Meze të lehta, prodhime deti e verë nga Santorini! Menu speciale për miqtë shqiptarë, ja çfarë u shërbye në takimin e Ramës dhe Mistotakis

Detaje janë mësuar nga takimi i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama me homologun grek, Kyriakos Mistotakis. Mësohet se palët kanë zgjedhur një menu të lehtë, kryesisht me prodhime deti.

Si pjatë e parë kanë qenë meze të lehta me prodhime deti, ndërsa pjatë e dytë ka qenë Dental nga deti Jon me salcë vere, rozmarinë dhe borzilok, ndërsa për ëmbëlsirë Sorbeto dhe Mous çokollate ose krem parfe me akullore. Gjatë gjithë darkës është shërbyer verë e bardhë nga Santorini.

Kryeministri Edi Rama ka darguar mbrembjen e djeshme me homologun greke Kyriakos Mitsotakis.

Ka qënë vetë Rama ai që ka postuar foto dhe video nga darka, ku është shfaqur i buzëqeshur krah homologut grek por asnjë detaj lidhur me çfarë kanë biseduar.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Meze të lehta, prodhime deti e verë nga Santorini! Menu speciale për miqtë shqiptarë, ja çfarë u shërbye në takimin e Ramës dhe Mistotakis”

 1. On says:

  Ngjala kishte? Po kujt po ja ndjen……borxhi katastrofe…..si qesh se kuptoj

 2. Theatre and Drama says:

  hahahaaa…

 3. Lani says:

  A u bënë mirë frutat e detit? Rama ha zakonisht peshk në bisedime të rëndësishme 😜!

 4. Koli says:

  Greket serbet ruse francezet te hedhin helm ne ushqim o Rama mos e ha buken e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *