Rama firmos lirimin nga detyra të zv.ministres së Financave

Kryeministri Edi Rama ka bërë një ndryshim në qeveri, duke larguar nga detyra, zv.ministren e Financave, Belinda Ikonomi.

V E N D I M PËR LIRIM NGA DETYRA

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Belinda Ikonomi, zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë, lirohet nga kjo detyrë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

K R Y E M I N I S T R I
EDI RAMA

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Rama firmos lirimin nga detyra të zv.ministres së Financave”

  1. Lili says:

    Sa shejpt reagon ndonjehere KM jone, kur preken interesat e tij!

  2. bojaxhi rilindas says:

    Edhe kjo eshte shkarkuar per sukseset e arritura ne detyre.

  3. Bllokmeni says:

    E parate e tyre nuk numrohen, njeri tek tatimet dhe kontabel i miratuar qe ja siguronte punen e shoqja tjetra tek bashkia dhe doganat. Ikin jashte sa here ndjejne rrezikun qe i kanoset atij qe i mbron.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *