“Ligj për presidentin”, Meta kërcenon mazhorancën: Ta provojnë të më shkarkojnë, nëse duan të shpërndaj Parlamentin

Ilir Meta i pyetur rreth nismës së mazhorancës për të krijuar një ligj për presidentin dhe kufizimet e tij, ka ngritur tonet, duke thënë se nuk ka ligj-antikushtetues që kufizon presidentin.

Ai ka sfiduar mazhoracnën duke thënë ta provojnë që ta shkarkojnë dhe të shohin se kush shkarkohet para, duke u kujtuar kështu shpërndarjen e Parlamentit.

“Se çfarë bën mazhoranca është një zgjedhje e saj,. Presidenti di vetëm të respektojë kushtetutën dhe i përshtatet dhe do ti përshtatet çdo situate në mbrojtje të kushtetutës. Thelbi është zgjedhjet e lira dhe pluralizimi politik.

Asnjë i sëmurë mendor apo i marrosur pas pushtetit të pamerituar e të vjedhur nuk duhet t’i shkojë mendja se presidenti mund të frikësohet apo intimidohet të përmbush misionin e tij. Që të jetë presidenti i 25 prillit.

Nëse ky Parlament nuk i mjafton rekordet negative padyshim që do ngelet si parlamenti i 1 prillit nëse nuk reflekton. I pari është respektimi i marrëveshjes së 5 qershorit.

E përshëndes opozitën që ka mbështetu hapjen e listave 100%. I bëhet mirë demokracisë. Mirë keq ju e keni Presidentin dhe të jeni të sigurt që edhe po t’mos e kishit dhe të kishin mbaruar të gjithë burrat në Shqipëri, gratë e Shqipërisë do ua kalonin grave Bjellorusisë.

Se kur ngrihen ata. gratë e Shqipërisë kur ngrihen do tu duket e madhe edhe vrima e miut. Nuk flemë gjumë deri më 25 prill. Këto zgjedhje janë një domosdoshmëri.” tha Meta.

“Nuk ka ligj anti kushtetues nga një parlament si ky që e pengon presidenti që të përmbush misionin e tij. Mazhoranca e ka provuar me Presidentin. 3 me 0.

Pavarësisht nga miliardat e shpenzuar. Ky është presidenti i popullit të 2 marsit. Nuk është i LSI dhe opozitës. Është shtuar populli dhe prapë kërkon shpërndarjen. Duan të shpërndahen para 25 prillit.

Unë këtu jam ta provojnë. Duan të më shkarkojnë unë këtu jam. Presidenti ka respektuar dhe do e respektoj” tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në ““Ligj për presidentin”, Meta kërcenon mazhorancën: Ta provojnë të më shkarkojnë, nëse duan të shpërndaj Parlamentin”

 1. Kalec Dega says:

  Po rri mo bandit i Cepanit , sa te kesh Ramen Kryeminister dhe Bashen e Cadrave , nuk te gjen gja ty.

  1. 001 says:

   Minimumi nje verejtje I jep riqirsi I rilindjes metes
   Tepsi kazan luge garushde eshte kjo qeveri

  2. Kute says:

   LIKEN se pjerth MONA
   MONA vete seeks di te thot

 2. Kalec Dega says:

  Ky hajdut ordiner e vrases eshte turpi jone.Turp per ne , per parlamentin qe nuk e shkarkon akoma kete Pinoçet e turp dhe per SPAK- un qe nuk vepron akoma ndaj Ilir Floririt kryemafiozit te ballkanit.

  1. As vetë nuk e dime çfare jemi says:

   Problemi or Kalec qendron tek fakti qe ne Shqiperi nuk paska shqipetare me “bole”, per te bere shtet.
   Keshtu, koqe kemi ne shqipëtarët, por koqe ka edhe lepuri qe ben plot lepuj te tjere, apo edhe derri qe e mbars dosën edhe me dymbedhjete gica njeheresh.
   Burre me koqe eshte ai qe nuk ka frikë se mos e tredhin. Ne nuk kemi as gjykatesa, as prokurore, as police, as dreq, as shejtan.
   Presim qe te dale Edi Rama, ose edhe Saliu kur ishte, me dy kobure ne brez, si sherif, per te vene ligjin.
   Ligjin e ve populli, duke votuar njerezit e duhur, dhe duke mbrojtur votën me gjak.
   Ne e shesim voten lire, pastaj kemi edhe pordhe dhe duam shtet.

   1. Rrofte Shqiptari says:

    Kalec Dega eshte komentuesi i pare, ky siper jush nuk eshte Kalec Dega i verteti. Ky Kalec me siper ka besim te SPAKU kurse i verteti i fut ne nje kazan si Ramen e Mete/Berishen. E kuptoni pse shkruan me siper vetem kundra Metes dhe zgjidhjen e kerkojne te SPAKU i Rucit?

 3. Veneciani says:

  Ke ik per lesh kari ti po do qir robt ati te gjatit e para qe vuri nje hajdut ordiner president e dyta qe e nisi te shkarkonte ty mut dhe e lau mutin me shurr me komisjonin e venecias as mut as kak e ka shkelur kushtetuten me dekretin por ngaqe se dhjeu njeri ska ber shum dem puka ne byth o karakurva

 4. H says:

  Mafjoz ,hajdut, degjeneratë..

  1. Koli says:

   Ta kane zgjatur shume ty o hajdut muti.

 5. Ndue lazeri says:

  Ky eshte me shpellar se Sali Berisha mungesa e llogjikes e ben tragjik ket mut president
  I mungon memoria mjere ajo godine qe perdhunohet
  nga nje hajdut dhe vrases

 6. Në Reç kur te veç ...... says:

  O Aqif Meta, Parlamentin e ka zgjedhur populli , kurse ty politika, ndaj mbylle buçen.

 7. POPULLI says:

  Ky pra eshte presidenti yne,i pa pare ne qeverisje,gjithmone ne opozite,pa pushtet e pa pasuri,simbol i ndershmerise dhe patriotizmit,trim i pa pare.lumsi ne per te

 8. DENIMI ME VDEKJE PER KTE PROSTITUTE POLITIKE
  O POKO
  NUK NJEH FUND LIGESIÄ & POSHTERSITE
  E KSÄJ RRÄCE TE NDYRE MUZLLUMI
  QE ESHTE MÄLLKIMI I KSÄJ TOKE

  KY DO PLUMBIN O BYTHQIME SHTET
  JO LOJNÄ KÄRÄGJIZEH 30 -VJET 👎

 9. Ne nga Cepani says:

  Ky çoban dhish i dale nga ahuret e Cepanit nuk mund ta kuptoje se keshtu si eshte president karagjos, delirant dhe akeryes i sherben shkelqyeshem Rames tani ne fushate. Ati mund ti heqin ndonje kopetence formale si puna e betimeve etj por per shkarkim as nuk behet fjale edhe sikur te lutet e te pergjerohet, edhe sikur te dergoje Monen ne Surel. Ay duhet keshtu si eshte: Thjesht nje lolo pallati me te cilin tallin b…. se nuk ka asnje kopetence.

 10. hasani says:

  Pirdh like pirdh se shfryhesh. Po kush po merret me ty more shpellar. Po sigurisht spak duhet te merret me ty nqs do te ekzistoje, se nuk po duket gjekundi. E presim sa me shpejt. Sa per parlamentin, pergatitu se ke shume pune qe tua rruash te gjitheve.

 11. Olugu says:

  O padishah Ilir Meta,mos u mat me hijen e mengjezit, se po te jete per te shkarkuar,te shkarkon parlamenti menjehere dhe ti nuk e shperndan dot parlamentin.Aq trim nuk je.Ty te jep force Sali Berisha,por edhe ai do ta haj pidhin e semes.Te dy do shkoni ne Reç dhe do lozni domina,piket do t’i shenoi Monika,dhe fituae do t’u shpall Argita.Hajt te fala samaexhinjeve.

 12. "Mrekullia" says:

  O palle president, ti e ke vendin ne burg. E c’mut president i popullit te 2 marsit je? Ardhte shpejt dita, qe SPAK – u te tetherras si te pandehur, e te vihesh para drejtesise.

 13. Sali kafsha says:

  iiiiiiiiiiiiiiii na e shpifi ,na vjen per te vjelle kur flet ky kryehajdut, kryeimoral e vrases

 14. Usa says:

  Ky te ha mojen e bythes 🖕.

 15. Andy says:

  Ky edhe pamjen edhe llogjiken e ka si te majmunit.

 16. Skrapalliu says:

  Kryehajduti i kapur me ze e figure , jo vetem president, por as ne liri nuk duhej te ishte. Eshte shume i rrezikshem dhe perpjekjet e tij jane si e si te coje vendin ne destabizim ; prandaje urgjentisht ti behet vetingu dhe te spjegoje ky monster me cte ardhura krijon komoditete edhe per macet apo ku i gjen mbi 160 mije Euro ne vit , qe paguan e mban ne shkollat me te mira Angleze tre femijet e tij, pa folur per pasurite prallore te vena me gjoba apo nga vjedhja e pasurise se popullit.

 17. Roberto says:

  Ilir Meta kerkon te mbroje kushtetuten,zgjedhjet e lira dhe pluralizmin politik??????? Eshte e vertete kjo??? Pupupupupupupupu. Po nese ka njeri qe ka shkelur Kushtetuten,ka dhunuar dhe tjetersuar rezultatet bashke me Berishen je vetem ti o qyp. Po te kem gje ne dore do te shkarkoja ty perpara zgjedhjeve te 25 Prillit ne 10 Prill te shkarojme ty. Ti shperndan parlamentin dhe ne votojme prap ne 25. Pune e madhe se ndenjem dy jave pa parlamentin dhe pa ty o koke loqe?

 18. Që kur Like kokë tulja doli nga PS dhe hapi “ dyqan” për hesap të vet ka qenë shumë konseguent në mënyrat e tij për të arritur e kontrolluar pushtetin.
  Mediokër, dallaveraxhi, shitës favoresh dhe mjeshtër I teoremës mafiose “ më jep pa të japë”
  Fatkeqësisht edhe PS e Edit “ dha e morì” me këtë super sekser.
  Sot shumë skandalizohen me rolin e tij presidencial. Çfarë prisnit nga ai dhe blloku i tij? Nga ai që shiste vende pune si patatet në pazar?!
  Nuk zbriti Liku me kalë nga mali i Tomorrit si Abaz Aliu dhe u ulë te kolltuku presidencial e dërdëllit mender jush çfarë I do qefi! As nuk lajthiti së fundmi presidencialisht e po tejkalon rolin e tij kushtetues.
  As mos e diskretitoni më këtë kokë qyp, se sa para bën e gjitha kjo?
  Fare kollaj ti japësh Likut shumë nofka, që i meriton plotësisht. Do të ishte më e ndershme dhe shumë e vlerësuar sikur Rama të kërkonte ndjesë të sinqertë elektoratit socialist për një aleancë të dikurshme të gabuar që hapi rrugën këtij marifetçiu për të arritur ku është sot.

 19. NjeQytetarOptimist says:

  Jo po nuk u be 5 me 0, nuk quhet. E ke nga eksperienca shifrat e perqindjet ti.

 20. tony says:

  ky vetem han mut kot se eshte i dhjere me gjiithe monen fhe nga frika rrin neper male i ka hik truri nuk di çfar flet se e di qe shumē shpejt do ti bien deres ato ne EMER TE POPULLIT dhe nuk ka force te shkarkoje parlamentin.

 21. Boss says:

  Gomor ti Gomor kush te vuni sot a nesër kërcet druni. Ali baba me dyzet hajdute. Si çdo punë që bëhet me letër edhe mu me çun nga një hale me një hale tjetër.

 22. Roland says:

  Ik o monikqir se po ha dreke …me bere per te vjelle o gruaqir …hajdut ..monikqir …yyyyy fare e qire

 23. Boo says:

  O Hasan ,po a nuk ishte Edi me parlamentin qe ja rrojti 3 here METES.
  Mos i ngaterroni gjerat ,po skeni faj se ja u ka bo mendjen pordhe EDI.

 24. Daja says:

  O like cepani te iku banda kokaines kulici shkerdhe dizdari collis. Viva la vita. Rexhepu mik mones.

 25. Djemte e Vlores plake , bijte e Laberise do bejne zjar dhe flake kundra shkerdhaterise di ky qelbesire .. says:

  I ndrite shpirti DRITAN PRIFTIT.

 26. Skrapari says:

  Si ka mundèsi té ket gjak skraparlliu kjo monstér ! Njé kufomê e qelbur qê si afrohet dot askush pér ta “varros”! E tmerrshme edhe ambasadoria amerikane po i bie mé gjunjê e i lutet qê kufoma tê na ngrejê gjykatên kushtetuese ! Sepse na duhet prap njê kushtetuse “kufomê” njê zot e di !

 27. Molla e dijes says:

  Kështu ka lezet! Pra, parlamenti qënka ilegjitim dhe Likja thotë se po e shkarkuan, do shpërndajë parlamentin. Politikë shqiptate, tipike shantazhe bandash për të ruajtur karriket e pushtetit! Aman, vetëm ju mos u zini se populli dhe bar ha!

 28. Eno says:

  ky katunar i piset ska fuqi te shperndaje parlamentin

 29. Arqile says:

  Qeni qe leh nuk te ha.Keshtu ben edhe Like Floriri.Ai beri cdekretimin e zgjedhjeve njerinuk e menderosi as e pordhi .Zgjedhjet u bene Qeverite vendore vijojne punen .Likja po te qe skrapali ose ikte ose shperndante parlamentin .Le te rije e pak kohe sa re perfundojne edhe ca punime ne veri.Andej do veje do apo sdo ai dhe kushdo qe ka shkelur ligjet.

 30. Kleanthi Koci says:

  ILIR METEN DO TA SHKARKOJE BURGU …

  Nje cisterne krimesh, vjedhjesh, korrupsioni me I madh i 20 vjeteve te fundit .

 31. Stili says:

  Nuk është ptivat as posti e as institucioni o Like trapi.që sillesh si kryetar i L S.I së.

 32. Stili says:

  Përse nuk çfaqet komenti im

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *