Përdorimi politik i fatkeqësisë tejkalon çdo imagjinatë, Grida Duma: Manjola Cakoni ka tentuar vetëvrasjen

Anëtarja e Partisë Demokratike, Grida Duma, duke folur për rastin e Manjola Cakonit, është shprehur se kjo e fundit ka tentuar vetëvrasjen. Këtë deklaratë znj. Duma e bëri në studion e emisionit “Ilva Now”.

“Unë jam gjithmonë një partizane e politikës së problemeve të përditshme. Kemi vuajtur në historinë e tranzicionit nga deliri i madh. Shqipëria vuan nga problemet e vogla.

Unë kam pasur kontakte me familjarë të znj. Cakoni ditën pasi ajo doli në intervistë. Ajo tha: Ne jemi të strehuar në një zonë të ZallHerrit, pra kam ardhur nga Thumana këtu. Kam humbur bashkëshortin dhe vajzën, jetoj me djalin 11-vjeçar dhe kam të ardhura 190 mijë lekë të vjetra.

Kjo familje mori vëmendje, sepse fëmijët shkuan takuan dy futbollistë të mëdhenj, panë kryeministrin tek shtrati i spitalit.

Ne na vjen njoftimi që Manjola ka shkuar në spital në QSUT, sepse ka qenë në rrezik për jetën, sepse ka tentuar vetëvrasjen.

Recetat e tregojnë se është helmimi, vëllai thotë qe ka marrë të gjithë antibiotikët që ka pasur në shtëpi. Ajo këtë gjë, po të kishte kujdes të vërtetë psikologjik,. ajo e thotë në intervistë: që unë në raste se do dija, që bashkëshorti dhe fëmija më ka vdekur, unë do të kisha hequr tubat.

Ajo ka dhënë intervistën në 3 shtator, dhe pasditen e kësaj dite ka rrezikuar jetën me koshiencën e vet” , tha Duma.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Përdorimi politik i fatkeqësisë tejkalon çdo imagjinatë, Grida Duma: Manjola Cakoni ka tentuar vetëvrasjen”

 1. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. says:

  Ne Shqiperi ndodhin tre herë më shumë vetevrasje se vrasje,qe kur ka ardhur ne pushttet “rilindja”!
  Edvin D’Rama eshte antishqiptari më i madh i te gjitha kohrave.Dëmi qe ai i ka shkaktuar Shtetit dhe Kombit shqiptare,
  eshte më i madh se dëmi qe i kan shkaktuar te gjith armiqt e marrë sëbashku,qe nga koha e pushtimit rromak.
  E para Partia,pastaj Shqiperia,ka thene karizmatiku Taulant Balla,frymezuar nga idelogjia Ramiane,qe pasuron Karlo Bolinot,
  nderko qe shqiptaret i detyron te vetevriten ose te largohen nga Atdheu u tyre.Ai qe i shkon pas D’Rames,nuk eshte shqiptar.

 2. Shiko hallin tend se s’eshte me i vogel , me gjithe se ti e ke nga qefi , mos ju lendo plaget te tjereve !

 3. Zana says:

  Lumë në për këta politikane që për kredo politike cfar nuk bëjnë e cfar nuk thone.Dhe besoi keta dhe jepu votën.

 4. vang says:

  mos na caj shume derrasa ti moj Grida se na u neverite.Kam punuar 35 vjet ne arsim dhe marr me gjithe shtesat 20 mije lek te reja.Sa familje ka qe jane me me pak te ardhura.Idhane shtepi te tjeret jane akoma jashte. Fatkeqesia e goditi dhe Duma ja hoqi trurin me keq.Ne se ajo ka manine e vetevrasjes kur humbi vajzen dhe do te leri edhe djalin jetim,nuk e shpeton njeri

 5. Kurva PaLek says:

  Dume Mos hargjo kohe kot ,me Plaka e Shtepi te Shembme,Ti je Goce me Nomuz ,Myslymone e mire,
  cke tina me at pune !! Merre shteti me at pune NIME !
  TI RRI TE QOSHIJA SHIKO ATY MOS VJEN NOJ BONDIT ,DERZOJE MORE VESH MOS E MAJ PER VETE ??
  JE GAC E MIRE VALLAI …LUM FMIA QE TE KA PER MOME !!

 6. Kurva PaLek says:

  Dume Mos hargjo kohe kot ,me Plaka e Shtepi te Shembme,Ti je Goce me Nomuz ,Myslymone e mire,
  cke tina me at pune !! Merre shteti me at pune NIME !
  TI RRI TE QOSHIJA SHIKO ATY MOS VJEN NOJ BONDIT ,DERZOJE MORE VESH MOS E MAJ PER VETE ??
  JE GAC E MIRE VALLAI …LUM FMIA QE TE KA PER MOME !!

 7. baxhella says:

  Ik moj lavirja e Salianjit.

 8. Zigur Qarri says:

  Te pllenofte Salianji, te pllenofte….qe te mbledhesh kallabellekun sa nuk eshte vone.

 9. uskania says:

  Mos hyfsh në gojën e putanava!

 10. kasemi says:

  Kujdes grida se mos ja fut vehtes, pa per ate cakonen ky vend nuk ka bere pak. Gjithmone dhe kudo ne cdo vend ka njerez qe humbin shpresat dhe mund te shkaktojne edhe fatalitet. Ne rastin konkret zonja ka pasur ngjarje shume te rende, por edhe mjaft te tjere kane pasur ngjarje te tilla, te cilat nuk i solli as shoqeria e as qeveria, por qr duhen perballuar. Fatkeqsi per ate qe e peson dhe shoqeria duhet ti ndihmoje me aq mundesi qe ka, e jo grida dumet te bejne politike me keto fatkeqsi. Por sigurisht njerezit e pashpirt, kurva e putana rrugesh nuk kane shirt human, ato duan te perfitojne ne kurriz te shoqerise duke shfrytezuar edhe fatkeqsite me te medha te tyre.

 11. Ju dylberët e PD historikisht keni qenë “ partizanët e politikës së problemeve të përditshme”
  Jo vetëm doni të shfrytëzoni këto tragjedi për kapital politik, tamam si të bësh dru me kryqin e Krishtit, por duke bërtitur sa here shteti përballej më kriminelë e gangstera ordinerë se “po goditen demokratë të ndershëm nga segmente komuniste shtetrore”
  Keni fantazi pjellore për të shpikur terma e trilluar ngjarje pa as më të voglën e përgjegjësisë.
  Thjesht jeni “dixhital të neveritshëm”

 12. Ty says:

  Ne ndertojme rruge e tunele per te qyteza kurvave smerret KM me vogelsira.

 13. Saliu says:

  Duma kurva,dhe partia qe ajo antare eshte vetem per te shpifur dhe fallsifikuar jane fhe vazhdojne te bejne manipulime politike.
  Po behen gati 8 vjet qepshja e vjedhjeve nuk po mbushet me.
  Kjo eshte arsyeja e agresivitetit te tyre mediatik.

 14. Dada says:

  Po pse ku do ajo tek kali i skenderbeut nuk thote as faleminderit qe po me ndihmoni.po zoti shef larte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *