Ndërron jetë në moshën 91-vjeçare, Emiri i Kuvajtit

Emiri i Kuvajtit, Sheikh Sabah al-Jaber al-Ahmad al-Sabah, ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare, transmeton Anadolu Agency.

Siç raporton agjencia zyrtare e lajmeve e Kuvajtit, oborri mbretëror njoftoi se:

“Me trishtim dhe pikëllim të madh ngushëllojmë popullin e Kuvajtit, kombet arabe dhe islame për vdekjen e Lartmadhërisë së Tij, Sheikh Sabah al-Jaber al-Ahmad al-Sabah, Emirit të Shtetit të Kuvajtit”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *