Shpërthen Leo Messi: U lodha duke qenë unë shkaku i gjithçkaje te Barcelona

“Jam lodhur duke qenë gjithnjë problemi i gjithçkaje te Barcelona”.

Lionel Messi kthehet të flasë, për herë të parë që nga 4 shtatori i kaluar, kur njoftoi qëndrimin e tij në Barcelonë ​​dhe ai e bën këtë në mënyrë të prerë, duke iu përgjigjur një pyetje në lidhje me deklaratat e ish agjentit të Griezmann i cili javën e kaluar, në France Football, pohoi se argjentinasi kontrollon gjithçka te Barca.

Messi, i cili zbarkoi në Katalonjë pas angazhimeve të tij me kombëtaren argjentinase, u duk tepër i irrituar nga kjo gjë – raporton “El Mundo Deportivo”.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Shpërthen Leo Messi: U lodha duke qenë unë shkaku i gjithçkaje te Barcelona”

 1. Beni says:

  Qe kur erdhi Grizmani nuk ka pare dite te bardhe Barca

 2. DinPak says:

  Jo vetem qe je problem i gjithckaje tek Barcelona, por edhe Barcelona eshte problem i gjithckaje tek vete ti. Sepse as Barcelona nuk ben dot pa ty, as ti nuk ben dot pa Barcelonen, nuk ke ku vete.

 3. spartak says:

  Nuk mund ta pranoj etiketimin për futbollistin dhe njeriun Leo Messi si skuth apo ndonjë etiketim tjetër negativ .
  Me moshën 70 vjeç që kam , kuptohet, që kam parë me qindra e mijëra ndeshje dhe futbollistë . Këta të fundit ndoshta me dhjetra herë e më shumë, disa prej tyre , e ku përfshihen edhe yjet e këtyre 55-60 viteve të fundit .
  Messi nuk është thjesht ” Një lojtar futbolli ” dhe aq . Nuk është një ” Mjeshtër në përdorimin e topit të futbollit ” , nuk është i madh , magjik dhe i pa arritshëm sepse, si ai , askush ” Nuk ka qenë dhe nuk është Dribluesi më fenomenal në historinë e deri sotme të futbollit ” .
  Tek Messi janë mëshiruar vlerat universale të futbollit në shkallën sipërore , njëlloj, sikur të thoje kompozitori Ludvig Van Bethoven e kompzitor dirigjenti Richard Wagner , dy korifej, jo vetëm të Gjermanisë , por në rang botëror .
  Trajnerët e Barcelonës nuk arritën të kuptojnë, që Messi, ishte lindur për të krijuar dhe dirigjuar në një skuadër futbolli .
  Kjo ka qenë dhe e meta e kontradikta e trajnerëve të Barcelonës , pa përjashtim në raport me të , përfshi dhe Guardiolën . Nuk dijtën të përcaktonin dhe vendosnin vehten e tyre në raport me këtë lojtar të veçantë në të gjitha drejtimet .
  I vetmi trajner , që e pohoi me sinqeritetin më të madh madhështinë e Messit si lojtar , ishte Quique Setien kur tha : E kush isha unë të ndryshoja Messin
  Ka shumë për të thënë , por do dalloj vetëm disa pak .
  Nuk kam parë lojtar, që ti gëzohet golave të shokëve të skuadrës me një ngazëllim, që shpesh , nuk e ka shfaqur madje për shumë nga golat që ka realizuar vetë . Kjo vjen edhe si rezultat i faktit, që një pjesë të këtyre golave , në shumicën mjaft të bukur dhe deçizivë , kanë qenë realizuar nga dirigjimi dhe asistet e dhëna me një mjeshtëri të përsosur nga këmba e mendja e ndritur e tij .
  Ai pregatitet seriozisht, që në stërvitje me gjithë ekipin , dhe hyn në fushë me atë shirit kapiteni ( a quaje grada komandanti , apo shkop dirigjenti ) , jo të dhënë , por të fituar me meritë, për ta drejtuar plotësisht ekipin në të gjitha drejtiimet gjatë gjithë 90 minutëshit vetëm për fitore .
  Shokët e skuadrës , përveç golave të shënuar direkt vetë apo në lidhje me të tjerë ( ku indirekt ka qenë dhe organizimi i Messit ) , jo pak gola mjaft të bukur kanë shënuar si rezultat i asisteve mjaft të saktë, të pa imagjinueshëm të përsosur prej Messit . Me dhjetra mbrojtës kanë qenë të pa fuqishëm dhe kanë dale out në përpjekje për t’i ndaluar këto asiste .
  Messi , si asnjë lojtar në botë deri më sot , me mrekullinë e magjinë e lojës në fushë, modestinë dhe dashamirësinë e një njeriu me zemër të madhe , ka gëzuar dashurinë , simpatinë e respektin e një plejade të tërë futbollistësh , trajnerësh , tifozësh e spektatorësh , deri dhe kundërshtarëve të afirmuar.
  E pra , siç citova dhe më lart , për cilindo trajner, që ka qenë e do jetë tek Barça , Lionel Messi , del jasht kompetencave të tyre , vetëm e vetm nga aftsitë e meritat e jashtzakonshme personale që ka .
  Setien , me një çiltërsi të thjeshtë , e ka pranuar dhe shprehur atë : E kush isha unë të ndryshoja Messin .
  P.S. Kam thënë shumë , shumë pak .
  Nëse don të entuziazmohesh e kënaqesh me lojën e futbollit , do të duhet të shohësh në video , përveç shumë lojrave të bukura të dhjetra e dhjetra skuadrave e qindra lojtarëve , edhe lojrat e Barçës dhe skuadrës së Argjentinës me Messin si pjesmarrës e në rolin e kapitenit .
  Griezman është lojtar shumë shumë I mire , por ai tek Barça shkoi dhe u shit nga ekipi i Atletiko Madridit për pare , se sa për lojë .
  Ke lojtarë të mrekullueshëm tek Barça që kanë luajtur dhe kanë patur kënaqësinë e privilegjin të luanin me Messin, sa që edhe sot , të larguarit kanë mall e nostalgji për ato lojra dhe ato gëzime .
  Messi , si gjithë lojtarët, është ambicioz , madje jo pak , dhe, stërvitet, lufton dhe jep shumë, shumë për arritjet , por ai, nuk ka qenë , nuk është , e besoj nuk do shfaqi asnjëherë as shenjën më të vogël të egoizmit .
  Ky është Messi .

  1. turi says:

   Spartak je 99% i sakte!!! Vetem messi kapiten nuk e ben dote se ska karizem,nuk do te thote qe ska seder. Po mesit i mungon karizma e Maskeranos p.s. MESSI ESH GJENIU I KETI SPORTI,kur te iki MESSI ne do e kuptoim qe ne futbolli ka qen MESSI ne keto vite. .Do duhet shume kohe te shikoim 1 lojtar te afrohet te MESSI. SPORTISTA TE FORT SI RONALDO DO KETE,PO SI MESSI KAM FRIK SE NUK DO NJOHJME ME

  2. turi says:

   Spartak je 99% i sakte!!! Vetem messi kapiten nuk e ben dote se ska karizem,nuk do te thote qe ska seder. Po mesit i mungon karizma e Maskeranos . MESSI ESH GJENIU I KETI SPORTI,kur te iki MESSI ne do e kuptoim qe per ne futbolli ka qen MESSI ne keto vite. .Do duhet shume kohe te shikoim 1 lojtar te afrohet te MESSI. SPORTISTA TE FORT SI RONALDO DO KETE,PO SI MESSI KAM FRIK SE NUK DO NJOHJME ME

 4. Pela Haxhise says:

  Dallohet geni merda, bota njeh ftbolliste te medhenj jo vetem talent por edhe gentellmene, Platini,Rmenigge,Bekenbaer.,Bekham, me nj fjale perendimore ,por kto latinet qe kane mse ftbollin me mbijete jane ,talent po njerez zero , shih maradonen,ronaldon, nejmarin e kyt carin

Lini një Përgjigje te turi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *