TCH: Shkëlzen Berisha, vilë në kompleksin ku kushtojnë nga 500 mijë deri në 1.7 milionë euro

Shkëlzen Berisha, djali i ish kryeministrit Berisha ka zgjedhur të jetojë në mesin e miliarderëve shqiptarë.

Një pjesë e madhe e tyre kanë zgjedhur të jetojnë bashkë në një kompleks shumë ekskluziv vilash të cilat aktualisht janë në treg me një çmim përallor prej 570 mijë euro më e ulëta deri në 1.7 milionë euro.

Këto janë çmimet në tregun aktual të agjensive imobiliare në Tiranë, të paktën të atyre që kanë afishuar çmimin e vilave që janë nxjerrë në shitje.

Ndërkohë që pjesa më e madhe për shkak të çmimit dhe informacionit shumë të rezervuar shpallen në shitje por sërish qëndrojnë ekskluzive. Këto janë pamjet nga ajri të kompleksit Luksoz ku Shkëlzen Berisha ka zgjedhur të jetojë së fundmi.

Ndërsa kjo është një pjesë dokumenti ligjor që Shkëlzeni ka dorëzuar vetë në gjykatë dhe ku tregon adresën në të cilën jeton. Në këtë kompleks edhe banesat me qera kanë një çmim vërtetë ekskluziv.

Në shpalljet e agjensive imobiliare ne gjetëm një që ishte në treg për 15 mijë euro në muaj. Shifra këto vërtetë shumë të larta për dikë që nuk hyn në rreshtin e miliarderëve dhe milionerëve të Shqipërisë.

Në mesin e tyre është edhe djali i ish kryeministrit. Shkëlzen Berisha në një nga deklarimet e tij të pasurisë deklaronte të ardhura nga puna si sekser ndërsa së fundmi ka shpenzuar disa milionë euro nëpërmjet një rrjeti kredish për të blerë një impiant mijëra hektarësh pranë gërdecit ku prej kohësh ai ka një fabrikë të trajtimit të boronicave.(TCH)

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “TCH: Shkëlzen Berisha, vilë në kompleksin ku kushtojnë nga 500 mijë deri në 1.7 milionë euro”

 1. Tirana says:

  Nuk ka per ta gezuar….

  1. Leku says:

   Kush i shet aq shtrenjte? Kush i mbledh ato para?

 2. shoku i zenit e argites says:

  I thuani Arben Krajes ti rruaj bolet shkelzenit
  Salihit, Ilirit, dhe nese don serish pune
  ti rruaj pidhin liries, argites dhe monit
  ky eshte SPAK made in Kraja
  j ju befsha mun
  aty i keni nese nuk i burgosni
  te pakten thirreni dhe mbani ne tension
  O don bole ajo zyre jo kara

 3. vlora says:

  Kane njerez qe i keshillojne si ti fshehin parate.Loja me kredime duket e vjeteruar .Ka ustallare qe po te duan e zberthejne dhe i nxjerin edhe qindarken e fundit.Saliu mos te haj mut me me Enverin se djemte e Enverit perfunduan ne pulari,djali i Saliut nje debil me pasuri perallore,por ky popull muti duartroket akoma Saliun

 4. Berti says:

  Arben Kraja shume me i keq se Adriatik Llalla.
  Por me nje ndryshim qe rrogen e ka 3 fish me te madhe.

 5. sypeshkaqeni po shijon jeten si bllokmen says:

  Ku doni ju te jetoj sypeshkaqeni?
  Ne shpellen e vicidolit,apo si kalamajt e enverit te pularia.
  Nga i jati i tij kriminel kemi keto krime e vjedhje

 6. Black Jack says:

  Pidhi i somes ca bohet . Ku I gjejne gjithe kto pare 💴💴💴💴💰💰💰💰 dhe ai plak shkerdhate (Sala) bon hamm ham and gam gam , I rruhet shume per miletin . Kulmi corruption

 7. Me te njejtin mendim " vlora" says:

  Komentuesi. ” Flora” mese e vertete ..
  Sakte..

 8. Predatori says:

  Klani i Berishajvë kanë kohë që po i bëjnë karshillëk këtij shteti. Drejtësia e re aq e shumëpritur duket sikur nuk ka fuqi të veprojë mbi këtë familje kriminelësh.
  Besimi te drejtësia ka filluar të humbasë falë mosveprimit të saj.

 9. George says:

  Drejtesia ka frike “Trustin e Geshtenjave dhe Boronicave te Tropojes”.
  Nuk thoshte kot teoricieni monarkist Nikolla Makiavelli, se nje princ
  “eshte me mire ta kene frike, se sa te te duan!”.
  Edhe drejtesia foshnjore demokratike shqiptare e ka frike “ish-princin vrases” Sali Berisha.

 10. koqe zi says:

  i lumte bytha
  kur socialistet qene 8 vjet ne pushtet edhe nuk i bene gje
  ai shume pak ka bere, me makine floriri duhet te bredhe rrugeve te tiranes

 11. Viktor says:

  Kta jan te gjith nje klan kriminal miliarderesh qe tallin bythen me ne , mbajn njeri tjetrin dhe asgje sdo ju ndodh nga spak spuk mut.

 12. BRSS says:

  TE QIFSHA SPAKUN ATA TE GJITH JAN ROBQIRA TE SHITUR E TE BLER ME QINDRA HER NGA LEKET E KRIMIT KUSH KA KELLQE NGA KETA ZAGARET QE TE VENDOSIN DREJTESI KETA JAN SHERBETOR TE PLITIKES KRIMINALE TE UDHEHEQUR NGA SALI KANCERI

 13. Olimpia says:

  Vetem juriste te rinj,absolutisht te rinj ,te shkolluar ne perendim mund ta bejne drejtesine ne Shqiperi.Jam i bindur qe 99 % e drejtesise se vjeter eshte e korruptuar,perfshi edhe ata qe kane kaluar vetingun.Kishte nje menyre shume te thjeshte per te ngritur drejtesi normale….Te hapej nje konkurs kombetar per juristet e rinj.Sipas rezultateve te beheshin emerimet me te gjitha shkallet e drejtesise.Nderkohe ato miliona euro te shpenzuara nga perendimi ,bile shume me pak,te perdoren per pagesat e dublanteve perendimore ,mundesisht te gjithe nga SHBA, Britania ,Franca,Gjermania dhe Italia per nje kohezgjatje deri ne 5 vite.Me siguri matematike do te kishin nje revolucion te vertete ne drejtesi. Sepse ndryshimet e medha nuk mund ti bejne ata qe e shnderruar drejtesine ne nje kenete gjigande te ndotur ,ku nga pastruesja e deri tek kryetaret e medhenj ishin shnderruar ne tregetare te ligjeve te shtetit dhe vjedhes gangstere te cdo qytetari.

 14. PEPJA says:

  KESAJ I THONE :
  TE DHJEFSHA MU NE SHTET.

 15. !!! says:

  Mire Shkelzeni ku i mori parate, po komshinjte e tij ku i moren ?
  A mund ti pergjigjeni kesaj pyetjeje ?

 16. kot says:

  Aty e keni, rrugeve e keni. A ju vrau vellezer motra burra kalamoj? Shqiptare dhjaksa vetem fjale keni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *