VIDEO/ Gjysmëhëna e Kuqe siriane jep detajet nga operacioni i riatdhesimit të fëmijëve shqiptarë: Me përpjekjet e Ramës dhe mbështetje nga qeveria shqiptare

“Me përpjekjet e qeverisë shqiptare dhe me urdhër të kryeministrit Edi Rama, një i dërguar special nga diplomacia shqiptare u dërgua te kryeministri për Lindjen e Mesme, Gjirin dhe Afrikën, Mark Ghraib, dhe Oficerët e tij, Shefi i Luf timit të Terror izmit dhe ekstremizmit, Glades Nano, Shefi i Operacioneve Speciale, Undert Doda, dhe Kapiten Kamal Hassan, i dërguari nga Gjeneral Majori Abbas Ibrahim, i cili ndihmoi shtetin shqiptar për këtë çështje humanitare”.

Kështu shkruan në facebook organizata Gjysmëhëna e Kuqe Siriane mbi operacionin humanitar të riatdhesimit të katër fëmijëve dhe një gruaje shqiptare nga Siria. Organizata thekson se qeveria shqiptare, nën kujdesin e Kryeministrit Rama, mbështeti gjithashtu misionin duke siguruar ilaçe, ushqim dhe rroba për të riatdhesuarit.

“Delegacioni i përbashkët qëndroi në Qamishli dhe vizitoi kampet e Rouj dhe Hul me ndihmën e autoriteteve dhe Gjysmëhënës së Kuqe Siriane.

Pas negociatave humanitare me të gjitha ekipet, katër fëmijë dhe një grua në nevojë për operacion u evakuuan, me shpejtësinë më të lartë, nga kampi Alhoul në Al-Hasakah për në vendin e tyre Shqipëri.

Gjysmëhëna e Kuqe Siriane, me bekimin e qeverisë siriane, transferoi konsullin e Përgjithshëm Shqiptar Mark Ghraib, delegacionin e tij, nga aeroporti i Damaskut në Qamishli mbrapa dhe me radhë, teksa qeveria shqiptare mbështeste misionin për të siguruar ilaçe, ushqim dhe rroba, dhe gjithashtu dorëzoi delegacionin në kufi”, shkruan më tej Gjysmëhëna e Kuqe.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “VIDEO/ Gjysmëhëna e Kuqe siriane jep detajet nga operacioni i riatdhesimit të fëmijëve shqiptarë: Me përpjekjet e Ramës dhe mbështetje nga qeveria shqiptare”

 1. skiptare says:

  c na plasi trapi

  1. Erdogani kryetar i ISIS-it says:

   1- Keta jane Arnautet 300 €uroshat (e vertet), mercenaret e Erdoganit qe jane rekrutuar nga Hoxhallaret neper Xhami.
   2- Perse nuk dalin te komentojne keto ngjarje “patriotat” e flakte Xhufi, Ngjela, Kocaqi, Kapllani, Llalla, Idrizi, Spahiu … qe hidhen si pordha sapo degjojn per Greqi.
   3- Nuk degjohen sepse jane pjese e lojes se piste te Turko-Islamizmit te Erdoganit ne Shqiperi.

 2. Femijet meerrni se ato jane gjynah ..kursen nenat e tyre kurvat Shqiptare qe kan flet me lloj lloj mjeker cjapi mos i merrni leni aty se na prishin rracen se jane me barre se ska gel njeri pa i shkerdhyer baxhellat

 3. abc says:

  2 gjyzelat 2 vjecar me siguri qe i ka pjell ne Siri, atesia e te cilve eshte e dyshimt. Keta “neser” do te jene Shqipot e paster Arjan madje dhe Autochtonus.

  1. pjeter says:

   Nuk eshte cudi ,zotrote tregon shume si vene keto pune.

 4. taso kume says:

  ESHTE detyre e qeverise SHQIPTARE te mbledhe ne menyre orgjente gjithe femijet SHQIPTARE se neser do jete vone me ritjen e tyre do indokrinohen me terorizem dhe mos tu duket çudi te kethehen te gjithe ne KACIFAS dhe te na vine me kallash ne SHQIPERI.

 5. Ramushi says:

  Pa Ramen nuk lind dielli nuk ka as jete pra bejini duha Allahut ta keni shendoshe e mire sa te jete Jeta!

 6. 300 evro says:

  o dolem 30o evroshet e junullaqit care k.. keni ju me ata cdo njeri vendos vete se ku rri fundja kush do te rrije me kte lloj shteti burdello te gjithe duan te ikin fatkeqsi eshte per ju vllehet qe ne greqi o thone alvane kurse ne shqipri Grek I poshter prandaj rrini gati me komente se jeni pushta

 7. J-32 says:

  Ore idiota gazetarë,
  A i lexoni ndonjëherë karlliqet që shkruani vetë??
  Çfarë janë këto shatra patra që shkruani??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *