“Ne të vrasim kudo ku të jesh”, Artan Hoxha zbardh mesazhin e atentatit ndaj Preng Gjinit: Hamasi po lan hesapet… ne do të mbledhim kufomat

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar në studion e Abc News u shpreh se ngjarja e sotme, atentati ndaj Preng Gjinit te “Vasil Shanto” është kronikë e paralajmëruar, pasi hakmarrja e dy fiseve e nisur prej vitesh vijon që të lërë kufoma.

Hoxha sqaroi se pikënisja dhe zanafilla e hakmarrjes mes dy fiseve ka nisur nga prishja e pazareve të drogës.

Është historia e disa atentateve në Shqipëri dhe jashtë saj, kryesisht në Mirditë, ku përfshihet ai me snajper ku u ekzekutua Kastriot Reçi.

Kjo është seria e radhës e një seriali. Brenda këtij harku është vrasja e ish-drejtorit të OSHEE-së, më pas e Armando Gjinit, dhe nga krahu tjetër është vrarë Gaspër Reci në Romë dhe Kastriot Reçi pronar i medias në Lezhë dhe ajo ngjarje bëri shumë bujë.

Është kronikë e një ngjarje të paralajmëruar. Pse e kanë vendosur ta bëjnë aty? Për shumë arsye, mesazhi që duhan të përcojnë, “se ne të vrasim kudo që të jesh”. 

Kemi të bëjmë me një seri vrasjesh që kanë ndodhur në Belgjikë, Romë, Rrëshen, Tiranë. Duket sikur Hamasi është duke qëruar hesapet. 

Kemi të bëjmë me dy fise, dy familje të mëdha të cilat janë futur në një konflikt që e di e gjithë dynjaja dhe ne mbledhim kufomat. Kreshnik Gjini është vrarë në Belgjikë, Armando Gjini në Rrëshen, Kastriot Reçi u godit me snajper, Gaspër Reçi në Romë. 

Zanafilla ka qenë për prishje interesash për trafikun e lëndëve narkotike. Asnjë nga vrasjet e ndodhura në Belgjikë, Romë apo Rrëshen nuk është zbardhur. 

Fakti që jemi para fushatës nuk e favorizon zbulimin e ngjarjes, pasi policia ngarkohet me ngjarje të tjera”- tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në ““Ne të vrasim kudo ku të jesh”, Artan Hoxha zbardh mesazhin e atentatit ndaj Preng Gjinit: Hamasi po lan hesapet… ne do të mbledhim kufomat”

 1. tourkalvanos.... says:

  Allah uakbar…..keta jane arabet shqipfoles.

  1. Anadollakuorthidhjaks300evro says:

   O anadollak orthodhjaks i vehte-shpallur “helen”! Te dy fiset jane te krishter dhe te bardhe si bora .. ke pasqyre ti o giftos?

  2. Bel says:

   Preng gjini ate duket Arab ty o evgjit, po Nejse ti kujtoni se te Gjith Jane efjiptian e Arab si greket.

  3. Miti says:

   Idiot, jane 2 fise katolike!

 2. Martin says:

  Na cate trapin me kte bolen.. ky ben si pithseme kot ato qe di ter dynjaja i di dhe ky.. loqe mashkull

 3. Aristidh Gjini (grek safi) says:

  Turkalvane, nqs Greqia ka shume palla si puna jote, ky nuk eshte faji i baballareve, qe e lane faren ne toke shterpe.

 4. Flm says:

  Agapi mu.
  Mos e dhi muhabetin tani. Sjane arabe shqipfoles. Jane te gjithe katolike.

 5. Safiu says:

  O manall qe do te besh sensacion jane nga mirdita jane katolik

 6. Grekofagos says:

  Malaka grekofon, jane katolike ata qe vriten mes njeri tjetrit ne kete mesele. Jane si ata kretanet qe jetojne me vendeta. Katalaves putana? Trurin e ke dyst se te la mitera ne mes te mutit e u bere greko-evgjit. Ante gamisou twra palio vroma kai vale ta klamata stin asfalia na me vrune. Pisoglenti grekofon.
  Moderator perse nuk e postove komentin tim te meparshem?

 7. Grekogiftos says:

  Malaka grekofon, jane katolike ata qe vriten mes njeri tjetrit ne kete mesele. Jane si ata kretanet qe jetojne me vendeta. Katalaves putana? Trurin e ke dyst se te la mitera ne mes te mutit e u bere greko-evgjit. Ante gamisou twra palio vroma kai vale ta klamata stin asfalia na me vrune. Pisoglenti grekofon.
  Moderator perse nuk e postove komentin tim te meparshem?

 8. Mondi Barcelona says:

  O Artan je bere lolo per pak show bene si gjithollog,
  Po ja kalon dhe A Bushatit dhe Tos Lubonjes
  Kush ka borxhe per te lare dhe ne amerike te veje, do ti laje

  1. the best says:

   ahahaha fiks Mondo
   shume gjithologe ka Shqiperia….
   shqiptareve u pelqen qe ta hane kafshaten me te madhe se ckane koken….dhe u ze fytin

   si sorra me delen e kokrren e ullirit, qejfi ua ka por bytha sua mban e u ngec
   njeriu vuan pasojat e zgjedhjeve qe ben

 9. Futja kot says:

  Duket qe je koqe koke e kembe.Jane te gjithe kryqali si ty “O KARI LALES”.

 10. Maloku says:

  Duke qenë se në një nga atentatet a disa viteve përpara kam patur dijeni të dorës së parë, dhe pastaj kam pare Hoxhën duke e komentuar në televizor, ju them me përgjegjësinë me të madhe që flet komplet broçkulla.

 11. Black Jack says:

  Po ky sumcja , nga I di te gjitha keto muhabete . Merreni e krefeni ket bythqir lulishtesh qe bon kaq siguri be informative. I dika t’tgjitha ky . Krefeni

 12. Tani says:

  Edhe ti ndyresire greke që flet me një urrejtje të madhe ndaj Shqiptarëve pse nuk e tregon veten se kush je por fshihesh mbas një kompjuteri nqs nuk të pëlqejnë Shqiptarët mos i fut tek faqet Shqiptare rri me grekët tuaj edhe mos e kerruaj me turkoalvanos siç na quan ti

 13. Proseku says:

  O z, Hoxha! Qe kujton se i din te gjitha! Ne historin e Mirdites jan te perfshire 4 fise, drejtori i elektrikut me Gjinin qe u vra kot ne Bruksel jan nip e daj pra ketu kemi me dy fise, dy vellezerit Tonin dhe Preng Gjini jan nje fis pra jan vellezer, dhe fisi Reçi ose “FILI” jan nje fis tjeter pra behen 4 fise.

 14. 19 says:

  O tano shume po i jep gojes ti .njeri tjetrin po vrasin .Amerika e bente me plan ne vitet e shkuara qe te vrisnin bandat njeri tjetrin .asnje te pafajshem skam degjuar te vritet kot ok .je bo si hero sikur ca po thua ose di ndonje gje qe se din te tjeret.ik o kungull pa fare .

 15. bamja says:

  ore po pse ngjajne si lopçare keta gazetaret tane? Kudo ne bote gazetari ka fytyre intelektuali kurse te ne duken sikur sa kane mbledhur dhite ne stalle

  1. Edlira says:

   Hahahah…bamje me shkrive me lot!!!😂😂😂👏

 16. Shqiptar says:

  Ky nuk eshte konflikt midis dy fisesh. Ky eshte konflikt midis popullit dhe shtetit te kapur keqas nga mafia.

 17. Vari Janullen! says:

  Ashtu si 41 bis, duhet edhe nje nderhyrje e forte ndaj gjakmarrjes.
  Sekuestrime totale te pasurise dhe politika internimi, ku familjet mafjoze te mbahen ne zona me kontroll te larte policor dhe levizjet e tyre te behen me leje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *