U lëndua gjatë protestës së opozitës, si ka ndryshuar jeta e Ina Nukës: Jam fejuar dhe vazhdoj shkollën e lartë të hetimit

Përpara dy viteve në protestat e opozitës një ngjarje e rëndë që tërhoqi vëmendjen ishte ajo që i ndodhi efektives së policisë së shtetit Ina Nuka, e cila pas dy viteve ka treguar per TCH se si ka ndryshuar jeta e saj.

Ina Nuka: Periudha pas ngjarjes e cila bëri bujë ishte e vështirë si për mua dhe për pjesëtarët e familjes sidomos për mamin pasi ajo edhe sot e kësaj dite më merr në telefon 20 herë në dite pyet “Si je? Ku je?” por u mbyll mirë nuk kisha probleme të mëtejshme sepse kur kemi vendosur të bëhemi polic kemi marrë parasysh të gjitha çfarë ka profesioni ynë.

Jeta ime private… nuk jam më beqare jam e fejuar dhe jetoj bashkë me të.

Po në anën profesionale Ina çfarë ka ndryshuar?

Ina Nuka: Ishte një periudhë me goxha intensitet si nga ana e mediave ashtu dhe nga ana e zyrtarëve të lartë të shtetit por është zhurma e madhe që shumë shpejt më ktheu në normalitet vazhdoj akoma në radhët e policisë së shtetit aktualisht jam dhe në marrdhënie pune edhe shkollë për shkak se jam edhe për vazhdimin e shkollës së lartë të hetimit të krimit.

Nëse flasim për dëshirën më të madhe tënden, cila është ajo?

Ina Nuka: Eeeh dëshirat janë shumë të mëdha sidomos në pjesën e policisë njëherë … se di ndoshta një ditë të isha drejtuese e ndonjë organizate të caktuar në policinë e shtetit

 

4 komente në “U lëndua gjatë protestës së opozitës, si ka ndryshuar jeta e Ina Nukës: Jam fejuar dhe vazhdoj shkollën e lartë të hetimit”

 1. PADITE SHKERDHATEN BASHA
  BLERSIT DHE ORGANIZUESIT TE SULMIT ME KAPSOLLA

  DHE KERKOJ SI DEMSHPERBLIM DISA MILJONA €

 2. V.F.L.P says:

  Nuk e di , mbase per modele ben . Por per police , mu duk kot fare . Qante si 5-vjec ne momentin qe duhej te bente kurajo dhe te mos e jepte veten . Imagjinoj si do reagonte ne nje perballje te vertet me kriminelet .

  1. Rrespekt ... says:

   V.F.L.P

   Ju te cudisni me kto qeshkruani.
   Duhet qe nji Punonjese Policie te ket trupin e fytyren e nji burri?
   Policet duhet te ken nji tru Sportiv ,sepse kte e kerkon dhe kriteret e vet Profilit.
   Se eshte e bukur kjo nuk do te thote ,ta shikojme me nji tjeter sy e ide .
   Ne Shqiperi duhet qe te ambjentohet qytetari edhe me femrat simpatike ne Polici.
   E bukura eshte Njerezore.
   Dhe e funit,
   te shprehesh ndjenjat nuk tregon aspak dobesi por sensibilitet,qe ne njerez
   te ndryshem eshte i ndryshem.
   Hiqni dore nga paragjykimet tuaja absurde.

 3. Rrespekt ... says:

  V.F.L.P

  Ju te cudisni me kto qeshkruani.
  Duhet qe nji Punonjese Policie te ket trupin e fytyren e nji burri?
  Policet duhet te ken nji trup Sportiv ,sepse kte e kerkon dhe kriteret e vet Profilit.
  Se eshte e bukur kjo nuk do te thote ,ta shikojme me nji tjeter sy e ide .
  Ne Shqiperi duhet qe te ambjentohet qytetari edhe me femrat simpatike ne Polici.
  E bukura eshte Njerezore.
  Dhe e funit,
  te shprehesh ndjenjat nuk tregon aspak dobesi por sensibilitet,qe ne njerez
  te ndryshem eshte i ndryshem.
  Hiqni dore nga paragjykimet tuaja absurde.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *