Ish-sekretarja socialiste sulmon Besa Shahinin: S’mund te ikje pa lëshuar helmin e akrepit që ke në bark

Edlira Haxhiymeri, pedagoge dhe ish-sekretare organizative e PS-së, tashmë e afërt me LSI-në, ka sulmuar ish-ministren e Arsimit Besa Shahini, pas largimit.

“Ike. Të shkarkuan. Në një ditë të shënuar. Po ti e kapërdive me kafen zeher.

Po nuk na the si erdhe? Kush të pruri? Çfarë meritash kishe në fushën e arsimit? Sa e njihje mjedisin shqiptar? Po arsimin? Kishe ekspertizë në ndonjë prej niveleve të arsimit? Çfarë edukimi kishe ti vetë?

Çfarë te bënte ty më te zonjën se qindra vajza dhe djem të Shqipërisë dhe të Kosovës që shkelqejnë nëpër botë e nuk ju hap kush rrugën në atdhe?

Cfarë kontributi pate në politikën shqiptare qê të meritoje drejtimin e arsimit?

Ike. Bëre mirë që ike. Të kishe ikur edhe më psrë.

Le vetëm gjurmë negative në ‘mbretërimin’ tênd.

Do kujtohesh për mashtrimin me ‘paktin për univesitetin’ që mbeti vetëm në letër.

Do kujtohesh si ministrja që solli dhe mbrojti modelin e testit të Turit.

Do kujtohesh si ministrja e masakrës zgjedhore ne universitete.

Nuk mund të ikje edhe pa thagmën e fundit: formularin për të miturit.

Ik.

Po ti nuk mund te ikje pa lëshuar helmin e akrepit që ke në bark!

Nuk të pranuam pêr gegnishten tênde!!!!

Jo jo, mos u fsheh pas helmit të ‘racizmit kombëtar’. Nuk të pranuam për padijen, dashakeqësinê dhe lëpirjen tënde! Bëhu trimëreshë dhe pranoje se ishe kot aty ku ishe.

Sa për gegnishten, ktheja mbrapsht ustait që ta ka mësuar, nëse nuk është ndjesia jote.

Shqipëria e Kosova janë një. Gegnishtja dhe toskënishtja rrinë mirë pranë e pranë. Na bëjnê më të pasur e krenar ashtu sikurse dhe gjuha standarte.

Ismail Qemali, Hasan Prishtina, Gjergj Fishta, Mit’hat Frashêri, Ukshin Hoti, Rexhep Qosja, Idriz Ajeti, Ismail Kadareja, Dritëro Agolli, Arbêr Xhaferri e shumë tjerë na kanë mësuar këtë.

Ik. Të qoftë rruga e mbarë”, shkruan ajo.

REMOTE_ADDR:[]

57 komente në “Ish-sekretarja socialiste sulmon Besa Shahinin: S’mund te ikje pa lëshuar helmin e akrepit që ke në bark”

 1. Baliu says:

  Besa on the highway to hell.

  1. Ilirjan says:

   Besa kurdohere e mireseardhur ne Shtepine tende dhe tonen bashke ne Shqiperi. Qente(bushtrat) le te lehin thote populli…

  2. Shenjestra says:

   Kjo Edlira meriton fjalet e ofendimet me te medha qe permban fjalori shqip.Qenka nje femre e ndyre,pise dhe e shemtuar qe nuk i afrohet as te thonjet e kembes se BESA SHAHINIT.Besa sa qe ministre arsimi punoi shume mire dhe u largua me nder nga ai post.Por goja e qelbur e Edlira mutit eshte vertete e mbushur me mut qe ta haj e t’i beje mire.Qelbesir.Nuk mund te thuash nje fjale te mire per t’u nderuar edhe ti vete moj kurtve muti?

 2. Ti je nje bajge – vertete nje bajge. Jo vetem ti, por shume te tjere si ti. Degjo pak ti bajge: Besa Shahini, kjo vajze shqiptare nga Prishtina apo nuk e di se nga ku, erdhi thjeshte paster qetesisht, pak e drojtur, por e sigurte ne ato qe bente dhe thoshte, paçka se ne dialektin e bukur, te mrekullueshem, te dashur dardan.
  Pikerisht kete nuk e duronin bajgat si ti, feçke derrat si ti, nevojtoret si ti, kuçkat si ti , karakurvat si ti. Eeeeeej o bajga te ndyra!!!!! Besa Shahini dhe shume Besa te tjera, nuk jane si ju. Nuk jane bajga, nuk jane hale, nuk jane plehra, nuk jane hiena siç ju jeni
  Kur shoh qe ju nuk leni gje pa thene per Besen ju nuk flisni per ate personalisht por per dardanet ne pergjithesi, dhe e dini pse? Sepse nuk konkuroni dot me ta. Nuk keni nivelin e perafert intelektual me ta. Nuk keni karakterin perafersisht te afert me ta. Shkurt nuk keni asgje qe ata kane dhe per kete ju jeni inferiore, jeni dhe gjeloze. Bjeri kembes bajge. Ha veten bejga e bajgave. Ptu fare muti, fare karakurvash!

  1. Liri Gori says:

   Te lumte lumjani. Se shume me vrer paska qene kjo bajga

  2. Pyka says:

   Lumjani dashur…më duket se ke të drejtë….

  3. &&&& says:

   ah more lumjan, sa qejf kisha me pase ta kisha ba une komentin tand.
   te lumte. nuk e meriton kush kete koment ma shume se kjo edlira, qe gjitjcka mund te jete por jo e dlire.

  4. Atdheu says:

   Bravo Lumjani i lumes se madhe, ja ke thene shume bukur kesaj karakurve. Por kesaj nuk do ti beje pershtypje se nje kakakurve ska cipe . Edhe ju, Besa mos u merzisn. Ta dini se keta qe nxjerrin vrrer jane nje pakice. Shumica ju ka respektuar dhe do tju respektoj. Qendroni keshtu sic jeni dhe mos ndryshoni. Respekt.

  5. Redi says:

   Lumjani ajo krahina e juaj historikisht ajo krahine e juaj numeron 3 deshmore,ju ne kohen e luftës,i vidhet,grabitet,perdhunuat Dardanet e Kosoves,vetem ju nuk duhet te flisni per ket gje,besa e pabese mbesa e Ibush Kllokoqit apo shefit te Udb-se jugosllave,u katapultua nga sherbimi serb dhe mashat e tyre,si rezultat i tentatives se bashkvuajtesit te saj dardan baton molliqaj per ta shkaterruar Levizjen Pan’Shqiptare te Albin Kurtit,ajo kishte misjon nga baton stanishici haxhiu,ajo nuk ishte askushi per nga aftësitë e saj por,ishte dikushi per nga lidhjet me interlekutoret e sherbimit serb Bia baton haxhiu dhe ushtari i tij i bindur dardan molliqaj por dhe mbesa e Shefit te ish-Udb-se Ibush Kllokoqit,kshuqe ju lumjani me bashkëpunëtorët me te shumte te ish-udb-se mos ia fut si pela kaut

  6. Tirons says:

   Gjeloze?
   Shko mer klluf meso shqip. Katunar

 3. Himarioti says:

  Pavaresisht nga gafat dhe ” gabimet ” me dashje te Rames ti besh hosana Mones dhe Floririt eshte e pafaleshme per nje intelektuale te seres si Haxhiymeri !!!!
  Eshte njelloj qe per inat te vjerres te shkosh te flesh me rrugacin e fundit te katundit.
  Turp Haxhiymeri turp!
  E humbe dinjitetin dhe respektin me kete shryrje vrerri.
  Edhe une me shume se ti nuk kam qene dakort me keto zgjedhje te Rames.
  Jo per aresyen se kjo vajza apo ai djali jane nga Kosova por per sepse impakti kosovar i angazhimit te tyre ne qeverisjen e Shqiperise, per shume aresye ishte qe ne fillim deficitar, vecanerisht borxhli me potencialin intelektual te PS.
  Pavaresisht qellimit te Rames qe si ne shume raste te tjera ishte dhe eshte i pa baraspeshuar dhe egocentrik!

 4. Zylo says:

  Mos dhe kete ja the.Pse nuk fole me pare ndoshta ajo nuk do te kishte bere masaker ne shkolla dhe universitete.Kur bie poshte te gjithe te vene shkelmen ne fyt askush nuk te do.Ajo iku te shohim kete tjetren tani se PS e ka nderitur nje ministre me 5 dhe 6 pasi ajo vete nuk i pergenjeshtroi dhe tjetra vetem shqipen nuk dinte ta fliste se gjuhen e pare e kishte sllave.Koha do te tregoje

 5. Sfiduesi says:

  Asnjehere nuk ka qene deputete kjo zonja qe mbahet me te madh….

 6. Timi says:

  Kjo zonja qenka komplet debile. Se kush ishte e çfarë ka kryer etj etj i ka aty informatat. Duhet vetëm të kërkonte.

 7. Marie says:

  Je nje ndyresire.mr dhume ne radhet e lesh e lise,nje neperke helmuse me emrin Edlira Haxhiymeri..ja cfare deputetesh kemi pasur ne kuvend! O milet kujdes kur te jepni voten,kurre LSI se,jane gjarprinj me helm!

 8. Zhgenjim total says:

  Nga e paska hetuar kjo, se shqiptarja e Kosoves Besa Shani, paska pasur helm akrepi ne bark?
  Dhe jo vetem kaq, por paska qene ne gjendje te kuptonte dhe se; Shqiptarja e Kosoves Besa Shahini, nuk mund te ikte pa leshuar helmin e akrepit qe ka ne bark.
  Kur e dije ti, pse nuk e the qysh diten e pare kur u emerua qe te ruheshim nga helmi i akrepit qe kishte ne bark, kjo zonje shqiptare nga Kosova martire.
  Pastaj ti e paske ditur se kish dhe shume te tjera me te ditura se kjo ne fushen e arsimit.
  Pra nuk paska qene e specializuar e terrci everci e nuk paska shkelqyer andej, e nuk paska bere doktorate kendej.
  Dhe ministria Zonja Olta Xhacka qe po drejton Ministrine e Mbrojtjes me kopetence, nuk eshte se ka mbaruar disa akademi ustarake, por i ka dale zot detyres me kopetence, zonja Edlira.
  Se mos i versulesh dhe kesaj nje dite, sic po i hedh helm ti Besa Shahinit si nje grumbull akrepash.
  E duke perdorur ato shprehje qe ke perdorur, duket sikur po paralajmeron te gjithe shqiptaret e Kosoves.
  Ashtu sic ke shkruar, duket sikur e ke trurin te zaptuar nga grerezat, pasi nuk kam pare kurre nje shqiptar, sidomos femer, ti versulet ashtu shqiptares se tij, qe akoma e kane trupin me plaget e luftes.
  Meso njeher se ka dhe qeveri teknike dhe politike bashke, qe bejne te teren.
  Qofsh ti qe

  1. Lili says:

   Eshte nisur nga vetja !

 9. Tr says:

  PERSE DUHESHE GJITHE KY MLLEF NGA KJO PACAVURE PEDAGOGE E LSI. SI LLAHINKA PRIMITIVE TE FSHATIT???!! 🤔🙄

 10. Ladi says:

  Sa qelb dhe helm kane ne shpirt keta njerez, madje femer!!

 11. Ladi says:

  Ja si shkruajne baxhellat e LSI. Te jesh e sigurte Edlir Baxhella se vetem e larteson zonjen Besa me menyren si shprehesh. Je pikerisht pasqyre e LSI.

 12. fteri says:

  fteri
  Fjala e ndihmoi njerun të dalë nga bota e kafshëve,është mrekulli , por si duket disa komentues për arsye politike e nga më të ndryshmet , gjerë te tradhëtia ,mbeten kafshë tropikale ,këndej e andaj kufirit shqipëri -kosovë.

  Duke ofenduar Besa Shahinin ,ose Gent Cakajn ose EDI RAMËN i vënë mina themeleve për bashkimin e kombit ,na shtojnë plagët e pa thara të serbit në kosovë dhe të monarko -fashistve grek drejt ,gjymtymit trojeve shqiptare .

  Besa Shahini nuk ishte vetëm ministrja e arsimit të shqiprisë ,por ishte misinare e paqës dhe bashkimit të kulturës midis kosovës dhe shqiprisë dy popuj të një gjaku e të një rrace ,të një gjuhe të një kombi.

  Bashkimi i drejtë i gjuhës duhet të lartësoi kulturën e kombit.Fjala e mirë të gëzon të ngre shpirtërisht Besa Shahini dhe ministi Jashtëm në detyrë Genc Caka , me shërbimin e tyre fisnik në shqipri e bashkojnë kombin e ndarë për 100 vjet ,e ndritin e nxjerrin nga errësira e armiqësisë vllavrasëse – Serbo-greke .Puna tyre në shqipri e zbukurojnë njohjen e mëtejshme të dialekteve ,i japin përpara vllazrimit ,shtojnë miqësinë kosovë – shqipëri ,lulëzojnë mardhanjet.

  Dhe pikrisht këtë qëllim të bashkimit të gjuhës ,të kulturës të vllazrimit të bashkimit ndoqi kryeministri më qytetar e vizionar që kemi patur ndonjëherë në këto 30 vjet të fundit,kreministri vizionar i cili nxori modele të mbeldhje të përbashkëta Qevrishë ,por edhe me emrimit të ministrave kosovar në qeverinë e shqiprisë,jan me rëndësi bashkëpunimi e afrimi ,mbetet modeli pozitiv që frymëzojnë ndjenja të thella dashurie e respekti për dy popujt vllezër të një gjaku ,të një gjuhe,të një kombi të një teritori ,që armiqët e saj i ndanë si me thikë mbi 100 vjet popullin shqiptarë .

  EDI RAMA ËSHTË KRYEMINISTRI DHE ATDHETARI I RILINDJES SOCIALISTE QË -PAS 100 VJETËSH BASHKOI DY QEVERITË KOSOVË SHQIPËRI DUKE SHPALOSUR ËNDRRËN E TË PARVE TANË -BASHKIMIN E DY POPJVE.
  Ministrja SHAHINI ,BËRI AFRIMIN DHE NJËSIMIN E DIALEKTIT GJUHËS KOSOVËS ME NJËSIMIN E GJUHËS SONË KOMBËTARE,KJO ËSHTË PËR TU PËRGËZUAR .

  Të bashkuarit e dialekteve nëpërmjet bashkëpunimit kulturor shqipëri -kosovë është fisnikri e Edi Ramës.

  Prandaj ,NDALNI SULMIN ju armiq -KARAXHIXH PD-së ,KOBURE MUNIKËS LSI !
  I ngjani thundrakve veshgjatë,ofezat që bëni ju çojnë ujë në mullirin e armiku kombit.

  Pranda shikoni sa frymëzues e largëpamse është ideja dhe dëshira e vajzës nderuar nga kosova Z. Besa SHAHINI se AKTUALISHTË , Shqiprisë i duhet dhe një mandat qeverisje të RILINDJES SË PS-së dhe Edi Ramës…

 13. 19 says:

  Mos u futsh ne goje te kurvave se ca nuk degjon nga karakurvat aq me shume te lsi.

 14. fteri says:

  fteri
  Fjala e ndihmoi njerun të dalë nga bota e kafshëve,është mrekulli , por si duket disa komentues për arsye politike e nga më të ndryshmet , gjerë te tradhëtia ,mbeten kafshë tropikale ,këndej e andaj kufirit shqipëri -kosovë.

  Duke ofenduar Besa Shahinin ,ose Gent Cakajn ose EDI RAMËN i vënë mina themeleve për bashkimin e kombit ,na shtojnë plagët e pa thara të serbit në kosovë dhe të monarko -fashistve grek drejt ,gjymtymit trojeve shqiptare .

  Besa Shahini nuk ishte vetëm ministrja e arsimit të shqiprisë ,por ishte misionare e paqës dhe bashkimit të kulturës midis kosovës dhe shqiprisë dy popuj të një gjaku e të një rrace ,të një gjuhe të një kombi.

  Bashkimi i drejtë i gjuhës duhet të lartësoi kulturën e kombit.Fjala e mirë të gëzon të ngre shpirtërisht Besa Shahini dhe ministi Jashtëm në detyrë Genc Caka , me shërbimin e tyre fisnik në shqipri e bashkojnë kombin e ndarë për 100 vjet ,e ndritin e nxjerrin nga errësira e armiqësisë vllavrasëse – Serbo-greke .Puna tyre në shqipëri e zbukurojnë njohjen e mëtejshme të dialekteve ,i japin përpara vllazrimit ,shtojnë miqësinë kosovë – shqipëri ,lulëzojnë mardhanjet.

  Dhe pikrisht këtë qëllim të bashkimit të gjuhës ,të kulturës të vllazrimit të bashkimit ndoqi kryeministri më qytetar e vizionar që kemi patur ndonjëherë në këto 30 vjet të fundit,kryeministri më vizionar i cili nxori modele të bashkëpunimit ,mbeldhje të përbashkëta Qevrishë ,por edhe me emrimit të ministrave kosovar në qeverinë e shqiprisë,jan me rëndësi bashkëpunimi e afrimi ,kjo mbetet modeli më pozitiv që frymëzojnë ndjenja të thella dashurie e respekti për dy popujt vllezër të një gjaku ,të një gjuhe,të një kombi të një teritori ,që armiqët e saj i ndanë si me thikë mbi 100 vjet popullin shqiptarë .

  EDI RAMA ËSHTË KRYEMINISTRI DHE ATDHETARI I RILINDJES SOCIALISTE QË -PAS 100 VJETËSH BASHKOI DY QEVERITË KOSOVË SHQIPËRI DUKE SHPALOSUR ËNDRRËN E TË PARVE TANË -BASHKIMIN E DY POPJVE.
  Ministrja SHAHINI ,BËRI AFRIMIN DHE NJËSIMIN E DIALEKTIT GJUHËS KOSOVËS ME NJËSIMIN E GJUHËS SONË KOMBËTARE,KJO ËSHTË PËR TU PËRGËZUAR .

  Të bashkuarit e dialekteve nëpërmjet bashkëpunimit kulturor shqipëri -kosovë është fisnikri e Edi Ramës.

  Prandaj ,NDALNI SULMIN ju armiq -KARAXHIXH PD-së ,KOBURE MUNIKËS LSI !
  I ngjani thundrakve veshgjatë,ofezat që bëni ju çojnë ujë në mullirin e armiku kombit.

  Pranda shikoni sa frymëzues e largëpamse është ideja dhe dëshira e vajzës nderuar nga kosova Z. Besa SHAHINI se AKTUALISHTË , Shqiprisë i duhet dhe një mandat qeverisje të RILINDJES SË PS-së dhe Edi Ramës…

 15. Dash Pacja says:

  Mos ja vini re! Prurjet Demokratike ne Shqiperi kane qene te tilla sa qe nuk ngjallin asnje cudi. Duke filluar qe nga sociopati Sali qe zbriti ma carpe te grisura qe deri sa mbaroi arsimimn era e qelbur e kembeve te palara si dhe zhardhoku i thembrave te kembeve nuk mungon asnjehere dhe deri tek idioti Flamur Noka u bene me para dhe vila. Prandaj edhe kjo mender deputete ka te drejte t’a gjykoje Besen e ndershme qe t’i kete hyre ne pjese dhe i ka mare asaj nje te nje pozicion shteteror qe me pas si gjithe te tjeret ajo, ish sekretarja, te perfitonte para dhe mall ne kurriz te popullit tone debil.

 16. qytetari says:

  Kjo buce e terbuar ,qe leh dhe kafshon si qen rrugesh,na qenka pedagoge universiteti!!!
  Besa u perpoq te ish ministre arsimi,por cilit arsim?
  Kur ne katedrat e universitetit,lehin e sokellijne pa rreshtur,katundaret injorant dhe te ligj,si mut-muti(mark,marku)gjekmarkaj,faxhi-ymeraj etj pa fund.
  Dhe Rama,pa u trazuar qendron si kryeminister i ketij ´´arsimi´´qe shperndahet nga universiteti shndrruar ne zoopark.

 17. Agim says:

  Besa Shahini, mos e prish gjakun fare nga keto plehra gra qe nxjerrin nga goja vetem helm. Keto jane fundi i koshit te plehrave qe dekompozohen cdo dite. Respekt Besa per mbi te gjitha qe pate kurajon te vish te sherbesh ne kombin tend, per atdhetaret e tu me deshire dhe pasion per te bere dicka ashtu si ti mund ta beje ti. Te falenderojme dhe respekt!

 18. ARBEN says:

  LIMJANI I LUMES MADHE, TE LUMTE DORA,ZEMRA,LLOGJIKA PER ATO QE KE SHKRUAJTUR. TA PIFSHA DOLLIN ME FUND SE BASH MA KE KEQUR. BESA SHAHINI ESHTE ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️.

 19. Vlora says:

  Mua me duket ky shkrimi i Haxhiymerit i mbushur plot me helm akrepi.

 20. Ed says:

  CFARE DO QE TE THUASH TI PO JE ME. LSI JE PA MORAL SI KRYETARI DHE KRYEKARKA E PERTISE TENDE

 21. Pato says:

  Besa para se te behej ministre ka qene zevendes ministre e arsimit dhe ka nje edukim perendimore. Ka nje kulture pune Amerikane Veriore dhe nje edukate qe shokoi shume ambientet e elites se Tiranes dembele, llafazane dhe hipokrite. Meqe nuk mund ta sulmonin per punen qe bente dhe per dinjitetin personal e sulmuan per gjuhen dialektore me fodullekun e tyre idiotesk. Per partine socialiste eshte nje humbje shume cilesore.

  Do mbahet mende si ministria qe nuk mblodhi miq e farefis ne ministri, e pa korruptueshme dhe nje edukate e artikulim mbreselenes te problemeve. Pa arrogance, pa vese dhe nuk ra ne nivelin mizerabel te komunikimit dhe debatit politik ne Shqiperi.

 22. Zigur Qarri says:

  Besa, qente le te lehin, ti vazhdo rrugen e nisur ne sherbim te shqiptareve kudo qe ndodhen.

 23. Suka says:

  Moj plehra hajdude,c’ke qe I versulesh,Shahinit qe sja arrine as te gishti i kembes saj,drejtohu Rames per emrimin e saje,pse krijoni ndasira ne mes shqiptarve?.

 24. Labi says:

  Te pakten ajo ka miresine, fisnikerine dhe edukaten qe u mungon bushtrave si ty.

 25. Gazi says:

  Turp dhe faqe e zezë për një intelektuale, për një mësimdhënëse, apo Prof., turp dhe faqe e zezë për një femër, që i drejtohet një intelektualeje, gruaje, femre, zonje me mllefin e rrugaçes dhe mallkimet e shtrigave. Haxhiymeri!: Ligësia dhe mendjeshkurtësia juaj zbuloi vetëm një nga anët tuaja të errëta, duke I bëre dëm vetes, por dhe figurës së intelektualit shqiptar dhe gruas shqiptare. Mos pastë fatin të edukohet student prej teje!

 26. Predatori says:

  Znj.Shahini mund edhe të ketë bërë gabime gjatë drejtimit të ministrisë së Arsimit. Këtë duhet ta thonë ekspertët e fushës dhe jo gjithollogët e internetit, por Besa Shahini nuk e meriton këtë lloj përbuzje nga disa njerëz të frustuar dhe palaço cirku. Për aq kohë sa drejtoi Besa Shahini nuk u përgojua një herë për emërime nepotike dhe për afera korruptive. Fal Besa Shahinit sot janë shporrur Dhori Kule dhe Mynxyr Koni të cilët për më shumë se 20 vjet i kishin marrë frymën sistemit arsimor.
  Faleminderit për aq sa bëre për atdheun znj.Besa Shahini.

 27. Lik says:

  Si mundet nje nene,moter,grua.. femer gjoja e arsimuar te flase me nje mllef dhe dashakeqesi te tille!
  Kush e di ç’heqin ato qe ka afer.

 28. S- New York says:

  Nje nga cilesite e antarit ose antares se PD-se dhe LSI-se qe te marresh funksion ose te behesh deputet eshte kush cirret,shane dhe ofendon me shume.Sic duket kjo ka fillu te kandidoje.

 29. De GOL (ose Gol..de) says:

  E degjova mbreme tek Topi Besa Shahinin. Shume e kulturuar, shume e edukuar, shume e pergatitur..Duhet te shqetesohemi qe ikin nga drejtimi i ketij vendi figura te tilla dinjitoze.Nuk ja fali qe nuk ka REZISTUAR

 30. Mario says:

  Kto jane Kurvat me emrin Opozite ne Shqiperi.Foli Mona perpara per Besen dhe flasin te gjithe Servilet e Opozites kundra nje vajze te thjeshte dhe te edukuar nga Dardania e vuajtur dhe e shtypur prej me se 100 vjetesh nga Kriminelet Serbe por qe kurre nuk e shiten vendin Ame,Nenen Shqiperi.Besa punoi me dashuri dhe pasion per Nanen Shqiperi,kush se kuptoji dhe e sulmojne jane ata qe jane Supermiljoner si Cifti Meta dhe Fundrrimat e PD si Sala dhe Lulet me Kompani.Opozita Shqiptare mban ne krye njerez si Luli qe ska lene Ushtar te UCK pa spiunuar.Kjo eshte kulmi i hipokrizise ne Shqiperi,Luli qe ka spiunuar Rramushin rrine bashke se bashku me Salen dhe Liken,kurse per njerez te mire si Besa apo djali tjeter Ministri i jashtem ,kto funderrina nuk lene fjale pa thene.O zot sa i bute je qe spo ben asgje kundra ketyre Maskarenjeve.Rrespekte ZJ Besa per ate qe bere per Shqiperine.Do mbahesh mend si Ministrja me e Paster perMoral dhe Pasterti ne te gjithe keto kohe Demokracie.

 31. Kozmo says:

  TURP TURP TURP, PER KATEGORIE E KESAJ PEDAGOGE, QE CFRYU GJITHE HELMIN E SAJ. TREGOI, QE ESHTE NJE NJERI SHUME E ULET PA VLERAT E VERTETE TE NJE “PEDAGOGE”.
  SI JANE KATANDISUR KETA NJEREZ. SI MOS ME KEQ.

 32. Burreli says:

  Besa është e jona e Kosovës e e gjithë Shqiptarisë.

 33. Loku says:

  Po te jesh me LSI duhet ai fjalor.
  Korit te banaliteteve Mones Vasilit Manjanit Gjoshes Brahimllarit Kopacit
  Malajt e tej i qenka bashkuar eshe pedagogia Haxhiymeri.
  Turp e mjerim intelektual per kete force politike.

 34. DIAMANTI says:

  LUMJANI I LUMES MADHE, nuk i heq asnjë presje komentit tënd.

 35. Adi says:

  Besa eshte nje femer e edukuar shume mire, e shkolluar ne Kanada dhe me pervoje per lakmi.
  Ne duhet te respektojme vlerat dhe te mos perbaltim ato, sepse duke u sjellur keshtu jemi mbetur me te prapambdturit ne Evrope , te mos themi bajga e Evropes!
  Keshtu eshte kur e perbuze vleren dhe mbron antivlerat!

 36. Frederika-mesuese ne pension says:

  Lereni cfar pellet kjo lopa.
  Te gjith shqiptaret gjithnje kane fole fjalet me te mira per BESA SHAHININ, ne te gjiytha aspektet.
  Te gjitha fjalet e mira, vleresimet per punen, sjelljet e saj tamam nje intelektuale me koken plot. Nuk gje nje njeri te flasi keq per te pervec baxhellave te LSI.
  Zoti i kishte dhene Beses te gjitha te mirat e Botes, dhe te gjitha keto virtute te larta Zoti i kishte mveshe me ate pamjen hyjnore qe rrezatonte vec bukuri e miresi.
  Besa e mire, besa punetore e palodhur, Besa e afte, Besa trime, Besa e bukur si hylli i Drites natyrisht qe u bente hije ketyre rrugaceve dhe neperkave qe nuk dijne te bejne tjeter vec te hedhin helm.
  Besa te duam shume e shume, mos e caj koken per keto plehra, shih ka dy dite qe te gjith shqiptaret e mire flasin me superlativa per Ty.
  Do mbetesh ne Histori. Brezat qe do vijne do mesojne se si nje bije e Kosoves, e mire shkolluar ne Parendim erdhi dhe kontribuoi si Ministre ne Shqiperine e saj.
  Pac fat e te gjitha te mirat.
  Faleminderit moj bije.

 37. Lumjani i helmuar says:

  Lumjan qetesohu or burr i dheut.Lere mbrojtjen e dardaneve se skane nevoje per ty.Je jo vetem ordiner por dhe antishqiptar.Besa Shahinit do i vinte turp ta mbroje ti .

 38. PO , PO says:

  Keshtu si Edlira Haxhymeri jane te gjitha femrat politikane te opozites . Ato kane Moniken e pa cipe per model , qe e imitojne e ndjekin hap pas hapi . Gjethicka negative , te ndyre e te urryerqe gelon ne shpirtin e tyre prej arrivistesh , perpiqen t`ia veshin kundershtarit ! Zonja Besa Shahini ishte nje vajze e paster shqiptare , e perkushtuar per detyren ngarkuar , e denje per ta admiruar dhe per tu krenuar me te e per ta mirepritur me respekt ne cdo kohe . Ishte vertet nje zgjedhje e duhur nga Edi Rama .

 39. Klevisa says:

  Kolerat si Edlira Haxhiymeri dhe pse haku i zotit i kerkuar nga masa popullore, e ka denuar dhe do ta denoje me rende ne drejtim te shendetit. Kjo kellire shquhet per pasuri qe as vete nuk di ta justifikoje, per inat te sime vjerre, kjo do bashkoje parate me moniken, per ti transaksionuar me nga nji sherbetoret e mones jashte per te humbur gjurmet. Zoti e lajmeroj per ta mare, po si duket do ta lejoje te jetoje si çapaçule me krahasimin qe ku u pasurua dhe ku lef tani. Kush se njeh kete plere , qe tani çapaçup rruges po lan gjynahet e gjynafqareve.

 40. Shenjestra says:

  Kjo Edlira meriton fjalet e ofendimet me te medha qe permban fjalori shqip.Qenka nje femre e ndyre,pise dhe e shemtuar qe nuk i afrohet as te thonjet e kembes se BESA SHAHINIT.Besa sa qe ministre arsimi punoi shume mire dhe u largua me nder nga ai post.Por goja e qelbur e Edlira mutit eshte vertete e mbushur me mut qe ta haj e t’i beje mire.Qelbesir.Nuk mund te thuash nje fjale te mire per t’u nderuar edhe ti vete moj kurtve muti?

 41. Ana says:

  Turp Edlira! I foluri yt ne dukje i qete qenka nje maske qe e perdor per te fshehur ligesine tende.
  E di qe ke mbaruar studimete larta te Filologjiku. Aty kam mbaruar ehde une, pas teje kam qene.
  Nje gje po te them: Sa here qe permendni pyetjen e Turit, tregon qe ju nuk e njihni fare kurrikulen e arsimit parauniversitar. Atehere ne nje situate te tille, ben mire te heshtes sesa te thuash budallalleqe.
  Fakti qe shkruan nuk do te thote se nxjerr “xhevaire ” nga goja dhe mendja jote.
  Sa poshte paske rene! Dikur ta vleresoja qetesine me te cilen komunikonit. Ndersa sot te meshiroj per fjalet qe leshon.
  Sa poshte paske rene, e mjera Edlire!

 42. 0sumi says:

  A ka.mundesi ndonjeri nga komentuesit te me thote se cfare nenkuptojme me fjaken “thagme” te kesaj socialisto-lesheistes qe i eshte kundervene asaj shqiptares nga Kosova?!!!!!!….
  Meqenese ja nxiu biografine Beses me emrin e bukur shqiptar “BESE”.

 43. Gjak Ariani says:

  Moj Edlira, moj buce, te njoh ty vellain tend familjen tende te korruptuar! Familje Koke e Kembe e korruptuar! Moj kurve e pa vlere! Mbylle ate hale se te njohim sa e afte je!!!! Ndyresire!!! Familje e ndyre!!!! As te thembra nuk I vjen Ministres Kosovare, si per zgjuarsi, ndershmeri e dinjitet! Ptu fare e ndyre!!!

 44. Ish votuesi demokrat. says:

  I entuziasmuar nga te gjitha komentet dhe kjo per aresye se mungojne shqiptaret naive dhe shqiptaret greqishtfoles qe mora vesh jane ne nje mbledhje me Janullatosin Keshtu ju pafsha ne komente bashkatdhetare.

 45. tony says:

  Kush te mēsojė ty mok kurve e felliqur të hedhesh balte mbi nje femėr qē punoi me ndergjegje dhe nuk u ankua nje here turp shumė turp pėr ate fjalor tė ndyre siç duket pasquron veten seçfar plerē karakurve je , apo tē nderseu mona , por nuk ke faj deri sa kryetarja jote flet me kete gjuhe dhe heq këpucet dhe …. ne parlamet nuk çfar pret tjeter
  TURP SHUME TURP

 46. hasani says:

  Plehrat e lesh e lise nuk e mbyllin halene, por vazhdojne ta ndotin kete mjedis, ku vetem lesh e lija nuk ka e nuk do te kete vend, qelbesirat.

 47. Shoberti says:

  E keni pare rruges haxhiymerin, sikur ka pire ball kazani. Kjo perpara se te flase per besen, duhet te laje ate hale goje dhe duhet te debilohet se nuk dallohet eshte burre apo grua. Ne qe e kemi ne lagje, na duket si ato vullnetaret e hekurudhes te viteve 74/76, apo s’mban dhe nji kapele ku mbulon surratin e shpifur prej transvetiti. Ik moj qelbesire lahu e rruaju se na qelbe pallatin. Me plera si ju, nuk ju mer ne konsiderate njeri per ç’far flisni. Plere, debilohu o zhulse.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *