Vdes nga koronavirusi mitropoliti serb i Malit te Zi, gazetari: Ka shkuar në ferr, ky nxitës i urrejtjes ndaj shqiptarëve

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, mitropoliti Amfilohije, vdiq mëngjesin e së premtes.

Lajmi u konfirmua nga Kisha, e cila tha se Amfilohije, 82 vjeç, vdiq në Qendrën Klinike të Malit të Zi në Podgoricë, pasi ishte infektuar me koronavirus.

Amfilohije ishte shtruar në spital për shkak të koronavirusit që më 7 tetor.

Gazetari Enver Robelli, duke komentuar vdekjen e tij, thotë se ai ka shkuar në ferr për atë që ka bërë për sa ka qenë në këtë botë.

“Paska vdeke “metropoliti i Malit te Zi”, Amfilohije. Ose: ai qe me dekada ka bekuar çdo krim te Serbise, ai qe ka qene jaran i krimineleve te luftes, ai qe ka luftuar pavaresine e Malit te Zi, ai qe ka nxitur urrejtje kunder shqiptareve.

Tash qenka kthyer ne ferr. Bashke me titullin e tij: “Ekzarh i Fronit te Shenjte te Pejes””, shkruan Robelli.

https://www.klix.ba/vijesti/regija/preminuo-mitropolit-crnogorsko-primorski-amfilohije/201030019?utm_medium=Status&utm_source=Facebook&utm_content=201030019&utm_campaign=Klix.ba+Facebook+status&fbclid=IwAR2KOVjovlUVDUMtryDSbFGB45MGS3BDC8E5mBq8auHWsN0BLE4eojwBoDw

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Vdes nga koronavirusi mitropoliti serb i Malit te Zi, gazetari: Ka shkuar në ferr, ky nxitës i urrejtjes ndaj shqiptarëve”

 1. Mos e gervisht nje grek sepse mbas tij fshihet nje turk then nga Janullatosi. says:

  Nje anti SHQIPTAR me pak.

 2. shqiptari says:

  nje QEN me pak.Inshallah terheqe kemben zvarre dhe merr edhe kete plehren qe kemi ne Shqiperi dhe te gjithe te tjeret si ato.NE FERR DO DIGJEN TE GJITHE TE PAUDHET DHE MOSBESIMTARET.

  1. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

   Ke te drejte, por une do te shtoja edhe kete, inshalla terheqe kemben zvarre dhe se bashku me Janullen shkojne ne ferr edhe te gjithe ata qe jane perkrahes te terrorizmit islamik.

   1. korcari says:

    Nuk fshihesh dot o turk!Inshallah shkruan sado te besh patriotin!

    1. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

     Nese me drejtohesh mua me kete koment, te them qe 100% je gabim.

    2. ben says:

     korcari-duke quajtur veten me kete emer, zotrote i fyen korcaret me paraqitjen tende si filo-grek. Korcaret jane nje popull fisnik, qe kane luftuar gjithmone per identitetin e tyre shqiptar, duke kontribuar per pamvaresine e shtetit tone. Mjafton te permendesh, ortodoksin shqiptar, Themistokli Germenjin, per te te treguar se sa larg je zotrote nga korcaret e vertete.
     Nje individ si puna juaj vec korcar nuk mundet te jete, por thjeshte nje sherbetor 300 evrosh qe shiti shpirtin dhe tradhetoi te paret e tij per ca kacidhe te grekut. Zoti paste meshire per shpirtin tuaj.

 3. Beni says:

  Amfiloqja kish ikur nga rruga e Zotit dhe zgjodhi nacionalizmin shovinist ne emer te Zotit por… po jep llogari ne boten tjeter.

 4. labi says:

  Ne koke te Janulles shpresoj,dhe gjithe 300 euroshat nga pas,kur lexoj lajme te tilla shkoj palloj nje Greke ne langstrasse Zurich.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *