Voltana Ademi tregon vështirësitë pas infektimit me Covid-19: Kam pak kollë dhe temperaturë, dyshoj se jam infektuar duke punuar

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi shprehet se ka pak kollë dhe temperaturë të shkaktuar nga Covid-19, duke shtuar se dyshon se është infektuar gjatë punëve në terren për bashkinë.

“Ju falënderoj për interesimin për shëndetin tim. Përfitoj nga rasti të falënderoj të gjithë miqtë e mi gazetarë, drejtues mediash me të cilët kam bashkëpunuar në vite dhe janë interesuar përmes telefonatave apo mesazheve. Njëkohësisht falenderoj të gjithë familjarët  e të afërmit, kolegët në punë, qytetarë që më kanë telefonuar  e derguar mesazhe mbështetëse. Dje në mëngjes kam marrë përgjigjen që jam pozitive me Covid-19. Një ditë më parë, të hënën, kam patur pak kollë dhe pak temperature të shtuar. Në këto kushte, e pashë me vend që të bëja testin. Për sigurinë e familjarëve e bashkëpunëtorëve të mi, por edhe timen”, tha Ademi.

Voltana Ademi më tej tregon se infeksionin e koronavirusit mund ta ketë marrë nga lëvizjet në terren.

“Ka disa ditë, ndoshta dy javë, që për shkak të angazhimeve lidhur me disa projekte që po zbatjmë në fshatra e në qytet, nuk kam qenë shumë e pranishme në mjediset e Bashkisë. Kam punuar e lëvizur në territor, dhe infeksionin mund ta kem marrë përmes kontaktit në terren. Për hir të realitetit, kam takuar njerëz, edhe pse jam përpjekur maksimalisht të ruaj distancën dhe të përdor maskën gjatë gjithë kohës”, u shpreh Ademi.

Në fund, Ademi tregon se tashmë fatmirësisht, përpos kollës, nuk ka simpatoma të tjera. Ajo shton se nga shtëpia vijon kontaktet me me zv kryetarët dhe drejtuesit në bashki, për do gjë që ata e vlerësojnë të nevojshme mbështetjen dhe vendimarrjen.

“Fatmirësisht, përveç kollës, aktualisht nuk kam simptoma të tjera. Jam në shtëpi, ku vazhdoj punët e përditshme në komunikim me zv kryetarët dhe drejtuesit në bashki, për do gjë që ata e vlerësojnë të nevojshme mbështetjen dhe vendimmarrjen. Fatmirësisht, falë teknologjisë, është e lehtë të komunikosh, të orientosh duke u vazhduar si për ditë puna”, përmbylli Ademi.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Voltana Ademi tregon vështirësitë pas infektimit me Covid-19: Kam pak kollë dhe temperaturë, dyshoj se jam infektuar duke punuar”

  1. iksi says:

    Per ça punon ti e dime ne populli , ja ban mutin punes.

  2. un nuk rrij te kuptoj e cdo kjo mesjetrja 😲👳‍♂️
    ne kte Shekull
    dhe ne Shkoder ,i me ken Shkadra shndru ne nji Stall Mesjetare ! 👎

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *