‘Mos shani më nga nëna’, me lot në sy Mehdi Malkaj bën thirrje: Ato janë shenjtore, dhuratë nga Zoti

Një nga aktorët më të njohur në Shqipëri, Mehdi Malkaj, ka bërë një apel të fortë për të gjithë ata persona që shajnë nga nëna.

Me anë të një video ai bën thirrje që asnjë të mos shajë nga nëna, pasi ato janë shenjtore, janë dhuratë nga Zoti.

“Sot dua të diskutoj një temë e cila më ka vrarë veshin dhe syrin. Më ka vrarë veshin kur e dëgjoj dhe më ka vrarë syrin kur e shikoj.

Zonja dhe zotërinj, miq dhe shokë do ju lutesha për një gjë mos shani më nga nëna në Facebook se latë nam, nuk keni punë me nënat o njerëz. Nëna është shenjtore, nëna nuk është një gjë e zakonshme.

Unë që flas nuk kam patur lidhje me nënën se më ka lënë kur kam qenë pesë vjeç, ndoshta unë e ndjej dhimbjen më shumë se ju. Nëna është shënjtore.

Do t’ju lutem shumë. Le të hapim një rubrikë të dënojmë të gjithë ata që shajnë nga nëna. Le të jetë dhe nëna e Kryeministrit dhe nëna e Kryetarit të Bashkisë, nuk ka faj nëna se këta të dy janë bërë rrugeçër.

S’ka faj nëna. Nëna i ka rritur i ka shkolluar, i ka edukuar, u ka dhënë gji. O njerëz, nuk kemi punë me nënat, mos shani nga nëna se është turp. I flisni mendjes, le të hapim një “#Mos shani më nga nëna” në Facebook.

Më kini kujdes nënat. Nëna është dhuratë nga Zoti, dikush e ka, dikush nuk e ka”, tha aktori.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “‘Mos shani më nga nëna’, me lot në sy Mehdi Malkaj bën thirrje: Ato janë shenjtore, dhuratë nga Zoti”

 1. qazim says:

  Ky tipi si aktor nuk ka te share por eshte komplet bosh(si cdo artist por ky me shume),kujton se kudo e per cdo gje duhet aktruar. Mesazhin per nenen e mbeshtes por vereni si e shperdoron menjehere kur si shembull merr KM dhe KB duke i bere rrugace dhe i del nga mendja kryerrugaci SB dhe kelyshi i tije LB.

  1. vang says:

   QAZIM; -CDO artist te duket bosh?Me cilet i ngatrron?

 2. Nafia says:

  Ik mo surrat mut,shok i budineve te Saliut,nuk ka ngel surrati yt te na kujtoj se cfare perfaqeson nena,distancohu njehere nga Sali krimineli pastaj fol.

 3. kujdes says:

  O Mejdi, po si do ja bejme Saliut se ai shan edhe nga nenat e vdekura, ke ndonje ilaç ti si miku i tij? Pa leri te tjeret se u bere dhe ti jo me dy surrate se aq kane te gjithe, por me kater dy larte e dy poshte . Si s’u vjen nje çike rende , dilni e kepusni proçkadhe s’flisni nje fjale per kriminelet fizike e shpirteror

 4. Dritan says:

  Vetem injoranza shane nenen

 5. Taras Bulba says:

  O ty gagac te vrafte zoti ,kush jsne rrugecer mor sahanlepires

 6. Respekte aktor i madh! says:

  Jo të gjitha zotëri
  T’i numëroj sa nëna kanë vrarë fëmijët e vet?
  Susan Smith është një nga ato
  Sa nëna kanë abortuar ???
  etj

 7. Tiku says:

  Po kush je ti o zoti Medi ti percaktosh njerezit ja rrugecer apo jo?Po vazhdo punen si aktor se e ben mire e kos u mer me PD As PS .Ruaj ate respekt qe kane njerezit per ty se mund ta humbesh menjehere e te behesh si luli sala atc.

 8. Kadriu says:

  Po mire o aktor i madh qe e trajton kete teme me lot ne sy.pjese e pjeses.po me keta bijt e nenave qe qenkan bere rrugecer.c’pate.po sikur te te thone ty-RRUGECRIT P…. TE SATEME-si do te vinte ty.po mire i madhi Meh-di.po president rrugac.a ka.e mbaje steken drejte zotrote.qe te te zinte vend fjala

 9. Nafije e Brrakes says:

  C far mut aktori qenka ky koqe kandari qe thenka per ata qe ju petmndkan prinderit e vdekur, kalamajte ,qenkan rrugecer, pra Kryeministrit dhe Kryetarit te Bashkise. qe ju lakohet familja nga mengjezi ne darke nga banditet, mafjozet kriminelie dhe hajdute qe jane Berisha dhe Mehta nuk paskan faje qe vhellin vrerr dhe mut per kundershtaret politike.

 10. Mehdiu ka rrjedhur pak, por s’ka problem. Ka plot tema me se të merret por vazhdon merret me budallëqe. Ka shumë mundësi që e ka çështje nevoje, mungese, mqs thotë që nëna e ka lënë që 5 vjeç. Sidoqoftë, ka plot nëna të këqija, aq sa nuk duan edhe fëmijën e vet dhe të ardhmen e fëmijës së vet. Ka nëna kurva që kanë bërë dhe dobiça. Ka lloj lloj nënash. Sa për Zotin, ai nuk ekziston, provat janë sheshit, por Mehdiut nuk i intetesojnë se e do teatrin, qoftë ky edhe një teatër absurdi fetar. Sa për nënën në lidhje me fenë, mqs Mehdiu thotë që nënat janë shënjtore, dhuratë nga Zoti; di gjë M.Malkaj si u shtua gjithë bota vetëm nga Adami dhe Eva? Me kë u martuan fëmijët e tyre? A mund të shtohet gjithë bota vetëm nga dy njerëz? Jo. Pastaj, pse është shënjtore nëna o Mehdi? A ishte Eva, nëna e gjithë njerëzimit që hëngri mollën e ndaluar dhe njerëzit më pas u bënë të vdekshëm pasi Eva dhe Adami u dëbuan nga parajsa? Çfarë nëne është kjo? Nënë tamaqare që donte të hante edhe mollën që nuk duhej ngrënë? Nënë nevojtare? Apo nënë idiote se nuk dinte diferencën midis të mirës dhe së keqes dhe prandaj hëngri mollën e ndaluar?

 11. Nëna dihet, babai jo! Prandaj nëna do respektuar, se në çdo rast është nëna jote.

  Mehdiu ka rrjedhur pak, por s’ka problem. Ka plot tema me se të merret por vazhdon merret me budallëqe. Ka shumë mundësi që e ka çështje nevoje, mungese, mqs thotë që nëna e ka lënë që 5 vjeç. Sidoqoftë, ka plot nëna të këqija, aq sa nuk duan edhe fëmijën e vet dhe të ardhmen e fëmijës së vet. Ka nëna kurva që kanë bërë dhe dobiça. Ka lloj lloj nënash. Sa për Zotin, ai nuk ekziston, provat janë sheshit, por Mehdiut nuk i intetesojnë se e do teatrin, qoftë ky edhe një teatër absurdi fetar. Sa për nënën në lidhje me fenë, mqs Mehdiu thotë që nënat janë shënjtore, dhuratë nga Zoti; di gjë M.Malkaj si u shtua gjithë bota vetëm nga Adami dhe Eva? Me kë u martuan fëmijët e tyre? A mund të shtohet gjithë bota vetëm nga dy njerëz? Jo. Pastaj, pse është shënjtore nëna o Mehdi? A ishte Eva, nëna e gjithë njerëzimit që hëngri mollën e ndaluar dhe njerëzit më pas u bënë të vdekshëm pasi Eva dhe Adami u dëbuan nga parajsa? Çfarë nëne është kjo? Nënë tamaqare që donte të hante edhe mollën që nuk duhej ngrënë? Nënë nevojtare? Apo nënë idiote se nuk dinte diferencën midis të mirës dhe së keqes dhe prandaj hëngri mollën e ndaluar?

 12. Nëna dihet, babai jo! Prandaj nëna do respektuar, se në çdo rast është nëna jote.

  Mehdiu ka rrjedhur pak, por s’ka problem. Ka plot tema me se të merret por vazhdon merret me budallëqe. Ka shumë mundësi që e ka çështje nevoje, mungese, mqs thotë që nëna e ka lënë që 5 vjeç. Sidoqoftë, ka plot nëna të këqija, aq sa nuk duan edhe fëmijën e vet dhe të ardhmen e fëmijës së vet. Ka nëna kurva që kanë bërë dhe dobiça. Ka lloj lloj nënash. Sa për Zotin, ai nuk ekziston, provat janë sheshit, por Mehdiut nuk i interesojnë se e do teatrin, qoftë ky edhe një teatër absurdi fetar. Sa për nënën në lidhje me fenë, mqs Mehdiu thotë që nënat janë shënjtore, dhuratë nga Zoti; di gjë M.Malkaj si u shtua gjithë bota vetëm nga Adami dhe Eva? Me kë u martuan fëmijët e tyre? A mund të shtohet gjithë bota vetëm nga dy njerëz? Jo. Pastaj, pse është shënjtore nëna o Mehdi? A ishte Eva, nëna e gjithë njerëzimit që hëngri mollën e ndaluar dhe njerëzit më pas u bënë të vdekshëm pasi Eva dhe Adami u dëbuan nga parajsa? Çfarë nëne është kjo? Nënë tamaqare që donte të hante edhe mollën që nuk duhej ngrënë? Nënë nevojtare? Apo nënë idiote se nuk dinte diferencën midis të mirës dhe së keqes dhe prandaj hëngri mollën e ndaluar?

 13. D.DIDANI says:

  Me qe fole kaq prekshem,perse nuk munde te jepje nje shembull te diteve te fundit??? Perse mor hipokrit??? Perse nuk e permende emerin e saliut qe qindra here ka permendur,share dhe anatemuar nenat e kundreshtareve politike!!!! Perse Perse Perse!

 14. Stroralliu says:

  O Mehdi…
  O semundje e bute……edhe ti bajge e ke ngrene lugen e corbes se dobicit te karaxhocit?
  Hahaaa.. artist i njohur shkruan artikullshkruesi…..mos i ofendoni artistet e vertete..
  Tani qe ka vajtur ne buze te varrit i shkoi nder mend te merret me politike…..me udheheqes mender budinet….”artistet e famshem” ..

 15. I barazove o Medi , si ata qe shajne qe ti ke frike ti thuash , ose …. , dhe ata qe jane viktima te sharjes qe ti i quan rrugace .
  Xhvishu Medi , apo ke frike se ftohesh !

 16. arben says:

  o medi o njeri me vjen keq se dhe ju njof, per nenen ka folur me shume sali berisha ,i ka share te gjitha nenat para e mbrapa ,po ty nuk te shef njeri sy dhe nuk te degjon njeri vesh ,mjaft se per pak do qaja po mbarove shpejt shyqyr,ti je si Sander Mafishja e ke gjysmen e kokes bosh ,shif teatrin,do te kisha mbeshtetur per nismen , por kur permende emra, do kisha deshire ta shoqeroje me pjese video per njerezit qe kane abuzuar me fjalen NENE pastaj na trego se kushe jane rugeçer

 17. Ilir Kokëmadhi says:

  Ke shumë të drejtë o Mehdi Malkja.
  👍
  Më në fund, ka filluar, të të vijë mëndja në vënd.
  Mos u merr me PULITIKË (jo POLITIKË), mbasi në kokë, ke vetëm KAFKË, ndersa TRU, nuk ke fare e fare e fareeeeee……
  O po, hiç fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *