Ylli Pango: Pasi mori pasaportën shqiptare, gruaja ime ruse qau, po jo nga gëzimi se s’të lënë shtazët e egra të gëzosh

Ylli Pango ka reaguar pas pajisjes së gruas së tij ruse me pasaportë shqiptare.

Emri i saj është përmendur në një shkrim të gazetarit të Shqiptarja.com, Adriatik Doçi, shkrim ky i botuar edhe në gazetën TemA.

Reagimi i Pangos

E treta herē që Gazeta “Tema” merret me gruan ruse të Ylli Pangos. Kësaj rradhe nepermjet penes se Doçit që qysh në krye të shpifjes e fëllliqësisë që shkruan e fut gruan time së bashku me këngëtarët e tallavasë, ndër ata që marrin shtetësi shqiptare në shkelje të ligjit. Ca si shumë apo jo?

Në fakt kjo grua “ kriminele”, gruaja ime, ka tetë vjet që jeton në Shqipëri. Në shkurt të ketij viti u bë dhe me një femijë, fëmijën e saj dhe të Ylli Pangos. Në fillim te ketij viti filluam procedurat për të marre pasaportën shqiptare dhe ne korrik gruaja ime u be shtetase e ketij vendi. Nja 7 muaj.

Ju tha një njeriu të nderuar që ashtu si unë deshën ta pëgënin, se “Tema” nuk e kishte me të e me pasaportat e bijve te tij por me shkeljet proceduriale të presidentit të Republikës në dhënien e pasaportave.

Po në rastin tim o Adriatiku i Doçërve, me presidentin e ke apo me mua dhe familjen time? Se me gruan time “të re” nga fillimi i vitit deri ne korrik kemi ndjekur këto procedura. Lexoni e gjykoni dhe ju o njerëz:

Shkuam ne Drejtorinë e Policisë, Tiranë, ku “gruaja e re ruse e Ylli Pangos” dha intervistën në shqip e dorezoi dokumentat. VERIFIKO z.Doçi. Pastaj dokumentat kaluan ne Ministri të punëve të Brendshme ku u prit me muaj. Z.Doç, verifiko( ndërkohë nusja e Ylli Pangos kishte lindur e ishte me foshnjë ne gji).

Pritëm ca muaj. Pastaj dokumentat shkuan ne SHIK. VERIFIKO, jo doçërisht. Pastaj dokumentat shkuan në presidencë e cila i çoi prape ne SHIK (kështu është rregulli).

Pastaj ne presidence. Kaluan edhe 45 dite. Tensioni po rritej. Covidi nëpër këmbë, fëmija i vogël, çdo gjë mund të ndodhte. Gruaja ime si çdo njeri që jeton në këtë vend donte të kishte dhe ajo ca të drejta si vizita mjekësore, siguracion bashkë me fëmijën etj., etj që pa pasaportë shqiptare nuk mund t’i merrte.

Për këto nuk mund të shkonim as në vend të saj për shkak të covidit. Së fundmi në korrik u muar pasaporta. VERIFIKONI. Sa shpejt!Me mik duhet të ketë qenë. Për kriminelë. Thuhet që ka që presin dhe me vite. Nuk e di! Po gruaja ime kishte tetë vjet që jetonte këtu dhe e kishte ndarë mendjen që në fillim të jetonte ne Shqiperi si nënë shqiptare me të drejta shqiptare.

Në këtë vend që të tjerë po e lenë…. Sa për të drejtat europiane, të drejtën për të udhëtuar në Europë, gruaja “ruse” e Ylli Pangos e ka prej kohësh. Ka pasaporte ukrainase e cila ka kohë qe gezon po ato te drejta qe gezon dhe pasaporta shqiptare në Europë. Tre muaj në çdo gjashtë muaj. Pra nuk kishte nevojë as të luante futboll e as të këndonte tallava për të marrë një pasaportë shqiptare për të lëvizur në Europë lirisht, o pinjoll i shquar i familjes së shquar të Doçërve.

Se për këtë bëhet davaja z.Doçi i Doçërve (mos po të duket se po merrem gjë me familjen? Assesi! Po të përmend vetëm mbiemrin, origjinën. Mbiemrin që e mban me nder. Nuk po merrem as me gruan, as me fëmijët, as me vlerën tënde si “asset” kombëtar. Për këtë punën e aseteve, merr pak mundim e lexo yllipango.com për të parë ç’kam bërë e vazhdoj të bëj për këtë vend megjithë të pëgërat që kini hedhur e vazhdoni të hidhni. Po për këtë do të flasim një herë tjetër më në detaje).

Pra e mori gruaja ime pasaporten shqiptare atë ditë dhe qau. Jo nga emocioni a gëzimi. Ku te lenë shtazët e egra këtu të gëzosh. Qau se u çtensionua së fundmi. Se kish filluar t’i dukej se nuk do e merrte kurrë pasaportën. Do të mbetej me leje provizore. E do i duhej te ikte me fëmijë në krahë sa andej këndej, sa në vend të saj e sa këtu. Se nuk do i zgjidhte kurrë hallet e fëmijës, punësimit në të ardhmen, shëndetit etj.

Siç ju thashë në fillim o gazetar e biri i nderuar i familjes së Doçërve, jemi bërë së fundmi me një bir edhe ne. Djali im shqiptar, Pango, bir i Pangove. Se edhe gruaja ime u bë Pango. Si çdo shqiptar. Si edhe ti, i nderuar Doç, i biri i Doçërve.

Mund të fillosh të merresh edhe me të e ta vesh në krye të titujve të gazetës o pena e mprehtë e Doçërve. Ta vesh në krye të titujve e ta shoqërosh me tallavatë, futbollistët që marrin pasaporta për 24 orë etj. Është tetë-muajsh e do i bësh pagëzimin e parë me ujrat e ndotura ku notoni e që ka tre dekada që qelbin këtë vend

Pra mund të vazhdosh të merresh me familjen time pa llogaritur asnjë lloj etike, ndjenje njerëzore, bese, feje, a nuk di ç’tjetër ku beson a nuk beson kërkund ti o pinjoll i familjes së Doçërve.

P.S Po të ishte për mua nuk duhet assesi të ketë ligj për shpifje. Por ndonjë ligj për ata që quajnë penë, dhëmbët e pëgëra me të cilat jane mësuar të kafshojnë çdo gjë? Për këta, Po. Ndonjë ligj a ndonjë kafaz për shtazët e egra që përdhosin çdo gjë, kafshojnë në shpirt, edhe vrasin? Po.

REMOTE_ADDR:[]

44 komente në “Ylli Pango: Pasi mori pasaportën shqiptare, gruaja ime ruse qau, po jo nga gëzimi se s’të lënë shtazët e egra të gëzosh”

 1. Martin says:

  Asnje shqiptare me mend nuk te afrohej ty o kafshe seksi dhe gjete nje te ngjashme ne stepat ruse.
  Tere jeten ke shkelur ligjet e shtetit dhe ke share te tjeret ti demon i se keqes.

  1. Tartarini says:

   Doli edhe kesaj here ky plehre te propozohet sikur e kane si objektiv per ta goditur. Para disa vjetesh i shkoi mire inskenini me bomben ne garazh. Pse mos ti eci eshe kesaj radhe!?

  2. Ludmilla says:

   u kujtua ky legen te beje familje tani 70 vjec se ish gruas ja nxiu jeten para 30 vjetesh dhe braktisi djalin e tij as 1 vjec ne meshire te fatit.
   qelbesire plak i rrjedhur i marre fund qe mban me leke nje prostitute sherbetore ruse per ti lare breket.. ik ore zhduku funderrine i urryer qen pa njeri

  3. Beneti says:

   Rusja per shume aresye mundet ta meritoje pasaporten shwiptare.
   Po pse o Ylli i 9fendon kengetaret Tallava?Po te formohet ne Shqiperi ndonjr organizem drejtues i tallavase,ti Ylli Pango do jesh drejtues i digurte i tyre.

  4. Shqipe says:

   Nuk e kuptoj pse e ngatërron fëmijën ky ketu. Femija ne momentin qe lind (kudo, edhe jashte Shqiperise) e merr automatikisht pashaporten shqipetare (shtetësinë), ndersa zonja nese eshte me leje provizore (megjithëse duhet te ishte me leje qëndrimi te përhershme)) ka te drejta te plota te përdorë shërbimet ne Shqiperi. Ndaj me ngadalë nje cike.

  5. Bureto says:

   Po or po, @ Marti. ‘Kafshë seksi’, po Ylli sapo i mbushi të shtatedhjetat dhe në këtë mosëe e la trashëgimtarin. Jo kushdo e ben apo jo? Ke inat jepi hakun!-thuhet rëndom.

 2. shkopeti says:

  Dhe pse ke nje historik si kurvar i PD qe fundja
  vegla per ate pune eshte
  po kete shkrim e ke shkruar me te drejt
  gjithesesi djali me jete te gjate
  dhe do zoti e te jep takat ta punosh nusen e re Ruse
  Djali Doceve ta shikoj shkrimin nese te ka lenduar
  te kerkoj ndjes

 3. Zeni says:

  Po ku ka shtaze me te ndyre se ty o Z. Pango!
  Imoral, hajdut, mashtrues, hileqar! Ke marre ruse nga ato kurvat qe bredhin neper bote, se ketu te njohin te gjithe se cfare monstre je!

 4. Raimond vlonjati says:

  Hahahaha

  Sa po thosha me vete , “ Doci i docerve “
  kur kexoj aty ne rreshta “ doci i docerve 😂😂

  Po mire c’esht kjo procedure kaq e sterzgjatur ,
  isikur do marin Green card Amerikane

  Urime zonjes se Ylli Pangos
  Dhr jete te lumtur !

  1. Katjushka says:

   Rajmond qami ju shtua edhe nje votues ne PD- uroje qe te mos jete ne listen e votuesve qe ne 2021 !Sa per manjakun Pango lere se nuk ka shurre qe e lane ,profesorin o Rajmond çami!
   Ndaj do ishte me mire e me i respektuar te heshte si psikolog se sa me kete pergjigjie prej psikopati manjak!

 5. Kulufi says:

  Ka qare e shkreta nga emocionet kur ka pare qe Yllkes i dridhej dora duke hapur mbertheckat.

 6. Bbb says:

  Epo te te japi leksione etike ene pusht presor Ylli ….QR

 7. Bashkim says:

  Baci. Kulaci. ………… …… …….. Ne fakt po te sbikosh cke bere per kete vend del se mbertheckat di ti zberthesh dhe fjala nuk eshte per mberthecka por per shkelje te ligjit nga president Ilir Floriri ku perfshihet edhe rasti i gruas tende te re. Po ti vazhdo zberthe mberthecka kur ky eshte sistemi

 8. sotir. says:

  Ky tipi i mbertheckave po na ben moral per shkrimin e nje gazetari, duke e share ate si nje rrugac. Pse nuk foli atehere kunder Jozefina Topallit , e cila i tha qe horra te tille qe abuzojne me gocat e reja nuk kane vend ne qeveri. Gek mek nxirrte nga goja. Ia mblodhi nje grua burrneshe. Pse i dogji ketij zoterise per ate qe shkruajti gazetari ? Gruaja e ketij qejfliut plak ( kane rretyh 25 vjet diference ) e mori pashaporten me procedure te shpejtuar. Edhe mburret sikur ka ber ndonje hata qe ka marre nje ukraneze . i njohim mire famen e ukranezeve ne Europe. Keta tipa qe iu hym vetja ne qejf e kane marre ne qafe kete vend. Nje cope mesues ka qene me mik kapi Tiranen.

 9. Vlora1912 says:

  Zoti Pango,

  Keqardhje per keqperdorimin e emrit te gruas tuaj nga disa njerz qe nuk kan as “din dhe as iman”.

  Uro jet te gjat te femijes tuaj te ri..

  Por vetem KAQ.

  Per sa i takon faktit qe ju i kerkoni Doçit ti lexoj “Bemat’ e tua ne Internet….Mos u lodh kot miku im.

  Ne Shqiptaret i dim shum mire bemat e tua..

  Ao qe ti ke ber, kur ke patur pushtet te dhen nga Bastardi i Vucidolit, ja kalojne shum here permendjes se emrit te gruas tende Ruse nga nje Gazetar…

  Me ato qe ke ber, publike apo te fshehura skutave te universiteteve dhe ministrive, te takon pa frik titulli Kodosh i Doçave, jo vetem Doç i Doçave.

  Askush nuk ka te drejt te te pergojoj familjen.

  Ti ke te drejt te mbrohesh nga keto sulme…

  Por, gjithashtu, edhe ne, opinioni publik, kemi te drejte të të Kujtojmë se çfar *uti je dhe ti.

  1. Nje qytetar says:

   Vlora 1912 , koment brilant , i pakomentueshem.

 10. fati says:

  Vertete duhet jo burg por per shtazet e egra e te felliqura si puna jote. Kafaze qe te ekspozohen ne qender te tiranes e ti bejne sehir te gjithe. Te futen ne keto kafaze ato qe shkelin ligjin duke marre rryshfete pa fund, por edhe ato qe japin rryshfete per te shkelur ligjin likja, e tani dalin e fyejne te gjithe qytetaret, e kush nje pleh, nje qelbesire, qe per bemat e tij u ndeshkua me se njehere. Qelbesirat ne kanalin e wc e kane vendin, se ne shoqeri e publik na qelbin.

 11. emigrante says:

  More na falni,a eshte ai qe pati kap vajza ,na paska marr gru ne Rusi, o zot o zot ,

 12. Qenka inatosur ky i Paangoja, se gazetari ia paska quajtur gruan “nuse e re”, po s’ka ndonje te keqe ketu more iPaangoje, mendoj une. Apo nuk e dinte kjo “nusja e re” qe ti ke patur edhe gra te tjera. Fatkeqesia jote qe s’ia ke thene. Po shume here ia godite ate mbiemrin ketij gazetarit, po si s’t’u kujtua ne ato momenta ajo skena kur ishe minister, more iPaangoje? Meqe ra fjala, ia ke treguar kesaj se rese ate histori, apo do t’ia lesh Adriatikut t’ia tregoje? Hy, burre pizeveng e i perdale, se na qelbi ajo goja jote.

 13. Taipi says:

  Pa kerko ti pasaport ruse dhe do ta shikosh si e mere dhe per sa kohe Regullat jane per te gjithe njesoj edhe kure je martuar e ke femije Mos mer zjare se nuk i ke ndonje merite Ne mos i detyroesh ati vendi Se edhe ti e ke mare pjesen Kur ke qene Minister PLERE

  1. Aleks says:

   Ktij horri ja japin shpejt Ruset se nuk merret me mberthecka ky… Do ashtu, e do dhe te rrujt! Si puna Lad Putinit.
   Djalin e madh e vuri Ditzi Bushati diplomat ne MPJ. Me jete djalin e vogel Rusi -Shqiptar. Vetem nje Ruse ose Kineze, qe si ka qef mbertheckat mund ta merrte Ydhin e Partise

   1. Vlora12 says:

    @Aleks te hengert mortja ty me ylli pangon dhe ditzi bushatin qe ja fut kot dhe flet pa lidhje pergojon njerezit kur e di gjith tirana qe ky legeni e ka braktisur femijen e pare ne pike te hallit ja nxiu jeten ish gruas sapo kishte lindur.
    u kujtua te hiqet si familjar tani ky plak pervers 69 vjec qe snjef moral nder

 14. Guruja says:

  Yli sa gra ke mare ! Cthote dhia e fasllicit e di ti je ne shenjester 🇺🇸

 15. Koli says:

  Gruaja e Ylli Pangos e ka merituar pashaporten shqiptare seose eshte e martuar me shtetas shqiptar ka lindur femije dhe jeton ne Shqiperi.Kurse ata te tjeret nuk e kane merituar arabe e lloj lloj krimineli qe presidenti shkerdhate dhe hajdut i ka shitur me para.Tregohuni objektiv ne komentet tuaja dhe mos sulmoni kot nje person qe ka marre pashaporten per merite duke respektuar ligjet.

 16. E verteta says:

  Kur mendon se ky person ban pjese ne intelektualet e shqiprise vaj medet per ate vend. Po nuk u shu kjo rrace intelektualesh nuk ban perpara ai vend.

 17. taso kume says:

  KETA pushta qe kan çfrytezuar vendin e punes per pislleqe nuk kane te drejte te qahen,dhe eshte gjynah qe mereni me PLEHRA si ky.

 18. Mario says:

  Ti Pango je nje Bir Kurve qe duke perfituar nga Statusi i Profesorit nuk le Studente pa i futur Duart dhe Shkerdhyer.U kape dhe ti si Presidenti i nderuar me Ze dhe Figure duke ja kerkuar Vajzes Aktore nga emisioni Like Kamera e Fshehte,dhe jur u diskretitove fare si figyre Imorale dhe i bdyer,qe ne moshe te madhe merreshe vetem me Goca te Njoma,I Moralshmi Berisha te shkarkoi nga posti i Ministrit.Vetem nga kjo qe te ndodhi nuk duhet te hapesh goje Vemie se je komplet i korruptuar dhe i pamoralshem.Cfare ti bej Vajzave Studente qe nuk te kane denoncuar per Perdhunim se ti duhet te ishe me kohe ne Burg per Perdhunim dhe Korrupsion.Sa per ate qe e permend me Krenari te madhe qe je Pango,cfare Mutin ka bere familja jote per kete vend qe e permend me kaq krenari,vetem per ate qe je nje Pinoll Dobic i Pangove,gjithe Fisi jot duhet ta kete per turp qe ka nje Pango Perdhunues Femrash si ty .Ne Amerike te gjithe Figurat e Medha si ty ,jane ne Burgje per Jete pa te drejte Parole,dhe arrijne qe vrasin veten ose i vrasin te tjeret,se perdhunuesit kane emrin me te keq te Burgagjinjeve.Kelysh i Sales se kuptoj si hap gojen Hale.

 19. Qinan Shteti says:

  ..por,edhe me qi simas qejfit,tu shfrytzu poziten shtetnore,siç don ti,s t le kush.
  Ta ngecin qejfin n gurrmaz t karit.

 20. Qinani says:

  …po mir mo,s ka nanji gjo.
  Kur osht i ri robi,osht pidhar,bohet me PD,..qi shtetçe
  Kur moshohet pak,vje ora me mor nuse,..shqiptareshat pidhpalleshat i pa dhe i provoi pran oxhakut me mbërthecka,si duln gjo…
  ..trathtore…
  ..atehere u menu pak,…dhe ju turr ukrainës bjondin per me bo nusnin.
  Kshtu osht pazari.
  Femnat shqippallesha,martohen me meshkujt sllavo serb,kurse meshkujt pallshqiptar martohen me femnat sllavo ruseukrainase..
  N fund t fundit behet kombinimi biologjik.,nji kar me nji pidh…se ka edhe me keq plako..knej nga perndini martohet kar me kar ose pidh me pidh apo kar me byth.
  Jan kombinime demokratike kto or taj.
  Kurse ky Pango pidhsi,ka bo detyren e tij burrnore, dhe osht i neru nga mashkullimi.

 21. taku says:

  Like floririt sa i ke futur ne xhep – ate na thuaj, se sa per moral mos e nga me ate muhabet se te gjithe te njohim se c’placke je.

 22. Plugu says:

  Yyyyy! Ky Ylli Pangallo fytyre e ndyre,kurvar i pist.

 23. per merita te vecanta.... presidenti... says:

  Zonja ykrainase e meriton pasaporten se asht martye me njeri me vlera te vecante qe i ka dhane shoqerise shqiptare. Ky imorali qe te vetmen merite ka shkerdhatllekn,i shtohet listes se gjate te shkerdhatave politike qe kane dhane kaq shme ketij vendi……

 24. gimi says:

  Thonë se Ylli Pango në të kaluarën bënte më keq se Harvey Weinstein ne USA. Harvey ne burg, kurse Ylli vazhdon avazin me vajzat e njoma… Por ja, asnjë ferrë nuk i hyri në këmbë, dhe sot na jep moral e na tregohet si i ndershëm. Turp.

 25. Ylli Tanga says:

  Sa gra ka marre ky deri tani. se te dashurat besoj nuk i numerohen. Tani a ka
  dale kjo rusja e forte apo eshte Ylli qe nuk ka me takat per te zberthyer mbertheckat?!

 26. Lal says:

  Duhen 3 vjet qe nje e huaj e martuar me shqiptar te marre pasaporten o kafshe qe jep mend

 27. rexhep tahipi says:

  Shajeni sa te doni Yllin po te gjithe ata qe kane nje hu e 2 topa ne mes te kembeve do donin te ishin ylli
  Ka qare gjithe zockat e psikologjise, po vete kane dashur te ngtinin noten
  Pastaj zocke 25 vjet me te re si turmpi i lumte
  Nuk eshte faji i tij se nje kurvar si ai, Filip Cakuli ja futi edhe kur fitoi Edi Rama ja beri te birin drejtor informatike ne dogana me 0 vjet pervoje pune direkt e nga shkolla, ku edhe me nota nuk qe yll.
  Keshtu qe mos shikoni yllin qe shfrytezonte profesorllekun po shikoni kodoshet si cakulli, si i zgjedh velinat ketu e 20vjet, apo gazetaret etj etj. Ai pronari i Cakulit qe vdiq me dashnoren ne makine edhe qe e mbajten sekret leket e kujt pastornte qe beri televizion?
  Ne fund shkoni bjerini me dore cuna

 28. Lili says:

  Ky pervers eshte njeri qesharak dhe i peshtire Mire qe ka gjetur nje nga ato kurvat ruse qe bredhin lart e poshte neper europe ,se njeri tjeter nuk ja varte ketij qelbesire

 29. Anila says:

  Uroj qe te mos I lexoje gjithe keto komente gruaja ruse e Yllit, se ai tha qe ajo di edhe gjuhen shqipe! Bobo cdo ti degjojne veshet te shkretes!

 30. Tutu says:

  Na preke shume o kokrra burrit kurve.,,!!

 31. deda says:

  Po kjo rusja e di kush je apo të mori për pallatin ke kosovarët në qerret të kavajës

 32. Nik says:

  Mund te na pelqeje ose jo Z. Ylli Pango, fakti eshte qe ai eshte martuar me nje nenshetase te huaj dhe ka nje femije me te. Nga shqiptaret ka dale Nena e Madhe Tereze, a e meritojne shume komentues ketu qe jane bashkeatdhetare te Nene Terezes?! Absolutisht jo!! Ne se nje e huaj ka zgjedhur nje bashkeshort Shqiptar dhe do te jetoje ne Shqiperi, Shqiptaret ne tradite jane shume humane dhe dashamires! E duan dhe e respektojne bile me shume se vendaset. Prandaj ne kete pike edhe pse nuk me pelqen as Ylli Pango as Ilri Meta jam pro me te ty duart qe Znj. Ukranase tash edhe Shqiptare ta gezoje Shtetesine Shiptare bashke me femijen e tyre. Thirrini mendjes shume nga ju komentues teper negative, nderkohe qe nga Shqiperia po ikin me shumice nga syte kembet shume njerez per “çudi” ka dhe ca te huaj, disa edhe qe zgjedhin te kene bashkeshorte Shqiptare qe jetojne ne Shqiperi. Ta gezojne Shtetesine Shqiptare dhe familjjes se tyre shendet e mbaresi!

 33. Mberthecka says:

  Po Doci flet per shkeljet nga ana e presidentit dhe as ka te bfje fare me rastin e nuses tdnde, qe ka 8 vjet ne Shqipeti, eshte bere edhe me femije. Keshtu qe hic mos u qederos o Ylli i mbertheckave.

 34. Koti says:

  Ky burri kurvë gjeti sebep për të dalë në media. Ngordhi që ti përmëndej njëçikë emri dhe menjëherë filloi të lehë. Ia kërkonte trupi njëçikë publicitet. Kishte kohë pa u dëgjuar dhe çfrytëzoi rastin e gruas.

 35. era says:

  Ky gazetar Doç i Doçve eshte nje inorat vetem gazetare nuk eshte ai vetem me thash e theme merret se nuk din gje tjeter dhe prnadaj shkrun ne keto gazeta si Tema Shqiptare etj si keto se ne gazetat e pavarura se qas njeri injorantin. Meso o Doç i Doçve se gazetare behesh duke thene realitetin edhe jo thash e theme…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *