“Ende vritesh për virgjërinë”, pas një muaji martesë dhëndri kujtohet: Nuk ishte e virgjër

Daja i një vajze të re të sapomartuar, dyshohet se kanosi dhe kërcënoi burrin e saj, i cili pas një muaji i martuar u kujtua që natën e parë të martesës ajo nuk ishte e virgjër dhe ndaj ajo duhet të kthehej tek prindërit. Ngjarja që është zbardhur nga komisariati numër pesë në Tiranë, u zbulua nga denoncimi i dhëndrit të trembur, i cili u martua në mes të muajit shtator dhe në një nga ditët e asaj që duhet të ishte si muaji i mjaltit, telefonoi vjehrrën duke i thënë: hajde merr vajzën nuk ishte e virgjër!

Sipas burimeve ekskluzive të gazetës Si, A. T, i moshës 34 vjeç jeton në një fshat në periferi të Tiranës. Ai është nga fshatrat e Shkodrës dhe u martua me shkuesi  gjatë muajit shtator, tre muaj pasi të dyja familjet ndërhynë për t’i njohur e për t’i lidhur në martesë. I riu tregon në komisariatin numër pesë “problemet mes meje dhe L. nisën menjëherë pas natës së parë, ne nuk bëmë celebrime. Gjatë kryerjes së marrëdhënieve bashkëshortore konstatova që nuk ishte e virgjër. Një javë pasi konstatova këtë problem vura në dijeni mamanë time pastaj telefonova mamanë e L. I thashë në telefon që ajo nuk ishte vajzë, nuk ishte grua për mua dhe se duhet të vini ta merrni”, shprehet në denoncimin e kryer në polici dhëndri i ri.

Por më tej dhëndri tregon se pikërisht përgjigjja që mori nga ana tjetër e telefonit nga vjehrra ishte “do ta mbash me detyrim, përse nuk na vure në dijeni që natën e parë të martesës”.

Problemet për A. T kanë nisur në ditët në vazhdim, ku ai ka marrë telefonatë nga daja i L. , i cili e ka kërcënuar disa herë.

“Më tha nëse e lëshon L. do të dalë punë, më tha më mirë mbyllu në shtëpi”.

Sipas dhëndrit kërcënuesi është daja i dytë i nuses dhe këtë person ai e ka njohur ditën kur është shpallur fejesa. “Nuk e di nëse ky person disponon armë zjarri – thekson A.T, por kërkoj që ky shqetësim të ndiqet ligjërisht”.

Burimet bëjnë të ditur se menjëherë është marrë në pyetje nusja e re, e cila fillimisht tregon që pas natës së parë të martesës nga frika ka treguar se kush ishte personi me të cilin ajo kishte pasur një lidhje. “A. më pyeti a kisha pasur ndonjë lidhje, më tha trego të vërtetën se do jesh gruaja ime. I tregova – shton e reja.  Ai mori në telefon në sy tim dhe kërkoi – hajdeni merreni se nuk është e virgjër. Dhunë fizike nuk ka pasur ndaj meje, por kërcënime si nga burri edhe nga vjehrri dhe vjehrra kam pasur”.

E reja kujton se vjehrri i ka thënë “ti ke dashnor? e frikësuar pranova që po. Ua thashë këtë gjë kur ata po pinin kafe dhe nga frika se në mur kishin një çifte. Më pas aty erdhi im shoq , ata i treguan çfarë pranova unë nga frika, im shoq më kapi nga flokët dhe se më gjuajti me shpulla”.

Sipas burimeve policore të gazetës Si është kryer këqyrja dhe kontrolli i banesës së dajos, të cilit nuk i është gjetur asnjë send i paligjshëm. Dajo deklaron: nuk e kam kërcënuar në asnjë moment dhëndrin, vetëm e kam sharë. më njoftoi motra e L, pra mbesa e cila më dërgoi një video, ku mbesa L . po merrej në pyetje nga dhëndri dhe vjehrri e vjehrra dhe ajo aty pranonte se kush ishte personi që kishte pasur të dashur para martese. E mora në telefon dhe i thashë: ca janë këto gjëra a jena miq, por dhëndëri më tha: nuk jena më miq, hajde merr mbesën pasi nuk ka dalë e ndershme. U shamë të dy, i thashë për çfarë arsyeje po i bëni këto gjëra që kujtoheni pas 30 ditëve martesë por dhëndri kërkoi: hajdeni merreni, nuk është grua për mua.

E ëma e nuses së re pretendon nga ana e saj se jeta e të bijës rrezikohet, por se ky nuk është aspak shkak për ndarje: ata duan ta lëshojnë pasi ime bijë nuk di të bëjë pune shtëpie dhe u kujtuan shumë vonë, nëse nuk ishte e ndershme të na thoshin ditën e nesërme këmbëngul gruaja që po ashtu shton para oficerit të komisariatit numër Kamëz: ata po na turpërojnë, ime bijë tani nuk është më e virgjër dhe nuk ma merr më askush.

Policia tregon për gazetën Si se dosja do referohet për kanosje dhe keqpërdorim të thirrjeve telefonike, pasi rezulton që përgjatë dy ditëve të fundit përpara denoncimit daja ka telefonuar plot 21 herë në numrin e dhëndrit. (SI)

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në ““Ende vritesh për virgjërinë”, pas një muaji martesë dhëndri kujtohet: Nuk ishte e virgjër”

 1. Agim says:

  Para 30 viteve po tani mbyllni syt e vazhdoni jeten .

  1. qytetar says:

   Me sakte perdorni makine llogaritese .

 2. Qfare Jane keto prralla says:

  O Zot qfare Jane keta njerze kjo me duket si prralla pule barrdha me 7 gjugjate

  1. Laberia ime says:

   Nuk eshte PULEBARDHA ESHTE BOREBARDHA..Po borebardha ishte e e virgjer thon..pulebardha nuk ma mer mendja te ket qene e virgjer😂😂

 3. Peshkaguri says:

  Po ti more pufte,mbas nje muaji i thua ike,çfar eshte ajo mall per shkembim.idiot si keta s’kam par,ka vite sa mbushin 18 tè njohin meshkujt dhe dashurohen ,ku esht problemi ,ne angli ka nje mas te madhe femrash qe lindin nga moshat 17/18/19,mjaft te shikosh statistikat injorant akoma me virgjerin?Ja u qep dhe pasneser ?Do te shikosh nese te do dhe e do ,ne shtetet evropiane esht normale kurse ne shqiperi duhet edhe 30 te vjet te tjere.

 4. ...sidoqofte e bardha ngelet e bardhe , po e bere pis sado qe te lahet eshte e ndotur says:

  …virgjeria eshte 80 % garancia e jetes plus 20% mbetet besnikeria.

 5. Bledi says:

  Po mamaja e nuses pse ja faturon virgjerine burrit kur dihet qe ja ka marre tjetri.
  Keto muhabete ndaheshin para marteses tashti eshte me barre.
  Familja e nuses ka dashur t ja ngeci vajzen
  Familja e dhendrit kane dashur sherbetore per pune dhe te kenaqi loqet djali
  Ky palloshi ka kerku nuse me muhabete plakash
  Kjo nusja ka dashe me bo inteligjenten
  Me dashnor per qejf .
  Te iki nga prindrit qe se kuptojne
  Te kete burre qe e paguan
  Te kete vjehrrit qe ti le lene pasurine
  Para manall me shumice dhe stresi zero.

  Tashti te gjithe me te futme
  Tragjedi Shekspiriane
  Daja viktime pa lidhje kot qe ngatrrohet per piçken e mbeses

 6. Gjermani18102020 says:

  Nuke e kuptoj keto Typa idjote, nje Femer lind per nje Mashkull ate dite qe e njef dhe dashurohet ne te, se si dhe cfare ka ndodhur ne te kaluaren eshte ekalauara, ” Me habitin keta typa, po vete nuk kane pasur kuurre deri ne diten e marteses Sex? nese jo ata Typa eshte gjynah qe te martohen , se jane njerez koti,

  nje dashuri lind ate dite kur e nje ate qe me vone do e dashurosh, dhe kaq

 7. Shqiptari says:

  Është një problem ende moral,zakonor,çertifikate ndershmerie dhe test per nje kategori te madhe shqiptaresh
  Ndryshimi i rendit shoqeror,zhvillimi pluralist dhe ligjerimi i te drejtave themelore te njeriut,ndryshuan mendesine dhe qendrimin ndaj virgjerise dhe seksit.
  Nuk jemi vetem ne shqiptaret fanatike ndaj virgjerise dhe kerkeses qe te jemi te paret me gruan me te cilen lidhim martesen per te qene te paret qe kryejme aktin e pare seksual me partneren.
  Keshtu ne fillimet e shekullit te 20-t,ne France,Angli dhe vende te tjera europiane,djemte e pasur dhe nga familje te degjuara,kerkonin te martoheshin me virgjeresha.
  Dhe shume vajza e dinin kete kusht,por nuk rrinin dot pa bere seks,ndaj e ruanin virgjerine me fanatizem,por… benin seks oral dhe sidomos anal.Disa te tjera gjeten metoda pak ne te dhimbshme duke shkuar te kirurgu dhe ribenin Himenin duke e qepur ate per naten e pare.
  Tradita shqiptare ishte diçka tejet e shenjte,test i rendesishem,çertifikate per martese.Pranohej nga te gjithe pridhjs e marteses te nesermen e saj nese vajza nuk ishte e virgjer.Kjo virgjeri i duhej bere e njohur dhe te tjereve,fqinjeve.Nena e djalit,te nesermen e nates se pare ,duhej te nxirrte ne oborr,te nderte ne tel çarçafin me gjak qe tregonte se nusja ka qene e virgjer.Ky rit sa banl aq dhe primitiv dhe poshterues ishte prove ndershmerie dhe krenarie per familjen dhe dhenderrin.Tere kjo tragjikomedi absurde dhe poshteruese per femren,ka shoqeruar shume popuj ne forma dhe rite te ndryshme.
  Trajtimi i ketij rituali dhe kerkese nga meshkujt eshte trajtuar gjeresisht nga Zigmund Frojdi,por dhe nga neofrojdiste apo filozofe dhe studiues te seksologjise.
  Ndryshimet demokratike,hapja e vendit,dalja jashte shtetit pothuaj e te gjithe shqiptareve,jeta ne perendim,e zhveshen rinine dhe shqiptaret nga ky rit,nga ky kusht,nga kjo kerkese vetem per femren.Vetem per femren,pasi per nashkullin nuk kishte prove,pasi ne penisin e tij nuk ndodhin ndryshime nse ben apo nuk ben seks.Kerkesa fiziologjike,vrulli hormonal dhe dedhira per nje raport seksual e tere meshkujve qe piqen seksualisht,i shtyn ata ta gjejne nje partnere.Kjo kerkese eshte oer te gjithe ata qe jane te afte te kryejne aktin,pasi ka dhe meshkuj me orientim ndryshe,te cilet duan dhe ata nje partner qe te kryejne aktin.
  Po ku do i gjejne partneret me te cilat do bejne aktin?Detyrimisht ne masen e madhe te vajzave ,qe detyrimisht di zhvirgjerohen.Tere kjo mase e madhe vajzash mund te nderrojne nje numer te madh partneresh dhe nje dite do gjejne nje mashkull me te cilin do martohen.
  Nje pjese e vogel vajzash,nen presion,per menyren si jane edukuar,nen dhune dhe kontroll te rrepte te prinderve,nje pakice qe martohen shpejt 14-18 vjeç,arrijne ta ruajne virgjerine dhe tia japin kete kenaqesi partnerit.
  Nje pjese tjeter nuk durojne dot shperthimin hirmonal,djemte libidon e tepert dhe jepen qysh ne mishe 12-14 vjeç.Kjo kategori epshore shenderrohen ne autoshkolla ku meson tere klasa,tere lagjja dhe njerez pafund te berit seks.Kjo ka sjelle nje situate absurde ne Shqiperi,ku vajzat porostituojne dhe kurverojne me qindra partnere duke u kthyer ne prodtituta qysh 14/15 vjeç
  Duke patur nje popullsi te madhe me origjine nga fshati,shume te rinje,me te drejte,pa te drejte,deshirojne qe partneria qe do behet gruaja e tyre,te jete e virgjer,pasi kjo eshte deshmis e vetme e ndershmerise,
  Problem mbetet korrektesia e vajzave pasi jane lidhur me nje partner.Shpesh ato devijojne nga betimi qe i kane bere partnerit dhe e tradhtojne ate me miqte e vjeter.
  Tere kjo dhune dhe tere keto raste fatale me femrat e jane burimin te tradhetite dhe te raportet jashtemartesore qe çonne ne akte ekstreme.Nese bejme nje bilanc te divirceve,te dhunes,te vrasjeve,ato vijne nga shtresa me pak arsim,me origjine nga fshati,me nivel te ulet ekonomik,me probkemr te renda familiare dhe sociale
  Ndonese pretendimet per virgjeri, per nje pasaporte qe tregon se himeni eshte aty,i paprekur,tere shqiptaret vazhdojne te martohen,te bejne femije,te divorcohen dhe te rimartohen po me keto vajza,qe ne fund te fundit vete i jane zhvirgjeruar,por kur vjen puna per ti marre per gra i dysn virgjeresha.Nuk ka humor me te kendeshem,por njekohesisht dhe banal dhe qesharak.
  Djem,nese i doni grate virgjeresha,hiqni dore nga seksi me vajza para martese dhe i lini virgjeresha,por po nuk duruat dot ka dhe menyra te tjera per te shkarkuar libidon dhe hormonet qe u ndezin zjarr e s’dini çte beni.

 8. rexhep tahipi says:

  Me pelqejne keta meshkujt avangarde
  Po mire ore pse i kerkoni tjetrit te martohet sipas standateve tuaja
  Juve kur jeni kaq perparimtare (me kandarin hollivudian) mos valle e keni marre nusen tek streha e femrave te trafikuara apo ndonje pronostare ne pension.
  Cdo gje ne kete bote eshte pazar. Edhe kur te thone qe lopa eshte meshqere edhe te del lope ke te drejte ta kthesh, jo vetem ne shqiperi po kudo neper bote

 9. BBC says:

  Shqiperia ka 300 vjet qe nuk ka me shqiptare. Vetem katundare turq shqipfoles me moral te al kaedes.

  1. Ilirjan says:

   Po shqiptaret ku jane? Po ti c’je?

 10. Emancipimi hipokrit says:

  Ju thoni që është prapambetje që e do të virgjër
  por nuk është prapambetje që ta ndaj (kur ti dojë trapi)?

 11. Emancipimi hipokrit says:

  Ju thoni që është prapambetje që e do të virgjër
  por nuk është prapambetje që ta ndaj (kur ti dojë trapi)? ?

 12. Britney Spearz says:

  Ju thoni që është prapambetje që e do të virgjër
  por nuk është prapambetje që ta ndaj (kur ti dojë trapi)? ?

  Kur janë të virgjëra shesin men se janë të virgjëra
  kur kurvëzohen thonë “virgjëria është prapambetje”

 13. Ali Pasha says:

  Hahaha…

  Juve qe nuk i doni te virgjera do te ju lutesha qe te mi sjellni mua naten e pare qe t’jua bej gati….
  Ju qe i doni te virgjera megjithese keni te drejte per fat te keq nuk ka…kishim dikur por jo tani…
  Virgjeria eshte shume domethense por jo per kurva kuptohet, dhe sot eshte dita e kurvave keshtu qe mos u çuditeni nese ju venë ne lojë kur kerkoni virgjerinë…
  Sa per vajzat…kerkoni te martoheni me njeriun e duhur sepse vetem ai e meriton virgjerine…familja eshte e mrekullueshme
  Mos harroni qe virgjeria eshte shume e rendesishme per njeriun (ne te dyja krahet)….por mos u çudisni kur ju shajne se perse e kerkoni atë…
  Sot familjet janë shkaterruar…

 14. Tani says:

  Por miré as pune nuk dika te beje por cfare don edhe i ka hapur shalet me deshire edhe tja beje punet burri apo vjehrra pse cfare paska bere gjithe kete kohe tek mami ha pi edhe dil edhe futi nje te qire se per te tjerat kujdeset burri i ardhshem

 15. Free says:

  Supas kanunit turpi i mbetet dhenderit kaqol. Po qe se ke te drejte dhe ta futen duhej ta ktheje menjehere tash duhet ta mbyllje e ta kaperdije. Po qe se e kthen dhe genjen llumbin ke pak se do futesh familjet ne gjak. Kshu si e bete mbetesh me turp e ste afrohet kush.

  Pirdh ne shendet shko ze vend te ara tares.

 16. Aliqesenjefi. says:

  Artikull i sajuar, pa pika referimi.Ne fshatin x, robi y, e kercenon robin y, pse i tha robit z,etj, etj.O jepni emra qe fe njihen konkretisht, ose lerini fare keta artikuj klikime-kerkues.

 17. !!!! says:

  Ketu nuk ka asgja alarmante. fundi i fundit te gjithe meshkujt dhe femrat kane preferencat e tyre per te zgjedh njeriun e jetes.
  Ashtu si dikush e do gruan / burrin te dobet, te shendoshe, te shkurte, brune apo bionde, ka edhe nga ato qe e duan te virgjer.
  Se kur e leshon dhendrri apo nusja partnerin e vet, kjo nuk ka asnje randesi. Partneret leshojne njeri tjetrin kur e shohin se mardhenja apo martesa nuk funlsionon me.
  Te gjithe e dime sa genjehet ne kete vend. Te gjithe e dime sa vaginat qepen per te ” kthyer ” virgjerine, per te marr vizen e marteses.
  Nese nje martese fillon me genjeshter, atehere ajo martese nuk ka gjasa te kete sukses.
  Disa emigrante duken shume qesharak kur krahasojne zakonet dhe traditat tona me vendet ku ata jetojne. Prandaj, ju emigrant qe beni krahasime te tilla mos u beni qesharak. Te gjithe e dime qe kultura e nje vendi tjeter nuk kapet me disa vjet, por duhen breza. Ju emigrant qe pretendoni qe keni kape kulturen e vendeve ku jetoni, ju genjeni veten tuaj jo ne. Kultura nuk eshte te lexosh nje liber. Kultura eshte mentalitet.
  Nese ju emigrante zbatoni ligjet e vendeve ku jetoni, kete e beni nga frika e jo nga kultura.

  1. aaaaaaaaaa says:

   O ti çuditëse, emigrantët të paktën kan diçka tjetër për të bër krahasimin. Po ti…………

 18. gora says:

  Virgjeria eshte gje shum e bukur ne rast se eshte e tille.Ne rast se vajza seshte e virgjer i bie qe ajo mund te ket ikur me 20 meshkuj.Te gjith keta te emancipuarit ketu do I pyesja qe cfare vajze do deshironit te kalonit jeten ???

  1. Neroni says:

   Duan qe tua kene bere gati shoket. Tua thithi nje here shokeve, pastaj te marri burrin. Qe sa here te kaloje ne lagje me gruan, shoket te kujtojne spermen e tyre ne gojen dhe gushen e gruas se tij. Apo ska dhe telefona tani, te rrine e te shohin videot qe kane berr me bythet e gruas se ketyre lloj burrash “te emancipuar”.

 19. Taku says:

  Po kjo foto c’pune ka me kete shkrim
  Vini foto te ndonje shqiptari/e te lodhur qe ta kuptojne ca behet akoma ne albanistan…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *