PD: 49% të aksioneve të Eco Tirana i ka kompania veroneze e plehrave, në hetim nga antimafia italiane

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka publikuar një video mbi të cilën shkruan rreth marrëveshjes së realizuar për pastrimin e plehrave nga kryeminstri Edi Rama, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe homologu i tij në Verona, Flavio Tosi.

Alibeaj shkruan se Tosi është duke u hetuar nga antimafia italiane për shkak të dyshimeve se kompaninë e tij të plehrave e ka vendosur në funksion të Ndraghetës dhe mafias në Itali.

“Flavio Tosi po hetohet nga antimafia italiane, pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetës.

Edi Rama ideoi dhe Erion Veliaj realizoi krijimin e kompanisë publike Eco Tirana për pastrimin e Tiranës dhe diferencimin e mbetjeve, ku 49% të aksioneve i ka kompania veroneze e plehrave, që po hetohet nga antimafia italiane.

SPAK-u duhet të zgjohet nga gjumi toksik i plehrave!

Homologët italianë janë vetëm një email larg. Afera mafioze e pastrimit të Tiranës nuk duhet të mbetet pa u ndëshkuar!

Edi Rama + Erion Veliaj + Flavio Tosi + Ndragheta = Mafia e Plehrave”, shkruan Alibeaj.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “PD: 49% të aksioneve të Eco Tirana i ka kompania veroneze e plehrave, në hetim nga antimafia italiane”

 1. E verteta says:

  Injorant komplet. Nuk quhet kompania plehrave se ju dukeni se nuk keni respekt per ato punetore qe punojne aty e mbajne familjet e tyre. Une punoj tash 20 vite ne kete kompanine e plehrave qe e quan ti palacio. Po ketu ne quhemi punetore ekologjik. Sa per Flavio Tosi po te them qe mund te jete ne hetim te lire po jo per mafie por per punetore qe kane futur ne kompanine publike me rekomandacion. Kjo eshte e vertete.

 2. Foli ky gruaputana says:

  Ky hoxhe muti fshatar i qelbur.

 3. Ky bajga e ansablit Babale.
  Ju kafsheve te shpelles PD nuk ju besohet mo
  asnji lehje 🐒🙉🐵🙊💩💩💩💀👺👹🚾👎

 4. jani says:

  Njelloj besoj si fazllic qe i dha babës miliona euro apo si ai i çez/dia qe i dha babës dhe nones miliona euro. O ju jeni nke tufe te deshperuarish qe dilni ne konference shtypi per te mbajtur te karikuar militantet nga kamza

 5. Bashkim says:

  Baci. Kulaci. GERMO TARE GERMO SE ATY ESHTE QENI I NGORDHUR

 6. Toni .D. says:

  Po ike o pleher i duresit se kur drejtonte ai vicidolasi bllokuat kanlet e kullimt e periferive me plehra… kudo plehra… arritet te bllokonit dhe lumejt me plehra…. dikush kerkon te beje dicka per te mbajt paster qytetin cfaqen llapqenat per cdo nate ne TV duke nzjerre vetem vrere per vendin e tone dhe JO nje fjale te mire.

 7. gjergji says:

  Filloj interpretimi i skenarit te filmit artistik “Babale Nr-2”.Ne rolet kryesore kryesia e PD rregjizor G.Bardhi.Produkcent SHQUP-i

 8. O kafshë!
  Deri në ditën e fundit të ekzistencës së kësaj organizate politike në shërbim të families Berisha, që paturpësisht vazhdoni ta quani Partija Demokratike, do vazhdoni të shpifni pa asnjë provë e duke ofenduar pa më të voglën përgjegjësi!
  Mafioze janë vetëm mënyrat tuaja të përdorura për të gënjyer opinion publik dhe të denigroni të tjerët.

 9. Emigranti Itali says:

  Ti mashtruesi Alibei,kur te permendesh Flavio Tosin duhet te lashe mire gojen tende te qelbur. Flavio Tosi eshte nga Kryebashkiaket me te mire te Italise dhe me gjere,ndersa persa i perkete trajtimit te mbetjeve Verona eshte lider ne Europe e jo vetëm ne Itali. Ju PD_rat njihni vetëm metodat Babale…..me keto mend me 25 prill ne te semes do veni bashke me ty o person i perdorur dhe i degjeneruar……😛😛😛😛😛😛

 10. fati says:

  Po more kriminel dhe rrugac, investimet ne shqiperi behen falas per hater te ketij ish ministri te zgjuar sa edhe basha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *