Rudina Xhunga kundër Besa Shahinit: Iu dha shansi historik, por ajo tha unë do mendoj për familjen time! Ndoshta Ramës iu sosën nervat

Gazetarja e njohur Rudina Xhunga komenton largimin e ministres së Arsimit Besa Shahini, dhe thotë se ishte gjëja e duhur që bëri pasi shpërdoroi një “shans historik”.

Xhunga tha se Shahini pati shansin të përfitonte nga ky moment, “duke i hedhur dorën në shpatull tjetrit” në një moment të vështirë si nisja e arsimit në kohë pandemie.

Por sipas Xhungës, ish-ministrja zgjodhi të kujdeset “për familjev e vetë”.

“Ndoshta Ramës iu sosën nervat dhe e hoqi. Shumë mirë që Besa Shahini nuk është më ministre, asaj iu dha shansi të ishte një ministre një një moment historik.

Dhe mendoj se në një moment të tillë njerëzit përfitojnë. Përfitojnë duke i hedhur dorën në shpatull tjetrin. Besa shahini tha që unë do mendoj për familjen time, ju mendoni për tuajën.

Mendoj që edhe unë po të isha do ta kisha larguar në sekondë.

Mendoj që kemi nevojë për njerëz që e shohin gotën gjysmë plot,” u shpreh gazetarja Xhunga në një intervistë në News24.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Rudina Xhunga kundër Besa Shahinit: Iu dha shansi historik, por ajo tha unë do mendoj për familjen time! Ndoshta Ramës iu sosën nervat”

 1. From Vlora says:

  Boll moj lepirse …ne fillim çoç ishe ti tani…na e ke shpifur me lepirjet e tia…ik ha ato byreckat qyl..ik neper lokale gjoja i ben reklame e fli qyl ate bej….Besa kishte lezet kur dilte…ja po do te merte doren ty ca do bente…E moren vesh i madh e i vogel …nuk ishte lepirse prandaj e hoqi Rama..Kaq e thjesht eshte

  1. Koz says:

   Nje koment idiot i Xhungës. Kush I jep të drejtën këtyre injoranteve që mendojnë se e dine se cfarë duhet te bente Besa.
   Mund te kete teori pafund por thelbi mbetet se doreheqja nga një post eshte diçka normale dhe ca më tepër nëse personi e ben per aresye personale/familjare duhet mirëkuptuar dhe mbeshtetur nga çdo individ me dy pare Tru. Besës I duhej permendur dhe falenderuar në arritjet qe ka pasur në detyrë, të theksohej fort që ajo ka qenë edhe përfaqësuese mjaft e gjetur e pothuaj gjysmës së kombit tonë dhe ti urrohej sukses I mëtejshëm në jetën e saj personale e profesionale.
   Çdo koment tjeter si Xhunga app Hila e saj Jane shprehje e mentalitetit primitiv/katundaresk i njerezve te vegjël e pavlere.
   Tung

 2. Baliu says:

  Besa eshte hidheruar pse Rama nuk ia ka punesuar at Mollaqin diku si bodigard.

 3. Labi says:

  Besa eshte vite larg nga kjo,reagimi i kesaj eshte tipik i nje personi qe i ka njohur te mirat vone,Besa eshte lindur e rritur ne ambjent komplet tjeter nga kjo,nuk eshte veshtire te kuptosh qe kjo eshte nje shqiptate lodhur.Besa erdhi si zonje dhe iku si e tille,i la kopilat e PD qe te flasin per dialektin se nuk kan koke te flasin per gje tjeter.

 4. Pedro i ri says:

  ” gazerarja e njohur” ?
  E njohur per çfare ?
  Gazetare e nivelit mesatar, asgje e veçantë.

 5. drita says:

  keto eksperimenet qe ben Edi Rama nuk i falen,vendos ministre,apo drejtore kot me kot vetem per raportin femra meshkuj a ku e di une prse i vendos,por ne drejtimin e qeveris nuk mund te eksperimentosh,kjo eshte e pafalshme.Arsimi do drejtim nga njerez me vizjon e dije qe ne Shqiperi nuk mungojen.Kjo eshte nje nder gabimet kryesore te Edi Rames,dhe jo vetem ne arsim per dhe shume ministri te tjera ,ministre kot fare qe nuk degjohen kur flasin,me shume pozojen e perkedhelen,..

 6. Timi says:

  Ve bast që Besa është shtatzënë dhe do të kujdeset për familjen. Kjo është arsyeja e dorëheqjes. Sapo është martuar dhe do të ketë familje. Do shohim pas disa javësh.

 7. Atdhetari says:

  Ç’fare po ndodhë realisht me PLEHRAT kaq të Shumtë në Mediat Vizive dhe të Shkruar. Përse e Sulmojnë kaq Egërsisht Besa Shahini këto Plehra. Janë Dorëhequr dh Shkarkuar Me Dhjetra dhë Asnjë Nuk është sulmuar kaq Egërsisht. Dhe Çështë më e Çuditshmja të tjerët kanë Bërë Kërdinë Shqipërisë për Vjedhje, Korrupsion dhe Shërbyer Familjes, Fisit dhë Partisë. Kjo Nuk Akuzohet për Asgjë por A ë Gjeti Turi…!? O ZOT O ZOT Çfare Zhgarravina. Moj Rudina Merr Pak Frymë se je Lodhur me Vite të Tërë për Atë Drejtësi që për Sojin Tuaj (Moderatorë e Gazetare) e ka Emrin PARA!? Merr dhe Merrni Frymë Ju “Profetër” të Medias së Blerë Shqiptare. Mjaft, MJAFT dhe Mjaft Ndaj Një Kosovare-je. Që Nuk ju ndate që nga Dita ë pare ë Emërimit.

 8. degelisi says:

  media e kazanit qe meret me thashethemJame dakort me ato qe shkruan “Atdhetari”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *