Testimi për antitrupat SARS CoV-2 totale (IgG+ IgM) nga Intermedica me dy metoda, me dy kompani

Laboratori Intermedica filloi Testimin për Antitrupat Anti SARS Cov-2 Totale ( IgG + IgM)

Metoda e përdorur është ECLIA dhe testimi kryhet me analizatorë automatik të Kompanisë Roche.

Analiza i ka të përfshira të dyja fraksionet IgM dhe IgG.

Cmimi i analizes eshte 4000 lek per te dyja fraksionet.

Për te gjitha rastet pozitive ose te dyshimta Laboratori Intermedica kryen konfirmimn e tyre duke analizuar antitrupat me nje metode te dyte dhe kompani te dyte,me metodën ELISA ,me analizator të Kompanisë Euroimmun. Ky analizim konfirmon pozitivitetin direkt te IgG ose indirekt te IgM.. Konfirmimi behet pa asnjë kosto shtesë. Pra, cmimi ngelet 4000 lek.

Laboratori Intermedica eshte i vetmi laborator ne Shqiperi,qe kryen konfirmimin e rezultatit me dy metoda te ndryshme dhe me dy kompani te ndryshme.

Vlen te theksohet se Metoda ELISA dhe konkretisht e kompanise EUROIMMUN ,per analizimin e antitrupave AntiSARS CoV-2 eshte quajtur “ Golden Standard” dhe shpesh rezultatet e kompanise Euroimmun sherbejne dhe si rezultate krahasuese referente nga kompani te tjera per te marre certifikaten nga FDA Amerikane.

Marrja e mostrave behet ne te gjitha filialet e saj ne Tirane .

Ju mirepresim

Tel. 042 200600

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Testimi për antitrupat SARS CoV-2 totale (IgG+ IgM) nga Intermedica me dy metoda, me dy kompani”

 1. Lili says:

  Per cka behen keto analisa eshte pyetja: ne qofte se e ke kaluar s’te nevojhitet hiç, ne qofte se nuk e ke kaluar s’te tregon gje, e ne qofte se je duke e kaluar, nuk eshte kjo analiza qe duhet bere se eshte teper heret per te pasur reagime te sistemi qe duken ne analize!
  Pra vetem shpenzoni paret kot!
  Plus asaj mundeni vertete me qene kovid + bile edhe me skaner + e mos me pas asnje levizje te imunoglobulinave qofshin te hershmeM) apo te vondhme G)!
  Pra mos harxhoni kot
  Plus asaj qe nuk kemi laboratorvreferenc ku kontrolohet laboratori!
  Pra vjedhje e hapur e qytetareve e veprim gati kriminale nf kete kohe ku depistimi me tampon pcr eshte nje mije here ma i nebojshme!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *