Incidenti Andi Lilës, Rama: Është qesharake, i them Andit që të ketë mbarësi në opozitë

Kryeministri Edi Rama ka komentuar incidentin e krijuar me ish futbollistin Andi Lila, tashmë kandidat i PD për deputet.

I pyetur në emision “Real Story”, Rama tha se ky “incident” është qesharak, që po e cilësojnë si një diktature të vendosur në Shqipëri.

“Për rastin e Andi Lilës, është qesharake që media zmadhon ngjarje të tilla. Unë jam interesuar se ç’punë ka policia në këtë mes dhe më thanë që nuk ka qenë policia e shtetit, por ajo bashkiake.

E kam marrë në telefon kryetarin e Bashkisë së Kavajës dhe më tha që ka qenë drejtori i sporteve i ka thënë largohu, e kështu, ç’rëndësi ka kjo.

Zmadhimi i kësaj ngjarje që janë si simptoma të një diktature të vendosur në Shqipëri është shumë qesharak. S’ka lidhje me mua kjo fare s’ka lidhje me kandidimin e Lilës në PD.

I them Andit që të ketë mbarësi në opozitë se për të fituar do kujtojë fitoret e Kombëtares sepse fitoret me PD do presi një kohë të gjatë. Zmadhimi i këtyre ngjarjeve në media nuk është i denjë për një personalitet të një ekipi kombëtar që mban fanellën kuqezi. Lila s’duhet ta lejonte kryetarin e tij që ta zmadhonte këtë ngjarje”, tha Rama

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Incidenti Andi Lilës, Rama: Është qesharake, i them Andit që të ketë mbarësi në opozitë”

 1. yes says:

  po po ti ke falimentuar shioku, liro krahun

  1. kavajsi says:

   Andi Lila kryeminister 😀 😀 😀 😀 😀 😀
   Kur kemi patur nje funderrine si Sal katunari si kryeminister, pse te mos kemi edhe nje injorant analfabet si Andi Lila! O zot sa jane shtu budallenjte keto kohe!!!

 2. 🤫🤫 says:

  SUKSESE NÊ JETË LILA DHE TË TË RROJË LULUSHJA.

 3. Kuklla Kavajes mduket si sumqim. says:

  Po ci sjaro kto bucet mer Ed !!.
  Ktij te parit Liles,duhet qir robt e ci ma pragu,
  Me ket kok si loqe,suma ktij bythqiri qeka pengu,sikur me qen Biden.Ne fakt bohet mire kur publikohen ngjarje te tilla,sepse gjithmone Pedja ka grumbullu si kto kurvat,e pranej ska me bo hajer kurre.

 4. D.Didani says:

  Shqiperia nuk ka kritere…eshte nje rrumpalle.Disa grupe shoqerore mund te kene bindje te majta dhe te djathta por nuk mud te bejne propogande partiake. Mesusat,gazetaret,ushtaraket,sportistat,studentat,stafi i presidences,mjeket dhe stafi shendetesor,nuk duhet te bejne fushata dhe propogande partiake ….eshte gabim esencial!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *