Doktor “vdekja” bën bilancin e pandemisë, sulmon Ramën: Male me kufoma dhe mortje që do na grijë si mish qeni

Ish kryeministri Sali Berisha ka dhënë një intervistë për gazetën Insajderi, ku mes të tjerave është pyetur dhe për menaxhimin e situatës së pandemisë.

Berisha vlerësoi punën e mjekëve dhe personelit mjekësor në spitale, por sipas tjit, gjithë pjesa tjetër ishte një “fake menaxhim”.
“Së pari qeveria nuk mori absolutisht asnjë masë përgatitore për përballimin e saj me sigurimin e kiteve për testimin e gjerë epidemiologjik, sigurimin e materialeve mbrojtëse për personelin shëndetësor dhe maskave për popullatën.

Kjo bëri që pandemia të dalë jashtë kontrollit, që QSUT, qendra më e madhe mjekësore e vendit, por edhe qendra të tjera të shndërrohen në bomba biologjike, gjeneratorë të fuqishëm të përhapjes së pandemisë së COVID-19 dhe Shqipëria të ketë numrin më të lartë të personelit mjekësor të infektuar.

Se dyti, në vend të përpjekjeve serioze shkencërisht të bazuara për ndërgjegjësimin e popullatës për mbrojtjen nga Covid-19, Edvin Kristaq Rama, zgjodhi strategjinë e terrorit psikologjik dhe jo vetëm psikologjik, ai nxori tanket në rrugë, përdori gazin lotsjellës kundër qytetareve dhe mbante nga Sarajet e Surrelit fjalime çdo ditë në ekranin e ERTV, në të cilat si i sëmurë psikik fliste për 18 mijë të vdekur, male me kufoma, mortje që do na grijë si mish qeni etj.

Ai beri që me gënjeshtrat e tij qytetarët të mos besojnë më asgjë dhe faktikisht kjo po ndihmon përhapjen e COVID-19 në Shqipëri.

Se treti, Edvini manipulonte çdo shifër të dhënë numrin e të infektuarve, e të vdekurve, nuk lejoi decentralizimin e testimit, i cili mund të bëhej së paku në 12 institucione publike dhe private të vendit. Pra qeveria në tërësi, për ata që njohin alfën e epidemiologjisë së një sëmundje infektive, qëndroi në anën e pandemisë dhe jo të qytetareve”, u shpreh Berisha më tej

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “Doktor “vdekja” bën bilancin e pandemisë, sulmon Ramën: Male me kufoma dhe mortje që do na grijë si mish qeni”

 1. Tit Panariti says:

  I ziu Sokrat do vriste vehten kur te degjonte keto qe thua zotrote Sali efendi, se nje gjuhe e tille i shkon nje krimineli, por kurre nje mjeku. Zoti shikon, edhe vonon, por kurre nuk harron.

 2. Cjapi says:

  Ik percitu nga pas …doktor vdekja…sali krimineli 👿👉🖕🖕🖕🖕🖕🖕

  1. Shenjestra says:

   Kur dha dorheqjen ne 1997 Saliu si president per katrahuren e atij viti,u shkreheb me mijra e mijra arme luftarake ne shenje gezimi,ama kur te vdesin Saliu do jete nje nga ndodhit me te mira se i gjithe kombi shqipetar do te shtroj dreka e darka me ushqime e pije nga me te shtrenjta nga gezim i madh qe iku nje kriminel qe i ka bere shume te zeza ketij populli e ketij vendi.I vaft shpirti ne ferr.

  2. Spartani says:

   I biri shpirtëror i Dr. Gebels, dhe nekrofili Dr. Barisha, po qahet për viktimat që kan qënë dhe janë pjes e biznesit së tij.
   Ai nuk lejon konkurencë. Vdekja është monopol i Dr. Vdekjes, alias Salí Berisha.

 3. Azio says:

  Aman o Zot.
  Po c’paske qene more qelbesire.
  Po na e shpife na bere me strese.
  Kur te ngordhesh ti i gjithe populli do te beje dasem,
  Kenga e hareja do bucase ne tere vendin.
  O Zot afroje kete dite.
  Edhe gropa e varrit tend do ta kete te rende te te mbaje ty ,more maskara,kriminel e kopili i Karaxhicit.

  1. Titvasil shkollëshumi says:

   Dhe Zoti tha “u bëftë”! Amin!

 4. Alleanca per mbrojten e tallashit says:

  O Doktooooooor,nuk u lodhe se vjelli ?
  Ta kishim ditur qe do villje kaq shume,do te kishim lene te mbushje gropen e Hajdinit,
  atij mashtruesit te viteve 90-te,pas Pallatit te Kultures.
  I je neveritur edhe vdekjes,ka frike edhe ajo e shkrete te vije per te mare

  1. Kruja says:

   Jo jo Nuk i eshte neveritur Vdekjes. Ajo e shikon me percmim sepse shume shpejt Qelizat e Doktorit nuk do te riperterihen, sistemi shembet dhe shkon me te shumtet. O sa shume shurre do derdhet mbi qenin e ngordhur!

 5. Pff says:

  Ne gare me tit vasilin, se kush ben me shume rrotn e k..

 6. h says:

  Të griftë,ishalla.
  Bashkë me gërdallat shpellare.

 7. Marie says:

  O ndyresire,o llapaqen,leh si i terbuari qen,….je dhe doktor more zagar!

 8. Salovic says:

  Kur do ta mbylli halene ky qelbesire
  Eshte bere si ato grate e liga
  I jepni ca lope ti ruj

 9. Beni says:

  Ik mor pis kriminel, vrases, hajdut, brryl qe nuk di te flasesh, malok vrases.

 10. Galina says:

  O mashtrues ordiner, neveria e ketij vendi.
  Doktor vdekja, turpi i ketij vendi.
  Mos dil me o vemje ,o djall I zi se nuk te durojme dot me.
  Shiko ate djalin tend njehere qe vrau, vodhi dhe me gjakun dhe djersen e ketij populli shullohet me plazhet qe kushtojne miliona
  Ju dalshin nga hundet o funderrina.

 11. Tani says:

  Rama e kishte nenkontroll pandemin, por Ishe TI dhe BASHA qe dolet kundra masave te Rames duke bere demonstrate/protesta pa mask dhe perhapet virusin qe tani e quajm COVID- PD. Apo e harove vetem ne protest pa masks..

 12. tekniku says:

  Kur po vjen ajo dite per ty.Ne hale te gomereve te shkosh monster.

 13. Koha po afron..Drejtesia do te lulezoje.. says:

  Cdo gje shkon ne vend te vete ..
  Vetem ceshtje kohe .Edhe Sadam hyseini dhe Kadafi nuk ka la pushtetare te Botes pa u takuar .
  Ne Fund USA dhe Evropa ja beri gropen.
  Edhe ketij do TI vije rradha..Te mjert ata ,,qe vrasin ne emer te ketij Krimineli…

 14. Petrit says:

  Ju komentues te mjerë e te paguar vetem per te sharë e per te ofenduar.
  Po mundët gjejeni vetem nje fakt per te kundershtuar vetem nje nga gjithe keta te verteta qe ka thene PROF DR SALI BERISHA.
  Perpara se virusi te pranohej zyrtarisht ne shqiperi naltgjatsia bashke me ate manikinin qe dikush e quan ministre te shendetësise i thoshte dite e natë shqiptarëve se jemi gati, kemi marrë te gjitha masat, kemi kaq e aq shtreter ne nje vend sekret e kushedi se sa e sa genjeshtra te tilla.
  Fakti eshte se pas 10 ditesh me nje numer te manipuluar te infektuatish sistemi shendetsor u gjet ne kolaps te plote.
  U detyruan te bejne tender pas tenderi natyrisht me shume per te vjedhur duke i blere tamponet , maskat, dorezat e pajisjet e tjera per personelin mjeksor me 5-fishishin e çmimit te tregut.
  Po per ju nuk ka rendesi kjo.
  Juve e verteta ju vret, ju ben alergji.
  Per ju mjafton te shani PROF DR SALI BERISHEN dhe e moret rrogen.
  Turp t’ju vijë.

  1. Hajdari says:

   O petro(petrit!!) bolja vetem ti qeke i qut aaa??te gjith kta njerez simas teje shajne sa per te sha o ligen?shif o bole se me duket se vetem ti lavdro ate shkerdhaten e vicidollit se me i thone tropojan ofendo tropojen mor toc!megjithate maje serbin e hales shtrengoja fort ene po qe se je bethqim futja i tegel atij zenit ose aj ty ene lavdroje o garip!!

 15. Petrit says:

  Ju komentues te mjerë e te paguar vetem per te sharë e per te ofenduar dini.
  Po mundët gjejeni vetem nje fakt per te kundershtuar vetem nje nga gjithe keta te verteta qe ka thene PROF DR SALI BERISHA.
  Perpara se virusi te pranohej zyrtarisht ne shqiperi naltgjatsia bashke me ate manikinin qe dikush e quan ministre te shendetësise i thoshte dite e natë shqiptarëve se jemi gati, kemi marrë te gjitha masat, kemi kaq e aq shtreter ne nje vend sekret e kushedi se sa e sa genjeshtra te tilla.
  Fakti eshte se pas 10 ditesh me nje numer te manipuluar te infektuatish sistemi shendetsor u gjet ne kolaps te plote.
  U detyruan te bejne tender pas tenderi natyrisht me shume per te vjedhur duke i blere tamponet , maskat, dorezat e pajisjet e tjera per personelin mjeksor me 5-fishishin e çmimit te tregut.
  Po per ju nuk ka rendesi kjo.
  Juve e verteta ju vret, ju ben alergji.
  Per ju mjafton te shani PROF DR SALI BERISHEN dhe e moret rrogen.
  Turp t’ju vijë.

 16. Per kaken e qenit... says:

  Kapju lulit pas kembes se karriges dhe vazhdoni te dy marifetin e gojoreve poshte tavolines se Edvinit, se keshtu ndodh me shpellaret qe se kuptojne kurre, se largimi eshte per burrat me koqe, qe te mos kthehen ne lavire te shkaperdhyera nga pushteti deri diten qe japin shpirt.
  Je njeriu dhe politikani me baxhelle i historise!
  E nise si zagar blloku, gjithe besimin qe Shqiperia te dha ne ’90, ja ktheve si basdardi qe shkerdhen nenen, motren dhe gjithe familjen me urrejtje kafshe, vazhdove si lavire e grekut dhe serbit dhe si lolo qe femijet i qijne pushtetin dhe ne fund po ngordh i kapur si mut pas kembes se karriges te teveqelit qe sajove si kryetar partie.

 17. TIRONA says:

  salesh karaxhic:JE SHQIPTARI ME I KEQ,GJATE GJITHE HISTORISE!

 18. HAKU I HAKLAJVE DO TJU MARRE FRYMEN says:

  Ti i turpru ke qen gjithe jeten tende,po tani te ka lan dhe mendja dhe je ba gazi i botes,po ti jepi pergjigje gjithe atyre akuzave qe te kane ngritur bashkepuntoret e tu te aferm,se nuk ka hall me te madh per ty qe i ke lene familjarve te tu gjithe vrasje dhe krime,qe ke bere,per te cilat te afermit e tyre nuk do ti falin kurre,qofsh ti qe je qe i ke lene ne kete gazep

 19. Pensionist says:

  O, Zot, sa njeri i peshtire! Ky ka fytyren me te shperfytyruar mortale. Nuk gaboj po te them se mund te jete vete fytyra e Cpwid-it 19. Nje ndotes mjedisi te tille nuk e gjen as ne Wuhan. I mbaruar nga trute, nga mendja, nga mimika. Nje antishqiptar shpifes ordiner me privilegje. Ka per te vuajtur shume ky. Besoni!

 20. Latif Qyramidhja says:

  O Sali o legen ike se qelbesh ere m.uti.!!!!!!!!!!!!

 21. Luiza says:

  Edhe vdekja nuk te pranon o vdekje aq i zi je.

 22. Lulka says:

  I paska hyr frika Sali vdekjes esht zverdhur ber si Boston dimri

 23. Zeni says:

  Po te ishte keshtu more Sali Vdekja, ti nuk do te ishe gjalle sonte, por ne varrezat e Sharres, apo te Tufines, madje do te kishin bere gati edhe varrin me gjysme henen siper kokes. Prandaj, rri dhe mos ha mut kot, por shiko ate kopilin tend, Zenin bashke me ate zuzken qe bredh neper bote me parate e shqiptareve dhe me te djegurit dhe te percelluarit ne Gerdec! Falendero shqiptaret, dhe jo Zotin se ti nuk ke as Zot as Perendi, sepse Djalli nuk mund te pranoje ekzistencen e Perendise. Rri aty ne shtepi me Sllobodanken serbe, dhe mos na shit pordhe se boll ke shitur tani e 30 vjet rresht. U befsh me i zi sesa ke zemren dhe shpirtin! Mallkimet e shqiptareve te rencin ty dhe tere familjes tende te korruptuar dhe te degjeneruar.

 24. KORÇARI says:

  Sali Muti,është Legeni dhe Politikari më i urryer në shqipëri ,në këto momente.
  Por për Ramë Brekëvarurin dhe PANIKUN QË PËRHAPTE ME VIDEO DHE FOTO FALLCO ,Sali Muti KA TË DREJTË.
  Asnjë kryeministër Normal nga Trutë ,nuk do përhapte PANIK NË POPULL dhe aq më shumë me foto të vitit 2012 me qivurët e aksidentit me afrikanët në Lampeduza, gjithashtu dhe videot me kamionat ushtarakë me kufoma, ishin po të atij aksidenti dhe jo të virusit.
  Pra Sali Muti ka të drejtë këtu, Rama Brekëvaruri, na e djela deri të premte na çau [email protected] çdo gjysmë ore si majdanoz në tv, me video dhe foto me qivurë dhe kufoma, të shtunë na doli xhiro në Tiranë PA MASKË dhe Kritikonte plakat që s’kishin maskë, pra a ka absurditet më të madh ????

 25. Shenjestra says:

  Kur dha dorheqjen ne 1997 Saliu si president per katrahuren e atij viti,u shkreheb me mijra e mijra arme luftarake ne shenje gezimi,ama kur te vdesin Saliu do jete nje nga ndodhit me te mira se i gjithe kombi shqipetar do te shtroj dreka e darka me ushqime e pije nga me te shtrenjta nga gezim i madh qe iku nje kriminel qe i ka bere shume te zeza ketij populli e ketij vendi.I vaft shpirti ne ferr.

 26. Askushi says:

  Percmojeni ket legen.kufome e dekompozuar.

 27. owl says:

  Mos ki merak se vetem ty s’te gjen gje. Nuk bie rufeja ne Hale.

 28. askushi says:

  Ike o Sali se ke rradhen po te shikon zoti larte
  Popullit ja odhe po zotit nuk ja edhe dot jo ti po dhe ata qe do veshti dhe Nanua bashke me ty
  Dhe zoti nuk po duron dot me me ju sa me shum te flisni ju aq me shum doren ve zoti mbi ju
  Ikni se jeni turp per kete vend vendit
  Nga populli shpetove po nga zoti nuk shpeton dot kot e ke
  Termetet korona jan pak dale se ka me prite zotin ka rradhen zoti tani me ju do ket cuname per ju nuk ndalon zoti kot e keni
  Keni shum mekate qe i keni ber popullit me zotin e ke o sali beji badh

 29. Boston1 says:

  Po ku Jane keto male me kufoma o kufome? Male me kufoma kishte ne Itali jo ne Shqiperi. Ka rene ne hall Edi me ju, kur ju mbylli brenda, ju e bete diktator, tani ju tha dilni por mbani maska the distance, dhe kjo nuk ju pelqeu filluat te thonit se po na genjejne duan te na izolojne. Akoma del e flet ti mor kriminel qe ke vrare tere kundershtaret e tu.

 30. On says:

  Ore dini gje…pse shteti sben tamponin e klinika M.P ..rruga Lundres e ben…? Nderkohe vete eshte ne balle te situates…

 31. Ton says:

  O Tanush…Rama kishte mendjen te shrmbte teatrin apo jo? Ndaj mos ha m kot…….

 32. Joni says:

  E hengret sufllaqen per sot? Te verteten thote o anetare njesish te ps e personel shteterore….shkoni merrni bakshishin sot ke subjekt….

 33. Karaxhiç beri sex me Sheqeren dhe doli KaraSaliu says:

  Ha nje mut o Sal

 34. lir says:

  DO QE MIRE PO TE HANTE MORTJA MUT ,PO NUK HA ,E NUK PO E MERR QELBESIREN QE QELBI NJE KOMB TE TERE.

 35. Fatosi-kosove says:

  O gjakpirs i shqiptareve,o kriminel qe nuk cofe akoma,edhe me turp gazetes insajderi qe perlyne letren e bardhe me nje kriminel,nese gazeta ne fjale eshte ne sherbim direkt te millosheviqit ateher i lumt sepse ka gjetur kriminelin e duhur per ta intervistuar, por nese kjo gazete e ky gazetar shkruan shqip e mendon shqip duhet te turperohet per kete interviste.

 36. klemi says:

  Si ma mundesi te kete njerez te tille? Si nuk po del ndonje shqiptar e ta zhduki kete plehe, mundesisht familiarisht, atehere mund te jemi te qete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *