Ramush Haradinaj me të vëllain rrahin një punëtorin e tyre

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe vëllai i tij, deputeti Daut Haradinaj, para rreth tre muajve janë denoncuar në polici për “rrahjen e një punëtori të tyre”.

Në dokumentet të cilat i ka siguruar KOHA, Haradinajt i ka denoncuar në Polici një mjeke kujdestare, e cila i ka dhënë ndihmë mjekësore një personi me lëndime trupore, të cilat, sipas tij, ishin pasojë e rrahjes nga vëllezërit Haradinaj.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës. Policia ka thënë se e kanë intervistuar ankuesin dhe se në konsultim me prokurorin është iniciuar rast për veprën “Lëndim i lehtë trupor”.

Por pas dy javësh ankuesi ka shkuar në stacion policor dhe ka kërkuar që rasti të mbyllet. Gati 3 muaj prejse ka ndodhur ky rast, siç ka mësuar KOHA, vëllezërit Haradinaj ende nuk janë intervistuar në asnjë cilësi.

Sipas dokumenteve, dyshohet se e tëra ka nisur më datë 22 qershor 2020, pak minuta para orës 15:00, kur një person ka kërkuar ndihmë në Qendrën e Mjekësisë Familjare në afërsi të ndërtesës së Telekomit, në lagjen “Dardania” në Prishtinë, jo shumë larg nga selia e AAK-së.

Pacienti kur ka kërkuar shërbime shëndetësore sipas shkresës, ka pasur lëndime në trup dhe në sy.

Mjekja e cila e ka kontrolluar pacientin e ka njoftuar Policinë menjëherë pas ekzaminimit.

Në raportin e Policisë së Kosovës, të cilin e posedon gazeta, ajo ka përmendur emrat e vëllezërve Haradinaj si shkaktarë të lëndimeve.

Nuk dihet se cila ka qenë arsyeja e rrahjes së tij nga vëllezërit Haradinaj, ndërsa tërheqja e padisë mendohet se është bërë si pasojë e kërcënimeve.

Vëllezërit Haradinaj, përveç përfshirjes në politikë, njihen për pasuritë dhe bizneset e shumta, por shpesh në media është folur edhe për frikën që ngjallin tek njerëzit, për shkak të metodave të tyre të dhunshme, si rasti i fundit.

Dhe ky është një përjashtim rasti, pasi askush nuk guxon të flaës kundër tyre, apo t’i denoncojë.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Ramush Haradinaj me të vëllain rrahin një punëtorin e tyre”

 1. Dingo says:

  Plehra Turke ,Kosova ishte me mire nen serbet.

 2. gjakova says:

  Jane ne te drejten e tyre kafshet keshtu bejne deri sa ti marri
  nje coban dhe tj tregojne se si duhet te sillen ne ambjente ku ka njerez por
  koha do te jete e gjate se kjo lloje kafshe don pune per ta kthyer
  presin si do ecin

 3. fshatari.pafshat says:

  Nese vertet eshte keshtu, ata vyn te thirteen vllaznit: Kafsha.

 4. Ilir SALI BASHA says:

  Ramushi eshte KOQE.
  Dauti eshte BOLE.
  Cila eshte më efikase per budallallëk, KOQE apo BOLE ?

 5. Leqi says:

  Rrugact e mutit ju vra nji vlla ne luft dhe u erdhi shanci me bo pare. Patriotat qe luftun ju kthyn perseri gyrbetit dhe se rrafin gjoksin si bojn kta laperat.

 6. Ballkanistan says:

  herojnte e vertete u vrane o njerez,kto jane horra qe rrini ferrave e zinin me njeri tjetrrin

 7. drino says:

  Cfar mund te presesh tjeter nga nje idjot qe quhet RAMUUUUUUSH, turpi i Kosoves dhe atyre gomereve qe e votojne….

 8. vlora says:

  Plera ngelet plere.Keta jane te afte per gjithcka.Ai lumadhi eshte kercenuar dhe terhoqi padin.Keta eleminuan deshmitaret e luftes e jo nje punetor.Serbet bene krime te shqiptaret,por keta kane bere krime te vellezerit e tyre shqiptare Gjykatesit e hages kane te drejte por keta jane kryekriminel zhdukin cdo gjurme

 9. Leshteriku says:

  Do ishte mire we force e Tyre da tregon me serbin po’ skan bythe futen poshte fustanit te grave merren me hallexhijt we Duan. Te nxjerrin buken e gojes

 10. Na myten says:

  Arsyeja pyet gazeta!!! Jane koqe kandari dhe s’dine menyra te tjera per me zgjidh nje problem. Kjo eshte arsyeja.

 11. Vrkrt says:

  Kta t dy jan t poshter.
  Kur kan qen n Zvicerr ne fund te viteve 90,ishin te lidh me policin dhe sherbimin e fsheht zvicerran.
  Si bythqima.
  Po bythqima “t fort” ama.

 12. Dani says:

  Edhe Ramushi do me u ba president haha ksaj i thone Pune muti

 13. XXXL says:

  Sa insanin duhen grushtu Haradinajt ndër ta edhe V.Surroi trimi që kurr nuk foli për vdekjen e babait të tij sepse serbët do ti mbyllnin biznisin

 14. Palokë Alibeu says:

  Në Kosovë, ka mbetur ……….USHI,
  Në Shqipëri, është RAMA…..
  Kështu që, këto punë, janë ush, ush, ush, ush…….

 15. Shqiptari shqipnis says:

  O kometus mos i jepni gojes paditur gje , nuk kan arsye RRamushi me tevellain te arrin deri ktu pa nje shkak , çoç i ka ber ose i ka then puntori , ku e dini ju çfar problemi kan patur, por nje gje esht e sigurt qe kur detyrohet tjetri te rrah ja keber borxh keq , Rramushi nuk esht alabak rrugesh mendohuni kur komentoni , kanjerez ne kte bot qe tasjellin ne maj te hundes si kudo , sigurohuni per shkakun e kti veprimi pastaj komentoni , jo shyqyr doli rasti te shajm Rramushin se e kemi dhe inat dhe oburra.

  1. zhaku i pamposhtur says:

   Këta që shajnë Ramushin shumica janë rilindasit e edit. .gazeta dhe gazetari që ka bërë shkrimin ka tendencë të përbaltin figurën e Haradinajt. .Ramushi dhe Dauti njihen si luftëtarë trima të UÇK-së dhe jo si biznesmenë me pasuri dhe për frikën që u fusin njerëzve. .agjentura e medias shqiptare vazhdon përbaltjen e figurave të ndershme dhe patriotët shqiptarë. .për një ‘lëndim të lehtë trupor ‘ mjekja vrapoi të njoftojë policinë. .më tepër duket si gjë e stisur sesa si ekzagjerim. .

 16. Keta jane BANDITE e jo Heronje te Kosoves. Kush nuk e ka kuptuar akoma ne Kosove e ne Diaspore, le te vazhdoje ti shkoje nga pas BANDITEVE… Per me teper qe Ramushi ka miq ne Tirane dy monstrat e Shqiperise familjen Berisha e Meta, qe po mbajne pre 3 dekadash peng Shqiperine dhe po fusin percarje te madhe dhe ne Kosove me Ramushet dhe Albinet…

 17. Eranda says:

  Ramushi eshte karakteri i metes, ku injoranca e tij na serviret ne ç’do moment te shfaqjes se tij, pa ç’ka se te shoqes i thote se me shajne se me kane inat. Ky eshte kokrra e debilit ku kosova do ti duhej dhe nja pesedhjet vjet te tjera te rreshtohej ne vendet e europes nga niveli intelektual. Rramus i duhet me mbaru shkollen e kultures dhe me ba njerzillekun me i leshu vend te rinjeve qe jane shum perpara rramusit. Ky sa here se do te vije ne shqiperi , viziten do ta beje tek monika, ku fotoja e fundit tregonte se sa per zemer e kan njani tjetrin. Harron rramusi se; meta vuri dhe pagoi njerez per ta hequr qafe tom doshin, kshu qi, kujdes rramus, ajo vertet eshte e tille por kerkon sherbimin, ku ju mund ti transaksioni nje shum parash jashte shtetit dhe mona bon gjithcka per ju,.

 18. andoni says:

  le po don te behet dhe president ky far burri

 19. andoni says:

  le po don te behet president ky far burri

 20. Qinani says:

  Komb legen
  Lidera legena

 21. Tironci says:

  Te gjith tifozet e LDKs eshajn rramushin se i gjeten rastin , ju komentusit qe shani desha te di per kuriozitet kaq paqsor jeni , se na beni te ter jezusin ktu , juve personalisht Rramushi nuk ju ka ber gje dhe shikoni si shani ,jo tju bjer njeti me qaf , ikni ore se lat nam mjaft duke ofenduar Rramushin pa ditur arsyen pse ndodhi kjo gje ,Rramushi esht alamet njeriu esht patriot jo legen gjetet rastin per te shar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *