VIDEO/ Mori në telefon policinë se u tremb nga qeni, Roza Lati nxehet me pushuesen dhe e fyen

Roza Lati është përballur me një situatë të pakëndëshme ditën e sotme. Moderatorja teksa ka qënë duke pushuar në jug të vendit, së bashku me vëllain dhe qenin e saj, Sashën është përballur me ofendime nga një zonjë e cila i kërkonte që të largonte qenin e saj nga plazhi.

Roza e ka shpjeguar të gjithë situatën në disa story të publikuara në Instagram. Moderatorja duket tejet e indinjuar nga fjalët e zonjës te cilen e cilësoi si ‘Pitbull me 2 këmbë’.

Roza bën me dije se zonja e cila kishte frikë për jetën e fëmijëve që gjendeshin aty pranë, mori në telefon policinë dhe e gjithë kjo situatë ndikoi dhe në humorin e njerëzve që po pushonin në bregdet.

Eshtë momenti që duhet të përballemi me disa situata injorante. Ishim në plazh për qejfin tonë. Të gjithë fëmijët nga mosha 5, 6, 7, deri në 9 vjeç kanë loz me rradhë me Sashën, i kanë hedhur shishen në plazh për ta kapur.

Del një grua e vjetër, duhet të them plaka po po them grua e vjetër meqe jemi me kulturë. Ishte një thes hormonesh, la nam në mes të plazhit duke ulëritur kanë frikë fëmijët, nuk lejohet qeni, do thërras policinë, lidhe qenin.

Ndërkohë që të gjithë fëmijët po loznin me qenin. Pse duhet një grua e vjetër, të ngrje në këmbë plazhin? Mendoj se duhen sulmuar këto fenomene menopauze.

Dimë te themi se sapo u larguam nga plazhi. Unë ika me përshtypjet më të mira nga plazhi , po jo me përshtypjet më të mira nga pitbulli me 2 këmbë.- shprehet Roza Lati.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “VIDEO/ Mori në telefon policinë se u tremb nga qeni, Roza Lati nxehet me pushuesen dhe e fyen”

 1. Arbeni says:

  Ti nuk ke asnjë të drejtë të shqetësosh njerëzit që kanë bezdi nga qentë. Plazhi është për njerzit, jo për kafshët. Sa raste ka pasur që qentë kanë sulmuar fëmijë të vegjël, por edhe të moshuar. Ka shumë njerëz që e kanë bezdi edhe prekjen e qenëve dhe kjo është puna e tyre e cila duhet respektuar. Ti që do mbaje qenin, por lidhe që mos shqetësoj të tjerët që nuk duan.

 2. jeta says:

  Boll moj injorante
  Jashte shtetit nuk le njeri qenin te bredhe rrugeve pa litare dhe hundezen.
  Provoje njehere te mos i zbatosh e do shohesh.Atje ne kafene edhe ne ambjente te jashtme nuk e marrin qenin ne tavoline sic i marrin modernet injorante tane por i lidhin litarin ne nje vend larg tavolinave.
  Cfare mund te presesh nga Roza qe ushqehet me ato emisione bastarde ku reklamohet parakolpi dhe paskolpi
  Roza zbato rregullat qenin shtergoje ne shtepi dhe mos ofendo njerezit e ndershem

 3. Mondi Barcelona says:

  Nuk kame nerva te lexoj kete paçavure femer niveli i ujkiut te shijakut baxhelle femer niveli zero

 4. Mirush Dorda says:

  Zonja ose plaka ka shume te drejte.qeni pitbull eshte teper I rrezikshem kur nuk merr masa per ta lere te lire ne publik . Si lejohen femijet e plazhit te lozin me qenin por nese dikush rrezikohet pronari ose pronarja eshte fajtore.

 5. Adi says:

  ku ehste ketu kultura jote moj rrospije? shume njerez i kane frike qente dhe ata sduhet te jen ne plazh prane njerzve te tjere

 6. emilio says:

  Te hengert Sasha surratin e qelbet. Budallacke me keq se plaka qe te ka pjell.

 7. Loran says:

  Po ku jam msu katunaret me qen ato dun lop dele

  1. Moisi Golemi says:

   Duan edhe tët’ëm!!!

 8. David says:

  Me Injorante nuk me Kane zene syte ,Po ajo zonje ka shume te drejte , qeni duhet te rrije me te zotin dhe jo me femijet e plazhit .

 9. neri says:

  Ne Itali thone nje fjale “Ci arrivi anche tu” Pra , nje dite do te behesh plake edhe ti. Pa e kuptuar do te vije ajo dite dhe do te behesh pishman per fjalet ne lidhje me plaken dhe menopauzen. Me beso ty te ka filluar qe tani menopauza…..Vizitohu nje here se nuk i dihet. Se bipolare dihet qe je……Fyçkë !

 10. Zija says:

  Moj vajzë, po ti vërtetë qenke injorante, por edhe idiote dhe pa kulturë! Bëje provë në vendet e BE, Uk ose US e gjetkë lëre qenin pa litar dhe gojëz, dhe afroju njerëzve kalimtarë apo fëmijëve, duke I trembur, apo duke mos u kujdesur për qetësinë e tyre e shmangur frikësimin e tyre, dhe e sheh sa të shkon gjoba dhe dëmshpërblimi për të frikësuarin….qoftë edhe kur ai mund të stimulojë frikën e tij…e drejta I jepet personit te dëmtuar/frikësuar…nuk bëhet fjalë nëse larg qoftë qeni kafshon diku….ndaj moj vajzë e televizioneve, edukohu pak më shumë me kulturën dhe dijet e nevojshëme, para se te marrësh guximin të shkruash idiotsira në rrjetet sociale…vetëm sa ul pikët e tua në opinion dhe bëhesh subjekt I nëshkimit ligjor…

 11. Burgajeti says:

  Po moj pitbulle po,u shqetesove nga ajo pitbullja me dy kembe.Por ajo i kishte te dy kembet ne toke,ndersa ti i ke perpjete,gati per “mbeshtjellje prej pit bullit me dy kembes dhe nje nje gryke te gjate…

 12. Emma says:

  Qeni eshte kafshe qe vepron me instikt. Nuk mund ti besosh nje kafshe 100% aaq me teper qe ka shume njerez te cilet kane fobi apo vuajne nga alergjite nga qimet e kafsheve.
  Nese ndodh nje incident, i zoti/zonja e kafshes mban pergjegjesi totale.
  Qeni mbahet lidhur ne ambiente publike, te pakten ne Boten e civilizuar.
  Respekto te tjeret se nuk ta kane borxh.
  Zonja ka te drejte. Roza, rrite nje cije edhe masen e trurit!

 13. Eri says:

  Ne plazh me thonj dhe qerpike fallco.Kjo eshte klloune jo vajze me mend ne koke.

 14. Llastik edepsez says:

  Po tallet kjo me kto qe thot apo e ka me gjith men? Ka patur qen qe kan sulmuar te zotin , jo me te huajin! Goce mblidh mendjen.

 15. Gazi says:

  Rlatja: Injorante, rrugaçe në edukatë, dështake në gjithçka, zëmërligë, përfaqësuese e llumit mediatesk. Ji çfarë të duash me veten tënde, por të paktën informoju dhe respekto rregullat universalë për të mos turbulluar jetën e të tjerëve, sepse dhe ndjesia dhe instikti tënd njerëzor qënkërka nul.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *