Nora Malaj: Vetëm Ilir Meta u shqetësua për mua, Rama nuk u interesua edhe pse e kam shok fëmijërie

Nora Malaj, politikane e prekur nga Covid 19, të cilin nuk e kaloj dot me lehtësi, mes të tjerash rrëfen për Top Story momentet e saj të vështira. Ajo rrëfen se çfarë është në thelb virusi, si e ka përjetuar, frika nga vdekja dhe se çfarë do linte pas në ndonjë rast fatkeqësie.

Ajo tregon kush ishin njerëzit që e mbështetën përgjatë 1 muaji izolim dhe se çfarë i thanë ata, ku ndër ta përmend presidentin Meta dhe kryeministrin Rama.

“I pari që është shqetësuar për mua ka qenë presidenti i Republikës, më mori si Nora në raportet që ne kemi, dhe sigurisht më tha si mund dhe me çfarë të të ndihmojë.

Kryeministri nuk u mor me mua për arsye se ishte në një moment të dhimbshëm sepse kaloi situatën e humbjes së mamasë, por përtej këtij fakti dhe kryeministri mund të më merrte se e kam shok fëmijërie dhe është normale që të interesohet sepse ai vetë e ka shpallur vetën që është babai i kombit, dhe babai i kombit për familjarët duhet të interesohej, gjithsesi se ka dëgjuar, është i ngarkuar, nuk përbën mëkat, as faj”.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Nora Malaj: Vetëm Ilir Meta u shqetësua për mua, Rama nuk u interesua edhe pse e kam shok fëmijërie”

 1. qytetari says:

  Moj malaj,si guxon dhe cfaqesh perseri?
  Na kujton gjithmone, ate qe ke thyer rekordin boteror,qe nje budallaqe klasi si ty arrin dhe behet zv.MINISTRE ARSIMI.
  Por nje justifikim dhe e ke:
  Kur nje skuth shpelle,vazhdojme ta kemi PRESIDENT.a nuk shkoj dhe une mire ne krah tij?

 2. Etual says:

  Nora me vjen keq por pandemia ti ka fshire ato pak mend qe ke. Ato dite te veshtira per ty fillova nga mjeket qe te kishin qene afer deri tek shoqeria. Ne gjithe ate varg qe permende nuk ishte e dashura joteMonika dhe i shoqi. Pra ti i permend tashti se ti e di veten sa fycke je. Si duket ti sheh henen kur ndrohet qe te ndrosh qendrim. Mos u be e neveritshme mbaj personalitetin tend.Se cishte per tu bere u be.

 3. A-ja says:

  Te do shume Ilir Meta ty , me shume se Monen,prandaj u interesua per ty

 4. hasani says:

  Vertete si km nuk u interesua per kete lesh e listen e likes, nuk ka bere mire. Here tjeter kujdes zoti km. Sa i genjen mendja keto debile, kujtojne se jane qendra e botes.

 5. Sqepari says:

  Deri tani, mire situata per t’u vene ne listen per deputete e Lsi, por nje m.. do fitosh!

 6. gloria says:

  Cfar shoku e ke pasur moj ti bunder, ti qejfin e beje me ndertusit e pallateve deri sa i grije nga leket….. Ju fute politikes se e di qe politika eshte prostitute si puna jote.

 7. mark says:

  ti futesh tek ata njerez qe quhen ” shejtan budalla ”
  por dhe si hipokrite je bajate dhe e trashe

 8. Arbeni says:

  Servile e neveritshme, që pranon të zhytet në barkun e vulgaritetit.

 9. Billi says:

  Likja te beri me lek.

 10. Mondi Barcelona says:

  Po per ty sinteresohet buri yt do intersohet Rama, vazhdo beji fresk Ilirit se mos te fute ne liste per deputet

 11. Agronomi says:

  Moj palaco ju leshi dhise propaganduat s’ka
  Covid e dyta per duhet te marri ne telefon me emer kur ai e ben per gjithe popullin.
  Per ste ben pershtypje qe maloku nuk ngushellon FAMILJEN e kolegut te tij vetem se ishte kundershtar politik. Si te kesh zemren ta dhente zoti(fjalet e S.Pitarkes)

 12. altin isufi says:

  Kot nuk thone mendje femer.Me vjen keq,por je shume femer e ulet,dhe eshte mekat qe promovohen femra si puna jote ,dhe aq me teper Zv ministre e Arsimit .

 13. Socialisti jo rilindas says:

  Me shok e shoqe jeni ju te ter prandaj ja keni qir nenen kti mileti duke e mashtruar vrar e vjedhur , keni frik nga vdekja se po jetoni parajsen ne tok.

 14. Shkodrani pa buke says:

  hIPOKRITE DERI NED GROTEKS ,KUR QANTE NE EKRAN PER ATE KOKEDHIMEN QE KERCENONTE TURISTET

  1. Raul says:

   Koha e arte kur ishe zv ministre e Nafije dybekut te leshitlikes iku moj servile e neveritur, dhe koha kur shisje viza amerikane mbaroi, tashti kontrollo trurin se dukesh pak e lajthitur. Ne protestat e shtatorit Nafija ka caktuar nje lriste per ti mbajtur bluzen se e dime qe e ke merak ate ecjen ne krahun e djathte te Nafije fallxhores duke i mbajtur bluzen. Mos u lodh kot neper ekrane nuk je me ne liste per deputete, se leshelija ka ikur per lesh dhije qysh ne zgjedhjet e qershorit 2019 dhe ne zgjedhjet e 2021 nuk i kalon dot pragun elektoral se mbeshtetja per leshinelikes dhe Nafije dybekun ka rene ne nivele historike, 0.01%. I perjetshem qofte kujtimi i sharebajgave te leshelise Nora bythderres gjithollog’ja e leshelise dhe Kejdi dhembcakallja e bija e mashtruesit ordiner ndertuesit hajdut te qytetareve te Fierit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *