetar says:

  Zihuni ( vetem mos u vrisni ) me njeri tjetrin o pupull per cilen Parti do te votoni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. Ali Pasha says:

  Skllevrit punojne, bosat jetojnë, pushojne qihen e masakrojne…
  Zoti jus shofte farën…

 12. pacja says:

  Te shijon Sap Pietro Dulak. Asgje nuk eshte nje xhiro me jaht nga ato qe te ka dhene Zeni me Berishen. Jo vetm jahtin po ca ke eshte e atyre. Vete je vetem nje cun sekretari partie e zyshe. Vetem se ka nje problem. Po Zeni me Berishen ku i gjeten ato qe te dhane o qerrata? Shoqata e hajduteve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *