Spiropali komplimenton PD: I janë kthyer normalitetit, Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Ilir Meta

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali ka surprizuar teksa ka shprehur vlerësim për kundërshtarët e saj politikë nga ana e Partisë Demokratike.

E ftuar në emisionin “Java në RTSH”, Spiropali është shprehur demokratët po mundohen që të ofrojnë një alternativë për të gjithë shqiptarët.

Ndërkohë, më tej në fjalën e saj, ministrja socialiste shtoi se kryedemokrati Lulzim Basha duhet “shpëtuar” nga partia e LSI-së.

Takohet rrugëve dhe cepave me elementë për të marrë vota. Edhe ambasadorja u deklarua se do preferonte që Meta ti kthehej postit të tij.

Lulzim Basha dhe PD janë kthyer në një lloj normaliteti në funksionimin e tyre.

Kanë përpjekje për të prezantuar ofertë.

Ne e themi që Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Ilir Meta,”-tha Spiropali.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Spiropali komplimenton PD: I janë kthyer normalitetit, Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Ilir Meta”

  1. Ne Emer te Popullit Shqiptare
    Treshja duhet te zhduket nga kjo Bote

  2. Pensionist says:

    lylbasha eshte vrases sebashku me berishen dhe nuk mund te quhet i shpetuar largimi nga berisha e meta. Ata jane sebashku ne krimin e vrasjes se 4 protestuesve te pafajshem, qe demonstronin me duar ne xhepa. basha nuk eshte personi i duhur, per te ardhur ne pushtet.
    Spiropalit nuk i shkon kjo thenie komplimentuese…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *