Bilushi i Metës tregon strategjinë e re të LSI për fitore

Pas debatit që po bëhet rreth protagonizmit të shtuar të Metës si krye-opozitar, për të eklipsuar Lulin, Bilushi i Metës ka bërë një shpjegim për publikun, se cilat janë ndryshimet që do ta bëjnë LSI-më më të fortë:

“1-Presidenti Meta do bëjë transparencë mbi të ardhurat nga dhëniea e shtetësisë dhe shifrat reale nuk përputhen me akuzat e shtypit.

Kjo do t’ia rrisë atij autoritetin në popull.

2-Ka dhjetëra raste që asnjë qytetar i huaj nuk ka paguar për të marrë pasaportë, por kjo nuk e dëmton imazhin e presidentit.

3-Shtrirja e LSI në Kosovë dhe Maqedoni është mbresëlënëse.

Tani kemi së paku rreth 800 familje që do të votojnë për ne.

4-Kthimi i Monikës në bjonde, është një dimension i ri i LSI-së, pasi duke qenë esmere eklipsonte Tit Vasilin.

5-Marrja e Brisildës së tatimeve, shton mjaltin në LSI, që vjen nga “Bletët punëtore”.

6-600 dekorime, që mund të shkojnë deri në 1000, mund të japin frytet e veta.

7-Tifozat e Tiranës nuk do votojnë më PD, por LSI, pasi Meta u dha mundësinë të kenë 5 lojtarë të huaj në ekip.

8-Nga kërkesat që do kemi për heqje shtetësie, do t’ua heqim vetëm atyre që janë me PS, që të mos votojnë.

Heqja do bëhet kundrejt pagesës, si tradhtarë të vendit.

9-Lul Basha duhet të dalë në fushatë me vete, me qëllim që opozitarët e dëshpëruar nga gafat e tij, të vijnë tek ne.

10-Në shkurt do organizohet takim kombëtar me viktimat e OFL, të cilëve do t’u garantojmë dëmshpërblim dhe integrim në jetën e vendit.”

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Bilushi i Metës tregon strategjinë e re të LSI për fitore”

  1. Prind says:

    Meqe Mona dhe Brisi tani kane te njejtin model flokesh dhe jane bere si binjake, fuqia e LSI do te rritet me rritjen e probabilitetit, qe Presidenti te ngaterroje keto dy bjonde, pra kryetaren me nenkryetaren e partise!

  2. ce says:

    Flitet se trendi i modes do vazhdohet dhe me Kehdi dhembcakallen, Klajda surrattepsine, Erisa hundponoken pra gjithe sharebajgat e haremit te Jales do behen bjonde si Nafije dybeku. Bjonde bjonde
    E ka radhen sonte
    Por Nafija ato xhinset i ka blere tek gabi se nxjerrin shume keq trupin e shpifur me kryqet e thyera. Nuk e paskemi ditur se qenka aq e shpifur nga trupi se nga fytyra eshte si baxhelle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *