Braçe: Paratë e fituara nga ndeshja sotme të investohen për tapetin e “Air Albania”

Zv. Kryeministri Erion Braçe përmes një statusi në rrjetet sociale ka uruar ekipin kombëtar për suksesin e sotëm më Bjellorusinë.

Braçe gjithashtu ka kërkuar që paratë e fituara me vendin e parë në grup që shkojnë tek më shumë se 1 milion euro, të investohen për tapetin e “Air Albania”.

“Vetëm kaq? Bravo deri këtu por, me zemër në dorë e mbi të gjitha pa dominim, për pasojë edhe pa playoff që është një shkallë më lart se kaq!
Dhe ishin të gjithë më të dobët se ne, se ju! Liga e re është krejt tjetër standard; aty çdo bëni?

Individualisht-tek e tek jeni të denjë për aty; por aty duhet ekipi, ai që mbron, lufton e fiton në çdo centimetër! Ju keni shansin të hapni një cikël 10 vjeçar që duhet të jetë super, për ju, për ne tifozët, për Shqipërinë; rrituni bashkë e me fitoret!

Aaaa po, që të mos harroj; paratë të cilët do rrjedhin nga fitorja e sotme-vendi i parë, kërkoni të mbeten në këtë fushë, aty, për ta bërë njëherë e mirë një fushë që nuk pengon cilësinë tuaj!”, shprehet Braçe. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Braçe: Paratë e fituara nga ndeshja sotme të investohen për tapetin e “Air Albania””

 1. Na myten says:

  Keta manaxhojne paret tona. 1.5 milion pet tapetin kur Tirana eshte sot kryeqyteti i vetem ne bote pa fushe me standart, pa piste atletike e ca gjera te tjera.
  Mire ta kane ngjitur o bibilush!

 2. Tifozi says:

  Fusha jonë brigje kodra, gropa gropa , llokma llokma, o Dukë të hëngërt mortja.

  1. Çiftatel says:

   kane munguar investimet se eshte …. stadium i ri!!!!!

 3. Astrit says:

  Shume e sakte.Kjo fushe le shume per te deshiruar.Duka i vodhi leket

 4. zyko says:

  Brace. Para se te kerkosh qe parate e fituara nga kjo ndeshje te shkojne te tapeti i fushes kerko qe te dalin nga xhepi ku jane futur parate qe jane abuzuar me kete tapet!!!???.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *