Frrok Çupi: Rama po e ngre ‘stekën’, po luan për mandatin e katërt. Basha, anemik

Taktika elekorale e Lulzim Bashës ditët e fundit ka ndryshuar.

Ai ka ndërprerë takimet me përfaqësues të biznesit dhe kërkon realizimin e planit të tij për rimëkëmbjen e vendit nga kriza e shkaktuar nga pandemia.

Analistët presin një fushatë elektorale me premtime të realizueshme me zërat përkatës financiar, në të kundërt sipas tyre partitë politike rrezikojnë të zhgënjejnë sërish votuesit.

Frrok Çupi e shikon opozitën me pretimet anemike.

“Maxhoranca thjesht po ngre stekën e qeverisjes, më duket sikur po luan për mandatin e katërt pasi projektet janë shumë afatgjata.

Ndërsa opozitën e shikoj me premtime anemike, do ta doja shumë frymëzuese, të madhe, të vizatohej atdheu i nesërm”, u shpreh Frrok Çupi për Top Channel.

9 komente në “Frrok Çupi: Rama po e ngre ‘stekën’, po luan për mandatin e katërt. Basha, anemik”

 1. Menderjena says:

  Të pestin thuaj se të katërtin e ka që tani në xhep

 2. Menderjena says:

  Të pestin thuaj se të katërtin e ka që tani në xhep

 3. Edesada says:

  Të pestin thuaj se të katërtin e ka që tani në xhep

 4. Edesada says:

  Të pestin thuaj se të katërtin e ka që tani në xhep

  “steka” ‘steka’ steka

 5. lluka says:

  llukashenko i motres jo! me nje popull budall si yni enverit ti ruajnr bishtin

 6. SULEJMANI says:

  Po mire e ke ti.po me ke te beje opzite.opozita.ly figuranti ka kater akuza penale te renda.qe ne nje vend demokratik do ishte denuar te pakten mbi 20 vjet burg.jo se ky ka qene perhgjegjsi kryesor.se ky figurant eshte.po me letra ky ka qene drejtusi o digastereve.ishi po i ka dosjet qe nja 5 vjet duhet me ja lexu.ky tjetri ka akuza publike nga tutori i tij.qe me gjykimin e tyre ky e mbyll karieren ne burg.prandaj mire e ka ky i gjati-nuk jam me i miri.po me te mire se une nuk ka.

 7. qytetari says:

  Je i vetmi intelektual qe do zhvillimin,mendjen e hapur dhe emancipimin e shqoerise!Zoti te dhente shendet z.Frok dhe kurdohere ju pafsha antagonist me te shkuaren e mediokerine e disa pseudopolitikaneve qe pjesmarrjen ne te e konsiderojne perfitim e kurr obligim!Shoqeria Shqipetare po emancipohet nga dita ne dite e per rrjedhoje edhe po vetndergjegjesohet ndaj atyre qe e duan punen e punojne ne sherbim te ketij vendi dhe pertaceve dhe dembeleve pa vizion qe shendoshen e dhjamosen nga trute duke pritur se kur do tu vije radha per perfitime galopante individuale e familjare ne interes te egos se tyre dhe aspak te shoqerise.Thermojini keto askaride te shoqerise sepse nepermjet saj ndergjegjesohet shoqeria e ecen perpara Shqiperia!Respekt per koontributin qe jepni per demokracine !

 8. Gjin says:

  E paska marre nje shuk eurosh ky qe pretendon se percakton kahjet e pusjtetit e do shume euro…ben katolikun harron qe eshte verior kaqoli ,thone sigurims…

 9. Babale says:

  Mir e ke zoti frok .,….sa te ritet djali i olldashit qe ramet past…ou der ater ska kush fiton…….dhe ater po u be i mir se po mori mesimet e vrasesit te babait dhe gjith shqiperis sali kriminelit lulit likes mones mediut e shum te tjer …..do fitoj duka pastaj……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *