FOTOT: “Lajm i mirë, deputetët kanë nisur të lexojnë libra”

Seanca e sotme parlamentare veç të tjerash ka prodhuar edhe një lajm mjaft të mirë të cilin kishim vite që nuk e hasnim, apo thënë më drejt nuk mendonim se do ta shkruanim kurrë.

Shpesh herë kemi raportuar për detaje të ndryshme nga jeta parlamentare për ligjvënës që hynin me veshje të shtrenjta, çanta luksi, makina të viteve të fundit apo peshq të mëdhenj nëpër duar.

Ndërkohë, rrallë ishte parë që ndonjë ligjvënës të hynte në dyert e Kuvendit duke mbajtur ndonjë libër pavarësisht se mund të ketë edhe nga ata që lexojnë.

Gjithësesi, mesa duket dita e madhe ka qenë sot pasi ata kanë zgjedhur të marrin librin e kolegut të tyre Spartak Braho i cili e promovoi në shkallët e sallës së parlamentit.

Një pjesë e deputetëve u stacionuan njëri pas tjetrit duke marrë edhe autografe mbi librin “Masakroni Servet Pëllumbin”.

Gjithësesi, ky është një sinjal pozitiv që në parlamentin e Fan Nolit, Mid’hat Frashërit, Pjetër Arbnorit, Dritero Agollit, Ismail Kadaresë, Sabri Godos, etj, kanë nisur të lexohen libra, duke shpresuar shumë se do shtohen edhe libra të tjerë. (TemA) 

 

 

15 komente në “FOTOT: “Lajm i mirë, deputetët kanë nisur të lexojnë libra””

 1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Mos u rreni, çeli një mes luleve
  dhe FAP FAP FAP ndërroni stinën
  Nëthtenët përqind e deputetëve
  kanë lexu njëqind përqind kopertinën!

  1. Aaaaaa says:

   Mos ja fusni kot. E njof nga afer Spartak Brahon prej 50 vitesh. Qe ne vitet 70 ai ka pasur nje biblitek personale me mbi 2000 libra qe ne ate kohe konsiderohej pasuri e madhe. Ai ishte njohes I mire I letersise dhe histories. Per te tjeret nuk di te flase mbasi nuk i njof.

   1. Loku says:

    Mqs ka patur mbi dymije libra ne bibloteke, po te bej nje pyetje, kete timin e ka lexuar?

 2. Sheko says:

  Kërpërata,shatra patra…..ah keta kane mbaruar ,mjere ne

 3. Erdogan says:

  Tani qe kane filluar te lexojne do ta vene kufirin ne Magna Grecia dhe jo deri ne Preveze sic do Sulltani dhe Arnautet myslimane qe luftuan per Turqine si Ismail bej Vlora,Frashellinjte etj.
  Do i kerkojne Turqise Kostantinopolin e Perandorit Ilyre Megas Kostantinos dhe Jeorgios Kastriotis.
  Tani pi do i themi jo Stamboll por Kostantinopolis ne Nder te Kostantinos.
  Ndryshe kane te drejte Ilyret,Epirotet dhe Greket qe thone qe Pirrua i Epirit luftoi per Atdheun e Tij jugun e Italise.
  Ja te shome si do veje kjo pune.

  1. jam grekqiri gabel says:

   Erdogan grekqiri

   Ju grekqirat shikoni Erdogana dhe turq gjithandej. Artikulli flet për tjetër gjë kurse ju jevgjit ortodoksë ju ngeli mendja te turqit.
   Nuk e kuptoj përse i keni kaq inat byrazerët tuaj turq, mos vallë ngaqë nuk janë ortodoksë si ju grekqirat?

   1. aaaaaaaaa says:

    O ti mik kujdes kur shan ortodoksët, se jam më shqiptar se ti dhe të parët e mi nuk kan dredhur bythën si të tut,më fal po i referohemi historis . Se sot e 30 vjet po ndodh i njëjti fenomen vendit ton 500 vjet u shnrruan në musliman tani 30 vjet për 300 euro pa na mbijn ortodoks kudo i gjith jugu na është bër ortodoks me mbiemër Hoxha ortodoks….. kështu që juve që u djek suma e mbani vet, se të dy palët jeni njëlloj bythshitur. Ortodoksët Shqiptar mos i ngatërroni me grekët se na bëni pis si veten, ne jemi përvaqsuar gjithmon si shqiptar , Papa Kristo Negovani, Noli dhe po deshe Gjergj Kastrioti . Dhe Gjergj nuk bëhet kurrë jorgo apo si ti . Të fala nga një ortodoks Shqiptar nga Amerika.

 4. cshqiptarizimi i shqipërisë ! says:

  njerëz me tru po pa shpirt
  mungesë e madhe shumë

  njërëz pa tru për probleme që duan shpirt

 5. Antikomunisti. says:

  Po ky plehu te lezoj sa te doje komunist i flliqur ngelet.

  1. Tartufi says:

   Qe te kujtoshe plehrat ,duhet te shikoshe plehanen ,,,,dhe sidomos kur ky plehane shkruan kujtime per plehanerine .

 6. Emiljano says:

  Tani ja hodhi bythes dhe Shqipria

 7. Shyqyr qe u kethyem me 1945 en , po hapen kurset kunder analfabetizmit !
  Me fene mos u ngateroni , dihet historia e saj ne Shqiperi , megjithate respektoni bindjen e njeri tjetrit , skemi perse te akuzojme njeri tjetrin per grek apo turk , per deri sa flasim e shkruajme te njejten gjuhe qe na ka mesuar nena , SHQIP !

 8. Loku says:

  Rremja dhe tigri e lexuan librin ose e thene me zhargon leximi, e perpine akoma pa hyre ne seance. Kopertina mjafton. O taku o gjigand, ne parlament duhen libra me figura jo me germa o babam. Te fala cantes, me fal se e ngaterrova, te dhjefsha canten.

 9. Loku says:

  Shikoj fotot e ketyre buceve dhe me kujtohet shprehja: “Ti nuk je i/e shemtuar, ti je i varfer”

 10. Ndoshta po i kerkojme shume Depp-ave ,ne Romanet.
  Faqet e para te Gazetave mjaftojn
  e te dijne te vizitojne ne Celulare site-t Porno
  gjate seancave stresuse 😁🤣😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *