Mjekja shpërthen kundër teoricienëve konspirativë: Palaço që helmojnë miletin, lutuni për frymë kur të vini në spital në dorë të mjekëve

Mjekja kirurge, Lida Shosha, u bën thirrje qytetarëve që të ndërgjegjësohen, duke zbatuar protokollet shëndetësore.

Kjo pasi, sipas mjekes, vendi ynë sot është në një situatë alaramante për shumë arsye, por një prej tyre është “papërgjegjshmëria”.

Për skeptikët, Shosha thotë se për ditë shohin imazhe problematike të skanerëve që tregojnë mushkrit copë copë nga infeksioni.

“Lërini mjeket, të punojnë të qetë, në këto kohë tejet të vështira, përpos vapës, Covidit, rasteve problematike që kërkojnë zgjidhje, lodhjes së tejzgjatur, s’ju kemi mangut dhe mendjet e helmatisura nga virusi i injorancës. ”

“Perditë shohim imazhe problematike te skanerave te mushkërise copë-copë, sugjerues shume te forte per infeksionin nga Covid -19.

Kush jeni ju, more palaco ordinere neper rjete sociale e media, qe helmoni ket milet me teorite konspirative, jo po nuk egziston, jo po mjeket po genjejne, gjithe bota po genjen.

Vecse, kur te bini ne dore te mjekeve e te luteni per nje fije fryme, mire eshte , tju nxjerim nga dritarja te ajroseni ne bahcen, me barin e perveluar nga 45 gradshi i te nxehtit afrikan.

Po kete se bejme dot per askend, as per ju, sepse respektojme veten, profesionin, qe i kemi kushtuar gjithe jeten per nder te jetes se atyre qe na besojne.

Vini gishtin kokes, mbrohuni sa te mundni, e nese nuk e doni jeten tuaj, vjen vet shoku Covid, ju perqafon e kafshon madje, me mall te papare, po te tjeret mos i helmoni e vrisni me injorancen tuaj stratosferike, vrastare te jetes.

Po punojme nonstop, ne kushtet me te veshtira te jetes tone, po u sherbejme njerezve duke rezikuar veten , familjet, femijet, prinderit, miqte.

Njerezit kane semundje nga me te ndryshmet, ca prej tyre, tumorale e na shohin ne drite te syrit per ” shprese” e duhet te jemi aty , ne frontline tju sherbejme atyre qe e duan jeten, atyre qe duan te shohin diellin e se nesermes, e duhet te jemi te forte.

Mbyllini mor, gojet tuaja te liga, hapni syte, e veshet, e kujdesuni per jeten, qe Zoti jua ka fal vec nje here.Jemi ne kete situate per shume arsye, po nje prej tyre eshte papergjeshmeria e paprecedent e individeve te tille.

Lerini mjeket, te punojne te qete, ne keto kohe tejet te veshtira, perpos vapes, Covidit, rasteve problematike qe kerkojne zgjidhje, lodhjes se tejzgjatur, sju kemi mangut dhe mendjet e helmatisura nga virusi i injorances”.

14 komente në “Mjekja shpërthen kundër teoricienëve konspirativë: Palaço që helmojnë miletin, lutuni për frymë kur të vini në spital në dorë të mjekëve”

 1. Zhuli says:

  Doktoreshe keni shume te drejte. Por si t’ja besh shkencetarit veteriner Dasho nga Gjermania qe nuk I mbyllet goja nga genjeshtrat.

 2. Nje grua says:

  Te lumte goja. Shume mire ke folur. Vazhdo punen me kete perkushtim, te lumte e besoj qe je mjeke shume e mire, njeri shume i mire, e zgjuar shume dhe me shpirt te madh. Injoranca nuk ka ilac, po ti ben shume mire qe flet, ngre zerin, thua te verteten. Ndoshta disa do degjojne e kuptojne, por historia jone na meson se ketu vetem druri funksionon, pa le qe Naimi thoshte “se drite e Diturise perpara do na shpjere. Perpjekjet dhe lodhja jote dhe e te gjithe mjekeve shqiptare te nderuar ju befte shendet e te mira per ju dhe te dashurit tuaj. Me respekt

 3. Jeta says:

  Te lumte pena zonja doktoreshe
  Me ju jam papergjegjshmeria jone eshte ne shkallen superiore
  Jam me mendimin tuaj qe e provofshin Covid-19 mos ti jepet asnje ndihme le ti sherojne teorite idiote te tyre
  Ju mjeket qe jeni ata qe ne cdo minute te dites perpiqeni per te shpetuar jete njerezish si nga Covid ashtu dhe semundjet tumorale ju urojme nga zemra te keni jete te gjate se bashku me familjet tuaja qe ju mbeshtet ne misionin tuaj fisnike

 4. owl says:

  Ke te drejte oi me ke te flasesh me injorantin Alfred Cako qe i duket vetja me i zgjuari i botes me ato brockulla qe derdellis.
  Nuk arij ta kuptoj si ka njeres te tille ne kete dynja.

 5. doktori says:

  Ti je nje cope mishi me dy sy moj baxhelle

 6. Doc-it says:

  Kur degjon dhe ca pabuksa qe sipas tyre Sorosi, Bill Gates, masonet e kushedi se kush tjeter, kan shpikur virusin, apo virusi nuk egziston por duan te shpikun vaksinen me chip qe keta siper te kontrollojne ne distance gjithe pabuksat,injorantet e dembelet e Shqiperise e te botes. Njerez qe ndoshta sbejne asgje ne jete pervec facebook e kafe, ju duket vetja aq te rendesishem sikur gjithe fuqite e botes po’ merren me ta e duan ti manovrojne.

 7. vjola says:

  Te lumte ………..

 8. pjeter says:

  Njerzit ne Shqiperi duhet te mbajne te gjithe maska,distance dhe higjene personale te gjithe,pa perjashtim,per fat te keq,tregojme edhe kesaj radhe qe ne gjen,nuk e kemi,rregullin,disiplinen,dhe ndjenjen e e te jetuarit bashke.Ne kete ambient,Idiotet qe perhapin genjeshtra,dhe ata qe shfryrezojne keta te fundit per dy klikime me shume,gjejne nje terren te posatshem.Personalisht,e shof shume me te veshtire situaren.Kam frike se do te jemi nje nga vendet me nje vdekshmeri me te larte.Te vetmen shprese qe kam,eshte qe me te mbaruar behari,te ulen levizjet,dhe ndoshta,qeverria vendos ndonje kufizim,midis krahinave,qe kur te hyje tetori,nentori,te ulen te infektuarit.Po hyme ne vjeshte me kete ritem,do e shofim keq,shume here me keq situaten.Me vjen keq,por pneumolloget,infetolloget,skane si te bejne shume,kur ke te besh me nje mase te madhe budallenjsh.

 9. lesh e li says:

  Shume drejte. Kafshet kane lene pyjet e po futen mes nesh. Dhe me ndihmen e celularit po na helmojne. Keto kafshe nuk duhen perbuzur.

 10. Bela says:

  Kjo eshte mjeke proktologe. Cne kjo po punoka non stop me covid-19

 11. Olimpia says:

  Nuk e kuptoj ne kohe lufte ka censure
  Perse nuk ndalohet perhapja e idiotizmave te Cakos e kompani nepermjet rrjetit te ndyre te Pasmaciut nepermjet ndyresirave Zheji Meco Berisha etj????

 12. Liljana says:

  Të lumtë goja doktoreshe. Na mbytën injorantët. Po të ishin të gjithë të përgjegjshëm, do zhdukej virusi për 2 javë. Por kjo botë ka më shumë idiote sesa të mençur. Po vrasin dhe ata që po mundohen të ruhen nga ky dreq virusi.

 13. Nje Yll tjeter jo i Ndroqit says:

  Do bej Artur Zheji tani nje emision a ka te drejte kjo doktoresha apo eshte e paguar nga Rama? Te ftuar do jene Alfredi i Madh, Myftari i shendoshe, nje agjent serb, nje prift grek gjoja doktor, dhe ndonje inxhinier ndertimi. Zheji nderkohe do i fus nje dopio dhe nja dy viza para emisionit se e ben te perqendrohet te duket gjoja i vlereson me kujdes ato qe thone bashkebiseduesit.

 14. Artani says:

  Thjeshte sqaro qe ti nuk meresh hic fare me covid por mbush xhepat duke terheq pacientet nga spitali shteteror per te privati dhe pastaj heroizmin tend e kuptojne te gjithe…

  Ndersa gjithe ate duf qe shfryn mos ndoshta ngaqe te ka ta cik pune thua ?
  Minimalisht thuaj qe askush se di as nga vjen e as si vjen dhe per gjerta qe nuk dihen, cdo lloj hipoteze vlen. A mund te jete dick me prapavije ? E pse jo e dashur ??? A na genjyen dhe bleme plot 50 milion euro vaksine per lopen e cmendur qe u gropos ne depot w qsut ??? E ai qe te genjen nje here pse duhet te mos mendojme qe na genjen per se dyti…. kjo nuk nenkupton justifikimin e shkujdesjes por nuk justifikon gjihen tuaj heluese….
  Gezoji ato qe fiton se ste ka njeri zili por mos mer persiper te na besh dhe moralisten…
  Sapo te lexosh mos harro te kalosh nga spitalet shteterore qe te terheqesh viktimen e radhes per te spitalet private….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *