VIDEO: Takimi i shumëpritur, Mitsotakis pret për darkë Edi Ramën, ja kush i shoqëron. Reagimi i kryeministrit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Greiqsë, Kiriakos Mitsotakis, janë takuar mbrëmjen e sotme në Athinë, për të diskutuar çështjet rajonale më kryesore.

Pamjet nga takimi i dy kryeministrave jane dhene ne faqen zyrtare te Rames ne rrjetin social. Në palën shqiptare janë kryeministri Rama dhe këshilltari i tij Endri Fuga.

Nga pala greke në tavolinë është Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri, ministri i jashtëm Nikos Dentias dhe Mitsotakis.

Në një reagim në facebook, Rama e ka quajtur takimin të shkëlqyer, ndërsa falenderon Mitsotakis për mikpritjen e përzemërt.

“Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij.

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve”, shkruan kryeministri Rama në Facebook, ndërsa ka publikuar edhe disa pamje.

Rama është ftuar të marrë pjesë në konferencën e organizuar nga revista prestigjoze “The Economist” në Athinë, ku do të marrin pjesë edhe shumë personalitete të tjerë të politikës, kryeministra dhe presidentë të vendeve të ndryshme.

Fillimisht u tha se tema e diskutimit do të vërtitet rreth integrimit dhe zhvillimit ekonomik, por mesa duket është diskutuar dhe çështja e kufirit detar, ka qenë në qendër të diskutimeve së fundmi pas deklaratave të bëra nga kryeministri grek i cili tha se do të marrë rreth 12 milje nga deti Jon.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “VIDEO: Takimi i shumëpritur, Mitsotakis pret për darkë Edi Ramën, ja kush i shoqëron. Reagimi i kryeministrit”

 1. tourkalvanos.... says:

  Beqiraaaaaaaaaa,te gjatin do te merrni……

  1. Grekogiftos says:

   Malaka, juve njiheni per bythqire, jo shqiptaret.
   Hajde na kendo ndonje kenge nga Saku Ruvas rani. 😂😂😂😂🥴🥴🥴🥴

  2. Kute says:

   RAMA BURE SHTETI ka BERE DETYREN QE nuk e ka BERE nonje KRYEMINISTER tjeter njeriu me I MATH QE ka PARE SHQIPERIA kto vitet e DEMOCRACIS
   Po te ish SALI QENI dhe Basha ADOLESHENTIN MASHTRUS GENJESHTAR LAPAQEN ADOLESHENT dhe MONA GOJ BYTHA dhe LIKE FLOLIRI do shikonin SHQIPERIN

  3. Kosta says:

   O tourkoalvanos, o turku karit tim qe ja le bythen priftit kur vete ne kishe; pse nuk shkon te hash mut e te shesesh banane per te shlyer borxhet e grekut.
   Greqia si republike bananesh qe eshte, nuk mbron dot as ishujt e vete, lere me ndonje gje tjeter. I ka ulur breket te franca e po qihet ne bythe mengjes dreke darke.
   Greku ma ka ngrene te gjatin me kohe e me vakt, tani vetem sa po behet e qarte si dielli se cfare shteti fallco jane.

 2. Kalec Dega says:

  Ne qofte se sillen mire Greket me Ramen, na i kane futur….
  =
  se mos flisni per Saliun…perqendrohuni tek gjigandi…

  = Deti eshte vulosur, pyetja qendrn si d tja shesim shqypove…idjote

  1. Karimi says:

   Kolec mos fol ne shumes or ne njenjes kur deklaron se “na e kane futur” pasi do te qe me e ndershme te pohosh se ty e tipave si ty ka 30 vite qe ta ka futur Berisha e vazhdon ta fuse perseri duke te thene qe ai qe brenda nuk eshte i imi por i Rames!

  2. Karimi says:

   Kolec mos fol ne shumes por ne njenjes kur deklaron se “na e kane futur” pasi do te qe me e ndershme te pohosh se ty e tipave si ty ka 30 vite qe ta ka futur Berisha e vazhdon ta fuse perseri duke te thene qe ai qe ke brenda nuk eshte i imi por i Rames!

  3. Erald says:

   Greqirat do marin kete karin tim, sic kane bere tere keto vite qe vetem borxhe kane marre se shtet i falimentuar jane.
   Kryeministri jone s’ka asgje ne dore se kalon nga Gjykata Kushtetuese cdo marrveshje; pa folur per interesat nderkombetare ne loje.
   Vete USA u perfshi heren e pare qe vicidoli e shiti tek jevgjitet grek, qe ketu imagjini cfare interesash luhen.
   Nuk e qin njeri grekun.

 3. Kujdes se greket jane te pabese. Kujdes se ta rrasin o i pa afte o palla

 4. Shpata says:

  Ndersa Rama eshte kenaqur nga vera dhe peshku, pomada e grekut po ja zbut dhe ja mpin!!
  Kur ta haje nuk do ta ndjej fare!!
  Ka marre me vehte dhe ate derdimenin keshillues!!! Rama me shkolle pikture, Miçotaqisi me Harvard per ekonomi; Shqiperi e zeza ti, sbere kurre prokopi!!!

 5. xx says:

  IDIOTE je ti dhe Sala ne te tjeret e dime vete ca jemi.

 6. Erdogan says:

  Greket,Epirotet e Kastriotit dhe te ashtuquajturit Arvanitas nga Arnautis duhet te mesojne “sekretin’ e tye vetequajtureve Skqiptare.
  Skiptare eshte nga Greqishtja Ski-Fteris (ftero eshte krahe).Krahu i Skiponjes.
  Edhe flamurin (fllug) Greke e kini o te mjere qe tregon ndarjen e Perandorise Greke te Bizantit ne te Lindjes dhe Perendimit nga Perandori Greke Ilyri Megas Kostantinos.,i biri i Kostantinos Xlloros (mbiemer safi greke,i bute shqip) dhe i Elenit.
  Edhe historianet Romake nuk i besoni qe Ilyret ishin Greke?
  As qytetin ne Emer te Tij nuk e shqiptoni Kostantino-Poleos,por Stamboll.
  Kaq shpirt zinj jini qe hiqeni pasarddhes te “ilyreve”por kini ne Gen Tur-qine.
  Po i shker………eu Greqia turkoallvanosat si Tur-qia 500 jet atehere keta te fundit do ta duan shume Greqine.
  Jo per ndonje gje.
  Por e kane ate.
  Kush i shk……en u thone Baba.
  E bukura eshte se ne Historine e Arbanistanit thone qe Osmanet i “pusht-uan “Pellazget e Allahut” i perdhunuan.i prene kokat si Pashai i Tepe-Elenit,ua moren djemte (atehere ishin greke Bizantine per 1100 vjet) peng dhe lane kokallat (kockat) ne Anatoli (Lin dje greqisht) dhe inatin e kane Grekekun qe nuk ua preu kokat dhe nuk ua beri si Osmanet!
  Me e forta eshte qe pretendojne se jane “vellezer” me Bregdetasit qe kane te gjithe Emra Greke dhe Arvanitasit qe luftuan kunder Ismail Bej Vlores,Frashellinjve etj.

 7. zhaku i pamposhtur says:

  Por sikur ekziston një grup negociator apo jo ?ç’punë ka Rama të diskutoj për milje detare apo do me çdo kusht ti lejoj grekut të zgjerohet me 12 milje. .

 8. bregdeti says:

  politika e varur nga shallvaret e turkut erdogan eshte per te ardhur keq. Populli shqiptar thote:”ha buken e grekut dhe ben duvan e turkut.

 9. kazani says:

  Kush e ka bere kete artikull Dashnor Kaloshi apo ndonje nga ata gazetarucet e kazanit!Me siguri qe jo vetem qe s’di gje per takimin por se vazhdon ciklin Berishjan kur deklaron “por me duket se eshte diskutuar edhe çeshtja e detit”!Iditotesi e papare e shekullit te 21!Kazani vazhdon te trazoje çorben e bere nga Salinjte !

 10. Nik says:

  Na hapi barkun ky sharlatan kryeministèr qè pèrfaqèson kombin shqiptar me kèmishèn jasht pantallonave,shko pirdhu legen se le nam.

 11. TIRANA says:

  Ndersa Rama eshte kenaqur nga vera dhe peshku, pomada e grekut po ja zbut dhe ja mpin!!
  Kur ta haje nuk do ta ndjej fare!!
  Ka marre me vehte dhe ate derdimenin keshillues!!! Rama me shkolle pikture, Miçotaqisi me Harvard per ekonomi; Shqiperi e zeza ti, sbere kurre prokopi!!!

 12. vlora says:

  na u deshperuan turko camoket refughatet qe rdhrn ne shqiperi dhe na japin mendje yshhhhhhhh islamiker shkoni tek erdogani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *