Ish ministri i LSI: Ata që thonë “Luli s’bën”, justifikohen sepse duan të votojnë Ramën. Ka ardhur koha për të bërë ndarjen e madhe

Duke përdorur shprehjet ”s’bën Luli” apo dhe ”opozita është e dobët”, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shënjestruar ata që përdorin këto justifikime për të votuar kryeministrin Edi Rama.

Sipas tij, ka ardhur koha për të bërë ndarjen e madhe

Reagimi i Ylli Manjanit:

Justifikimi është më i ligë se rrjeshtimi.

Shprehjet “s’bën Luli” apo “opozita është e dobët”, si dhe të tjera të ngjajshme si këto janë justifikim i të gjithë atyre që duan të votojnë Ramën.

Nëse duan ta votojnë le ta bëjnë burrnisht! Ska nevojë as për spjegime e as për justifikime bajate.

Ka një takëm komentuesish opozitarë dhe indiferentë që i thonë rregullisht këto shprehje. Dëshiroj t’i ftoj të zgjedhin se kush është më mirë, të zgjedhësh Lulin/opozitën që s’bën, apo Ramën që të bën gjëmën?!

Dëshiroj gjithashtu të ftoj cilindo të mendojë se Edi Rama nuk luan në politikë për mandate, por për të vdekur në pushtet.

Ndaj ata që i shkojnë pas, por edhe indiferentët, duhet të kuptojnë gjëmën demokratike që po i bëjnë vendit të vet.

Çdokush është i lirë të zgjedhë, pa dyshim. Por nëse duam të vijojmë të zgjedhim, aq sa zgjedhim, duhet larguar nga sundimi Edi Rama.

Nëse Ky mbetet aty nuk do dalim dot as të votojmë, pa le për të zgjedhur…

Ndaj ka ardhur radha për të bërë ndarjen e madhe: duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim.

Respektoj të gjithë ata që kritikojnë Lulin dhe opozitën, aq sa ç’respektoj dhe veten time që e bëj këtë gjë. Por e keqja më e madhe nuk është te opozita.

Shigjetimi ndaj opozitës është justifikimi për të bërë lojën e Ramës.

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “Ish ministri i LSI: Ata që thonë “Luli s’bën”, justifikohen sepse duan të votojnë Ramën. Ka ardhur koha për të bërë ndarjen e madhe”

 1. Cuku says:

  Ik or fytyre Shempaze
  Lepi bythen e Lulushit qe te fute ne liste

 2. Daniel says:

  E paska zene vapa kete llapaqen . Po kush voton per Lulin o budall , vec atyre qe ka djegur vetingu apo ata qe duan te rjepin ? PD do ndruar qysh nga roja e deri larte.

 3. Alleanca per mbrojten e tallashit says:

  O Illi,ke pire ndonje gote raki,apo eshte ndikimi i ndonje substance tjeter.
  O Illi,po ishte vete shefi jote,Like floriri,qe tha per Lulen se ai te genjen edhe
  kur e pyet per oren.
  O Illi,ore e ke seriozisht ,apo ben shaka.
  Lulezim Basha beson ne darke genjeshtren qe ka nxjerre nga goja e vet ne mengjes.
  Ju te bandave te Lesh e Lise dhe te Perpara debila(PD),duhet te jeni te ndergjegjshem,
  qe cikli juaj mbaroi,,hapni krahun.
  PS: Stan me lepuj ,nuk behet.

 4. Ata qe thone, se Luli s’ben! Nuk kane parasyshe vetem Lulin, por falangat e krimit te Salahut, te cilet prej kohesh jane ne pritje te prese se rradhes. Kane parasyshe tipat si ti, qe ndryshe nga falangat e krimit, ju visheni me kostum dhe me kollare para dhe mbrapa, porse keq beni njesoj, bile ju me shume.
  Njerezit i ze tmerri kur mendojne se nje dite kategorija juaj dhe e bandave te krimit te zi, mund te vijne nje dite ne pushtet dhe se do ta marrin Shqiperine zgupthi me çte kete.
  Duhet te dishe nje gje njerezit e kane kuptuar me se miri, pa me te voglin dyshim, se ju perfaqesoni, kategorine me te poshter te vjedhjes, krimit, vrasjeve, terrorit, injorances dhe padyshim korrupsionit te paimagjinueshem. Shanset tuaja jane 0000! Nuk ju le pop dhe Amerika ta merrni Shqiperine zvarre. Kurre kurre kurre!!!

 5. Pranvera says:

  Dole prap more nishan.Po ti sje njeri e per rjedhoj sflet dot per njerez.Dhe ne fund qe ta maresh vesh mir Edi Rama do u dergoj atje ku zdo tu gjejn as QENT

 6. Arber says:

  Nuk bën as Luli, as ti more qen! As Like Floriri, as Mona Baxhella!
  Nuk e keni kuptuar ende, apo kujtoni që nuk e kemi kuptuar ne, populli ?
  Të jetë për mua, jo vetëm tu linim në opozitë të përjetshme por t’ju çonim në Afrikën subsahariane.

 7. LULI , Z’BËN . KA KOHË QË E DIMË. says:

  VËRTET LULI Z’BËN .👍🏻
  E KE QARË!!

 8. Larus says:

  Po mire mo, pse keshtu do votojne gjithe jeten shqiptaret. Te keqen me te vogel? Dhe nga shiu bien ne bresher sic rane me Ramen. Po te humbi mo Luli prape, po s’pati bythe. Te jape doreheqjen, e per 1 vit demokratet vijne ne pushtet me lider te ri. Po ky Luli ti thith leket ne ajer ne opozite mo, imagjino cfare te ben ne pushtet. Le qe po e kercenoi shullazi s’del nje jave nga shtepia. Po Rama mo te fitoj prape derisa te ike Luli qe ka mbajtur Ramen der tani ne pushtet.
  Pastaj Rama i dinte demokratet te forte,, entuziaste, te vrullshem, po kur sheh tani qe jane kaq legena sa mbajne Lulin akoma si udheheqes e qe ngjajne kaq qesharake, thote me vete, pse mos te rri dhe nja 4 vite ne pushtet une, se keta kaq mend kane!

 9. qazim says:

  Mir qe del cdo dite me ligesite e tua qe edhe te vdekurit nuk i le rehat,por tani kerkon ti japesh mend dhe atyre qe te komentojne. Po si ore burre mendon se vetem ti si koke e madhe,mund te shash,japesh direktiva,opinjone e mendime te ndritura per cdo gje qe ndodh ketu,e populli qe ha bar duhet te te degjoje ty ? Po kush je ti o i rrjedhur delirant,qe duhet ti japesh mend dynjase si te flase,si te mendoje,cfar te kuptoje etj etj. E keqja eshte se si ti jane bere ca si shume ne kete vend qe nuk kane pune tjeter,ose te hane fara,ose te fusin koken ne fb e te delirojne cdo dite.

 10. Gino says:

  E ke gabim z.Manjani,,,,,,ju dhe Basha,do te quheshit, demokraci e arrnuar, prandaj mire eshte ky qe eshte,me te mira dhe te keqia,se sa Dejavu

 11. Unë says:

  Po kur ishe ti Ministër Drejtësie në Qeverinë e Ramës, dhe bëje pazare me byzylykët elektronik për të dënuarit me arrest shpie, ishte i mirë Rama?! Ik ore bole mos hap gojën ml mirë, se sa herë hap gojën qelb dynjanë me erë m**!!! Qelbësirë burr! Legen.

 12. Jurgeni says:

  Motrin e cte per ban pragu I deres o modherfucker.

 13. Troshani says:

  Filloi lepirjen ky figura,kot e ke nuk funksionon

  1. askushi says:

   Dhe ti keq e ke me zoti kur te vesh lart te zoti veshtir zoti te qjej pun
   Vetem feri te pret keq keq !

 14. Ervin says:

  Qe Luli nuk ben ky eshte fakt. Qe ti je nje legen edhe ky eshte fakt. Ngelet per tu vertetuar nga gjykatat a jeni per ne burg, se nga politika duhet te shporreni nje ore e me pare.

 15. Salbeu says:

  O manjan o legen që kur u bëre me lulin o hajdut.

 16. Kulufi says:

  Po pse kane nevoje per justifikim or koke ka… i, mos kane frike nga ti apo nga baxhella e Ilirit? Nuk e kupton qe jeni aq te urryer sa nuk nevoitet asnje justifikim per t’ju peshtyre ne fytyre?

 17. SHKELZENI says:

  IK ORE KOQE KANDARI TI, LULI , MONA TITE I GJITHE DITURI JENI TE GJITHE PER NE KOSHIN E PLEHRAVE .
  EDI RAMA DO FITOJE SE E DO POPULLI CFARE E GJETI LUXEMBOURGUN QE JEAN -CLAUDE JUNCKER QENDROJE 27 VJETE PREMIÈRE -MINISTRE
  EDI RAMA PO PUNONE DHE E RENDESISHME ESHTE PUNA NUK ESHTE NDERIMI I EMRAVE TE KRYEMINISTRAVE

 18. leshelija says:

  E paska kap- korona me ne fund dhe kete legenin po qit mendime te dhime se i ben kontakt zorra e trashe ne ato pag ram tru qe i ka ne kaptine

 19. BUJARI JU DEGJON says:

  Mero,mos na e nxirr perdite kete fytyremut,te lutem…

 20. Me fort manjan,ne ta mban says:

  Nuk po’ kuptoj llogjiken e ketij teoricieni.Thuhet luli nuk ben,nuk do te thote automatikish,votojne Ramen .Kjo do te thote,qe mund te mos shkohet ne votim,Duke qene i djathte se nuk jep shprese,osé votojne ndonje parti tjeter.Ajo se largimi i Rames hap rrugen e zgjedhjeve demokratike,jane sa absurde,aq dhe qesharake. Ato manipulime zgjedhjesh,qe pretendonit, jo vetem dolen bllof,por u kthyen ne te kundert,nuk ishte cudi,se dihet boterisht se kush jane hajdutet e vertete te zgjedhjeve.Apo po’ pergatitesh per te justifikuar humbjen me cylen ne nje vrime si manipulime zgjedhjesh,sipas versionit tuaj.

 21. Cic mic says:

  Luli sben sepse luli=berisha.
  Derisa te ndahet nga kriminrli berisha…LULI SBEN

 22. Zot na ruaj says:

  Po kush te pyeti kujt I jep ti voten….per kolltuk e ben

 23. edmond says:

  Luli edhe mund te beje po te fitoje zgjedhjet nje here! Por problemi nuk eshte a ben a s’ben Luli, problemi eshte se ti dhe ata si puna jote NUK BEJNE dhe ja fusin kot!

 24. Shqiptari Ilirise says:

  Kurse ti Manjan luan për bythën tënde!Kupton?Për byyythëëënn tëëëndeee!
  Ke mbetur batall,si këmborë e çarë dhe shpreson për mdonjë llokmë pushteti me PD.
  Mirpo populli e shqiptar ka ngrënë 2 herë mut duke e provuar PD me Berishën dhe Lulushin.
  Ti i bën thirrje të hajë për të tretën herë.
  Po jo o Manjan,jo!
  Herën e tretë haje vetë .

 25. Tarrasi says:

  Po cfare jane keta deng pa mark,qe pretendojne ti fusin emrin ne liste per deputet,po kusha ta ven pullen ty mor Hajdar,qe mbetet tu u shkerdhy me ke tju dale perpara

 26. TIRONA says:

  Karagjoz-klloun lesh e lie esapi.

 27. Zenelaj pas kodres says:

  O star manjani, lulin e provuan kur ishte minister i trasportit, popullit ju grabiten plot 230 milion Euro!!!! E pame te gjithe pasi kumbari krimineli sali e beri minister te jashtem, nen hyqmin e kumbarit dhe kriminelit sali, i fali (Jo i shiti) greqise me nje firme plot 350 km territor te Kombit!!! E pame te gjithe se si kumbari sali krimineli me ndihmen e ristan baxhelles i dhuroj postin e kryesise se bashkise se Tiranes, aty pervecse flinte gjume, arriti te shtonte milionat bashke me kunatin e tij!!! Gjithashtu e pame te gjithe ne 2017 se si preu ne bese te gjithe mbeshtetesit e pd-se vetem per te marr plot 14 milion Euro Jo vetem x vjehrrin, por edhe per kelyshin e kumbarit sali, shkelzen berishes!!! Pra o star manjan, kuptoj qe Ty te duhet dikush per te te shpetuar nga depressioni ku gjindesh…por ai dikush nuk mund te jete lul basha, sps pervec krimeve dhe grabitjeve ai bashke me Ty dhe klanin e lsi ku ti lavire njeri ben pjese nuk dini te beni asgje tjeter. Nese Rama ka grabitur, vrare, dhe poshteruar Shqiptaret sic keni bere ju te gjithe koha do ta tregoj, deri tani te vetmin faj qe ka, eshte qe ju plehrave duhet t’ju kish fundosur me kohe.

 28. faro says:

  .nuk ia vlen të lexosh këtë!
  Fatkeqesi që të tilla mendje mbijetojnë në politikë!

 29. Sasame says:

  Z.Manjani. Keni qene anetar i partise socialists.Nuk fitove ne zgjedhjet e vitit 2009 si deputet i kesaj partije duke fajsuar Z.Rama qe nuk te vuri ne krye te listes. Nga ky moment u bere armik i betuar i Rames duke share vashdimishte,ofenduar,duke dale ne cdo sdudio televizive eduke bere analistin politik si njepersonazh qe njeh shume mire legjislacionin,politiken.ekonomine,kulturen,gjithe cka qe zhvillohet ne jeten tone
  Ky person qe kishte punuar ne kryeministri i pa njohur, pa asnje kontribut ne P.s,futja ne listen per deputet ne 2009 ishte nje vlersim qe ky zoteri nuk e meritonte.Z,Manjani u largua nga p.s dhe kaloji tek partija qe L, Basha e quant partija sh.p.k l.s.integrim
  .Manjani pas shkarkimit si minister i drejtise ka deklaruar largohem nga politika dhe do ti perkushtohem profesionit tim duke drejtuar nje sdudio ligjore time.Kete prmtim e mbajti vetem nje jave dhe pa pritmas nashfaqet neper studiot televizive duke bere analistin e politikes se bashku me antare te tjere te kazanit mediatik Nje verejtje per ata qe botojne shkrimet e ketij analisti te madh te gjejne nje fotografi ku te kete dale i lare,,ipastruar,i ruar,sepse ne ate fotografi duhet te kete dale duke luajtur ne ndonje film qe ka luajtur rolin e ushtarit naziste.

 30. deda says:

  paguj faturat atje ku hanë pataj bëj lloqe o mashtrus.

 31. XHH says:

  Perse bene presion ore koke rjepur ore qene duke perdorur kete gjuhe qe nxit urrejtje midis popullit Perse nuk konkuron me program dhe po ta dha populli ta gezosh more koke rjepur Je mut burre dhe po e bene kete sepse ndoshta nuk do te fusin ne asnje liste dhe po perpelitesh si qene i ngordhur ore edepseze
  Do te vij radha cfare ke bere me tenderat kur te vune minister drejtesie kur ne fakt ti nuk bene as per te ruajtur lopet

 32. PULARIA e KRIMIT të ORGANIZUAR , dhe VEZËT e KRIMIT të ORGANIZUAR të Agron Dukës HAJDUT says:

  Hahahahahahahahahahahaaahahhhh !!! Ylli Manjani , HAJDUTI ORDINER i 5 MILION €UROVE të BYZYLYKËVE të të BURGOSURVE , kur ishte Ministér i (PA)DREJTËSISË të LSI PUTANËS , po bën “AVOKATIN” e LUL VRASËSIT , LUL TRADHTARIT , LUL HAJDUTIT , dhe LUL HORRIT !!!⚖⚖🇦🇱🇦🇱⚖⚖⚖⚖🇺🇸⚖⚖⚖⚖⚖🇦🇱⚖⚖⚖⚖⚖🇺🇸⚖⚖⚖⚖🇦🇱

 33. Zgalem says:

  Del dendur me opinione , ne shtyp , ish ministri , Ylli Manjani . Sot ka 29 opinione , te tere kunder , Yllit . Kjo perseritet sa here shkruan ky ish Minister . Opinionet , posht shkrimeve te tij , jane shume therese . Nuk kam gjetur nje opinion te pajtohet me kritikat e tij . Shtroj pyetjen : I shef ky njeri opinionet ? I shkruajne njerez , jo shkembinj nga Skrapari . Duhet te jeshe shkemb , qe te mos reflektosh . Kjo eshte ceshtje e tij , mua si lexus , kaq me takon t’i bej me dije , qe bluan si mulliri pa drithe . Mundet keto energji t’i perdori , per ndonje pune te dobishme . Ne gazeta nuk e degjon askush . E cuditshme eshte se e heq veten si politikan i pa anshem . Opinionet e vene ne dyshim edhe termin politikan , pa lere cilesorin “Ipa anshem ” . Zgalem

 34. viçidoli says:

  Z. Manjani ke marrë përsipër detyrë shumë të vështirë ,veçse gjëmat që i janë shkaktuar këtij populli ,në këto 30 vjet demokraci populli i di dhe i vlerëson shumë më mirë dhe më objektivisht se ju z Manjani.
  Populli nuk mund të harroj autorët e vertetës të atyre që kanë qënë dhe janë gjëma e këtij populli , më konkretisht:
  Gjëma sude ,Alimuçaj a e ka emrin e asaj që sot quhet opozita e rrugës.
  Gjëma 26 maj 1997 që shkatërroj institucionin e zgjedhjeve të lira e demokratike në Shqipëri a e ka emrin e asaj që sot quhet opozita e rrugës
  Gjëma e 1997 me mbi 3000 jetë shqiptarësh të marra nga marrëzia e shtetit a ka emrin e asaj që sot quhet opozita e rrugës.
  Gjëma grusht shteti me tanke e topa 150mm e vitit 1998 a ka emrin e asaj që sot quhet opozita e rrugës
  Gjëma e shtypjes me zjarr e plumba e protestës në bulevardin dëshmorët e kombit ,me 4 jetë të pafajshme të marra nga ata që dhe sot drejtojnë opozitën a ka emrin e asaj që sot quhet opozita e rrugës
  Gjëma e atyre që shqiptarët protestues i quhen kokë pa larë e mirë ju bë se ka emrin e asaj që sot quhet opozita e rrugës më saktë LSI e president
  Gjëma gërdec me 26 jetë të marra prej makutrisë e pangopsisë a ka emrin e asaj që sot quhet opozita e rrugës
  Gjëma e vjedhjes së thesarit të shtetit floririt në kërrabës a ka emrin Ilir Meta bile shqiptarët e kanë pagëzuar Like Floriri,pjesë e opozitës së rrugës
  Gjëma e rrugës së kombit që ngeli rrugëve me 250 Milon të vjedhura sipas klsh a ka emrin lulush ,lideri që ju kërkoni t’a vini në krye të shqiptarve si lider i opozitës së rrugës
  Gjëma përrallore lalëz me banja floriri për mace a ka emrin Monika like që bashkë udhëheqin me lulushin opozitën e rrugës
  Gjëma e braktisjes së institucioneve të shtetit ligjor e dalja në rrugë me molotov a ka emrin e opozitës së rrugës
  Gjëma e drejtësisë të plepave që vodhi ,shkatërroj,e dogji këtë vënd a ka emrin easaj që sot quhet opozita e rrugës ke qënë dhe ministër drejtësie zotëronte por Azere plagosje krejt ndryshe para shqiptarve
  He çtë të numëroj tjetër gjëmë o u rëndë gjëma më keq se ç’ju ka rënë,vetëm atëhere mund të shpëtoj ky popull nga ju që doni pushtet në emër të zhdukjes së gjëmes ,kur ju jeni vetë gjëma dhe këtë populli e di më mirë se ju pasi të gjitha këto i ka hequrbi kurriz e është veshur me të zeza ,ju jeni vetë zia e këtij kombi.

 35. Xhuliano says:

  Mereni ket debil dhe bejini tamponin, me nje nddyshim, duke ja bere per trute. Ka mare nje pamje te keqe, te frikeshme, çuditerisht te gjithe keta te LSIse, keshtu shperfytyrohen. Shikojini me radhe, duke filluar te meta e mona, e duke vazhduar ke vasili e luan rama. Parti si nje organizate gjobvenese, ku te punson dhe te thote se kaq do paguash per ç’do muaj, sepse duhet trashur qafa metes e mones, ça te teproje, te haje vasili, luani, po do dhe lefter maliqi po qe se nuk i jep basha. Hajde parti hajde, per stabilizim dhe integrim, e shtyret plot tridhjet vjet. Plera te pa riciklueshme.

 36. Mitro says:

  Çfare do qe te ndodhe ne zgjedhjet e ardheshme as PS asPD nuk do te qeverisin me LSI. Mos u lodh M.

 37. Shaban says:

  Ik mor idiot ,dukesh me ate fare fytyre. Ti ish minister turpi dynjase. Ik mos u cfaq ma . Laju se te vjen ere….

 38. Askushi says:

  Ku do dhe ky palla k… te bohet intetesant vajmedet.sshko mshi qyret

 39. owl says:

  Alabak si nuk u lodhe duke bere vetem blla blla blla. Fytyre e peshtire.

 40. Galica says:

  Kete llapawen e njohin mire vetem dibranet
  Ky eshte nga Gryka e Vogel e Dibres ku rrojne krimba we te vrasin naten e te vajtojne diten ……
  Kane nga njwind flamur Eterit e tyre e sollen Hamut Zogjin ne pushtet ne 1924

 41. Luďa says:

  Rrotacioni ashte I nevojshem ne femokraci por te sjellesh rrota dhe sali she ilir ne pushtet ashte denimi me I mash qe mund to bash vendor tand.

 42. Velo says:

  Konstatimi i Manjanit që “Luli nuk bën” dhe se “PD është e dobët” është shumë i saktë.
  Këshilla e tij që “mos votoni për Edvinin” është shumë e gabuar.

 43. qytetar says:

  Llumin e ketij vendi e mblodhi e pra PD dhe cka mbeti LSI !!!!

 44. bregdetari says:

  Rama të bën gjëmën- thotë Majani. Pse dhe kujt i paska bërë gjëmën. Manjanit po, dhe të gjithë manjanëve që e duan pushtetin edhe me të paaftë në krye mjaft që manjanët të jenë dominant mbi varfanjakët politikan që duan të vinë në pushtet pa bereqet në thesin e shqupit .

 45. dritani says:

  Na doli perseri nje i urte pas kuvendit e nje trim pas luftes: na paska kritikuar opoziten e Lulin!!! Po ky me shkrimet kunder Rames po i lepihet perdite Bashes me shpresen se po erdhi ne pushtet do i hedhe ndonje kocke!

 46. NUK BEN AS LULI DHE AS KOPEJA QENEVE KU BEN PJESE DHE TI….JENI BER SI KOPET E QENERVE ENDACAK.QE BRIDHNI KAZAN ME KAZAN…SA TJU ELILEMINOJ POPULLI….SA NA CAT TRAP..TU LEHUR NAT E DIT…

 47. Sul Korriku says:

  O Manjani, a e di pse bën dhe pëlqehet Rama ? … sepse takëmit si puna jote, nuk i referohet kurre ?

 48. Elba says:

  L.S.I.Si organizzata Pioneret e Enverit.Ju bashkua PS se.Qellimi,,te pershpejtonte Integrimin! Cndodhi? Brenda nje Nate u kriminalizuan,hajdutizuan deri ne zvetnim..Ja ka luan istallare e.Mjeshtra te mashtrimit pa top.Populli kur Degjon Metes,Monen,Vasiljevskin,me te drejte irritohet.dhe thone:Ja mostrat!Po nga mbi Ne?Misherimi I pio Erit te Enverit e shoh te, Luan Rama.Vetem Burre nuk eshte.Duket si Kurve.Me pas vine Vasiljevski,Mediu I PR.Xhaferri PDse dhe vete Kryetari I PD se.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *